Ukraina szykuje się do odparcia ataku. Armia rosyjska kilka godzin marszu od Kijowa

- Oddziały ukraińskich sił zbrojnych są rozmieszczone w taki sposób, by odbić atak z jakiegokolwiek kierunku - oznajmił sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Andrij Parubij.
- Ukraińskie siły zbrojne przygotowują się do odbicia możliwego ataku Rosji na północnych i wschodnich granicach, na tym odcinku granicy sytuacja jest krytyczna - powiedział sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy Andrij Parubij. - Siły armii rosyjskiej znajdują się zaledwie o kilka godzin marszu od Kijowa. Nie mogę powiedzieć wiele, ale powiem, że nasze oddziały rozmieszczone są w taki sposób, by odbić atak z jakiegokolwiek kierunku - dodał.

Parubij tłumaczył, że milicja ukraińska z pomocą wojsk wewnętrznych MSW i innych oddziałów kontroluje administracje obwodowe, które miały być celem ataków i uporządkowała sytuację na wschodzie i południu Ukrainy.

Zatrzymana grupa zwiadowcza

W nocy z wtorku na środę Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zatrzymała rosyjską grupę zwiadowczą, która przedostała się z Krymu do sąsiadującego z nim obwodu chersońskiego. - Celem działalności grupy było rozpoznanie sytuacji operacyjnej oraz uzyskanie danych o ruchu i stopniu gotowości oddziałów sił zbrojnych Ukrainy na terenie obwodu chersońskiego - podano w komunikacie.

Więcej o: