Stankiewicz przeprasza Majdan za Sikorskiego. "To był wykwit chamstwa i bufonady"

Ewa Stankiewicz przeprosiła protestujących na Majdanie za mocne słowa Radosława Sikorskiego skierowane do liderów opozycji. - Sikorski po prostu groził tym opozycjonistom. W czyim interesie? My też mamy problem z ludźmi uległymi wobec Moskwy. Sikorski urwał się z choinki - powiedziała. Wypowiedź spotkała się z powszechną krytyką w mediach społecznościowych.
Chodzi o słowa "Albo poprzecie porozumienie, albo będziecie mieli stan wojenny, armię - wszyscy będziecie martwi", które padły z ust szefa polskiego MSZ podczas negocjacji ws. podpisania porozumienia opozycji z władzami Ukrainy.- To, co Polacy poprzez swoją solidarność naprawią w relacjach polsko-ukraińskich, to Sikorski spartaczy. W skandaliczny sposób się zachował - słyszymy na nagraniu wypowiedzi Stankiewicz wrzuconym na YouTube. - Jeśli pojechał po to, by grozić, to w czyim interesie? Janukowycza i Putina czy wolnego narodu? - pyta szefowa Solidarnych 2010.

"Nowy Okrągły Stół zrobi z Ukraińców niewolników"

Stankiewicz jest oburzona słowami Sikorskiego. Uważa, że sposób, w jaki Sikorski przestrzegł opozycjonistów przed ewentualnymi konsekwencjami odrzucenia porozumienia, był druzgocący, a "nakłanianie Ukraińców do nowego Okrągłego Stołu zrobi z nich niewolników". Podkreśliła, że zmuszanie ludzi, którzy ostatnie dwa miesiące spędzili na barykadach, do zniesienia kolejnego roku pod rządami Janukowycza to "wykwit chamstwa i bufonady".Szefowa Solidarnych 2010 dodała też, że pomoc Polaków dla Ukrainy jest zrozumiała, ponieważ "mamy podobny problem", czyli "agresywną postawę Rosji wobec byłych państw satelickich".

- To konsekwencja działań Rosji, która zaatakowała Czeczenię, zaatakowała Gruzję, w 2010 roku prawdopodobnie zaatakowała Polskę, a teraz jest powodem przelewu krwi - podsumowała Stankiewicz w swojej wypowiedzi.

Kataryna: Przeprasza w czyim imieniu?

Słowa Stankiewicz nie zostały ciepło przyjęte przez wszystkich. Na Twitterze skrytykowała ją prawicowa blogerka Kataryna, pytając "w czyim imieniu przeprasza za Sikorskiego". "Dlaczego właściwie Stankiewicz nie przeprasza Majdanu za Kliczkę i dwóch pozostałych sygnatariuszy z ramienia opozycji? Nie bardzo rozumiem, jak winnym ma być Sikorski, gdy porozumienie negocjowali i podpisali trzej przedstawiciele ukraińskiej opozycji" - napisała.

Na temat wypowiedzi szefowej Solidarnych 2010 wyraził też swoją opinię bloger Azrael : "Idiotka polska, Stankiewicz, robi politykę na Ukrainie. No żesz k* mać, jak można". Sprawę skomentował też wymownym tweetem poseł Adam Szejnfeld:

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS 

Więcej o:
Komentarze (969)
Stankiewicz przeprasza Majdan za Sikorskiego. "To był wykwit chamstwa i bufonady"
Zaloguj się
 • lehoo

  Oceniono 1 raz 1

  Przeca to jest strzyga. Strzyga, żywiąca się krwią zmarłych śmiercią nagłą i gwałtowną.

 • krutki42

  Oceniono 1 raz 1

  bez komentarza wariatka

 • krutki42

  Oceniono 1 raz -1

  popieprzone gadanie co polacy naprawia to sikorski spartaczy,,,,,,,,,,,,
  tam to mysmy wyrzynali bnderowców itp

 • phugoid

  Oceniono 2 razy 2

  za malo krwi i trupow bylo! idealy prawicy zostaly wiec zdradzone! oni chciali wojny z ruskimi na terenie ukrainy a tu tak szybko sie pozamiatalo... chociaz kto wie, moze to preludium do czegos wiekszego?

 • jupidu

  Oceniono 1 raz -1

  Jak toto może porównywać się z Ministrem Spraw Zagranicznych, pokazują PRZEMYSŁ BUFONADY

 • phugoid

  Oceniono 2 razy 2

  ale bedzie ciekawie jak ci idioci dojda do wladzy, wojna z ruskimi pewna

 • anders76

  Oceniono 4 razy 2

  " w 2010 roku prawdopodobnie zaatakowała Polskę"

  Czy ta pani ma tak zawsze czy tylko okresowo ? I w jakim cyklu ? Czy nie przypadkiem 28-mio dniowym ?

 • last.j23

  Oceniono 4 razy 2

  A co to za gender na zdjęciu?

 • oyayebye

  Oceniono 3 razy 1

  Jedno co się potwierdza to to że Kaczyńscy w prostej linii to Ukraińcy. Temu konusowi chodzi o skłócenie Polaków. Jemu bliżej do Bandery niż Piłsudskiego ( Litwin ) na którego tak się powołuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX