Odważna dziennikarka, która wytrąciła Putina z równowagi: Jeśli to nie Janukowycz kazał strzelać, to kto?

Na konferencji prasowej Władimira Putina ponad zachowawczych dziennikarzy wybiła się jedna, bardzo charakterystyczna postać. Jedna z dziennikarek pytaniami wyraźnie wytrąciła z równowagi prezydenta Rosji.
- Mówi pan, że Janukowycz nie wydał rozkazu strzelania do ludzi na Majdanie. Kto to w takim razie był? Przecież strzelali wyszkoleni snajperzy - dopytywała dziennikarka Władimira Putina. Odważnymi pytaniami wyróżniała się od innych dziennikarzy. Zwracała na siebie uwagę również burzą rudych włosów. Było widać, że zirytowała prezydenta Rosji.

- Nie wie pani, że jest opinia wśród uczestników demonstracji, że do ludzi strzelali prowokatorzy należący do jednej z partii opozycyjnych?! - pytaniem odpowiedział Putin. - Nie, nie wiem - powiedziała kobieta. - Te materiały są ogólnie dostępne w różnych źródłach, proszę to sprawdzić! - wykrzyczał Putin.

- Berkutowcy stali z tarczami, a to do nich strzelano z broni ostrej. Kto tam wydawał rozkazy, nie wiem, ale Janukowycz powiedział mi, że takich rozkazów nie wydawał. Więcej, on nakazał wyprowadzenie sił zbrojnych ze stolicy. Ja mu powiedziałem, żeby tego nie robił, bo na Ukrainie nastanie anarchia. No i to się stało! - stwierdził w końcu Putin.

Dziennikarka: Czy możliwość wybuchu wojny pana niepokoi?

Drugie pytanie dziennikarki brzmiało: - Nazywa pan możliwość wprowadzenia rosyjskich wojsk na Ukrainę środkiem ekstremalnym, ale nie wyklucza pan tego. Przecież może dojść do wojny, czy pana to niepokoi?

- Nie, nie niepokoi mnie to, bo nie zamierzamy walczyć przeciwko narodowi ukraińskiemu - odpowiada Putin. - Jeśli podejmiemy decyzję o wprowadzeniu naszych wojsk na Ukrainę, to tylko dla ochrony obywateli ukraińskich. Jeśli ktokolwiek spróbuje strzelać do ukraińskich kobiet i dzieci, to nie będziemy my - odpowiedział Putin.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (437)
Odważna dziennikarka, która wytrąciła Putina z równowagi: Jeśli to nie Janukowycz kazał strzelać, to kto?
Zaloguj się
 • emit763

  0

  Tu jest odpowiedź dla niedoinformowanej dziennikarki.
  www.youtube.com/watch?v=HiVlLNQownI&list=UUTRJDKKeoLOiTxVkttg3Itw&feature=share&index=6

 • emit763

  0

  Tu jest odpowiedź na pytanie dziennikarki.
  Film był w TVP. Tu jest krok po kroku.
  www.youtube.com/watch?v=HiVlLNQownI&list=UUTRJDKKeoLOiTxVkttg3Itw&feature=share&index=6

 • stanislaw.sk

  0

  Z punktu widzenia prawa międzynarodowego Rosja jest AGRESOREM jako państwo, które:
  • wtargnęło przy użyciu sił zbrojnych na terytorium innego państwa, nawet bez wypowiedzenia wojny;
  • zastosowało blokadę morską wybrzeża lub portów Ukrainy;
  • udzieliło poparcia uzbrojonym grupom, które zostały zorganizowane na terytorium jego kraju i dokonują napadów na terytorium innego państwa.

 • Jan Fenzlan

  0

  Nie będzie żadnej wojny będzie anszlus czy jak to się pisze.putin obsadzi swoich na stanowiskach i Ukraina będzie marionetką a po latach przyłączona do Rosji.

 • belzebub003

  0

  Putin sprząta wszystkich którzy się wyrywają się z szeregu

 • belzebub003

  0

  zabiją ją za te pytania

 • ikery.pl

  Oceniono 1 raz 1

  w całej relacji nie ma imienia I nazwiska dziennikarki, wstyd.

 • comatosa

  Oceniono 2 razy 2

  Ta dziennikarka to Sonia Koszkina, super babka!

 • moja_suka_jest_kosmitka

  Oceniono 2 razy 2

  może autor tej notatki ustaliłby nazwisko tej pani?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX