Graś: Sawicki? "Tusk raczej nie będzie przeciw". Kamiński? "Zmienił się". Otylia? "Dajmy szansę"

- Kandydatura Marka Sawickiego na nowego ministra zostanie przez premiera najprawdopodobniej zaakceptowana - powiedział w Kontrwywiadzie RMF FM Paweł Graś. Były rzecznik rządu komentował też start byłego spin doktora PiS Michała Kamińskiego i pływaczki Otylii Jędrzejczak z list PO do Parlamentu Europejskiego.
W rozmowie z Konradem Piaseckim w RMF FM Graś stwierdził, że "ze strony premiera nie będzie najprawdopodobniej przeszkód" co do kandydatury Sawickiego. - Rolnicy są w trudnej sytuacji. Wszystkie ręce na pokład - powiedział były rzecznik rządu.

Graś: Obserwowaliśmy ewolucję Kamińskiego

Graś komentował też kontrowersyjne kandydatury do europarlamentu z list PO. Przypomnijmy: kandydatami Platformy są m.in. były spin doktor PiS, zdeklarowany konserwatysta Michał Kamiński, i niemająca do tej pory wiele wspólnego z polityką pływaczka Otylia Jędrzejczak.

- Więcej radości z jednego grzesznika niż z 99 sprawiedliwych - tak ocenił start Kamińskiego Graś. Dodał, że "ewolucja Michała Kamińskiego" postępowała, a PO obserwowała to i wystawiła na Lubelszczyźnie człowieka, który pomoże partii walczyć o prawicowy elektorat. - Jestem przekonany, że Michał Kamiński będzie gryzł ziemię, żeby zdobyć mandat do PE. Takiego człowieka potrzeba - stwierdził Graś.

"Dajmy Otylii szansę"

Kandydaturę Otylii Jędrzejczak określił jako "propozycję regionalnych struktur [Jędrzejczak startuje w okręgu kujawsko-pomorskim - red.]". - Byłbym bardzo ostrożny w stygmatyzowaniu ludzi - mówił Graś. Argumentował, żeby dać pływaczce szansę. - Znany aktor w USA był potem całkiem dobrym prezydentem [chodzi o Ronalda Reagana - red.]. Mam nadzieję, że to początek drogi Otylii Jędrzejczak z Platformą Obywatelską - podkreślił.

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację za granicą? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (130)
Graś: Sawicki? "Tusk raczej nie będzie przeciw". Kamiński? "Zmienił się". Otylia? "Dajmy szansę"
Zaloguj się
 • antybiurokrata

  0

  -Kilka problemów:

  1. System w Polsce to PARODIA systemu parlamentarnego na wzór stalinizmu. Gdzie poza stalinowską Rosją i jej marionetkami herszt partyjki-mafijki decydował kto nawet może się starać być posłem???

  2. Każda partyjka mafijka przed dojściem do władzy obiecuje wprowadzenie okręgów jednomandatowych a po dojściu do władzy o tym magicznie zapomina. Dlaczego, bo to zakończyło by system gdzie każda partyjka-mafijka jest tylko po to aby reprezentować interesy jej przywódcy.

  3. Żaden "Ojciec Chrzestny" (capo-de-tutti-capi) żadnej partyjki mafijki nie zgodzi się na to aby jakikolwiek wartościowy człowiek był kandydatem bo to potencjalnie groziłoby utratą wpływów "Ojca Chrzestnego". Natomiast idioci, ofermy, alkoholicy, kryminaliści, itd, itp jak najbardziej się nadają bo capo ma na nich haki a skoro takie mendy zginęłyby z głodu gdyby capo ich wywalił z partii to nie ma zagrożenia że zaczną się przeciwstawiać capo.

  4. Taka to właśnie styropianowa banda idiotów, lizusów i przestępców chce pomagać Ukrainie. Ukraińcy powinni ich od razu za jaja powiesić na granicy zamiast pozwalać im się wtrącać w sprawy Ukrainy.

 • ta56

  Oceniono 2 razy 2

  Kamiński, choćby zagryzł Grasia i Tuska razem, to z Lublina do PE nie wejdzie. Wbrew temu, co się sadzi o tym województwie, żyją tam uczciwi ludzie kierujący się zdrowym rozsądkiem i na typa sprzedającego dawnych kumpli za 30 srebrników nie zagłosują nigdy.

 • mmikki

  Oceniono 2 razy 0

  To Kamiński być jedynką PO do EP. Zatem liberalny elektoracie PO, głosując na Hubner czy Lewandowskiego, mimo woli popierasz tego pana, bo liczba mandatów zależy od globalnej liczby głosów na listę w Polsce. Dlatego chyba zagłosuję na listę, na której nie ma spadów z PiS.

 • 1europejczyk

  Oceniono 3 razy 3

  Tusk traktuje tych co na niego glosują tak jak na to sobie zasługują.
  Jednym słowem traktuje ich jak debilów.
  "Myśli", że kiedy wyśle pajaca z etykietka "prawicowy" to zyska sobie uznanie "prawicy".
  Podobnie robi z elektoratem "lewicowym".
  Jedno i drugie wśród okrągłostołowego "patriotycznego" establishmentu, wyłonionego "grubą linią" sp Mazowieckiego to nie są ani poglądy ani przekonania.
  To jest tylko etykietka dla otumanionego Michnik-owską propagandą "motłochu".
  Byc pomiędzy ta rządzącą krajem okrągłostołową hołotą to jest po prostu wstyd

 • pisdode

  Oceniono 4 razy 4

  Niech gryzie.ryja se tylko upaćka a i tak z tego g..no wyjdzie. W strasznej desperacji jest ta Platforma, biorąc na jedynkę tego leszcza. Swoją droga inni członkowie PO, zwłaszcza długoletni, muszą byc wkur...ni na Donka ,z e zgadza sie na taki prezent dla przybłędy.

 • endriu666

  Oceniono 5 razy 5

  Świetne komentarze Grasia:
  "Jestem przekonany, że Michał Kamiński będzie gryzł ziemię, żeby zdobyć mandat do PE. Takiego człowieka potrzeba - stwierdził Graś." - chyba raczej "gryzł trawę", to o martwych się mówi, że "gryzą ziemie". A może to jakaś groźba wobec KAmińskiego?

  "Więcej radości z jednego grzesznika niż z 99 sprawiedliwych" - zawsze sądziłem, że więcej radości z jednego grzesznika NAWRÓCONEGO - ale może w PO mają teraz inne standardy...

 • cucurucu

  Oceniono 3 razy 3

  Ten jebany Gras zaraz peknie w szwach, dlaczego nikt tego knura nie odstrzeli?

 • adwach1

  Oceniono 3 razy 1

  A ja zagłosuję na Marię Andrzeja Gender !!!!!!

 • adwach1

  Oceniono 3 razy 3

  trzeba być skończonym idiotą aby na takich ludzi głosować - aktor, baletnica na rurze, sportowiec, śpiewak, partyjny odpad........... Co oni tam będą robić w Brukseli oprócz brania kasy?????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX