Komentarze (270)
"Przechodzimy na stronę Majdanu": podpułkownik z 50 podwładnymi, lwowska prokuratura, deputowani Partii Regionów...
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • miskulecka

  Oceniono 5 razy 3

  dlaczego wszystkie komentarze muszą być radykalne? czy naprawdę wszystko jest czarno-białe? naprawdę wierzycie, że na Majdanie są sami cudowni, uczciwi ludzie, a obecna władza to samo zło? s****syny są po obu stronach... władza się zmieni, przyjdą nowi i będą tak samo rozkradać ten piękny kraj jak ci obecni. to smutne, ale rewolucja zawsze ma piękne hasła, a potem wyniesieni do władzy przez rewolucję stają się tacy sami, jak ci których obalili... sercem też jestem z bitymi i słabszymi. ale władza zawsze psuje, nasza władza też kradnie, tylko bardziej "po europejsku" niż tam. więc w tym sensie jest lepsza i tego możemy braciom Ukraińcom życzyć, bo uczciwa władza, dbająca o obywateli to oksymoron. a przyczyną wszystkiego jak zawsze jest bieda...

 • prof.miauczur

  Oceniono 8 razy 6

  po co złożyli broń? trzeba było z tą bronią przejść na stronę powstania. bez karabinów sa bezużyteczni.

 • marcelkim

  Oceniono 13 razy 1

  niech się powybijają zasrańcy, ch... z tą całą ukrainą

 • krixrix

  Oceniono 49 razy 39

  wojna informacyjna trwa ..... GW stawia na banderowców

 • koniu800

  Oceniono 21 razy 17

  ciekawe kiedy u nas naród podziękuje "naszym" skorumpowanym złodziejom

 • badziewiak66

  Oceniono 9 razy -5

  Tu mogą pomóc tylko towarzysze Janukowycza i Putina z SLD i Ruchu Palikota. Czyż polskiej , putinowskiej lewicy nie powinniśmy sprezentować galowych mundurów Berkutu ? Gdzie się podział szef Dukaczewski i jego kompani ? Imprezują jak po katastrofie smoleńskiej ?

 • leszekzgd

  Oceniono 21 razy 13

  Jak to dobrze, że banderowcy rżną się nawzajem.

 • wirusowyjohn

  Oceniono 7 razy -1

  Jezus Maria co się dzieje. Szok, po prostu szok... Wiem,że na Ukrainie mieszkają normalni ludzie. Nie wiem co oni myślą sobie patrząc na tych gliniarzy.

 • kabato

  Oceniono 17 razy 11

  A co by było gdyby ta uzbrojona banda banderowców poszła w kierunku polski?
  Nasi by strzelali czy puścili w Polskę, bo tam robią co chcą!

 • jami100

  Oceniono 8 razy -2

  A zastanawiałbym się czy to poryw szlachetności czy instynkt szczura na tonącym okręcie.

 • wirusowyjohn

  Oceniono 5 razy 1

  Setki sukinsynów zarabiają na tej wojnie. Niewinni ludzie, jak ta dziewczyna z czerwonego krzyża, giną.

 • podpisanym

  Oceniono 6 razy 2

  ciekaw jestem czy u nas znalazłby się choć jeden sprawiedliwy, który stanąłby po stronie narodu....macie jakies typy ?

 • znj2

  Oceniono 9 razy -7

  "Patrioci" z majdanu jak wpadną do Polski, to będą wieszat i riezat głupich polaczków. Kolejne pokolenie przypomni sobie działanie dziadziusiów z SS Galizien.

 • krysztofiak1963

  Oceniono 15 razy 3

  Dobrze że jednostki wojska zaczynają przechodzić na strone Ukrainy.

  Merkel słabo reaguje; nie podoba mi sie jej reakcja; powinna jasno zaapelowac o natychmiastowa dymisje Janukowycza; trzeba ostro z watażka działac. Tym bardziej, że Putin jest słaby - wystarczy zagrozić wycofywaniem się kapitałów z giełdy moskiewskiej i blokadą kont oligarchów ukraińskich.
  Ofiary są wynikiem porazki przede wszystkim polskiej polityki; nie przekonaliśmy Unii do ostrej reakcji; wczorajsze pomachiwanie szabelkami Tuska to obraz indolencji, niemocy, ignorancji. Jedynąszansa rozwiązania obecnego konfliktu sa ostre retorsjie finansowe wobec Rosji; wycofywanie się kapitalu inwestycyjnego z giełdy moskiewskiej oraz z Kazachstanu. Zezwolenie na zdlawienie ukraińskiej rewolty jest uznaniem geopolityki strefy wpływów rosyjskich; de facto uzaniem tego,że granice Unii nie zostały ustalone raz na zawze.
  Czytajcie
  blogi.newsweek.pl/Tekst/swiat/684367,wojna-domowa-na-ukrainie-porazka-polskiej-polityki-wschodniej.html
  W tej sytuacji, Europa powinna zażądać dymisji Janukowycza i jednogłośnie, silnym głosem, poprzeć Jaceniuka i Kliczkę. Nie ma powodów, aby nie wtrącać się w sprawy Ukrainy, skoro Unia Europejska uczyniła to samo w stosunku do Libii, Tunezji a nawet Egiptu podczas Arabskiej Wiosny Ludów (nie mówiąc o Iraku Saddama Hussaina). Co więcej, takie domaganie się dymisji Janukowycza powinno pojawić się w kontekście sankcji personalnych wobec rządzących polityków Ukrainy. Dymisja albo blokada kont ukraińskich oligarchów w europejskich i amerykańskich bankach !!!
  Nie ulega wątpliwości, że tak ostra artykulacja poparcia dla proeuropejskiej Ukrainy ze strony Europy wywoła retorsję ze strony Putina. Jednakże łatwo ją zneutralizować aktem „zmrożenia” przywódcy Rosji. Aby „sparaliżować Putina”, wystarczy mu zaprezentować „możliwość Majdanu w Kazachstanie”. Koła finansowe Europy i USA powinny zagrozić wzmożeniem operacji wycofywania się z inwestycji finansowych w tym państwie, aby doprowadzić przynajmniej do krótkotrwałego, kontrolowanego kryzysu finansowego. Z resztą ten proces już ma miejsce. Putin znajdzie się w potrzasku i stanie się „grzecznym Putinkiem”. Jeśli Zachód nie wykorzysta efektu „zmrożenia” liderów i oligarchów Rosji perspektywą wielomiliardowych strat finansowych, to będzie tego żałował przez długie dziesiątki lat.

  Poza tym; to porazka polityki wschodniej Tuska - braku jasnej koncepcji; w Polsce bedzie podobnie - przynajmniej zaczyna tlić się ten czarny scenariusz. Najbardziej przeraża rozmiar nastrojów prorosyjskich w Polsce na róznych forach - i antydemokratyczne i antyliberalne, nienawistne słowa; u nas też tak moze być, jak na Ukrainie.

 • pro-contra

  Oceniono 129 razy 51

  Niechby któryś z tych majdańskich kozków strzelił do policjanta w USA.
  Demonstracja (KAŻDA ! ) zostałaby bezlitośnie spacyfikowana.

  A gdyby demonstranci sięgneli po broń (nic szczególnego w tym kraju), trup słałby się tak gęsto, że żadna telewizja nie odważyłaby się publikacji nagrań.

 • jakub53

  Oceniono 6 razy -2

  @jack20 - zal mi ciebie, moze bys kupil bilet do Berkutu? Ale do tego trzeba miec jaja...
  @wolfik119 - przyjales zlecenie z Aleji Szucha 7? Ta ulica zle sie Polakom kojarzy. Tu tez byl taki niemiecki Berkut tylko mieli gapy i wrony na czapkach...
  @korcia2000 - chyba mowisz o wschodniej Ukrainie i poparciu dla Szuchewicza/Bandery? A Polska pomaga Ukrainie, nie jest takim szczujem jak ty. Poczytaj swoje posty;)
  @pro-contra - (cyt.) (...) nie brakuje oficerów o specyficznym zrozumieniu honoru oraz (...)dowolnie interpretujących obowiązki wobec państwa. Mogli odmówić wykonania rozkazu lub służbowego polecenia i zrezygnować z pracy / służby. Wtedy zachowaliby godność i stanowić ewentualny wzór do naśladowania.
  > Wpisz, wymaluj - Kuklinski. Prawie jak Kuklinowski z Sienkiewicza:) I nie nam oceniac.
  @xioncpb - (cyt.) (...) gościnnie plują na Kuklińskiego(...) > A co nie zasluzyl, zobacz wpis @pro-contra wyzej?
  Nie chce mi sie opluwac w piaskownicy ludzi bez sensu, odpadam.

 • pro-contra

  Oceniono 33 razy 17

  Przechodzenie Ukraińców na stronę wroga, tu u nich tradycja rozwinięta do rozmiarów masowych już w 1940 roku.

 • souriceau

  0

  A Pizza Ryga rzeczywiście w klimacie tych wydarzeń! Już przesada z tymi reklamami!

 • wolfik119

  Oceniono 41 razy 33

  Dziadunio "Soros" zamiast wybrać zgrabną trumnę, nadal udaje "samca alfa" ?
  Cyt.: [Glenn Beck has been analyzing the five-point strategy by which George Soros and his Open Society Institute have destabilized and overturned governments in several countries, including Yugoslovia in 2000, Georgia in 2003 and Ukraine, in the so-called 'Orange Revolution' of 2004. Compelling evidence indicates that Soros may have employed a similar strategy in Kenya, but with far more gruesome results.]
  Teraz znowu miesza ? A jeśli za kilka lat Ukraińcy sobie przypomną, kto ich "uszczęśliwił" ?

 • korcia2000

  Oceniono 137 razy 51

  Widzę na dzisiejszym forum gwałtowny atak zwolenników poparcia rewolty ukraińskiej. Nie znacie Rodacy ani Ukrainy ani Ukraińców. Nacjonaliści, którzy chcą obalić legalne władze i przejąć rządy nienawidzą Polski i Polaków podobnie jak Litwini. Z jedną różnicą - Litwa jest mała i słaba, Ukraina natomiast - silna i drapieżna. Już w tej chwili nacjonaliści wysuwają w stosunku do Polski roszczenia terytorialne. A co będzie gdy dojdą do władzy? Tu nie chodzi ani o demokrację ani o Unię. Zresztą - która rewolucja w XX w. przyniosła ustrój demokratyczny? Jeden reżim zastępuje drugi. Taka jest prawda!

 • pro-contra

  Oceniono 28 razy 8

  Jak widać, na Ukrainie też nie brakuje oficerów o specyficznym zrozumieniu honoru oraz urzędników dowolnie interpretujących obowiązki wobec państwa.
  Mogli odmówić wykonania rozkazu lub służbowego polecenia i zrezygnować z pracy / służby.

  Wtedy zachowaliby godność i stanowić ewentualny wzór do naśladowania.
  Na teraz to zwykłe szczury i robactwo pozbawiowione ambicji i należnego kiedyś szacunku.

 • xioncpb

  Oceniono 15 razy -5

  Nasze wojsko i służby służą same sobie, no, chyba że gościnnie plują na Kuklińskiego w programach Moniki Stokrotki.

 • arahat1

  Oceniono 6 razy -2

  widac wyraznie ze ukraina podzieli sie na dwa regiony/kraje....

 • korcia2000

  Oceniono 22 razy -8

  Nic dziwnego. Lwów to matecznik nacjonalistów, którzy rządzą Majdanem.

 • rezun-one

  Oceniono 45 razy 9

  Nareszcie będą mogli zrównać z ziemią cmentarz "Orląt Lwowskich".
  To miejsce od dawna było solą w oku bohaterów majdanu.

 • pro-contra

  Oceniono 8 razy -6

  W taki sposób tworzą podwaliny dla uzyskania kombatanckich profitów a nawet "za zasługi i lojalność"
  Może także otworzyć się droga do kariery politycznej we władzach państwa.
  Znamy to z własnego podwórka.

 • tenare

  Oceniono 113 razy 47

  Nikt niezależny tego nie potwierdził, a informacje pochodzą głównie od przestępców z tzw. Euromajdanu. Zwykły element walki psychologicznej, który dziennikarzyny gazeta.pl powtarzają ku pokrzepieniu serc miłośników przewrotu zbrojnego w demokratycznym państwie.

 • stekelenburg2

  Oceniono 13 razy -3

  BERKUT-owcy i milicjanci dobijają rannych (nie stwarzających żadnego zagrożenia) oraz strzela do obywateli ewakuujących rannych i zastrzelonych ze strefy ostrzału:

  www.youtube.com/watch?v=0DxkDiAcSF8

 • qin

  Oceniono 17 razy -9

  Biedni głupi ludzie dają się oszukać jak my w Polsce
  Odechce Wam się wolności bo będziecie wolni od swoich bogactw od pracy
  ale szczęśliwi bo możecie pojechać zamiatać ulice do Paryża czy Pragi
  O co tu chodzi?
  Chodzi o to ,aby sprowokować rozróbę na wielką skalę, aby obalić legalny rząd i
  dobrać się do bogactw i do Rosji
  Jak to możliwe,aby taki kraj jeszcze nie był nasz ,nasz czyli międzynarodowej bandy bankierskiej
  snajperzy niby skąd ? szkoleni przez U S A ,zachód M O S A D
  Co znaleźli broń masowej zagłady z Iraku
  Czy gazety podniecały się i protestowały jak hamerykańska faszystowska horda
  bombardowała Bagdad z milionem mieszkańców ?

 • kotecka1

  Oceniono 24 razy -10

  Jak Janukowicz teraz się ugnie i mimo, że zwlekał do tej pory nie użyje sprzętu ciężkiego i broni maszynowej do zaprowadzenia spokoju to Ukrainę opanują podobnie jak w Polsce elementy, które szybko doprowadzą ten Kraj do ruiny. Ładowanie przez zachód dużych pieniędzy dla utrzymania takiego stanu jest formą walki, bez bezpośredniego, osobistego udziału. To tańsze niż "misje pokojowe" dla zdobycia swoich politycznych zysków.

 • waginoterianin

  Oceniono 32 razy -6

  Wyrośnie nam Ukraina pod bokiem. Taka przyjazna i unijna. Demokratyczna i praworządna.
  Boże miej nas w Swej opiece.

 • kola

  Oceniono 34 razy -8

  Od kilku dni w polskich (?) mediach jesteśmy właśnie świadkami 'spontanicznej akcji poparcia' terroryzmu ukraińskiego, podobnie jak jeszcze niedawno lała się z nich strumieniem propaganda anty-asadowska i pro-terrorystyczna w sprawie syryjskiej; potem reżimowa gadzinówka wybiórcza lamentuje, że terroryści wahabiccy rozstrzeliwują ludzi publicznie na syryjskich placach - to jest ta sama metoda, opłacana z tego samego źródła (ambasada przy ul. Pięknej 12 w Warszawie) i realizowana przez te same szczekaczki, która jeszcze niedawno była wykorzystywana do podjudzania (!) Polaków przeciwko legalnej władzy prezydenta Baszira al-Asada, a dziś judzi przeciwko władzom ukraińskim i próbuje usprawiedliwić i promować terrorystów oraz majdańską swołocz na bohaterów.

  W Syrii tamę zbrodniarzom z NATO, Kataru i Arabii Saudyjskiej postawiła Rosja oraz Chiny i dlatego dziś próbuje się Rosję oczernić, kiedy na Ukrainie opłaca się antyrządowych terrorystów i organizuje zamach stanu.

 • mateuszkurowski

  Oceniono 170 razy 38

  NIEZAPOMINAJCIE OSĄDZIĆ WŁADZĘ ZA WSZYSTKO BO BĘDZIE TEN SAM BURDEL CO U NAS!

 • tomek693

  Oceniono 33 razy -9

  Ale ukraina nie jest Narodem. Od początków Rusi Kijowskiej byla zawsze wasalem Rosji.Polaków riezali sami w swojej głupocie pchali się w sidła Rosji. to maja, na co zasłużyli.

 • peter11.9

  Oceniono 18 razy -12

  tak, przechodzą terroryści i sataniści! nie dajcie się ludzie ogłupiać!

 • krawat23

  Oceniono 32 razy 10

  Jest taka scena w filmie Kabaret.
  W podmiejskiej knajpie na świeżym powietrzu, śliczny mlodzieniec zaczyna śpiewać miłą piesń....
  www.youtube.com/watch?v=29Mg6Gfh9Co
  Ludzie , zastanówcie się!!

 • smith81

  Oceniono 27 razy -5

  u nas nie ma szans na rewolucje...każdego kto pójdzie pod sejm media szybko nazwą narodowcem i kibolem i po zawodach....polski naród jeszcze długo długo nie podniesie sie z kolan. a szkoda, bo przydałoby sie pokazac całej klasie politycznej co naród o nich sądzi i wydalić z kraju bez możliwości powrotu.

 • peter11.9

  Oceniono 106 razy 76

  to jakaś propaganda!

 • janek.foc

  Oceniono 164 razy 28

  Janukowicz, albo ucieknie, albo zginie. Pytanie, czy to co się dzieje jest dobre dla Polski? Czy dojście do głosu ludzi zachłyśniętych Banderą służy Polsce i naszemu bezpieczeństwu?

 • critto

  Oceniono 27 razy -5

  to już koniec, Janukowyczu. Szykuj sobie sznur, bo powstańcy nie będą mieli litości i sami Cię powieszą... Це кінець, Янукович. Підготуйте собі петлю, як ви будете висіти так чи інакше ...

 • ww-77

  Oceniono 47 razy -13

  Jak wojsko zaczyna przechodzić na stronę UPA, to nie jest ciekawie. Przynajmniej dla Polski.

 • kist22

  Oceniono 68 razy 28

  A jak tam celniki grabieżniki czy też przechodzą na stronę narodu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX