Komentarze (347)
Wołodymyr Parasiuk - najbardziej znany sotnik Ukrainy. "Zatrzymał Janukowycza"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • ask70

  Oceniono 8 razy 8

  Celem przypomnienia, nie tylko dla Polaków, a dla wielu może nawet otwarcia oczu, poniżej CREDO podstaw i działalności nacjonalistów ukraińskich, jest nim „dekalog” autorstwa Stepana Łenkawśkiego z inwokacją Dymytra Dońcowa:

  Ja – duch odwiecznego żywiołu, który uratował ciebie przed tatarskim potopem i postawił na granicy dwóch światów, aby stworzyć nowe życie. 1 Zdobędziesz państwo ukraińkie albo zginiesz w walce o nie. 2 Nie pozwolisz nikomu hańbić chwały ani czci twojego narodu. 3 Pamiętaj o wielkich dniach naszych walk wyzwoleńczych. 4 Bądź dumny z tego, że jesteś spadkobiercą walk o chwałę włodzimierzowego tryzuba. 5 Pomścisz śmierć wielkich rycerzy. 6 O sprawie nie mów z tym, z kim można, lecz z tym, z kim trzeba. 7 Nie zawahasz się dokonać największego przestępstwa, jeśli tego wymagać będzie dobro sprawy. 8 Nienawiścią i podstępem będziesz przyjmować wroga twojej nacji. 9 Ani prośby, ani groźby, ani śmierć nie przymuszą ciebie do wyjawienia tajemnicy. 10 Będziesz dążyć do poszerzenia siły, chwały, bogactwa i przestrzeni państwa ukraińskiegio nawet drogą zniewolenia obcoplemieńców. (Wiktor Poliszczuk, Toronto – Warszawa 1998; Posłanie do braci Polaków). Każdy Polak musi to znać i dbać o polską rację stanu w tym kontynuowanym od wielu lat szowinistycznym, faszystowsko -nacjonalistycznym ukraińskim ruchu. Należy uważnie przeczytać to credo nacjonalistów ukraińskich i zrozumieć w imię czego jest awantura w Kijowie. To credo mówi też czyj kim byli i są Tatarzy dla ukraińców i że Krym wcale nie był ukraiński, jak to teraz mówią.

 • dekarz55

  Oceniono 7 razy 7

  Pie...ny banderowiec:)

 • tomasz62

  Oceniono 2 razy 0

  jak mówił w imieniui sotni to My Polacy już mamy problem dzięki ruskim

 • tomasz62

  Oceniono 5 razy 5

  efekt będzie taki że będą 2 Ukrainy,a my Polska tak jak za II RP będziemy mieli problem

 • antipasti60

  Oceniono 4 razy 4

  Sotnik? Raczej sotenny, niczym Bir , Hryń etc.- znani przyjaciele Lachów.
  www.youtube.com/watch?v=ZlzmXYdKY8w
  Wołyń 1943 polskie dzieci, ofiary OUN UPA

 • topix

  Oceniono 11 razy 5

  Krym to była, jest i będzie Rosja, jakiś komunista podarował go Ukrainie , ale ludzi się nie zapytał, czy chcą być Ukraińcami.

 • birdb52

  Oceniono 10 razy 8

  Władzę przejmuje "naród ukraiński". Ten od rzezi wołyńskiej stanowiący mały procent Ukrainy, ale przekonany że jedyny... Jak taka "władza" wygląda to na co dzień już widać: www.youtube.com/watch?v=oNClra4Jt5E

 • maxymus1

  Oceniono 6 razy -4

  Jeszcze tego nam brakuje, że Majdan potem zaatakuje Polske, h...e jedne! Im jest wolność przeznaczona!!! Wszystko trrzeba przebaczyć! Albo Rasija! Kak wolicie! Co wy pie...cie! Nie skłucajcie nas !!!

 • yoric

  Oceniono 10 razy 8

  Gazeto.pl, przeczytaj komentarze pod artykułem i zobacz, do czego doprowadziła twoja nachalna, naiwna propaganda.

 • maxymus1

  Oceniono 7 razy -5

  Uważam że Pan Kliczko to jest stabilność!

 • hr.kalashnikoff

  Oceniono 9 razy 9

  A Ukraińscy wachmani w Auschwitz jak Demjaniuk też byli w sotniach, czy na wzór niemiecki?
  Tak z ciekawości pytam...

 • mmaciekg

  Oceniono 5 razy -1

  Dobrze , że nie odebrał głosu jakiemuś ŻYDOWI.. to by miał prze...ane

 • rraleighh

  Oceniono 9 razy -7

  No nie mogę. A wpisanie tych wszystkich anty-ukraińskich i rasistowskich komentarzy to ile dokładnie kosztowało?

 • dafman

  Oceniono 10 razy -10

  rosyjska 6 kolumna bardzo aktywna na forum

 • dafman

  Oceniono 9 razy -7

  brawo bracia kozacy

 • kpt_kloss

  Oceniono 12 razy -8

  Nie rozumiem tych antyukrainskich wpisow. Polska byla zlapana w kleszcze przez Niemcy i Rosje w latach okolo 1780-1989. W zwiazku z tym opierala sie i walczyla w krwawych wojnach przeciwko tym krajom.

  Ukraina z kolei byla zlapana w kleszcze przez Polske albo Rosje praktycznie od zarania dziejow. W dwudziestoleciu miedzywojennym ZSRR traktowal Ukraincow bardzo krwawo. Polska ich nie mordowala, ale, owszem, dyskryminowala. Dlatego w trakcie II wojny probowali sie wyzwolic zarowno od ZSRR jak i Polski. A to, z kolei, jest dokladnie tym samym co PL robila przeciwko Niemcom i Rosji, czyz nie ? A ze robili to w bardzo krwawy sposob ? No bo wtedy narod ukrainski byl bardzo prostym, niewyksztalconym narodem, na roli, niepismienny, itd. Ale obecnie jest dosc inaczej, Ukraincy sa wyksztalceni, chca do Europy, itd.

  Banderowcy zabili o wiele, wiecej sowietow niz Polakow, bo i tez uznawali ZSRR za wiekszego wroga.

  Zbrodnie banderowcow byly takze wpojone Polakom przez propagande komunistyczna. Dlatego, ze banderowcy, tak jak polscy nacjonalisci (np NSZ) byli arcywrogami komunistow. Dlatego komunisci bardzo chetnie po wojnie naswietlali zbrodnie banderowcow, i przedstawiali siebie jako wybawcow narodu polskiego od ukrainskich (i nie tylko) nacjonalistow.

  Doradzalbym zdanie sobie sprawy z tychze kontekstow historycznych, przestania rwania szat, i zdania sobie sprawy ze obecna Ukraina, wolna i niezalezna, moze byc bardzo powaznym sojusznikiem PL w regionie. Ukraincy obecnie patrza na Polakow i PL jako wzor do nasladowania.

  Niektorzy (byc moze pracownicy wiadomej ambasady) na forach strasza Ukraincami. Ale przeciez Ukraina nie moze PL nic zlego zrobic, nawet gdyby chciala. Przeciez PL jest w NATO.

 • janiu46

  Oceniono 12 razy -2

  Wałęsa może może mu "glany" czyścić.Tak się robi rewolucję,a nie wódkę z komuchami pić.

 • galois

  Oceniono 10 razy 8

  Prawda jest taka, że Ci co oddali życie to dla nowych władz zwykłe mięso armatnie. O wiele gorszy będzie los tych, którzy zostali kalekami - za kilka tygodni wszyscy o nich zapomną. A ich los w tym biednym kraju będzie nie do pozazdroszczenia.

 • abw12300

  Oceniono 11 razy 9

  Dziś 70 rocznica wymordowania Huty Pieniackiej i Krościatyna 2014-02-28

  28 lutego 1944 r. to jeden z najkrwawszych dni w historii Kresów Południo-Wschodnich II RP. w tym dniu w dwóch różnych powiatach województwa tarnopolskiego nacjonaliści ukraińscy wymordowali dwie duże polskie wsie. Najpierw w w ciągu dnia ukraińscy esesmani z pułku policyjnego SS, złożonego z ochotników do SS Galizien, zaatakowali i wymordowali bezbronną wieś Huta Pieniacka koło miasta Brody. Zginęło wówczas ponad 1000 osób, z których większość zginęła przez śmierć w płomieniach.

  Następnie ok. 18.30 wieczorem oddział UPA, wspierany przez "siekierników", czyli ukraińskich chłopów uzbrojonych w siekiery i widły, uderzył na wieś Korościatyn koło miasta Monasterzyska w powiecie Buczacz. Jednym z dowodzących akcją był ksiądz greckokatolicki wraz ze swoją córką. Mordy trwały przez całą noc i pochłonęły 150 ofiar.

 • boulipunk77

  Oceniono 9 razy -7

  Przestańcie wiecznie żyć historią. Hitler komuniści UPA a może Krzyżacy patrzcie w przyszłość. Ludzie na Ukrainie chcą żyć teraz i w przyszłości lepiej niż żyli w przeszłości a wy tylko UPA srupa dup..

 • student_zebrak

  Oceniono 2 razy 0

  szkoda, że skończy jak Walentynowicz (przed wycieczką).

 • hanwag

  Oceniono 4 razy 4

  żałosny pionek

 • michalik_ojcze_nasz

  Oceniono 4 razy 4

  Większy psotnik niż Janukowycz.

 • cz27

  Oceniono 19 razy 17

  Parasiuk słyszał jak mama opowiadała jak dziadek rozpruwał brzuszki Polskim dzieciom.Chciał rozpruć brzuch legalnie wybranemu prezydentowi.Banderowcy pokazali na majdanie jakimi oni są demokratami.Milicjanci stali jak baranki za tarczami a oni obrzucali ich koktajlami Mołotowa.Polacy z lubelskiego miejcie się na Bacznosci

 • hamerykano

  Oceniono 12 razy 10

  na pal, banderowskich sqrwysynów.!

 • oldboy11

  Oceniono 14 razy -8

  Sotnia to w ich języku kompania. Był ochroniarzem na Majdanie. Nie mieszajcie historii z teraźniejszością. Mamy wspólny kłopot i druty ani mury w niczym nie pomogą. A przodków opłakujmy nad ich grobami. Lepiej przodków niż bliskich i dzieci, którzy mogą zginąć w wojnie. Bądźmy teraz mądrzy a nie"po szkodzie"!

 • nowak37

  Oceniono 14 razy 10

  dosyć już o tej Ukrainie , odruch wymiotny .

 • tadlucas

  Oceniono 18 razy 18

  Rzeczywiście nie jest bohaterem - to zwykły bandyta. Powinien uściskać dłoń niejakiemu Muzyczko vel Saszce Biłemu.

 • cep_0

  Oceniono 16 razy 16

  Hej sztabie generalny - natychmiast zamykać granice z UKRAINĄ.
  Tacy ludzie jak ten WATAŻKA co pomiatał i bił prokuratora (czy mu sie należało winien rozstrzygnąć sąd), lub ten z MAJDANU należy trzymać jak najdalej od POLSKICH GRANIC.

 • kocurek238

  Oceniono 12 razy 4

  No Jarosławie ,zobacz jak się robi zmianę władzy,ty tylko postękujesz a nie działasz

 • trup

  Oceniono 13 razy -5

  Miał rację. I tak za parę dni politycy się podtuczą i ich wydymają. Zemsta. Natychmiastowa i bezwzględna zemsta na sku...synach. Tyle ten dobry chłop i jemu podobni może od życia dostać.

 • banwit

  Oceniono 3 razy 3

  To już prehistoria, to było tydzień temu, nie macie o czym pisać?

 • trup

  Oceniono 10 razy -2

  Kozak

 • rekontra333

  Oceniono 16 razy -14

  Do wszystkich debili, zwlaszcza kacapow. Sotnia to polska kompania. Paniali rusifile?

 • wicek77

  Oceniono 5 razy -5

  Po prostu tak sobie nazywają i liczą.Wyjaśnij skąd u nas batalion ile żołnierzy podczas pokoju i wojny.Wzrok ci pada zawiśc pozostaje.

 • kabato

  Oceniono 15 razy 15

  pl.wikipedia.org/wiki/Sotnia
  pl.wikipedia.org/wiki/Ukrai%C5%84ska_Powsta%C5%84cza_Armia
  nie bądźmy ślepi !!

 • jkredman

  Oceniono 11 razy 5

  Sotnia – pododdział wojska. Nazwa wywodzi się od 100 żołnierzy (ros. setka, secina).
  konny oddział kozaków.
  administracyjno–wojskowa jednostka Hetmanatu
  w wojsku carskiej Rosji odpowiednik szwadronu
  sotnia była podstawową jednostką organizacyjną UPA w okresie walk partyzanckich (1942–56). odpowiadała kompanii.

 • jkredman

  Oceniono 10 razy -8

  sotnia strachliwe ludki to także pododdział kozacki

 • jkredman

  Oceniono 8 razy 4

  Parasiuk zatrzymał i uwolnił Janukowycza, a innych oskarża o ściskanie ręki zbrodniarza, też bohatera znalazła gazetka, i jeszcze to podjudzanie - sugestie oni nas zdradzili, oczywiście nikt tego nie podchwycił za wyjątkiem gazetki

 • usmiech_prezesa

  Oceniono 20 razy 18

  Tylko skad ta sotnia miala bron ktora grozil ten bohater? Tymoszkiewicz im kupila?

 • awaro36

  Oceniono 9 razy 9

  ale sicz zupelnie jak w "ogniem i mieczem "tuhajbej rassierdilsa "i boczek arnold na szpice polecial z balkonu

 • peter.fox

  Oceniono 3 razy 3

  No to jest bardzo gorący news:)

 • r1p2

  Oceniono 15 razy 11

  Jak słyszę "SOTNIA", to mam bardzo złe skojarzenia...Czy tylko ja jestem przewrażliwiony?

 • tornson

  Oceniono 27 razy 19

  Ktoś mi wytłumaczy czym te uzbrojone ubrane w moro ludziki na majdanie, różnią się od tych uzbrojonych ubranych w moro ludzików na Krymie? Bo na jednych mówią "lub", "bojownicy o wolność i demokrację", a na tych drugich "terroryści". Ktoś mnie oświeci tym małym szczegółem na podstawie którego odróżnia się jednych od drugich?

 • ttako

  Oceniono 9 razy 9

  Sotnia, sotenny... Brzmi znajomo... A u nas nie wolno mieć broni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX