Jest akt oskarżenia ws. zegarka Nowaka. Byłemu ministrowi grozi do 3 lat więzienia

Były minister transportu Sławomir Nowak został oskarżony o złożenie pięciu niezgodnych z prawdą oświadczeń majątkowych. Zarzuty w tej sprawie usłyszał już 9 stycznia, teraz akt oskarżenia wpłynął do sądu - dowiedziało się w warszawskiej prokuraturze radio TOK FM. Nowak twierdzi, że jest niewinny. Grozi mu do 3 lat więzienia.
Sławomir Nowak został oskarżony o składanie niezgodnych z prawdą oświadczeń majątkowych. Według prokurator Katarzyny Calów-Jaszewskiej ze stołecznej prokuratury okręgowej chodzi o pięć oświadczeń składanych od listopada 2011 r. do marca 2013 r. Były minister nie wymienił w nich m.in. zegarka o wartości ponad 10 tys. zł.

- Czyn, który jest zarzucany panu posłowi, jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat trzech - powiedziała radiu TOK FM prok. Calów-Jaszewska.

Upadek ministra Nowaka

Jako pierwsza o zarzutach dla Nowaka poinformowała telewizja TVP Info. Pierwszy o całej sprawie napisał pod koniec kwietnia 2013 r. "Wprost". Według tygodnika minister transportu w ciągu ostatnich dwóch lat poprzedzających publikację nosił zegarki warte w sumie 70 tys. zł. Autorzy artykułu twierdzili, że Nowak wymienia się zegarkami z biznesmenem Piotrem Wawrzynowiczem.

Tekst wywołał w rządzie małe trzęsienie ziemi. W wyniku publikacji prokuratura wszczęła śledztwo ws. złożenia fałszywego oświadczenia majątkowego przez ministra. Nowak po publikacji twierdził, że wymienił się zegarkami z kolegą. Ale po artykule tygodnika uzupełnił oświadczenie majątkowe. Według prokuratury miał świadomość tego, że posiada przedmiot, który trzeba wpisać do oświadczenia majątkowego, a jednak tego nie robił.

Nowak odchodzi z rządu, słyszy zarzuty, jest akt oskarżenia...

Nowak zrzekł się immunitetu poselskiego, złożył dymisję na ręce premiera Donalda Tuska, a 9 stycznia usłyszał zarzuty złożenia fałszywych zeznań - a dokładnie pięciu nieprawdziwych oświadczeń majątkowych. Dziś do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia trafił akt oskarżenia.Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!
Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>>
Jeżeli masz telefon Windows Phone, kliknij tutaj >>>

Jeżeli masz iPhone'a, aplikację znajdziesz pod tym linkiem >>>


Więcej o:
Komentarze (250)
Jest akt oskarżenia ws. zegarka Nowaka. Byłemu ministrowi grozi do 3 lat więzienia
Zaloguj się
 • 1pirat2

  0

  Nowak jakby poradził się Hofmana jak sie tłumaczyc dawno było by po sprawie.

 • Piotr Balicki

  Oceniono 2 razy 0

  Rydzyk okradl Polakow na setki milionow zlotych
  Macierewicz zrownal z ziemia polski wywiad i kontrwywiad, a tym samym oczyscil pole dla dzialanie swoich przelozonych z Moskwy. Wyslal na smierc polskich zolnierzy do Afganistanu, do nowych sluz wprowadzil swoich agentow. MON placi miliony za jego przekrety.

  Ale prokuratura zajmuje sie glupim zegarkiem za 10 000 zl.

  Czy ta prokuratura tez ma mocodawcow z zagranicy<

 • guestowiec1

  Oceniono 3 razy 1

  Choć może i nie wyjawił świadomie a może nieświadomie, To i tak tylko popisówka prokuratury, by odwrócić uwagę od nieprawidłowości jakie mają miejsce w ramach jej działania i próba zmiany negatywnego wizerunku jaką zarządził PG.

 • zbycholj23

  Oceniono 4 razy -4

  Teraz to już chyba tylko Sławomir N. ale zobaczyć Donalda T.- bezcenne.

 • razb1947

  Oceniono 4 razy -2

  Nowak powinien dostać 3 lata odsiadki oraz pozbawić go całego majątku.

 • baby1

  Oceniono 5 razy 1

  Gdyby to był dobry minister, który wzorowo wykonuje swoje obowiązki, to podarowałbym mu w nagrodę sam zegarek. Problem w tym, że pan Nowak był bardzo kiepskim ministrem. Tyle prawdziwych wałków przeszło pod jego okiem na grube miliony, że zegarek nijak ma się do tego.

 • orion57

  Oceniono 3 razy 3

  mam w nosie PO ale niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego Hofman nie ma zarzutów bo te przelewy noszą znamiona korupcji politycznej.

 • zelenyles

  Oceniono 3 razy -1

  aaaaaaaaaaaaaaa to ten chłopecek od radarów aaaaaaaaaaaaa pies go gonił.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX