Zdrojewski o dotacji dla muzeum w świątyni: To nie był bejsbolista, tylko Ojciec Święty

- Jestem przekonany, że Jan Paweł II zasługuje na muzeum i że ta lokalizacja jest optymalna. On przecież nie był znanym bejsbolistą, tylko Ojcem Świętym, przywódcą duchowym. Dla mnie wybudowanie jego muzeum jest słuszne - tak w TOK FM minister Bogdan Zdrojewski bronił decyzji o 6 mln dotacji dla muzeum Jana Pawła II i kardynała Wyszyńskiego.
- Ja walczę zarówno o prawa i ateistów, jak i katolików, choć oni zwalczają się nawzajem, od czasu do czasu nie przebierając w środkach - deklarował w "Poranku" TOK FM minister Bogdan Zdrojewski. - 91 proc. Polaków uznaje Jana Pawła za autorytet, za postać tysiąclecia to nie tylko trzeba uszanować tę opinię publiczną, ale trzeba uszanować, że w polskiej racji stanu mieści się też ta instytucja w dobrej lokalizacji - mówił.

Pytany przez Janinę Paradowską o krytyczne głosy dotyczące "dotacji dla Świątyni Opatrzności" minister przekonywał, że to żadne trudności. - Lubię problemy, w których nie mam wątpliwości co do swoich racji. Jestem przekonany, że Jan Paweł II zasługuje na muzeum, że lokalizacja tego muzeum jest optymalna. On przecież nie był znanym bejsbolistą, tylko Ojcem Świętym, przywódcą duchowym. Dla mnie wybudowanie jego muzeum jest słuszne i będę bronić ten decyzji - mówił Zdrojewski.

Minister przekonywał, że choć budowa muzeum jest kosztowna, to wybudowanie takiej instytucji poza Świątynią Opatrzności Bożej byłoby znacznie droższe.

- Andrzej Stasiuk mówi, że nie sposób już się ruszyć po Polsce, by nie trafić na miejsce upamiętniające Jana Pawła - zauważyła prowadząca program Janina Paradowska.

- Ma rację. Ale dobre wzorce muszą mieć dobre miejsca i dobrze zbudowane muzea. I muzeum Jana Pawła może zmniejszy presję na upamiętnianie jego postaci, co robi się bardzo często zupełnie bez wyczucia i szacunku do przestrzeni - przyznał Zdrojewski.

6 milionów dotacji Ministerstwa Kultury dla muzeum w Świątyni Opatrzności Bożej budzi kontrowersje. Po oburzeniu, facebookowych akcjach sprawę wziął w swoje ręce Leszek Jażdżewski, redaktor naczelny "Liberte". Najpierw wysłał pytania o przekazywanie pieniędzy, a następnie złożył w prokuraturze doniesienie ws. przekroczenia uprawnień.

Więcej o:
Komentarze (86)
Zdrojewski o dotacji dla muzeum w świątyni: To nie był bejsbolista, tylko Ojciec Święty
Zaloguj się
 • ayouseptim

  Oceniono 1 raz 1

  Polecam stronę: ROZUM . NIE WIARA .

 • clarus2

  Oceniono 1 raz 1

  Pan Zdrojewski pewnie od maleńkości był indoktrynowany fałszywą, podszywającą się pod chrześcijaństwo katolicką religią i efekty tej indoktrynacji widać gołym okiem. Moim zdaniem ten zwiedziony człowiek powinien być ministrantem, ewentualnie ministrem w Watykanie.

 • clarus2

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Zdrojewski Ojciec Święty jest tylko jeden i jest nim Bóg Abrahama, Izaaka, Jakuba i Mesjasza Jeszuy (Pana Jezusa). JP2 z Panem Bogiem nie ma absolutnie nic wspólnego. Nazywanie JP2 Ojcem Świętym jest totalnym bluźnierstwem, szyderstwem i kpiną z Pana Boga.

 • Piotr Wiszowaty

  Oceniono 1 raz 1

  "Dla mnie wybudowanie jego muzeum jest słuszne" - nie z tej kasy! Wstań z kolan człowieku...

 • korcia2000

  Oceniono 2 razy 2

  Jeśli to ma być muzeum "Ojca Świętego" to niech je finansuje Kościół. Na kulturę brak pieniędzy a miliony pakuje się w inwestycje kościelne. I nie przesadzajmy z tym uwielbieniem narodu dla Wojtyły.

 • jacutin

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Zdrojewski: Jak pan tak uważa, to niech pan ze swoich pieniędzy zafunduje. A od publicznych wara. Wystarczy, że wpakowaliście czarnej mafii setki milionów złotych w nienależnych odszkodowaniach i nieruchomościach. I tak sobie odpustu nie wykupisz i będziesz się smażył w piekle, złodzieju.

 • teodor_jeske_choinski_1

  Oceniono 2 razy 2

  Przyglupie, to nie byl "Ojciec Swiety", tylko papiez. Normalny czlowiek nie nalezacy do sekty katolickiej nie powinien uzywac nazwy "Ojciec Swiety", szczegolnie, ty, ministrancie kultury!

 • pintapalec

  Oceniono 2 razy 2

  Za PRL-u budowane były zakłady pracy,szpitale, przedszkola ,biblioteki boiska i szkoły. Za Katolandu budowane są plebanie,biskupie pałace,pomniki św. guru i kościoły. Ale NARÓD znów się obudzi jak w latach 80 ubiegłego wieku: . PRZEŻYLIŚMY POTOP SZWEDZKI!!.
  .PRZEŻYLIŚMY OKUPACJĘ I NAJAZD SOWIECKI!! PRZEŻYJEMY NAJAZD I OKUPACJĘ ZBOCZONEJ CZARNEJ KIECKI!! WRÓCI WOLNOŚĆ I SWOBODA CAŁKOWITA
  .GDY PRZEPĘDZIMY WATYKAŃSKIEGO OKUPANTA PASOŻYTA!!

 • pintapalec

  Oceniono 2 razy 2

  BRAWO Panie Nycz! BRAWO Panie Zdrojewski !! za następne Centrum Skubania Mohera! Po upadku PRL-u Polacy nie potrafią wyprodukować własnego samochodu, ba nawet roweru ale posiadają wielki SKARB! Tym skarbem jest jeden z najbardziej w świecie rozwiniętych przemysłów. Przemysł religijny! W tym względzie Jesteśmy RELIGIJNYM SUPERMOCARSTWEM. Światowy rekord produkcji pomników Jezusa Chrystusa, Jana Pawła II i innych błogosławionych lub świętych bałwanów bezsprzecznie należy do Polski. Chwała inteligencji Polaków! Chwała Episkopatowi za lekcje religii! Dzięki niebywałej ofiarności ze strony kapłanów w Watykanie średnio przypada u nas 1,14 Chrystusa i 1,67 Jana Pawła II na hektar. Już niedługo na metr kwadratowy Naszego Kraju będzie przypadać 1.3 krzyża Zbawiciela. Możemy być DUMNI! JESTEŚMY ŚWIATOWĄ POTĘGĄ! Jeszcze Polska nie zginęła póki Rydzyk z Głódziem syci i opici. Bóg, czyli polski podatniku zapłać! za te szambo watykańskie....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX