Paradowska: Czyż może być coś śmieszniejszego niż Adam Hofman, który...?

- Czyż może być coś śmieszniejszego niż Adam Hofman, znów główny rzecznik PiS, który w odpowiedzi na apel premiera, aby Jarosław Kaczyński stanął do debaty, tak od niechcenia odpowiada, że Tusk nie ma nic do powiedzenia.... - pisze w swoim felietonie w ?Polityce? publicystka Janina Paradowska.
Teraz swoich ulubionych audycji możesz słuchać dzięki nowej aplikacji na smartfony!>>>

Paradowska zaczęła swój felieton, odnosząc się do sporu na temat ewentualnej zdrowotnej debaty między Tuskiem a Kaczyńskim. Nawiązała do sukcesów naszych olimpijczyków. - Tę zmianę generacyjną w sporcie warto dostrzec i westchnąć - gdyby ten sam proces pojawił się w polityce, gdzie ciągle zbyt często królują prostactwo, amatorszczyzna i tupet.

Generacyjna zmiana w polityce?

Na generacyjną zmianę w polityce przyjdzie jednak jeszcze trochę poczekać i wiele wskazuje, że nic dobrego ona nie przyniesie. Starszy szereg ma chociaż doświadczenie. Młodzież, ci królowie życia, głównie pewność siebie, giętkość kręgosłupów i umiejętność poruszania się w kuluarowych grach.

Czyż może być coś śmieszniejszego niż Adam Hofman, znów główny rzecznik PiS, który w odpowiedzi na apel premiera, aby Jarosław Kaczyński stanął do debaty, tak od niechcenia odpowiada, że Tusk nie ma nic do powiedzenia, Platforma nie ma programu i niech się Tusk najpierw rozliczy z własnych obietnic. Czyli "leci" rutyną, którą wszyscy cytują, nie zastanawiając się, że w tych słowach nie ma żadnej treści. Po co więc Hofmana o cokolwiek pytać? Można przecież wyjąć dowolną odpowiedź z przeszłości i będzie jak znalazł.

"Wmówić wyborcom, że Polska to czarna dziura"

Paradowska nawiązuje też do sobotniego kongresu PiS, na którym przedstawiono program partii. - Polacy mają dość systemu premiera Donalda Tuska, opartego na egoizmie, arogancji władzy, lekceważeniu społeczeństwa - przekonywał na kongresie prezes Jarosław Kaczyński. Mówił, że w Polsce mamy teraz "zupełny upadek służby zdrowia, rozbicie systemu emerytalnego, pozostawienie milionów ludzi w niepewności co do ich przyszłości, co do ich najbardziej podstawowych interesów". Kaczyński podkreślił, że obecnie rządzący zasłaniają się kryzysem, a jednocześnie twierdzą, że kryzysu nie ma. Według niego kryzysu można było uniknąć.

Paradowska skomentowała zjazd słowami: - Po sobotnim kongresie można odnieść jedno wrażenie - PiS nie ma żadnego programu europejskiego, wyjąwszy twarde "nie" dla wprowadzenia Polski do strefy euro, co musi oznaczać degradację naszej pozycji w Europie. To, co zaprezentowało PiS, wpisuje się jedynie w ogólną polityczną strategię tej partii - wmówić wyborcom, że Polska to czarna dziura, w której wszystko jest zrujnowane przez "system Tuska".

Cały felieton w najnowszym numerze ''Polityki''.
Więcej o:
Komentarze (39)
Paradowska: Czyż może być coś śmieszniejszego niż Adam Hofman, który...?
Zaloguj się
 • stan-1

  Oceniono 2 razy 2

  "Czyż może być coś śmieszniejszego niż Adam Hofman,....?
  Odpowiadam może, z-ca prezesa nijaki Antonio.

 • ramzes-ra

  Oceniono 2 razy 2

  Nie jestem zwolennikiem obecnego rządu.Uważam ze wiele ważnych dla kraju spraw można by załatwić szybciej lepiej i fachowiej.Jednak porównywanie Polski do czarnej dziury i zwalanie wszystkich nieprawidłowości na Premiera i Ministrów to wredna wyrachowana i mocno krzywdząca opinia Prezesa i jego klakierów. Jadąc przez Polskę widać zupełnie co innego niż w mediach przedstawiają to prominentni politycy PIS. Olbrzymia ilość km nowych autostrad,nowe stadiony, hale sportowe boiska i baseny,nowe domy na wsiach i całkowicie nowe osiedla w dużych miastach.Zobaczcie co mają w domach i mieszkaniach wasi sąsiedzi.Mówiąc o kompletnej biedzie czy złym rządzeniu sądze że pomyliliście kraje mówicie o Białorusi czy Ukrainie nie o Polsce.

 • kibic_rudego

  Oceniono 4 razy -2

  " Czyż może być coś śmieszniejszego niż Adam Hofman",
  oczywiście, jest taka rzecz i nazywa się Paradowska

 • ador43

  Oceniono 1 raz 1

  HOFMAN,tlumaczac na j polski "czlowiek z podworka " jako germaniec z urodzena ,obraza nasz Rzad bo germance juz takie sa .

 • poznaniak42

  Oceniono 5 razy 5

  Moze byc - smieszniejszy jest jego pryncypal " Jaroslaw Polske zbaw"

 • plorg

  Oceniono 9 razy -9

  "Czyż może być coś śmieszniejszego niż Adam Hofman, który...?"

  Może, może. Wystarczy spojrzeć na panią Paradowską.

 • bog43

  Oceniono 6 razy 4

  jednego błazna Błaszczaka zastąpił drugi błazen Hofman , czy są inni w kolejce , śmiem twierdzić , że wszyscy pozostali w Pis-ie . Nie wyobrażam sobie rządu RP składających się z samych błaznów , jednym słowem taki rząd nigdy nie powstanie , chyba ,że ja mieszkam w cyrku .

 • Jan Fenzlan

  Oceniono 6 razy 6

  To nie jest śmieszne to jest żałosna osoba ten "pan" H.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX