Tusk w TOK FM: "Jak patrzę na naszych - pożal się Boże - polityków na Krymie...", "Brutalna prawda o NATO, to..." [5 CYTATÓW]

"Dzisiaj mentalność Kaczyńskiego to brak poczucia odpowiedzialności za państwo", "PiS uważa, że sytuacja na wschód od nas jest dobrym pretekstem, by dowalić rządowi". Przeczytaj 5 najlepszych cytatów z wizyty premiera Tuska w TOK FM.
- Polska nie może być uznawana za twórcę kłopotów z powodu własnej, narodowej doktryny, a była za taką uznawana. Polska musi mieć własne interesy, ale umiejętnie wpisywać je w interesy Zachodu - mówił w TOK FM premier Tusk. Oto 5 najciekawszych cytatów z rozmowy premiera z Janiną Paradowską.

O polskich "obserwatorach" referendum na Krymie

"Jak patrzę na obecność naszych - pożal się Boże - polityków na Krymie, tych obserwatorów, to przychodzą mi do głowy nieprzyjemne dla nich myśli, co należałoby z takimi politykami zrobić".

O podejściu Jarosława Kaczyńskiego dotyczącym zaprzestania interesów z Rosją

"Ktoś, kto jest w opozycji i nie czuje się odpowiedzialny za państwo, a uważam, że to jest mentalność dzisiaj Jarosława Kaczyńskiego - czuje się on odpowiedzialny za swoje projekty polityczne, za swoje komunikaty polityczne, ale nie za realne państwo i nie za realne interesy Polaków, ten może sobie wypowiadać różne sądy, nawet niepoważne".

O wizerunku Polski w czasie kryzysu na Krymie

"Nie można pozwolić, aby Polska była znów traktowana jako państwo ekstrawaganckie, radykalne i stwarzające więcej problemów, niż sytuacja na to zasługuje. I to jest mój cel w polityce zagranicznej".

O zarzutach, że "Tusk mówi PiSem"

"To propagandowa klisza Prawa i Sprawiedliwości, które uważa, że sytuacja na wschód od nas jest dobrym pretekstem, by znowu dowalić rządowi. Wytrzymali w tym pokoju politycznym, solidarności z polskim rządem kilka dni. Można się było niestety tego spodziewać. Nasza polityka, jeśli chodzi o kwestie wschodnie, jest czymś dokładnie odwrotnym od tego, co proponowali Kaczyńscy. I dzięki temu jesteśmy skuteczniejsi niż poprzednicy".

O obecnej roli NATO

"Brutalna prawda brzmiała jeszcze kilka lat temu w ten sposób: jesteśmy członkami największego, najskuteczniejszego sojuszu, który w wypadku kryzysu przy naszych granicach nie jest zdolny do szybkiego, realnego działania na rzecz Polski. A dzisiaj? Praktycznie każdego dnia jest praca".

Więcej o:
Komentarze (12)
Tusk w TOK FM: "Jak patrzę na naszych - pożal się Boże - polityków na Krymie...", "Brutalna prawda o NATO, to..." [5 CYTATÓW]
Zaloguj się
 • baby1

  Oceniono 5 razy 3

  Tusk się miota między bezmyślnym potrząsaniem szabelką, a pragmatyzmem Europy Zachodniej. W obu przypadkach jest przegrany.

 • uzdek98

  Oceniono 6 razy 2

  jak rozumiem ryzy picer mowi o tlustowlosym zdradku afganie ... przyszlym laureacie nagrody nobla, zbawicielu syrii, pogromcy putina ...

 • pismaki_klamia

  Oceniono 2 razy 0

  NATO to zbrodniarze, mordercy, ludobójcy, grabieżcy, handlarze ludzkim towarem, narkotykami.

  Jeszcze będziecie się tłumaczyć ze współudziału, i to wkrótce.

  Raport: próba krwawego puczu na Ukrainie 2014 !!! QUENELLE !!!

 • advocatusdiaboli0

  Oceniono 4 razy 0

  Całe szczęście, że ten polityk "wielkiego formatu" wycofuje się ze swojej szarzy na Rosję. Czy to zasługa pani Merkel, czy zbliżajacych się wyborów?

 • ador43

  Oceniono 12 razy 4

  Donaldzie ,jezeli chodzi o polityke zagraniczna to mamy szczescie ze nie prowadzisz jej tak jak kurduple,iuz w czasie konfliktu gruzinskiego mielismy wojne u drzwi bo wrogom Polski ,agentom obcego panstwa bylo i jest do dzisiaj obojetne czy poleje sie Polska krew.Za to nalezy Ci sie szacunek i powazanie,dlatego tez ze wlasnie ja i moja rodzina zyjemy w spokoju i choc nie z zawsze pelnym talerzem jednak ten talerz nie trzesie sie od wojennych wybuchow.Nie podoba mi sie jedynie to ze jestes otoczony watykanskimi szpiegami z opusdei , ktorzy swoim sliskim ,falszywym,katolickim oportunizmem moga wplywac na Twoje decyzje .Kiedy z urzedow panstwowych pozbedziesz sie ludzi takich jak swiecki zakonnik krolikowski czy jemu podobnych z opusdei jak prezes ZUS,wtedy moj glos ,ktory zawsze nalezal do Ciebie i w tych wyborach jest Twoj.

 • dziadekjam

  Oceniono 11 razy 7

  "Jak patrzę na naszych - pożal się Boże polityków na Krymie..."
  ==============================================
  Nie z mojej oni bajki, ale jaka jest różnica między nimi, a tymi "słusznymi" w Kijowie?

 • zec

  Oceniono 10 razy 10

  Problem z NATO polega wlasnie na tym, ze takie duże jest. Rozumujac tak dalej, dojdziemy do wniosku, ze najbezpieczniej będzie, jak cały świat przystąpi do niego.
  Tylko kto nas obroni przed "sojusznikami"?

 • chi_neng1

  Oceniono 9 razy 3

  Nic dodac , nic ujac.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX