Komentarze (86)
Zdrojewski o dotacji dla muzeum w świątyni: To nie był bejsbolista, tylko Ojciec Święty
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Oceniono 24 razy 24

  To się nazywa bezczelność i arogancja władzy. Wniosek, który wg kryteriów przyznawania dotacji zebrał minimalną ilość punktów otrzymał najwięcej, bo Pan Minister tak uważa. W nosie ma też i to, że dotowanie obiektu kultu z rezerwy celowej budżetu państwa zostało uznane za nieprawne i powstrzymane.

  Wszystko to jedno wielkie kombinatorstwo! Całe to muzeum służy tylko i wyłącznie legitymizacji przeznaczania państwowych pieniędzy na nieruchomość watykańską. I to legitymizacji bardzo wątpliwej.

 • piotr.nariel

  Oceniono 6 razy 6

  Pan Zdrojewski zapomnial, jak i wszyscy zapomnieli, ze Ojciec Swiaty JPII nie zyczyl sobie pomnikow!!! Dlaczego szanujac pamiec o zmarlym nie szanuje sie jego woli !? Ile szkol nie ma sal gimnastycznych, w szkolach nie ma w toaletach papieru toaletowego, a w pracowniach komputerowych sa komputery sprzeda ponad dekady...moze w tym kierunku wydatkowac w sumie nasze wspolne pieniadze? Kolscielne sprawy zostawmy kosciolowi, wstarczy , ze kazdy ksiadz jest finansowany rowniez z kasy budzetu, czyli z naszej!

 • gburiaifuria

  Oceniono 13 razy 13

  To jest wlasnie dowod na to, ze nie ma zadnego rozdzialu panstwa od kosciola. Opus dei rzadzi w tym grajdole o nazwie Polska i dotrzymuje wiernosci zgodnie z przysiega -Watykanowi.

 • stanpak

  Oceniono 23 razy 23

  Bardzo latwo jest dysponowac publicznymi pieniedzmi i twierdzic przy tym, ze sie lubi takie problemy. Najwidoczniej dotowanie instytucji religijnej z kasy publicznej nie jest kolejnym przekroczeniem rozdzialu spraw panstwa o kosciola. Konstytucja nie jest problemem w tym kraju, gdzie sie ja depta przy kazdym kroku. Czy kochany minister skonsultowal swoja "latwa" decyzje z jakimis prawnikami, czy tez nawet nie bylo watpliwosci?

 • kniazwitold

  Oceniono 13 razy 13

  Tuszujący afery pedofilskie przestępca, ksywka JP2, zasługuje na ekskomunike i wymazaie z kart historii.

 • ar.co

  Oceniono 14 razy 14

  Dla kogo święty, dla tego święty. Dla ofiar pedofili w sutannach raczej mało święty.
  Podobnie zresztą jak dla tych, którzy po prostu nie wierzą w watykańskie objawienia, cuda i inne bajki (a tych wcale nie jest tak mało, nawet w polskim katolandzie).
  Minister po raz kolejny udowodnił, że nie jest ministrem kultury, tylko kultu.

 • mini-dater

  Oceniono 14 razy 14

  Jestem przekonany, że Jan Paweł II zasługuje na muzeum....,

  I trudno się z panem ministrem nie zgodzić. Powinien dodać, że najlepszym czasem na to jest rok 2014!

  maj wybory do PE!

  październik wybory do samorządu!

  Im bliżej wyborów tym więcej wyciągniętych łap i większa szczodrość władzy!

  Stare jak demokracja!

 • endrju1521

  Oceniono 29 razy 29

  "- Jestem przekonany, że Jan Paweł II zasługuje na muzeum i że ta lokalizacja jest optymalna. On przecież nie był znanym bejsbolistą, tylko Ojcem Świętym, przywódcą duchowym. Dla mnie wybudowanie jego muzeum jest słuszne - tak w TOK FM minister Bogdan Zdrojewski bronił decyzji o 6 mln dotacji dla muzeum Jana Pawła II i kardynała Wyszyńskiego."

  ==================================

  Ty ciężki baranie ! ! ! ! Uroczyście przysięgałeś :

  - Obejmując urząd Prezesa Rady Ministrów (wiceprezesa Rady Ministrów, ministra), uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji i innym prawom Rzeczypospolitej Polskiej, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem.

  I jeszcze piałeś, tak mi dopomóż Bóg.

  Przysięgałeś Rzeczypospolitej, a nie Watykanowi ! ! ! ! ! ! !

 • kramka23

  Oceniono 95 razy 87

  Ministrancie Zdrojewski, jeżeli pan uważa, że trzeba łożyć kasę na upamiętnienie papieża , to niech pan wyłoży własną kasę i oszczędności swego życia...Rozumiem, że udziały w muzeum i całej świątyni będzie miał skarb państwa? I będzie współwłaścicielem?

 • andrzej.frant

  Oceniono 17 razy 15

  A wy Zdrojewski nie jesteście minister, tylko ministrant.

 • Julian Amber

  Oceniono 23 razy 21

  Jako minister kultury, Zdrojewski POWINIEN wiedzieć, że w Polsce są obecnie 4 muzea Jana Pawła II, w tym jedno całkiem poważne, centralne, również przy diecezji, mieszczące się w Krakowie. Zatem papież nie tylko zasługuje na muzeum, ale je ma, i to niejedno. Prymas Wyszyński też już ma jedno muzeum, zatem to w cebuli na dachu będzie w jego przypadku drugie.

 • mexi123

  Oceniono 16 razy 14

  "91 proc. Polaków uznaje Jana Pawła za autorytet" Co za kłamstwo! To był zwykły obrońca pedofilów, którego miejsce jest na śmietniku historii!

 • kenijro

  Oceniono 100 razy 94

  "Jestem przekonany, że Jan Paweł II zasługuje na muzeum i że ta lokalizacja jest optymalna. On przecież nie był znanym bejsbolistą, tylko Ojcem Świętym, przywódcą duchowym"

  Otóż to. Pan Zdrojewski wyraził swoje prywatne przekonanie a wydatkował nie swoje prywatne pieniądze, tylko publiczne.
  Ministerstwo to nie prywatny folwark panie Zdrojewski, gdzie przekonania hodowcy decydują o tym które świnie są równiejsze i w związku z tym dostaną żarcia nadmiar a które paszy w ogóle nie dostaną. W swoje hobby i przekonania inwestujemy swoją prywatną kasę.

 • dziadekjam

  Oceniono 123 razy 115

  "Dla mnie wybudowanie jego muzeum jest słuszne i będę bronić tej decyzji - mówił Zdrojewski"
  ====================================================================
  To, co pan uważa za słuszne niech pan wspiera SWOIMI PIENIĘDZMI. Jako urzędnik państwowy ma pan reprezentować interesy ogółu, a nie jakiejś grupy wyznaniowej.

 • szary-polak

  Oceniono 53 razy 45

  No tak, ale ten Papież , zarazem chronił pedofilów w swoim otoczeniu i nie tylko !... Pedofile w sutannach, za czasów pontyfikatu JP II, uczynili tyle zła, skrzywdzili tysiące dzieci, że dzisiaj sam Pan Bóg dostał głośnej czkawki..! A teraz, za to wszystko, pomnik wdzięczności !?

 • artois12

  Oceniono 69 razy 59

  To nie był Ojciec Święty, lecz jeden z papieży. Święty to może dopiero być. Sądząc z tolerancji pedofilów i IOR był raczej mocno nieświęty

 • chi_neng1

  Oceniono 66 razy 60

  "To nie był bejsbolista, tylko Ojciec Święty"

  OJCIEC SWIETY !

  A pan jest bejsboilista tego Ojca Swietego i calego Kosciola, ktory strzela w ich bramke panstwowa kase. Co gorsza, jako swiecki urzednik panstwowy !

 • hapita

  Oceniono 61 razy 51

  Panie ministrancie Zdrojewski, ciekawe jak historia za kilkadziesiąt lat oceni JP 2? Czy tak jak tych notabli kościelnych,którzy dekorowali latarnie podczas powstań narodowych? Czy jako głównego ochroniarza pedofili i prania brudnych pieniędzy w watykańskim banku?

 • stachkaz47

  Oceniono 73 razy 67

  Kato-talib a nie minister.Tylko splunąć.Ten patafian nie rozumie ,że tu nie o JPII
  chodzi,tylko o nabijanie kasy firmie co obraca miliardami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX