Komentarze (1037)
Tusk na spotkaniu z rodzicami: Tysiąc złotych od maja, płaca minimalna w 2016 roku. Propozycja odrzucona
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • borru

  Oceniono 6 razy 2

  Wiele jest ludzkiego nieszczęścia, a niepełnosprawne dziecko jest jednym z najgorszych nieszczęść bo rodzic cierpi razem z dzieckiem. Ale nie zawsze. W Polsce niepełnosprawne dziecko to także owoc patoliogicznego nieszanowania sie kobiety w ciąży, picia alkoholu, palenia papierosów, imprezowania po nocach, bicia mamusi przez tatusia, a teraz my, zwykli ciężkopracujący podatnicy mamy to mamusi zrekompensować. To nie jest sprawiedliwe.
  Że nie wspomnę tu o klasycznej patologii w której to wszystkie dzieci w rodzinie są niepełnosprawne.

 • 24alert

  Oceniono 8 razy 4

  A co z bezrobotnymi? im też jest ciężko. A w Polsce w ogóle nie ma socjalu.

 • snowbird1

  Oceniono 8 razy 4

  Polska to nie jest dojna krowa, ktora kazdy moze doic w tzw. "slusznej sprawie". Ktos kiedys dobrze powiedzial, ze dzieci ma sie na swoj rachunek a nie na rachunek panstwa. Dzieci niepelnosprawne tez ma sie na swoj rachunek. To nie jest wina panstwa, ze sa niepelnosprawne.

 • wikal

  Oceniono 7 razy -3

  Niestety na tym forum pojawiło się niezrozumienie i typowo polskie podejście "mnie tez jest źle, bo...., ja tez chcę". Tymczasem ci rodzice czekali kilka lat na spełnienie obietnic i się nie doczekali. To pchnęło ich do desperackiego kroku. może i niektórzy z nich są agresywni, prostaccy, histeryczni, może niepotrzebnie zrobili z siebie widowisko przed kamerami. Ale widać rozpacz tych ludzi, bezradnych wobec systemu, który odmawia im pomocy, a i tak mają zmarnowane życie, a na co dzień borykają się z problemami, o których przeciętnym ludziom nawet się nie sni. Niepełnosprawne dziecko wymaga najczęściej rezygnacji z pracy jednego z rodziców. Najczęściej jest to kobieta. Bywa, że porzuca ją mąż, by sobie zafundować gdzie indziej nowe, zdrowe dzieci, a o tych nieudanych szybko zapomnieć. Rodzice codziennie patrzą na ukochana istotę, która potrzebuje dosłownie wszystkiego, a skąd na to brać. Kościół każe rodzic każde dziecko, ale czy naprawdę pomaga? Rodzice zostali doprowadzeni do ostateczności, a premier popełnił błąd. Nie dopilnował sprawy, zawali ja też jego minister. Inaczej pewnie by dał, bo to w skali kraju nie jest jakaś szalona kasa. Ale teraz nie może, bo jeśli da pod naciskiem, znajdą się inne grupy z żądaniami. I koło się zamyka. Osobiście życzę tym rodzicom powodzenia, bo wychowywanie niepełnosprawnego dziecka wymaga ogromnych pokładów miłości, poświęcenia i odwagi. Tak zwyczajnie po ludzku.

 • kralik111

  Oceniono 9 razy 5

  Mularczyku, Platforma wniosla do sejmu projektu ustawy odbierajacy partiom politycznym pieniadze z budzetu, ale ty osobiscie glosowales przeciwko tej ustawie, szmaciarzu.

 • sarmata

  Oceniono 6 razy 2

  Jesli budzet panstwa jest napiety, to zawsze bedzie tak, ze jestesmy zmuszeni odebrac pieniadze jednej grupie po to, aby przekazac je drugiej. Warto jednak zauwazyc, ze panstwo polskie dotuje dzialalnosc Kosciola Katolickiego kwota rzedu kilku miliardow zlowych rocznie. Gdyby te dotacje zostaly ograniczone,wystarczyloby funduszy na pomoc rodzinom dzieci niepelnosprawnych. Dlaczego nie wspomina sie o takim rozwiazaniu?

 • Bogusław Dobos

  Oceniono 4 razy 4

  Co z opiekunami osób, które często w młodym stosunkowo wieku zapadły na chorobę Altzheimera? Nie sposób odstąpić ich ani na krok dla ich własnego i otoczenia bezpieczeństwa przez 24h.na dobę. Co z opiekunami osób chorych na stwardnienie rozsiane, na na szczęście rzadsze ale również wymagające bezustannej pieczy choroby związane z zaburzeniami metabolizmu? Czy dlatego, że tej grupie nikt nie pomógł zorganizować spektakularnego protestu mają pozostać w cieniu?

 • cillian1

  Oceniono 8 razy 4

  ciekawe jak zachowa się rydzyk/biskup, jak jemu wpadną babcie z hasłem:
  daję na tacę, daję na radio - teraz ch..j daj mi na leki!

  :D

 • navaira

  Oceniono 6 razy 0

  Ciekaw jestem ogromnie, czy osoby, które uznały za stosowne pisać poniżej rzeczy typu "rodzice tych dzieci to straszne prymitywy" albo "mój niewidomy 24-letni sąsiad ma pracę, więc matce niewidomego dziecka nic się nie należy" uważają się za katolików.

 • Paweł Bareja

  Oceniono 8 razy 6

  Przede wszystkim uważam, że tak jak i innym grupom społecznym czy zawodowym, rodzicom dzieci niepełnosprawnych, również pieniądze się należą. Jak widać, wyraźnie, Pan Premier również się z tym zgadza i rozumie te potrzeby. Niestety jak pokazały Panie w dniu wczorajszym podczas konferencji... Ubóstwo intelektualne, prymitywna postawa w rozmowie przecież nie na targowisku, oraz inne atuty, zwłaszcza intelektualne, jakimi wykazały się protestujące Panie wskazuje bezsprzecznie na brak zrozumienia jakichkolwiek, z wielu przecież konstruktywnych argumentów, jakimi posłużył się we wczorajszej rozmowie, premier Donald Tusk. Osobiście wstyd mi, za takich rodaków, mam na myśli głównie te butne Panie pozbawione jakiegokolwiek rozwoju umysłowego, do których nie dociera choćby najprostsze tłumaczenie, ponieważ jedyny obecny mężczyzna, potrafił chociażby wykazać się kulturą i poczuciem dystansu. Nie trzeba dywagować nad trudną sytuacją innych, pozostałych grup, ponieważ, jak sądzę, dla relatywnie dużej grupy naszego społeczeństwa (mam nadzieję) - jest to oczywiste. Drogie Panie - to nie Pan premier przyszedł nie przygotowany na rozmowę (do Pani, która twierdzi, że Polska jest w UE od 20 lat... żałosne) i to nie premier uprawiał wczoraj monolog. W dodatku apeluję do pozostałości po szarych komórkach w Waszych głowach - SP kompletnie nie przejmuje się ani Wami, ani Waszymi dziećmi, ani Waszą sytuacją a jedynie faktem, iż tym razem nie wejdą do rządu. Jedynym rozsądnym pomysłem jest prowadzić dialog z premierem, który jak widać wyraźnie, reaguje na Wasze problemy a nie rzucać przysłowiowym mięsem, obnażać całkowity brak szacunku, kultury osobistej, wartości intelektualnych w takim miejscu, w rozmowie z premierem kraju, w dodatku przez kamerami. Wstyd! Wstyd za takie społeczeństwo. Przestańcie się kompromitować

 • Paweł Bareja

  Oceniono 5 razy 3

  Przede wszystkim uważam, że tak jak i innym grupom społecznym czy zawodowym, rodzicom dzieci niepełnosprawnych, również pieniądze się należą. Jak widać, wyraźnie, Pan Premier również się z tym zgadza i rozumie te potrzeby. Niestety jak pokazały Panie w dniu wczorajszym podczas konferencji... Ubóstwo intelektualne, prymitywna postawa w rozmowie przecież nie na targowisku, oraz inne atuty, zwłaszcza intelektualne, jakimi wykazały się protestujące Panie wskazuje bezsprzecznie na brak zrozumienia jakichkolwiek, z wielu przecież konstruktywnych argumentów, jakimi posłużył się we wczorajszej rozmowie, premier Donald Tusk. Osobiście wstyd mi, za takich rodaków, mam na myśli głównie te butne Panie pozbawione jakiegokolwiek rozwoju umysłowego, do których nie dociera choćby najprostsze tłumaczenie, ponieważ jedyny obecny mężczyzna, potrafił chociażby wykazać się kulturą i poczuciem dystansu. Nie trzeba dywagować nad trudną sytuacją innych, pozostałych grup, ponieważ, jak sądzę, dla relatywnie dużej grupy naszego społeczeństwa (mam nadzieję) - jest to oczywiste. Drogie Panie - to nie Pan premier przyszedł nie przygotowany na rozmowę (do Pani, która twierdzi, że Polska jest w UE od 20 lat... żałosne) i to nie premier uprawiał wczoraj monolog. W dodatku apeluję do pozostałości po szarych komórkach w Waszych głowach - SP kompletnie nie przejmuje się ani Wami, ani Waszymi dziećmi, ani Waszą sytuacją a jedynie faktem, iż tym razem nie wejdą do rządu. Jedynym rozsądnym pomysłem jest prowadzić dialog z premierem, który jak widać wyraźnie, reaguje na Wasze problemy a nie rzucać przysłowiowym mięsem, obnażać całkowity brak szacunku, kultury osobistej, wartości intelektualnych w takim miejscu, w rozmowie z premierem kraju, w dodatku przez kamerami. Wstyd! Wstyd za takie społeczeństwo.

 • tupolew71

  Oceniono 12 razy -2

  Obserwowałem zachowanie Tuska na spotkaniu z matkami w sejmie. Jak ten hochsztapler mizdrzy się do tych ludzi! "macie prawo narzekać, macie prawo być rozczarowani". I co z tego, że tak gada, jak nic z tego dobrego nie wynika. Tusek to mistrz działań pozorowanych. Na tego gościa trzeba bardzo uważać. Jak mówią Amerykanie - od takiego człowieka nigdy nie kupuj używanego samochodu.

 • kikut5

  Oceniono 9 razy 5

  Zlikwidować złodziejskie trzynastki dla urzędników! Zaoszczędzone środki dać naprawdę potrzebującym.
  Zlikwidować złodziejskie trzynastki dla urzędników! Zaoszczędzone środki dać naprawdę potrzebującym.
  Zlikwidować złodziejskie trzynastki dla urzędników! Zaoszczędzone środki dać naprawdę potrzebującym.
  Zlikwidować złodziejskie trzynastki dla urzędników! Zaoszczędzone środki dać naprawdę potrzebującym.
  Zlikwidować złodziejskie trzynastki dla urzędników! Zaoszczędzone środki dać naprawdę potrzebującym.

 • wladca_piaskownicy

  Oceniono 6 razy 6

  pOśle Mularczyk, może posłowie coś odpala ze swojego uposażenia i kasiorki na prowadzenie biur poselskich, gdzie i tak trudno was zastać? Zabiersnie i Rozdawnictwo prosze zacząć od siebie.

 • sandiii

  Oceniono 5 razy 3

  ten worek ma dno, można go zwiększyć tylko zwiększając podatki o komuś - proponuje zabrać emerytom policyjnym, i tak nie płacili kasy do ZUS więc emerytura im sie de facto nie nalezy ...

 • wapi40

  Oceniono 6 razy 0

  jeśli "uchodźca " z krymu,jakiś mongoł ma dostać,zakwaterowanie opiekę zdrowotną i 50 zł dziennie ,a już się w rządzie puszą i tokują że przygotowują 11 tyś .
  to czemu matka polka ma nie dostać tyle by żyć godnie

 • pan_tempura

  Oceniono 5 razy 3

  Jest dużo innych ludzi, którym też trzeba pomóc. Co z np. opiekunami ludzi, którzy stali się niepełnosprawni w dorosłym życiu? Btw - co z badaniami prenatalnymi i legalną aborcją?

 • stenia312

  Oceniono 9 razy 3

  Widać jak się te kobiety odnoszą do premiera jak do kolegi one nie mają żadnej kultury w sobie za grosz ,bo można się konretnie zegoś domagać ale jakaś kultura osobista musi być

 • wrobrewrobrewrobre

  Oceniono 6 razy 4

  Jeśli przed urodzeniem takiego dziecka były robione badania prenatalne i lekarze nic nie wykryli to takiej matce powinien przysługiwać dodatek pielęgnacyjny. Jeśli badań podczas ciąży nie było to dodatek jest rzeczą dyskusyjną bo albo przyszła matka albo lekarze nie zrobili wszystkiego aby wykryć i usunąć uszkodzony płód.

 • stachud

  Oceniono 9 razy -1

  Dla łajzy która nie oddała stadionu narodowego na czas to 500 tys. PLN Rudy miał.
  Czas skończyć z Państwem kolesi. Zresztą możemy przecież obalić rządy PO tak jak to zrobili na Ukrainie. Parę tysięcy krzyczących ludzi jak widać ma większą moc niż demokratyczne wybory.

 • gatka65

  Oceniono 3 razy 3

  a co z rodzinami chorych na chorobę Alzheimera/Czy im tez się coś należy?jeśli tylko niepełnosprawym dzieciom,a dla starych ludzi nic,bo wszystko na dzieci?Cała opieka spada na rodzinę,zazwyczaj tez ktoś musi zrezygnowac z pracy,aby nim się zająć lub zatrudnic opiekunkę.Nie chodzi mi o pieniądze,ale chcę ,aby panstwo wywiązalo się z obowiązku opieki nad ludźmi starymi,ktorych nie chcemy umieszczac w domach opieki,ale być z nimi do konca.Czy ktos nam pomoże?

 • gatka65

  Oceniono 2 razy 2

  A co z opiekunami osob starszych,niepelnosprawnych-im tez powinna nalezec się ta kwota?Gdy w domu masz chorego z choroba Alzheimera,a jest to najczęściej twój ukochany rodzic,ktory obecnie wymaga opieki NON-STOP,bo nawet nie rozumie co do niego mówisz,musisz go ubrac,umyc,nakarmic,doglądać,zatrudnic opiekunke,jeśli pracujesz,masz rodzine,dzieci,swoje obowiązki.Czy panstwo o nas tez pomyśli.Leki na tę chorobę to co miesiąc 280 zlotych plus 120 zlotych.Nie domagam sie pieniedzy,na szczęście rodzic wypracowal sobie emeryturę,ale chcę ,aby panstwo wywiązało się z obowiązku zagwarantowania opieki równiez nad starymi,calkowicie niezdolnymi do samodzielnej egzystencji,ludźmi.

 • realista7201

  Oceniono 7 razy 1

  Nazywanie 1000 pln dla osob nie wytwarzajacych, nie jest fair. Zgadzam sie, ze ludzie ci sa ciezko doswiadczeni przez los, ale gdy czytam komentarze, ze powinni dostawac minimum srednia krajowa plus dodatki bez zroznicowania stopnia uposledzenia, to uwzam ze nie jest to fair. Ok, jesli sa jedynymi zywicielami to trzeba rozmawiac, ale gdy druga osoba w rodzinie pracuje, to nie jest to podejscie fair. Przypominam ze srednia krajowa to nie jest mediana, tylko srednia, czyli lepiej niz ponad 70% podatnikow w PL Nie mowie, ze tym ludziom nie nalezy pomagac, ale badzmy realistami, to sa miliardy. Mysle, ze pdejscie 1000 pln teraz i minimalna placa w 2016 jest propozycja fair. Srodki na to maja pochodzic z autostrad, ktore zwiekszaja konkurencyjnosc Polski.
  Dlaczego opieka nad wlasnym dzieckiem (rozumiem ze chorym) ma byc super oplacalnym zajeciem? Mam kilkoro dzieci, jedno z nich niepelnosprawne w stopniu lekkim, nigdy nie wystepowalem o pomoc. Ok, rozumiem, ze sa tacy ktorzy musza dostac pomoc, ale umowa spoleczna wymaga ukladu akceptowalnego dla spoleczenstwa. Nie siedzimy na morzu ropy, podatki musza isc w duzej mierze na wypracowywanie zwiekszenia konkurencyjnosci kraju. Jeszcze raz, nie mowie ze nie nalezy pomagac, ale propozycja rzadowa idzie w dobrym kierunku. Rozmawiajmy na argumenty, nie jadac tylko na niskich emocjach. Prosze o przedstawienie kontrargumentow razem ze zrodlem finansowania.

 • Jadwiga Mączka

  Oceniono 9 razy -1

  dać każdemu w/g potrzeb - ja też chcę - co to za hołota, przed którą premier trzęsie portkami, wstyd i żenada - toż to nie premier - to jakiś zaszczuty i wystraszony człowieczek !

 • ludwika2012

  Oceniono 3 razy 3

  W naszym kraju problemem są niskie dochody obywateli . Może z wyjątkiem firm państwowych wszyscy inni dostają śmiesznie małe wynagrodzenia . Ja jestem emerytką , która w momencie przejścia na emeryturę ( siedem lat temu ) miała emeryturę wystarczającą na życie a dziś niestety nie . Nasze państwo niby stworzyło system rewaloryzacji emerytur ale odkąd pamiętam (niezależnie od ustroju) oszczędzało na najsłabszych udając ,że daje tyle ile trzeba . Daje ile trzeba ale tylko sobie . Tu ich wiedza na temat ile kosztuje utrzymanie jest wyjątkowo rzetelna i tu system rewaloryzacji jest wyjątkowo sprawiedliwy .

 • pedromatero

  Oceniono 9 razy -3

  Napiszę jeszcze raz, albowiem usunięto mój wpis - Może moderator odpowie mi dlaczego? czyżby zabolała prawda?!
  Panie redaktorze, jest Pan przysłowiowym debilnym manipulatorem - czy. standard w GW.
  Premier obiecał dorzucić 180 zł (słownie:sto osiemdziesiąt złoty)!!!!
  Te 1000 zł, to jt. 820 zł dotychczas wypłacane do dziecko niepełnosprawne + 180 zł = 1000 zł.
  Cóż poradzić na debilnych dziennikarzy - po prostu nie czytać ich. Zanotowałem już sobie Pana nazwisko, aby (po)omijać Pana (bzdurne) wypociny.
  Pozdrawiam,

 • etny

  Oceniono 14 razy 4

  Wygonić ich z sejmu. Mamy dość tych bab. przypomina to trochę obronę krzyża a przwdopodobnie stymulowane przez tę samą partię

 • mej2

  Oceniono 9 razy -1

  Tysiąc to on na cygara wydaje

 • fura84

  Oceniono 7 razy 1

  nic im się nie należy, za siedzenie w domu i opiekę na dzieciakiem mają dostawać kasę to absurd....niech się wezmą do roboty lenie.

 • etny

  Oceniono 11 razy 3

  wygonić ich z sejmu!!!

 • ipnn

  Oceniono 5 razy 3

  Konieczność chwili, czyli wstrzymać na budowy kościelne, wycofać Polskich Żołnierzy z Afganistanu, wstrzymać sorty mundurowych, Obciąć każdemu p.o. urzędnika państwowego po 1000.- z głodu nie zdechną. Skoro Pan Premier Wszystkich Polaków Obiecywał ,to w tej chwili to konieczność. Ale wisi w skrypcie na WAwelu napis aktualny do nadal. " Cóż piękne słowa, czyny się liczą, nie mają głosu a jednak krzyczą".

 • born81

  Oceniono 2 razy 2

  Z pewnością opieka nad niepełnosprawnymi na wysokim poziomie musi stanowić istotny element fundamentów systemu - będzie to miało przełożenie na całą resztę, wymusi dostosowanie się do priorytetów. W perspektywie przyszłych pokoleń stworzy to również pewną świadomość u ludzi wychowanych w świecie, w którym nie ma tak zwanych Wielkich Narracji. Pisał o tym ostatnio Michnik-san, a mianowicie, że w Polsce nie ma zakorzenionych innych systemów etycznych niż chrześcijański, i zniknięcie chrześcijaństwa pogrąży nas w qrewstwie i barbarzyństwie. Mam inne zdanie, ale ugruntowanie pewności co do roli państwa w opiece nad tymi, którzy nie są w stanie sami dać sobie rady, i nie chodzi o jakieś iluzje, tylko twardą rzeczywistość, będzie promieniować na świadomość i postawę obywateli. Bez oczekiwania na nagrodę w życiu po śmierci, po prostu się to opłaca: 'być człowiekiem'.

 • cezary49

  Oceniono 8 razy 2

  Zdaje sobie sprawę ze zaraz posypią się ma mnie gromy za to co napiszę ale jest jak to bywa są dwie strony tego medalu Wiem co to opieka nad osobą niepełnosprawną sam 8 lat się taką opiekowałem a przez cały ten okres nie nie korzystałem z takiego wsparcia a było naprawdę nieraz ciężko musieliśmy żyć z jednej emerytury mojej Babci i byłem pracownikiem opieki społecznej więc mogę coś powiedzieć z perspektywy obu stron. Świadczenie które dostają jako opiekunowie to nie wszystko do tych marnych groszy jak to określiła jedna z pań dostają zasiłek pielęgnacyjny plus wyższy zasiłek rodzinny Te Panie matki polki przeginają w ośrodkach pomocy społecznej i PCPR-ach nazywane są wymiataczami czyli wykorzystują wszystko co im się należy tak ze jak by tak policzyć wszystkie benefity które dostają to by wyszło znacznie więcej niż płaca minimalna.

 • ipnn

  Oceniono 7 razy -1

  Prawdą jest jakby plecak od premiera "Wszystkich(?) Polaków" zaznał całodobowej Opieki nad Osobą tego wymagającą, to byz wnosił o 5000.- diety, a HWD, załóż se amber-gold DWA i trzep kasiorę, wadza co pomoże,ale uważaj aby Uczciwi Polacy cię plecaku nie ścigali.
  Życzę z Całego Serca , jak p.o. Premiera, zakżnaj choroby, nieuleczalnej , Pan Boga zobaczysz ,ale na nawracanie to już nie ten czas.

 • ergosumek

  Oceniono 10 razy 0

  Teraz już wiemy, po co Tusk spotkał się z rodzicami chorych dzieci i ochoczo proponował im pieniądze którzy oni jakoby odrzucili!
  To propagandowy gest, jego koszty dla budzetu byłyby relatywnie niewielkie, bo ileż jest tych rodziców niepracujących i opiekujacych sie chorymi dziećmi?
  Za to gawiedź dostała wyreżyserowany sygnał: widzicie, wszyscy chcą, daj, daj, a z czego dawać?
  Komuś muszę zabrać, ale chyba nie sobie i swojej klace?
  Najlepiej zabrać wam, drodzy rodacy, zamiast dróg lokalnych dostaniecie gó....

 • sdn

  Oceniono 10 razy 0

  Jestem za tym,żeby dostali najniższą krajową. Ale niech od tego zapłacą składkę ZUS , tak jak wszyscy. Bez żadnych ulg, ani dopłat z budżetu.
  Obserwuję zachowanie niektórych matek i przyznam,jestem zażenowana ich chamskim zachowaniem. I niech nikt nie próbuje tłumaczyć tego wyjątkowo trudną sytuacją rodzinną. Na to prostactwo nie ma wytłumaczenia.

 • kraktor

  Oceniono 11 razy 1

  Grupka chamskich i bezczelnych bez umiaru i wstydu okupuje sejm!

 • a.k.traper

  Oceniono 6 razy 2

  Od każdego wg potrzeb społecznych każdemu wg jego kondycji, tak zrównamy inteligenta z robotnikiem, robotnika z chłopem a chłopa z ziemią by cząstce społeczeństwa żyło się dostatniej:)))
  Czekam na konkretne propozycje komu ując by innym dać, czekam też na komentarze polityków do tych propozycji, bo jak na razie to płacą "szare żuczki", a to na "solidarność pokoleń" czyli ZUS na wydatki bieżące, bo dla następnych będzie symboliczna złotówka, na niewydolą i leniwą opiekę zdrowotna i oświatę, na urzedy pracy nikomu nie oferujące pracy a tylko znajomym robotę "w szkoleniach" i innych wiele tematów.
  Polacy wcale nie zarabiaja kokosów (w większości) i chcą by pieniądze inwestowano w rozwój państwa co oznacza w przyszłość ich dzieci a nie wyrywanie przez poszczególne grupy kasy.

 • medycynaradziecka

  Oceniono 6 razy 4

  Gdyby urzędnicy wyższego szczebla zrezygnowali ze swoich "trzynastek", nagród, kilometrówek, mundurówek, diet, delegacji... To pewnie kasy by wystarczyło...

 • banwit

  Oceniono 11 razy -1

  Panie premierze niech pan nie idzie więcej na żadne spotkanie z tymi rozwydrzonymi babami, one na to nie zasługują.

 • hektor51

  Oceniono 5 razy 1

  Tusk myśli że rozrzucając państwowe pieniądze tym ci najgłośniej wrzeszczą, coś wygra. G... wygra.

 • darek183

  Oceniono 2 razy 2

  Mularczyk, dobre sobie, a co on w tych tematach do tej pory zrobił dla tych dzieci, że zabiera głos publicznie ?! Oczywiste jest, że wszystkie ekipy rządzące od 1989 prawie nic nie zrobiły dla tych najsłabszuch ale to nie Mularczyk ma prawo do zabierania głosu w tej sprawie. Co za hiena. Propozycja Tuska jest rozsądna w realiach państwa, w którym żyjemy. Polska to nie Niemcy czy Anglia, którym jeden wielki globalny koncern wpłaca do budżetu tyle podatków co nasza cała gospodarka. Ale faktem jest, że ta płaca minimalna powinna być wypłacana jak najszybciej. Nie możemy przygotowywać miliardowych wydatków na olimpiadę w Krakowie jak setki tysięcy ludzi muszą przez to żyć na krawędzi przetrwania.

 • boooolek

  Oceniono 4 razy 2

  Polacy to krętacze ,nieroby i kombinatorzy gdzie się pojawią na zachodzie to doją zasiłki jak mogą, biorą kredyty i wieją do Polski. Tak ich nauczyła komuna że im się należy czy się stoi czy się leży a kto na tych nierobów ma pracować jak młodzi nie mają pracy i nie mają za co żyć. Może za stawkę 3,70 da się utrzymać rodzinę ee co tam Warszawka żyje w innym świecie. Bezczelna promocja niepełnosprawności powoduje że w ogłoszeniach jest najwięcej ofert o pracę na stałą umowę" Przyjmę do pracy z grupą niepełnosprawności " ETAT OD REKI. Ale jak skończyłeś studia i masz zapał do pracy to już masz problem, śmieciówka,niska stawka albo brak pracy . W tym kraju sprawiedliwość jest dla tych nierobów i agresorów którzy jadą i robią zadymę przed lub w sejmie dla nich się znajduje kasa i szybko się zmienia prawo DLA UCZCIWIE TYRAJĄCYCH ZA GŁODOWE GROSZE NA ŚMIECIÓWKACH POZOSTAJE TYLKO ROZPACZ ALBO JECHAĆ I ZAJĄC SEJM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • wilem07

  Oceniono 1 raz -1

  zlikwidowac 13-tki - to jest złodziejstwo. Juz urzedasy, nauczyciele, policjanci, wojskowi itd tak sie do tej premii przyzwyczaili sie do nich byloby nie do pomyslenia, zeby taka kase stracic. Ludzie trzeba wyjsc i zablokowac sejm - nic sie nie zmienilo po 89r. nic. No moze jedynie to ze jest wiecej mord do brania 13-ek

 • orion57

  Oceniono 10 razy 4

  Napiszę coś co wyda się na pierwszy rzut oka bluźnierstwem ale im dłużej przysłuchuję się wypowiedziom matek w Sejmie tym bardziej mi się przypominają zasady Spartan. Mam do tych kobiet jedno pytane - co powiecie rodzicom którzy są bezrobotni, zero pomocy a MUSZĄ wychować swoje dzieci? są w podobnej sytuacji a może i gorszej. Bo Wy mimo wszystko otrzymujecie pomoc z państwa a te rodziny nie.
  Wołanie do rosjan o pomoc w tej sytuacji zakrwawa na makabryczny żart. A mówienie,że 1000 zł to za mało i odrzucenie propozycji Premiera to plucie w twarz wielu polakom dla których to suma nie do osiągnięcia ( pomimo ciężkiej pracy).
  Moje drogie Panie, rozumiem problem, rozumiem żal ale swoim postępowaniem doprowadzacie ludzi do tego, że każecie im się zastanowić czy jednak nie wróci do zasad Spartan. Obyśmy wspólnie nie przekroczyli granicy, gdzie po niej nie ma już nic.

 • izavolt

  Oceniono 4 razy -4

  ad1. Te "ochłapy", to 18mln zł miesięcznie więcej z naszych podatków, czyli do końca 2014 niemal 150mln zł dodatkowych kosztów !!!. Prosty rachunek: 104 000 takich uprawnionych x 180zł dodatkowo na rękę x 8 miesięcy licząc od maja do grudnia 2014 = 149 760 000zł.
  ad2. Porównanie choćby rocznego budżetu Polski do Niemiec lub Wielkiej Brytanii jest dość "śmieszne". Nas nie stać na taki socjal.
  ad3. Nie rozumiem... skoro Ci ludzie nie mogą dopiąć swoich budżetów domowych, to powinni umieścić swoje dzieci w ośrodkach opiekuńczych, a sami iść do pracy. Brutalne, ale racjonalne. Serce nie jest tu dobrym doradcą, chłodny rozum znacznie lepszym.

 • hen-live

  Oceniono 5 razy 5

  Żenujące jest te wykorzystywanie nieszczęścia ludzi przez politykierów do walki partyjnej.Mularczy już jednemu bezdomnemu pomógł to mógłby też pomóc temu bucowi nieogolonemu co chce się spalic ale nie ma paliwa i zapałek.

 • edza4

  Oceniono 3 razy -1

  Żenujące przedstawienie,nam się należy i już,przy tym zapomniano o kulturze osobistej,a może ci ludzie nie wiedzą że coś takiego istnieje.Już widzę następnych w kolejce szantażystów a pewnie będą to bezdomni,następnie rolnicy a potem cała fala tych,którzy czują się pokrzywdzeni pewnie wszyscy emeryci zechcą średnią krajową bez względu ile lat przepracowali i ile zarabiali.Coś niebywałego że nikomu nie przychodzi do głowy skąd wziąć i w jakim stanie jest polska gospodarka.Obrzydliwość że taka rzesza ludzi nie potrafi zmusić się do myślenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX