Mizerski: Wybrała pani start do PE z Palikotem. Samiec alfa obraził, a potem przeprosił? Nowicka: To bzdura!

- Bzdura! Pan chyba niewiele wie na mój temat, skoro pan twierdzi, że nie podjęłam próby budowania kobiecego projektu politycznego - tłumaczyła oburzona Wanda Nowicka w TOK FM w odpowiedzi na słowa Sławomira Mizerskiego. Felietonista ?Polityki? stwierdził, że wicemarszałkini brakuje ambicji, bo zdecydowała się na start z list Twojego Ruchu.
Gośćmi Piotra Najsztuba w programie "Prawda nas zaboli" byli wicemarszałkini Sejmu Wanda Nowicka i Sławomir Mizerski z tygodnika "Polityka". - Czemu po konflikcie z Januszem Palikotem nie wybrała pani bardziej ambitnego zadania zbudowania politycznego projektu z innymi kobietami, a zamiast tego wybrała pani mało ambitnie start do europarlamentu z Januszem Palikotem? - zapytał Sławomir Mizerski z tygodnika "Polityka".

- Potwierdza to stereotyp naiwnych kobiet, które samiec alfa najpierw obrazi, a potem da kwiatki i przeprosi, a one na to idą - dodał od razu Mizerski. - Proszę o krótką, bezlitosną odpowiedź - dorzucił prowadzący program Piotr Najsztub.

- Bzdura! Pan chyba niewiele wie na mój temat, skoro pan twierdzi, że ja nie podjęłam próby budowania kobiecego projektu politycznego. Co do współpracy z Palikotem, proszę państwa, ja jestem polityczką i muszę podejmować też współpracę polityczną - zaczęła wicemarszałkini, jednak nie pozwolono jej dokończyć odpowiedzi.W dalszej części programu prowadzący Piotr Najsztub pytał Nowicką o niedzielną Manifę. - Byłem. Kiepsko było - stwierdził Najsztub. - To zależy, skąd się patrzyło - odparowała wicemarszałkini. - Ja chodziłem w kółko i widziałem, że było mało ludzi - prowokował Najsztub.

Wanda Nowicka nie chciała zgodzić się na taką ocenę niedzielnego feministycznego przemarszu. - To już nie jest niszowe spotkanie czy impreza, na którą przychodzą tylko radykalne feministki. Manifa powoli staje się mainstreamowym świętem narodowym organizowanym w wielu miastach. I każda z nich podnosi ważny problem społeczny dotyczący kobiet, ale nie tylko. Bo gdy mówimy o zmianie świadomości społecznej z perspektywy kobiet i mężczyzn, czyli tego "genderu", co to niektórzy się go boją, to widać, że ogromna część społeczeństwa wie, że manify nie są organizowane przeciw mężczyznom, że problem nierówności społecznych jest naszym wspólnym problemem - mówiła Nowicka.

Więcej o:
Komentarze (23)
Mizerski: Wybrała pani start do PE z Palikotem. Samiec alfa obraził, a potem przeprosił? Nowicka: To bzdura!
Zaloguj się
 • dorik2

  Oceniono 3 razy -1

  Nowicka karierowiczka? Od 25 lat walczy o prawa kobiet, działa w biednych organizacjach pozarządowych, znosi wściekłe ataki katoprawicy. W Sejmie jest dopiero od 3 lat. Palikot napadł na nią, że dostała premię jak wszyscy marszałkowie i wicemarszałkowie od 89 r. Chciał się popisać jej kosztem i sam sobie zaszkodził, w końcu poszedł po rozum do głowy i przeprosił. Czy powinna obrazić się do końca świata? Zmontowała własne stowarzyszenie, ale na razie nie ma szans na samodzielny start w eurowyborach. Jako wyborca - czy wyborczyni - chcę mieć chociaż jedną kandydatkę, która konsekwentnie, głośno i wyraźnie opowiada się za wolnym wyborem kobiety w sprawie aborcji. I guzik mnie obchodzą relacje Palikot-Nowicka.

 • jackie53

  Oceniono 6 razy 2

  Teraz już znamy całe oblicze Nowickiej. Kasa, kasa i jeszcze raz kasa! Jak ona śmie nazywać się "politykiem"? Chciwość i profity. Ludzie i wyborcy są nieważni. Ona zawsze była taka!

 • jan.w2

  Oceniono 14 razy 8

  Nowicka to taka sama chciwa menda jak większość tzw. polityków pchających się do koryta. Była wtedy awantura o premie, a w tym roku już cisza. A dali sobie na pewno po kilkadziesiąt tysiaków.

 • stachkaz47

  Oceniono 3 razy 1

  ZYGOSZ kto cię nauczył takie wierszyki pisać.
  Norwid przy tobie to pikuś.
  Oni tobie mieli dać Nobla a nie Szymborskiej.

 • tuchajbeju

  Oceniono 10 razy 4

  Kto ją niby obraził ?. przecież tak samo jak inni połasiła się pieniądze , na "premie" przyznawaną tylko za to że jest przy korycie. Dla mnie okazała się być świnią, zlodziejką, któa potrafi owszem mówić mądre słowa ale to tylko słowa. W realu jest złodziejem. Błąd Palikota polegał na tym że zaprzestał atakować Nowicką i przeprosił. Czyli są z tej samej gliny. A Twój Ruch niczym nie rózni się od pozostałych partii

 • zygosz

  Oceniono 5 razy -1

  Te obrzydliwe sowieckie pyski ,
  dzis pchaja sie do zachodniej
  miski,bo tam na wschodzie
  w korytach krew ludzka tryska.
  I dzis jatrza pyski ,ze przy korytach
  nie ma miejsca dla wszystkich.

 • zygosz

  Oceniono 8 razy 2

  Gdzie sie pchasz ,pomylilas kierunki ,
  twoja droga to na wschod ,stamtad
  twoje serce twoj rod,tam dalej wisi
  wyblakly twoj herb,a na nim mlot i sierp.

 • zygosz

  Oceniono 13 razy 1

  Aby zalapac sie do burdelu ,wystarczy
  lista Paliknota,jaka z niej poslanka.

 • dziadekjam

  Oceniono 14 razy 0

  Zarówno arogancki Najsztub jak i równie skromny Mizerski startowaliby nawet z Ligi Kobiet, gdyby im to dawało szansę załapania się na fuchę w PE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX