Komentarze (368)
Wnuk-Lipiński o programie PiS: Dobre? Ułatwienia dla przedsiębiorców. Złe? OFE, reindustrializacja, zachowanie złotówki, likwidacja gimnazjów...
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • 1997linda

  Oceniono 2 razy 0

  Najwieksza polska inwestycja za TUSKA!!!!!,..... Dodanie jakiegos tam bloku w elektrowni weglowej, Ha,Ha,Ha,!!!!!.......Za PiSu nie bedzie tez lepiej, oni caly dochod chca przezrec!!!!!!
  No ale ten dochod taki malutki, z ledwoscia wystarcza na zarcie..........Potrzebny CUD nad WISLA, modlic sie, modlic i jeszcze raz modlic. Widze tu duze zadanie dla RADIA MARYJI,
  Dobrze by bylo przeniesc stolice do TORUNIA!!!!!...... W Warszawie sama KORUPCJA......

 • ta56

  Oceniono 5 razy -3

  Tusk po prawie siedmiu latach rządzenia skamle o debatę. Gdy sondaże były dla PO pomyślne miał to gdzieś. Obecnie liczy na to , że debata cudownie odwróci notowania. Może taka, jak w 2007 roku z bandą klakierów w studiu coś by zmieniła, ale przypuszczam, że PIS zmądrzał przez te parę lat i ograć się nie da. A Tuskowi dam taką radę. Zamiast skamleć o debatę, niech sięgnie do zamrażarki. Leży tam sporo ustaw autorstwa PIS-u, które po ich uchwaleniu znacznie poprawią sytuację zwykłych obywateli. To znacznie bardziej poprawi notowania Platformy, niż debata do której dąży.

 • belfer07

  Oceniono 4 razy -2

  Jasne, zaorać Gdynię, Ursus, Mościce i Centralny Okręg Przemysłowy, bo to państwowe inwestycje II RP. Zaś wicepremiera Kwiatkowskiego wykasować z podręczników historii (za karę że nie przewidział III RP i Tuska)

 • derek.4

  Oceniono 10 razy 0

  Spokojnie popieram PiS.

 • swietyna

  Oceniono 5 razy 1

  Może warto dać link do programu, zamiast "dyskutować" na sucho?
  Jest tutaj:
  www.pis.org.pl/download.php?g=mmedia&f=program_pis_2014.pdf
  Źródło: www.pis.org.pl/main.php

 • swietyna

  Oceniono 4 razy 0

  Dziwne, że socjolog reifikuje rozwiązania UE.
  Czyżby nie wierzył, że polska myśl społeczno - polityczna może być lepsza od rodzącego się zachodniego totalitaryzmu, który po Snowdenie widać już gołym okiem?

 • rafael42

  Oceniono 6 razy 0

  Świrosław Polskę zbaw!

 • 1997linda

  Oceniono 6 razy 2

  @maaac
  Owoce pracy nie moga byc zmarnowane, czesc, ta najmniejsza musi isc na konsumpcje, a ta wieksza musi isc na inwestycje!!!!! Konsumpcja i splata dlugow pozera wszystkie wypracowane owoce pracy...... Tu nawet geniusz nie pomoze, a co dopiero taki DUREN jak Kaczynski!!!!.......

 • 1997linda

  Oceniono 4 razy 2

  Jest jeszcze trzecie wyjscie!!!...... Zaczac znowu tlumnie prosic spiewajac, Ojczyzne wolna racz nam wrocic PANIE.........

 • ta56

  Oceniono 6 razy -4

  Wbrew obiegowej opinii, za rządów PIS (a takowe czasy były)nie było żadnego rozdawnictwa. Do tej pory mówi się o tzw. "białym miasteczku", czyli proteście pielęgniarek spowodowanym przez to, że Kaczyński odmówił zgody na ponowną podwyżkę w jednym roku pensji pielęgniarek. Nie ugiął się nawet pod wpływem tak agresywnych działań, jak blokada kancelarii premiera przez protestujące. Działania protestujących wspierała aktywnie obecna marszałek sejmu z ramienia Platformy Ewa Kopacz. PIS był także przeciwko planom Giertycha i LPR o przyznaniu na każde dziecko becikowego w wysokości 1000 zł., bo z wyliczeń wynikało, że budżetu na to nie stać. Ostatecznie becikowe jednak weszło w życie, bo zostało uchwalone głosami LPR i opozycji. Przypominam, że największą partią opozycyjną była wówczas Platforma Obywatelska. I kto tu jest specem od rozdawnictwa, oceńcie państwo sami

 • josarian

  Oceniono 12 razy 2

  To co proponuje PiS to PRL bis ze skrzywieniem narodowo-socjalistycznym. I wszystko jasne, niestety nie dla wyznawców...

 • drugiepietro

  Oceniono 4 razy 2

  Likwidacja gimnazjów to hasło, za którym, tak naprawdę, kryje się kolejna głęboka reforma oświaty. I to reforma kosztowna oraz skutkująca likwidację tysięcy miejsc pracy nauczycieli. Wątpię, czy dla Kaczyńskiego jest to coś więcej niż puste hasło rzucone w kampanii przedwyborczej.

 • urian

  Oceniono 1 raz 1

  Polecam lekturę, a po niej wszyscy wątpiący, że Prezes wie skąd wziąć bilion już nie będą uwierzą:

  wyborcza.pl/dziennikarze/1,104622,4570562.html#ixzz2ioqmKk22
  wiadomosci.wp.pl/kat,8171,title,Minister-skarbu-umorzyl-dlug-partii-Kaczynskiego,wid,9657137,wiadomosc.html?ticaid=11179d
  www.polityka.pl/kraj/254943,1,ogrodnicy-szpitalnych-dlugow.read
  www.tvp.pl/historia/aktualnosci/fozz-najwieksza-afera-iii-rp/3980654/page2/3980626
  ligaswiata.pinger.pl/m/11913047

 • korcia2000

  Oceniono 9 razy -3

  Likwidacja gimnazjów to jeszcze najlepszy punkt tego programu.

 • fjan

  Oceniono 6 razy 2

  Likwidujmy szkoły a budujmy kościoły jak teraz czyni PO. Będzie się gdzie modlić o rozum dla rządu i posłów.

 • radon13

  Oceniono 6 razy 6

  Nie cofniecie icencjatów tylko wprowadzenie egzaminów na studia ! Studia mają być dla najlepszych a nie dla wszystkich matołów.

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 9 razy 7

  Fundatorami Fundacji Prasowej "Solidarność" byli: Maria Stolzman, Sławomir Siwek, Jarosław Kaczyński, Krzysztof Czabański, Maciej Zalewski i Bogusław Heba. Pierwszym prezesem został Sławomir Siwek. Wszyscy wnieśli wkłady - po 300 tys. zł, czyli 30 PLN.

  Wkrótce stała się właścicielem majątku "Expressu Wieczornego" wartego wówczas 42 mld starych zł, czyli 4,2 mln PLN. Sporo, jak na fundację, której fundatorzy wpłacili niespełna 200 PLN.

  Dlaczego nikt tego wałka, jak i wielu innych, nie naświetla?

 • zd46

  Oceniono 3 razy 3

  Polecam J.Kaczynskiemu wierszyk Pani Wandy Chotomskiej „Kaczka tlumaczka”: ...”do redakcji Plomyczka przyszla kaczka-tlumaczka i przywiozla walizke rekopisow na taczkach...pani ksiazki tlumaczy? ....z gesiego na kaczy...a ja wlasnie tlumacze kazde gesie ge-ge-ge na KWA-KWA-KWA-KWA – na kacze.....” M.Rej pisal: A niechaj narodowie wżdy postronni znają iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”. J.Kaczynski, tak wiec zostaw pan nasza kulture i to my sami zdecydujemy co jest nasza kultura a co nie!!!!

 • petroo81

  Oceniono 9 razy 7

  Prezes bilioner i jesgo spółka szamanów znów w akcji... a wedle tych sondaży prawie 1/4 deklarujących wieży w ten bubel na resorach.
  Stopień ogłupienia w tym kraju sięgnął zenitu !!!

 • katiakorta

  Oceniono 7 razy -1

  "Ekspert"
  oznacza Pana który ma poglądy tożsame z linią michnika i PO
  dla uczciwości - "Nasz Ekspert"

 • pis-na-wode_fotomontaz

  Oceniono 7 razy 5

  "Umiłowany przywódca" Kim Yar Kacz lekką ręką daje każdemu jak pan Zagłoba królowi szwedzkiemu Niderlandy, bo nie daje ze swojego ;) (nawet konta nie ma, a przez dziurawe skarpety wypadło gdzieś te kilka milionów, które w wolnej Polsce dostał za judzenie, mąceni i skłócanie Polaków (w Sejmie, Senacie i w mediach).

 • 1997linda

  Oceniono 2 razy 2

  Jezeli zadna grupa polityczna w Polsce nie moze wyjsc z programem polepszenia warunkow bytowych gdyz to jest niemozliwe to jest wyjscie. Poprosic NIEMCOW zeby przyslali ich administracje!!!!!! Mozna tez poprosic USA zeby przyjeli jako 51 stan.......

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 8 razy 6

  Podobno ten bilion zeta, o którym bredzi ta łajza, jest zakopany obok pewnej synagogi w Odessie ... aj-waj :)

 • pis-na-wode_fotomontaz

  Oceniono 7 razy -1

  Fuhrerek Kaczafi stosuje metodę Fuhrera Adolfa, czyli zohydzania demokratycznego status quo, aby wmówić ludziom jakiego to armagedonu doświadczamy i aby normalnych ludzi zniechęcić, a swoich PiSopatów umocnić i zmobilizowac do masowego poparcia Jego Oczywistej Oczywistości w zaspokojeniu żądzy władzy. Po wyborach prezydenckich w 2010 roku myślałem, że już nikt nie nabierze się na maskaradę Kim Yar Kacz'a (gdy Gierka nazywał patriotą, Oleksego lewicowym politykiem średnio-starszego pokolenia, Rosjan nazywał braćmi, a rywalowi politycznemu proponował zakończenie wojny polsko-polskiej. Wiemy jak było już w chwilę po ogłoszeniu wyników wyborów. A jednak "ciemny lud" i pismaki traktują to bredzenie "wielkiego sratega" na serio !!!

 • swoj_pl

  Oceniono 8 razy 6

  Jarek Zbawiciel mowi o duzych pieniadzach, i chetnie je rozdaje.
  Ale Zbawicielu, ty nawet nie masz swojego konta w banku

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 9 razy -1

  Rozmodlone matoły głosujące na mini-prezesa nie jarzą w jakich okolicznościach powstały Fundacja Prasowa "Solidarność", "Telegraf" czy jak działała FOZZ - ten paranoik bredzący o "mani puliti" to szmonces roku ... aj-waj :)

 • Piotr Tylman

  Oceniono 5 razy 1

  Cena paliwa w UK - 1,27£ (6.35zl), w PL - 5.67zl.
  Srednie zarobki w UK - 2200 £ brutto (11000 zl), w PL 3740zl brutto.
  Kwota wolna od podatku (roczna) w UK 9600 £ brutto (48000zl), w PL 3091 zl.

  Obalic rzad,zniesc PIT,zmniejszyc VAT i nie dopuszczac rzadnych socjalistow do wladzy - lekarstwo w pigulce.

 • urian

  Oceniono 1 raz 1

  Polecam lekturę :wyborcza.pl/dziennikarze/1,104622,4570562.html#ixzz2ioqmKk22

 • medycynaradziecka

  Oceniono 11 razy -5

  No cóż... Nie ma co bić piany... Kaczor wybory wygra... I zobaczymy, co z tego wyniknie...

 • patriotaa

  Oceniono 9 razy -1

  Panie Lipiński socjologu zbolały od kiedy pan zna się na ekonomii ? kasy by starczyło na wszystko gdyby tusk z kolesiami nie okradali kasę państwową. Gdybym ja doszedł do władzy to w ciągu roku postawił wszystkich złodziei pod trybunał skazał na dożywocia i konfiskatę wszelkich majątków wszystkich prezesów spółek państwa i członków zarządu wypierniczył do kamieniołomów i nowym dał bym normalne pobory jak ma każdy przeciętny Polak. I kasy by starczyło na wszystkie reformy jakie ma PIS. A co do pracodawców im zawsze żle, najlepiej by ludzie pracowali za darmochę i bez żadnych podatków.

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 9 razy 3

  Czego ten paranoik nie powiedział, to skąd weźmie szekele na te cuda ... od swoich przodków z Izraela? Ta łajza bredzi, bo dobrze wie, że jego wyborcy to półanalfabeci otumanieni przez wałkoni w czarnych sukienkach.

  3RP to rechot histerii ... naród "bohaterów" i sarmackich tępaków żyjących mrzonkami o mocarstwowej Polsce - AMOK !!!

 • urian

  Oceniono 6 razy 4

  Kaczyński kiedyś ujawnił swój pomysł skąd wziąć pieniądze. Teraz stosuje zasłonę dymną, ale prawda jest taka, że chce te pieniądze zabrać " nieprawdziwym " Polakom. ci którzy cokolwiek dorobili się w PRL-u, albo po "Okrągłym Stole" to będzie im to odebrane w całości, także ich spadkobiercom. Jeśli dziadek był milicjantem (MO) to znaczy , że nienależnie pobierał pensję. Tą pensję z odsetkami w całości ma zwrócić, on albo jego spadkobiercy. Jeśli ktoś był w PZPR i po 1989 roku zaczął prywatny biznes to znaczy , że się uwłaszczył na przekształceniu ustrojowym. To czego się dorobił do dzisiaj to nie zapracował tylko ukradł , a kradzione zainwestował. Ma wszystko zatem oddać, on albo jego spadkobiercy. Będą konfiskaty, licytacje, będą więzienia za długi. Kto winy, a kto nie, komu zabrać, a komu to oddać, czy w ten sposób zdobyte pieniądze oddać kościołowi czy za to wybudować drogę będzie decydował on- Jarosław Kaczyński

 • bogda-0

  Oceniono 9 razy 3

  Fantastycznie! PIS mnie przekonał!

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 3 razy 3

  Rozmodleńcy, agnostycy i ateiści wolscy: 3RP to chory twór spisku przeciw Polakom w Magdalence i żadne wybory tutaj nie wniosą nic nowego - to państwo trzeba zbudować na nowo na logicznych fundamentach, bez patosu, bez sarmackiej buty i bez jakiegokolwiek wpływu agentów z Watykanu!

 • koniepobetonie

  Oceniono 9 razy -1

  Prezes wyszedł na mównicę i zaczął bredzić. Widać, że marzy mu się IV RP. Wtedy zaczął jak z kopyta, marzyło mu się, że wszystkich weźmie za mordę, że wszystko będzie jemu podporządkowane. Toż to czysty socjalizm, prezes tęskni za tym ? I pewnie by chciał, żeby na półkach w każdym domu były dzieła Lenina, jak w pewnej willi na Żoliborzu ...

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 7 razy 3

  Mini-prezes to po prostu sobowtór Gomułki - swoista reinkarnacja :)

  Na dodatek kolo cierpi na poważne zaburzenia osobowości ... nie umniejsza to jednak kompletnej niekompetencji Tuska - tylko MASOWY bojkot płacenia podatków może Was uratować przed scenariuszem przetestowanym już w Grecji ... EMIGRUJCIE !!!

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 9 razy 1

  Rozmodleni rodacy "śfientego"

  Tu nie ma się po co niepotrzebnie napinać - Polska jest jednym z najbiedniejszych krajów UE i poza Rumunią i Bułgarią wszyscy mają lepiej niż Polacy. Miliony emigrantów zarobkowych w całej Europie Zachodniej to najlepszy dowód na kompletne fiasko styropianu. Podziękujcie Alotowi, Lewandowskiemu, Buzkowi i innym koszernym geszefciarzom, którzy sprzedali Wasz kraj za koraliki i trochę doraźnych korzyści własnych.

  Dar od Gorbaczowa w postaci niezależności politycznej i gospodarczej został bezpowrotnie zmarnowany!

  Ta ogólnonarodowa porażka zaczęła się od wyboru półanalfabety po 7-miu klasach wiejskiej podstawówki na "prezydęta" - dzisiaj nie pomoże Wam nawet geniusz, a co dopiero zupełnie niekompetentny Tusk czy ewidentnie chory psychicznie mini-prezes!

  Jeśli chcecie, żeby Wasze dzieci żyły normalnie, to emigrujcie!

  3RP to "druga Grecja" :)

 • wol777

  Oceniono 6 razy 2

  Kaczyński w swoim programie woła , komuno wróć. Populistyczny program. Nawet dobre pomysły trzeba poprzeć rzetelnymi wyliczeniami finansowymi i wskazaniem z czego będą finansowane.

 • user49

  Oceniono 5 razy 5

  ważne jest też to czego Jaro nie powiedział, a co z pewnością zrobi, bo raz juz zrobił, a po drugie - idzie w kierunku centralizacji władzy. Do tego trzeba upartyjnić kadre urzędniczą, czyli wprowadzić z powrotem zasób kadrowy i wprowadzic partyjny nabór do urzędów, nie do służby cywilnej, bo tej nie będzie. To jest największe zagrożenie, czego nie rozumie PO i też upartyjniła służbę cywilną. Czyli kolesiostwo, korupcja, czystki itp.

 • w.s3

  Oceniono 7 razy 7

  Od kiedy to Państwo daje. Państwo to zabiera i zarządza tym co zabrało. Bajki Kaczyńskiego kupi ciemny lud, zgodnie ze stwierdzeniem klasyka.

 • ergosumek

  Oceniono 7 razy -1

  Jak zwał, tak zwał, a robić trzeba dokładnie odwrotnie, niż do tej pory.
  I nie okradać Polski.

 • zielony_wesolek

  Oceniono 2 razy 2

  a zamiast tych gimnazjów 10-latki rodem z sowietów!!! UUUUUUUUUUUUUUUUUUUURRRAAAAAAAAAAAAAAAA, UUUUUUUUUUUUUUUUUUUURRRAAAAAAAAAAAAAAAA,
  UUUUUUUUUUUUUUUUUUUURRRAAAAAAAAAAAAAAAA.

 • alek45

  Oceniono 7 razy 5

  stąd jedyny wniosek .....oby pis i jak najszybciej skisł!!!

 • sally83

  Oceniono 4 razy 2

  przeraża mnie to..

 • zielony_wesolek

  Oceniono 4 razy 2

  A zamiast tych gimnazjów 10-latki rodem ze związku radzieckiego! UUUUUUUUUUUra UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUra UUUUUUUUUUUUUUUUUUUra

 • msxsm

  Oceniono 7 razy 5

  Najlepiej niech dadzą jeszcze więcej pieniędzy "na dziecko". Patologia będzie miała za co chlać. Będzie taki przyrost naturalny, że hej!
  A nie lepiej wprowadzić ulgi od podatku, na szeroko zakrojone wydatki związane z dzieckiem - od urodzenia aż do wieku pełnoletniego? To byłaby faktyczna polityka prorodzinna. Wspierałaby przyrost naturalny i rozwój gospodarczy kraju, zamiast patologię.
  Pieniądze z nieba nie spadają. Skądś je trzeba wziąć, żeby później "dać"...

 • tomtg123

  Oceniono 7 razy 3

  Kaczyński chce zbudować PRL bis. Władza centralna dzieli i rządzi, buduje wielkie kombinaty, wypłaca pensje i prezenty socjalne i oczywiście złotówka.
  I ... to mu się może udać. Pod koniec PRL władza centralna wypłacała pracownikom upadających kombinatów po kilka milionów złotówek miesięcznie.
  Była to równowartość kilkudziesięciu dolarów. Ale był polski złoty, było zarządzenie centralne i były kombinaty.
  Słowem - zamiast Czwartej Rzeczpospolitej szykuje się nam Druga Polska Rzeczpospolita Ludowa.

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 9 razy 1

  Cokolwiek by ten paranoik nie powiedział, to i tak zagłosują na niego "wykluczeni" czyli ludzie mieszkający na terenach dawnego zaboru rosyjskiego ... trudno im się dziwić, gdyż 3RP po prostu nie jest ich ojczyzną - to jest dramat większości demoludów!

 • iremus

  Oceniono 7 razy 1

  Jarosław Aleksander Kaczyński (ur. 18 czerwca 1949 w Warszawie) – polski polityk, DOKTOR NAUK PRAWNYCH (8 grudnia 1976 na WPiA UW obronił pracę doktorską zatytułowaną "Rola ciał kolegialnych w kierowaniu szkołą wyższą")
  Edmund Wnuk-Lipiński (ur. 4 maja 1944 w Suchej) – polski SOCJOLOG, profesor, nauczyciel akademicki, pisarz fantastyki naukowej.
  ___________________________________________________________________
  Jeden "tworzy" drugi "recenzuje". Obaj światowej sławy genialni twórcy nowoczesnych organizmów państwowych. Gdyby mieli jednak pokierować fabryczką zatrudniającą 50 robotników połamaliby sobie spróchniałe zęby.
  Lepiej nie żyć w rajach, które chcieliby stworzyć dla innych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX