Hofman: Jeśli Tusk chce, debatujmy, ale merytorycznie. Szejnfeld: Pewnie przedstawicie takie warunki...

Po wczorajszej prezentacji nowego programu PiS Donald Tusk zaproponował publiczną debatę Jarosławowi Kaczyńskiemu. - Chciałbym, żeby ona się odbyła, ale nie medialna, tylko merytoryczna - powiedział Adam Hofman w TVN24. Dodał, że jutro prezes ustosunkuje się do propozycji premiera. Nie uwierzył w to Adam Szejnfeld. - Gdy portki są podszyte wiatrem, to się ucieka. Pewnie przedstawicie takie warunki debaty, których nie będzie można spełnić - stwierdził.
- Chciałbym, żeby debata nie była medialna, tylko merytoryczna. Platforma nie ma programu, a my mamy. Jeśli Donald Tusk bardzo chce, to my próbę takiego merytorycznego podjęcia dyskusji podejmiemy - powiedział w programie "Kawa na ławę" Adam Hofman, komentując propozycję premiera. - Jutro Donald Tusk doczeka się odpowiedzi w tej sprawie. Będzie specjalna konferencja Jarosława Kaczyńskiego, na której odpowie na pytanie - zapowiedział. Jeszcze wczoraj w tej samej kwestii odpowiedział krótko: szkoda czasu.

Kaczyński będzie unikał debaty

W zapewnienia Hofmana nie uwierzył Adam Szejnfeld. - Gdy portki są podszyte wiatrem, to się ucieka. Strach powoduje, że unika się konfrontacji, unika się sporu, unika się publicznej walki na argumenty - stwierdził. - Tchórzostwo jednak ma swoje granice. Moim zdaniem teraz w Prawie i Sprawiedliwości tchórzostwo przekształci się w jeszcze większą obawę, że dalsza ucieczka przed debatą będzie obnażeniem słabego prezesa, słabego przywódcy i słabego programu. Dlatego prawdopodobnie postawione zostaną takie warunki, których spełnić nie będzie można, bo moim zdaniem Jarosław Kaczyński boi się debaty z Donaldem Tuskiem i unika jej od 7 lat i będzie jej unikał w przyszłości - ocenił Szejnfeld.

- Jest taka zasada w marketingu politycznym, że słabszy prosi mocniejszego i wyzywa go na pojedynek - podsumował natomiast dyskusję Włodzimierz Czarzasty.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!
Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>>
Jeżeli masz telefon Windows Phone, kliknij tutaj >>>

Jeżeli masz iPhone'a, aplikację znajdziesz pod tym linkiem >>>


Więcej o:
Komentarze (412)
Hofman: Jeśli Tusk chce, debatujmy, ale merytorycznie. Szejnfeld: Pewnie przedstawicie takie warunki...
Zaloguj się
 • prze.bor

  Oceniono 1 raz 1

  "debatujemy, ale merytorycznie" - powiedział wice-król demagogii IV RP... buhahaha...

 • zd46

  Oceniono 2 razy 2

  Niech zyje IVRP, PRLbis i PiS!!!! Czlowiek nie majacy nawet prawa jazdy, zony, dzieci i pracy przynoszacej dochod panstwu, chce nim jednoosobowo kierowac. Toz to absolutyzm !!! Np. kultura zorganizowana wg wlasnych WIZJI ale bez FONII i wg domowych porad cenzorki peerelowskiej Jadwigi. Kaczynski zdecyduje co dobre w kulturze a co zle, i to zle wypali sie ogniem. Dobre to dziela klasykow PiSu: Testament Lecha, zlote mysli Lecha, doswiadczenia wojenne Lecha, medale Lecha, poetyka uzytkowa ePiSkopatu, peany poety Rymkiewicza, cytaty z kazan i nakazan Rydzyka, programy medialne Sakiewicza-Karnowskich-Pospieszalskich, fotografie Stankiewicz, dziela Cenckiewicza-Ziemkiewicza no i zywe slowo Pietrzaka (pierdaka) i wielu innych zasluzonych dla Prezia i jego kota

 • cyklista

  Oceniono 2 razy 2

  Kaczyński w tym roku kończy 65 lat. Prawdę o jego wieku mówi dyndające podgardle. A buźka jak pupa niemowlaka, to wynik próżności, kosmetyków i zabiegów. Piękny jak Hiacynt.

 • guru133

  0

  Nie taki wyjątkowy. Porównywalny z tymi dwoma na zdjęciach powyżej:)

 • guru133

  Oceniono 3 razy 3

  No to debaty nie będzie, bo merytorycznie debatować nie potrafi ani Kaczyński ani żaden z pisuarów a stek bredni jaki zaprezentowali trudno nazwać programem. To jest litania dla naiwnych.

 • almagus

  Oceniono 2 razy 0

  Cześć jego niekompetencji, styropianowej ekscelencji!

  Rozpacz centralna, dla nich normalna.

  Krwawi nasza Opolszczyzna.
  Co rodzina wszędzie blizna.
  Załatwili „styropiany”.
  Specjaliści wschodniej ściany.
  Marszałka zabrało i wojewodę.
  To ze zgryzoty pewnie w chorobę.
  Te puste domy, ogród bez dzieci.
  A im w Warszawie jak Bóg da świeci.
  Jeszcze ten „mały” bełkot folksdojczy.
  I rzuca hasło, że nas wykończy.
  Od hitlerowców, niemieckie hieny.
  Kłosowskie pole jadu bez weny.
  Wnuki i wnuczki bez katechezy.
  Takie nie nasze, jeśli nie wierzy.
  Spalcie, zaorzcie, bez wyobraźni.
  „Prawdziwi Polacy” tacy przyjaźni.
  Więcej kościołów, matołów wsparcia.
  Więcej fagasów do mordy darcia.
  Co powojenne zdradą poddane.
  Ruskie, Watykan z prezesem tkane.
  Nasze popioły syp w oceany.
  Może się trafi znicz zapalany.

  2013-10-28 almagus
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15471148,Schetyna__Program_PiS_to_political_fiction__Nie_ma.html#BoxWiadTxt
  almagus.blox.pl/html

 • zd46

  Oceniono 3 razy 3

  Ten program a wlasciwie akt oskarzenia Premiera mozna schowac do wyborow parlamentarnych w 2015 roku. Obecny Premier rzadu i to zgodnie z WOLA WYBORCOW jest Premierem do nastepnych wyborow. Wasze darcie szat, tupanie ubloconymi trepkami, infantyle gadanie, samochwalstwo, wystawanie godzinami przy ambonko-trybunce niczego nie zmieni. Premierem rzadu jest Pan Donald Tusk, wybrany przez wiekszosc spoleczenstwa !!! Moze nam sie nie podobac a wtedy, tak jak w cywilizowanych narodach, mozemy dokonac zmiany wygrywajac wybory. Stawianie "partyjnego kacyka" przed konstytucyjnymi wladzami jest dziecinada i kpina z panstwa.

 • zd46

  Oceniono 4 razy 4

  Na kongres PiSu przyszla kaczka-tlumaczka i przywiozla walizke rekopisow na taczkach...pani ksiazki tlumaczy? ....z gesiego na kaczy...a ja wlasnie tlumacze kazde gesie ge-ge-ge na KWA-KWA-KWA-KWA – kacze”.Po gadce-szmatce, po kwakaniu, zebrani na stojaco beda bardzo dlugo wiwatowac ze szczesliwymi i podnieconymi minami, krzyczac donosnie: „bis Ja-ro-slaw, bis Ja-ro-slaw, bis Prezesie Ja-ro-slaw, dmuchaj dalej w ta banke mydlana w kolorach teczy”. Niestety normalne spoleczenstwo z przerazeniem tylko zajeczy !!!

 • 64stasiek

  Oceniono 4 razy 4

  Pan Premier Tusk, chamie hofmanie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX