Wielowieyska czyta Semkę i w śmiech: "Bardzo stonowany styl abp. Michalika...?"

W dniach 12-13 marca ma zostać wybrany nowy przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. "Czy dokona reform, czy raczej wpisze się w bardzo stonowany styl poprzednika?" - zastanawia się w "Do Rzeczy" Piotr Semka. I to rozbawiło robiącą przegląd prasy Dominikę Wielowieyską. - Styl abp. Michalika stonowany? Przecież opowiedział się wyraźnie za Kościołem konserwatywnym i radiomaryjnym - komentowała.
Teraz swoich ulubionych audycji możesz słuchać dzięki nowej aplikacji na smartphone'y!>>>

- Bardzo mnie rozbawiło, że Semka uważa, iż styl abpa Michalika był stonowany. Sądzę raczej, że abp Michalik opowiedział się zdecydowanie po jednej ze stron w tym sporze kościelnym - w większym stopniu za Kościołem konserwatywnym i radiomaryjnym - komentowała Wielowieyska.

Prowadząca Poranek TOK FM jednak zastrzegła: - W kwestiach politycznych może nie było to tak jednoznaczne, bo abp. Michalika trochę zirytowała w pewnym momencie "Gazeta Polska" i wyraźnie powiedział, żeby nie opowiadać głupstw o zamachu smoleńskim. To trochę nie było po linii radiomaryjnej i PiS.

"Semka nie dostrzega podstawowej kwestii..."

Dominika Wielowieyska przytoczyła kolejne fragmenty tekstu Semki: "Media świeckie pełne są spekulacji na temat wyborów w episkopacie, ale niewiele można się z nich dowiedzieć o rzeczywistej kondycji polskiego Kościoła. Dominują opinie i fobie liberalnych publicystów". - Dziękujemy ci, Piotrze, bardzo za te nasze fobie - skomentowała dziennikarka.

"Dzisiaj w episkopacie frakcja kościoła otwartego nie jest liczna. Nie jest to efekt żadnych intryg o. Rydzyka, ale tego, że ostrość kampanii antyklerykalnej obozu liberalnego podcięła nogi kościelnym postępowcom" - kontynuuje publicysta "Do Rzeczy". Wielowieyska jednak polemizuje: - Piotr Semka nie dostrzega podstawowej kwestii: że obiektem dyskusji w samym Kościele jest zaangażowanie polityczne wielu hierarchów, którzy opowiadają się za konkretną partią i na tym opierają często swoją pracę duszpasterską - stwierdziła prowadząca Poranek.

I podsumowała: - Szkoda, że Piotr tego problemu nie dostrzega. Wymienia abp. Gądeckiego jako jednego z najpoważniejszych kandydatów na stanowisko przewodniczącego KEP. A to właśnie abp Gądecki zwrócił uwagę na ten problem...
Więcej o:
Komentarze (12)
Wielowieyska czyta Semkę i w śmiech: "Bardzo stonowany styl abp. Michalika...?"
Zaloguj się
 • sher-rif

  0

  Pamiętacie może jeszcze partyjnych politruków? Jeśli nie wystarczy popatrzeć na tego grubasa.

 • seviers

  Oceniono 3 razy 3

  Wypocin obleśnego wieloryba nikt rozsądny nie bierze na poważnie!

 • prerekwizyt

  Oceniono 5 razy -5

  Dziękuję arcybiskupowi Michalikowi za Jego działalność na rzecz Kościoła i ojczyzny. Zaś co do p. Wielowieyskiej - cóż, chce się głupkowato śmiać, niech się śmieje.

 • ab1-950

  Oceniono 7 razy 7

  przeciez oni maja swego zwierzchnika on sie zwie Ancychryst

 • saszkar

  Oceniono 16 razy 16

  Tak się w polskim Kościele porobiło,że to co głupie,mierne i bez sensu stało się normą,a nawet w wielu przypadkach-wzorcem.

 • chi_neng1

  Oceniono 32 razy 30

  "obiektem dyskusji w samym Kościele jest zaangażowanie polityczne wielu hierarchów, którzy opowiadają się za konkretną partią i na tym opierają często swoją pracę duszpasterską "

  Strzal w dzisiatke.

  Ale o tym nie tylko Piotr nie wie. Bo slepowierzace owieczki tez nie wiedza...

 • e-komentarz

  Oceniono 41 razy 37

  Tak Michalik stonowany jak Semka chudzielec...

 • jw11

  Oceniono 26 razy 24

  Dziennikarze dzielą się na dziennikarzy i Semkę

 • fakiba

  Oceniono 42 razy 36

  Semka ma rację że Michalik ma bardzo stonowany styl , przecież mówił tylko że te rozbestwione dzieciaki tylko molestują biednych klechów , a przecież mógł powiedzieć ostro że ich po prostu gwałcą i wykorzystują seksualnie i nie tylko na każdym kroku
  Bardzo łagodny był chłopina

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX