"To nie Putin stracił kontakt z rzeczywistością. Stracili go Obama i zachodni przywódcy" [PUBLICYŚCI]

- To nie Putin stracił kontakt z rzeczywistością, to Obama, jego otoczenie i politycy zachodni w pewnym momencie zaczęli uważać, że Putin jest normalnym politykiem - mówił w Poranku Radia TOK FM Paweł Fąfara z "Polski The Times". - Wraca spojrzenie na to, że Rosja z byłym pułkownikiem KGB jako prezydentem to nie jest normalny, demokratyczny kraj - zaznaczył dziennikarz.
Janina Paradowska zauważyła w Poranku Radia TOK FM, że coraz częściej mówi się o porażce Władimira Putina w starciu o Ukrainę.

- Wraca zdrowe, normalne, rozsądne myślenie, kto rządzi w Rosji - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Paweł Fąfara z "Polski The Times". Publicysta dziwił się medialnym doniesieniom, wedle których zdaniem Angeli Merkel Putin miał "stracić kontakt z rzeczywistością".

- To nie Putin stracił kontakt z rzeczywistością, to Obama, jego otoczenie i politycy zachodni w pewnym momencie zaczęli uważać, że Putin jest normalnym politykiem, że w Rosji jest szansa na demokratyzację. To zachodni politycy przy Putinie stracili kontakt z rzeczywistością. A jeśli nawet nie stracili, to łudzili się, mówili: "chcemy żyć w spokoju, mamy kryzys, udawajmy, że nic się nie dzieje" - mówił Fąfara.

- Wraca spojrzenie na to, że Rosja z byłym pułkownikiem KGB jako prezydentem to nie jest normalny, demokratyczny kraj - skwitował dziennikarz.

"Europejczycy przez lata żyli w iluzji"

Piotr Kraśko, szef "Wiadomości" TVP, zauważył natomiast, że Rosja wciąż kreuje się na mocarstwo. - Kiedy spaceruje się po Moskwie, to wciąż jest stolica imperium z czasów Związku Radzieckiego - przekonywał.

- W tej sytuacji o wiele lepiej odnajdują się Amerykanie - zaznaczył Kraśko. - Europejczycy przez lata żyli w iluzji, że stworzyli najbardziej skomplikowaną, ale i najszlachetniejszą i najpiękniejszą konstrukcję polityczną w historii: Unię Europejską. Organizację, w której konflikty zbrojne są nie do pomyślenia - ocenił dziennikarz.

- Amerykanie są dziwną mieszanką idealizmu i cynizmu. Z jednej strony potrafią szczerze, z pełnym przekonaniem mówić o ideałach w polityce międzynarodowej - wyjaśniał Kraśko. - Z drugiej strony oni naprawdę są przekonani, że nie mieszkamy w miłym miejscu. Że mieszkamy w dżungli i trzeba mieć wielki kij bejsbolowy, jak się po niej spaceruje. Obama mnie zaskoczył. Jak na niego, jak na jego prezydenturę, szybkość działania tej administracji jest niebywała - zaznaczył.


Więcej o:
Komentarze (28)
"To nie Putin stracił kontakt z rzeczywistością. Stracili go Obama i zachodni przywódcy" [PUBLICYŚCI]
Zaloguj się
 • dzakarta

  0

  Słodkopierdzący "superekspert" dupowłaz Kraśko i eksperci od siedmiu boleści !
  Putin ma was w dupie i bardzo słusznie !

 • ramzes-ra

  Oceniono 3 razy 1

  Pierwszy błąd prezydenta Obamy to resetowanie stosunków z Rosją. Jak by nie to,w Polsce i Czechach byłaby tarcza antyrakietowa i obrona przed zakusami Rosji. Ostatnie zdarzenia na Krymie jednoznacznie pokazują że przywódca Rosji nadal myśli kategoriami Stalina i liczy na siłowe odtworzenie zaborczego bloku militarnego pod przewodnictwem Moskwy. A ponieważ Moskwa liczy się tylko z silnymi, konieczny jest powrót do tarczy antyrakietowej oraz rozmieszczenia w Polsce maksymalnej ilości antyrakiet Patriot.

 • taca22

  Oceniono 5 razy 3

  Putin WIE co robi I WIE ze jemu g...no zrobia.

 • marian8-1960

  0

  Próbowali obłaskawić bolszewika Putina, byli naiwni.

 • 22lullaby33

  Oceniono 9 razy -1

  A Tusk z Sikorskim i Komorowskim to niby nie stracili głowy? A kto jak nie oni schlebiali Putinowi i Ławrowowi,czy Miedwiediewowi? Wyraźnie szczycili się spotkaniami z nimi. Tusk juz prawie zachowywał się jak przyjaciel Putina i był wniobowzięty "przyjaźnią" z nim. A Sikorski tp już bez spotkan z Ławrowem nie mógł sie obyć. Grzał się z Tuskiem towarzystwem Putina i Ławrowa. A teraz, jak idioci, obrócili się nagle o 180 stopni. Oj, nie zapomni im to Wołodia.

 • endrju1521

  Oceniono 29 razy 11

  Bogu wszechmogącemu niech będą dzięki, że laureat pokojowej nagrody Nobla

  nie stracił kontaktu z rzeczywistością i mógł na żywo epatować się zabiciem Bin Ladena.

  No, takie są standardy...

 • gburiaifuria

  Oceniono 55 razy 29

  Jak dzielono Serbie w referendum odrywajac Kosowo i robiac z tego taki dziwaczny muzulmanski twor panstwowy nie bylo sprawy. Podobnie gdy Jankesi oklamali caly swiat, ze Hussejn ma bron masowego razenia i trzeba dokonac inwazji-byl w polskich mediach aplauz. Na Krymie na razie nikt nie zginal w przeciwnienstwie do Iraku. Ruscy zabieraja to co Chruszczow dal po pijaku Urainskiej SRR w 1954 roku. Polskiej racji stanu w tych rozwazaniach jest tyle co kot naplakal za to Ukariny caaala masa.Final mozna przewidziec Zachod nie bedzie umieral za Krym ale za jakis czas nadal na powrot bedzie robil interesy z Ruskimi.Nawet sankcji nie wprowadzi bo za duzo jest tam partykularnych interesow. Ruscy utwierdza sie w przekonaniu ze Polska to taki kraj,ktory jak okrzepnie to bedzie mieszal na Wschodzie i przyloza cena gazu lub czym innym w najbardziej odpowiednim momencie.A Jankesi i TVN beda nas zapewniac, ze te 5 samolotow, ktore tu na dodatkowo przyleciec na cwiczenia to wytarczajaca ochrona i jak to zauwazyla gwiazda tej stacji niejaka Pochanke "mozna odetchnac".Jednym slowem kabaret a nie polityka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX