Macierewicz: Kask Stocha to oddanie hołdu poległym pod Smoleńskiem

- Szachownica na kasku Kamila Stocha to oddanie hołdu tym, którzy polegli pod Smoleńskiem. To wspaniałe - mówi w rozmowie z "Super Expressem" Antoni Macierewicz z PiS. Tygodnik "wSieci" stwierdza z kolei, że polski skoczek, poprzez szachownicę na kasku, podniósł z błota honor polskich lotników.
Wiceprzewodniczący PiS zapewnia w rozmowie z tabloidem, że stara się oglądać olimpiadę w Soczi, kiedy tylko może. - Przerwaliśmy nawet obrady kongresu, żeby zobaczyć, jak skaczą Polacy - dodaje.

Pytany, czy widział kask Kamila Stocha, poseł odpowiada: - Widziałem. Ta szachownica na jego kasku to wspaniały hołd oddany polskim lotnikom. Wspaniały sportowiec, wspaniały patriota.

- Myśli pan, że to demonstracja polityczna? - pyta "SE". - Czemu demonstracja polityczna? To oddanie hołdu tym, którzy polegli pod Smoleńskiem. To wspaniałe. - Tak to pan interpretuje? - dopytuje dziennikarz. - Tak, w ten sposób to odbieram - odpowiada Macierewicz.

"wSieci": Stoch podniósł z błota honor polskich lotników

Szachownicę na kasku Stocha łączy ze Smoleńskiem także tygodnik "wSieci". W tekście "Szachownica wdeptywana w błoto" pisze: "Wdeptywaniem biało-czerwonej szachownicy w błoto zajmowała się komisja (nie)wyjaśniająca katastrofy Casy, wdeptywaniem zajął się już w pierwszej godzinie po smoleńskiej tragedii polski minister spraw zagranicznych. A potem putinowska komisja, polski premier, polski prezydent, wielu ministrów, cześć dowództwa armii i wreszcie - najgorliwsze w tym wdeptywaniu - media".

Dalej czytamy: "I nagle w trakcie wdeptywania w błoto, w czasie tego leczenia naszej świadomości, naszej narodowej wspólnoty, 26-letni chłopak, mistrz olimpijski, patrzy w kamerę i mówi nam prosto w oczy: 'Masz dobrych pilotów, Polsko'. Jakby wiedział, że sport jest ostatnim miejscem w publicznej przestrzeni, gdzie tolerowana jest dziś duma z polskości".

Stoch: Napisałem w sprawie pomysłu z kaskiem pismo do MON

Na pomysł umieszczenia szachownicy na kasku Stoch wpadł wspólnie z żoną Ewą w ubiegłym roku. - Skoki narciarskie kojarzą się z lotnictwem. Podczas sesji zdjęciowej w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie zwróciliśmy uwagę na znak lotnictwa wojskowego. To chyba wtedy po raz pierwszy pojawił się pomysł, by Kamil startował w kasku zdobionym biało-czerwoną szachownicą - wyjaśniła żona Stocha.

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata był tak zdeterminowany, że rozmawiał w tej sprawie m.in. z prezydentem RP Bronisławem Komorowskim. - Pan prezydent wyraził zgodę, podobnie jak minister Siemoniak [MON]. Napisałem oficjalne pismo, aby w razie jakichkolwiek pytań nie było wątpliwości, i generalnie wszystko poszło gładko - dodał.

Na jego kasku są też tzw. nity, czyli łączenia blach. - Kask jest taki poprzecierany, że niby jest stary - przyznał Stoch. Czytaj więcej >>

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS 

Więcej o:
Komentarze (995)
Macierewicz: Kask Stocha to oddanie hołdu poległym pod Smoleńskiem
Zaloguj się
 • janjag21

  0

  Stoch panie Macierewicz namalował szachownicę na kasku, bo jest pasjonatem latania idawno o tym mówił m.in. że chce zrobic kurs szybowcowy. Wszyscy o tym wiedzą tylko nie pan.Nie dziwie się, bo jest to za trudne dla pana. Pan myśli tylko o jednym o zamachu. Bzdura totalna tak jak i wypowiedzi pana ekspertów w tym temacie. KOlejny strzał w kolano.

 • mario.12

  0

  Rany co za debil

 • 12345janka

  0

  Kask Stocha to oddanie hołdu pomordowanym, natomiast mózg Macierewicza to problem dla psychiatry.

 • slawekas

  0

  Ale macie duży problem z patriotycznymi gwiazdami polskiego sportu, takimi jak Justyna i Kami. Za cholerę nie pasują do internacjonalistycznego, lewackiego i tęczowego obrazu świata.

 • 0

  Nie mam pytań co do tego idioty. Już dawno powinni go w kaftan bezpieczeństwa ubrać i w domu bez klamek zamknąć. W pale nie mieszczą mi się jego urojenia. Osobiście jestem neutralny politycznie ale panicznie boje się że w przypadku ewentualnej wygranej PiS, ten psychopata dostanie w ręce realną władzę. I co wtedy?

 • bogdan dusik

  0

  jeszcze jeden powód do zmiany ordynacji wyborczej,by takie "lochy"nie zasiadały w polskim parlamencie,

 • darcys44

  Oceniono 1 raz 1

  Patriotyczny gest pana Kamila musiał przejść przez całe sito najwyższych urzędników państwa. To więcej mówi o stanie tego państwa niż uczone elaboraty ...

 • Radek Mazur

  Oceniono 1 raz 1

  Macierewicz idź się leczyć !!!! :) PISowski złodzieju !!!

 • acate1

  Oceniono 2 razy 2

  ty gupi kut.....s jesteś . Tobie nawet stanie po bułki w kolejce kojarzy sie ze Smoleńskiem. Dlaczego nie pojedziesz teraz do Kijowa i tam zginiesz bohaterska śmiercią??? Człowieku zygać mi sie chce toba . Przestańcie o nim pisac boto jego chore ego tylko sie stale rozrasta. Co on ma wspólnego ze Stochem aby kask na głowie interpretować.Co za debil dziennikarz go o to zapytał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX