Połowa półwyspu zniknęła? Nie, to Korea Płn. widziana nocą z orbity 

Lecący nad wschodnią Azją astronauci z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zrobili zdjęcie Półwyspu Koreańskiego. W nocy Korea Północna wygląda tak, jakby zniknęła z kontynentu - widać tylko stolicę i kilka większych miast. W przeciwieństwie do sąsiada, Korea Południowa jest natomiast mocno oświetlona.
Ciemności panujące nad Koreą Północną:

Komentarze (153)
Połowa półwyspu zniknęła? Nie, to Korea Płn. widziana nocą z orbity 
Zaloguj się
 • velvetta11

  Oceniono 3 razy -1

  Zachowali się jak dzieci z pierwszych klas podstawówki ! A Wy za nimi , bo przekazujecie tę "rewelację " dalej ! Co z tego , że w nocy nie błyszczą?! Muszą ?

 • Wojtek Górski

  Oceniono 2 razy 0

  U nas mogli by wyłączać światełko od 1 do 4 rano - oszczędność kilkuset milionów w skali roku no i ludzie w końcu zobaczyli by piękne niebo.

 • sinepopuli

  0

  @qq.44
  ja bym jeszcze dodal Kim Kardashian:)

 • komercyjny02

  Oceniono 6 razy 4

  Przepiękny jest h e r b Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej!
  W otoczeniu wieńca z kłosów przedstawia on ni mniej ni więcej, tylko ogromną ELEKTROWNIĘ wodną oraz słup podtrzymujący linię wysokiego napięcia. W efekcie działania tej elektrowni, w oddali, ponad ośnieżonymi górami zakwita na niebie promienna czerwona gwiazda!
  No proszę, jak to fantastycznie działa: wystarczy sobie elektryfikację do herbu włączyć - a od razu (po jakichś zaledwie 65 latach) ma się energii obfitość.

 • scibor3

  Oceniono 4 razy -2

  Gów.no wiecie. To kraj astronomów. Walczą z "light pollution". ;-)

 • para_sucha

  Oceniono 8 razy 6

  Raj ekologów i innej maści lewactwa.

 • eend

  Oceniono 7 razy -3

  A wystarczy odrobina chęci i orientacji a nie idiotyczne małpowanie po Amerykanach i szukanie sensacji tam gdzie sprawa jest jasna. Od zawsze Korea Północna ma ogromne problemy z prądem, kilka przestarzałych rozsypujących się elektrowni nie jest w stanie zaopatrzyć w prąd w nawet elementarnym stopniu. To jest taki stan stały. O tym wiedza nawet kilkulatki ze szkół podstawowych. Najprawdopodobniej nie wie tego prasa amerykańska i NASA bo trzeba publikować zdjęcia i robić sensację tam gdzie jej nie ma. No tak tylko, ze Amerykanie interesują się wyłącznie do czubka własnego nosa reszta to dzicz i białe niedźwiedzie na ulicach......

 • plumgazeta

  Oceniono 9 razy -1

  Jedyny kraj, który nie gada, a coś robi dla matki-ziemi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX