"Tusk zdaje sobie sprawę, że ludzie nie kupili komisji ws. Macierewicza. Spektakl grubymi nićmi szyty"

Wg Agaty Nowakowskiej komisja śledcza ws. działalności Antoniego Macierewicza jako likwidatora WSI powinna powstać. - Bo Macierewicz to szkodnik - mówiła dziennikarka "GW" w TOK FM. Ale zdaniem Michała Szułdrzyńskiego premier dobrze wie co robi, sprzeciwiając się powołaniu komisji. - Donald Tusk zdaje sobie sprawę z tego, że ludzie by tego nie kupili - uważa publicysta "Rz".
Antoni Macierewicz opowiada w tygodniku "W Sieci", że jest gotowy stanąć przed sejmową komisją śledczą. I straszy, że powstaje "partia WSI", na czele której stoi prezydent Bronisław Komorowski.

Ale skoro powstaniu komisji sprzeciwia się premier, małe są szanse na jej powstanie. Jak informuje Renata Grochal, Platforma Obywatelska szuka sposobu, jak uniknąć głosowania w sprawie komisji. Sprzeciw premiera postawił partię w niezręcznej sytuacji. Bo przeciwko komisji jest największy przeciwnik PO - Prawo i Sprawiedliwość.

Błąd czy dobre posunięcie?

Według Agaty Nowakowskiej "Donald Tusk wykazuje się zmysłem propaństwowym". - Bardziej bierze pod uwagę szkody, jakie komisja mogłaby wyrządzić interesom państwa, niż kapitał polityczny który mogłaby zbić Platforma Obywatelska - oceniła dziennikarka "GW" w "Poranku Radia TOK FM". Jednak, jak dodała, nie popiera stanowiska premiera. - Jestem przeciwniczką komisji śledczych, bo służą załatwianiu własnych interesów i gnębieniu przeciwnika politycznego, a nie wyjaśnieniu sprawy. Ale w tym wypadku nie miałabym nic przeciwko temu, żeby komisja powstała. Bo Antoni Macierewicz jest szkodnikiem. Nie udowodnił, że Wojskowe Służby Informacyjne to agenda Rosjan. Ujawnił za to nazwiska polskich agentów i ich współpracowników. Państwo płaci olbrzymie odszkodowania. Dlaczego polscy podatnicy mają płacić? Niech Antoni Macierewicz zapłaci - mówiła Nowakowska.

Zupełnie inne zdanie ma Michał Szułdrzyński. Zdaniem publicysty "Rzeczpospolitej" "Donald Tusk zdaje sobie sprawę, że ludzie nie kupiliby" powołania komisji w sprawie wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości. - Robienie sześć lat po odejściu PiS od władzy komisji do rozliczenia zbrodni Prawa i Sprawiedliwości, byłoby spektaklem grubymi nićmi szytym - stwierdził komentator w TOK FM.

Nie - dla "rozkwitu paranoi"

Wątpliwości co do słuszności decyzji premiera nie ma Waldemar Kuczyński. Bo, jak przekonywał, dotychczasowe sejmowe komisje śledcze były "platformą do rozkwitu nieprawdopodobnej paranoi politycznej".

Jednak, jak przekonywał Kuczyński, Antoni Macierewicz oraz jego przełożony Jarosław Kaczyński powinni ponieść karę za to, co zrobili z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi. - Moim zdaniem likwidacja WSI była działaniem o znamionach ciężkich przestępstw popełnionych wobec Polski. Powinni za to stanąć przed sądem.

Głosowanie w sprawie powołania komisji może się odbyć podczas najbliższego posiedzenia Sejmu. Za są posłowie Twojego Ruchu i SLD. Także wśród posłów PO nie brakuje zwolenników postawienia Antoniego Macierewicza przed komisją śledczą. Należą do nich m.in. Grzegorz Schetyna i Radosław Sikorski."Dlaczego premier nie chce komisji ws. Macierewicza? - pyta Monika Olejnik>>Nowy blog - Anna Gmiterek-Zabłocka zajmie się Twoją sprawą! >>
Kliknij, by przeczytać artykuł

Więcej o:
Komentarze (20)
"Tusk zdaje sobie sprawę, że ludzie nie kupili komisji ws. Macierewicza. Spektakl grubymi nićmi szyty"
Zaloguj się
 • 111doradca

  0

  Premier nie chce Komisji Macierewicza , bo to biłoby także w niego. Błąd zaniechania został przez premiera popełniony znacznie wcześniej. Teraz taka komisja biłaby także w premiera Tuska i jego ludzi. Macierewicz może straszyć tylko strachy na wróble,. Sam jest już tylko pajacem żałosnym.

 • Mitex Mitex

  Oceniono 5 razy 1

  Taka komisja powinna powstać,jak widać po byłych komisjach to nie można tego zrobić z naszymi p-OSŁAMI

 • koniu800

  Oceniono 15 razy 3

  PO-WSI i wszystko jasne, nie będą robić pod siebie bo wyjdzie prawda o ruskich agentach

 • iremus

  Oceniono 6 razy 2

  ..........Ale zdaniem Michała Szułdrzyńskiego premier dobrze wie co robi, sprzeciwiając się powołaniu komisji. ........
  _________________________________________________________________
  A kiedy została odwołana z rzecznikowania Kidawa-Błońska?
  Najważniejsze to wiedzieć co autor miał na myśli. Kiedyś dzięki tej umiejętności robiło się karierę. A teraz?

 • orion57

  Oceniono 14 razy 2

  Ludzie ? czy politycy bo to dwa odmienne gatunki. Sprawa Macierewicza to papierek lakmusowy polskiego prawa i honoru. Jeśli to politycy nie rozumieją to są "ku...mi" Przepraszam za sformułowanie.
  Macierewicz za wydanie Polskich agentów w czasie wojny dostałby kulkę w łeb a w czasie pokoju powinien siedzieć w więzieniu do końca swego życia.
  Nie oceniam rozwiązania WSI - zrobiono to ale tyle trupów jakie pozostały po tej operacji wymaga kary.

 • wiesscar

  Oceniono 13 razy -5

  dobrze ze rozwiazali WSI,
  polskie sluzby specjalne wojskowe nie moga byc szkolone przez GRU,
  Macierewicz dobrze zrobil, a WSIoki niech sie uspokoja,
  podobno w IIIRP nie zlapali w Polsce zadnego agenta rosyjskiego,
  jesli to prawda - to dowod na to ze trzeba te sluzby bylo rozwiazac,
  nieefektywne bo Rosjan (szpiegow) sie baly tknac

 • say69mat

  Oceniono 21 razy 17

  @gazeta.pl:
  Antoni Macierewicz opowiada w tygodniku "W Sieci", że jest gotowy stanąć przed sejmową komisją śledczą. I straszy, że powstaje "partia WSI", na czele której stoi prezydent Bronisław Komorowski.

  say69mat:
  Chciałbym nawiązać, w refleksji nad reformą WSI, do przypadku śmierci syna Ryszarda Kuklińskiego. Waldemara, który jak wiadomo zginął tragiczną śmiercią w sierpniu 1994 roku. Otóż, został on kilkakrotnie rozjechany przez terenowy samochód na terenie kampusu uniwersyteckiego w Phoenix, na oczach świadków!!! Sprawców nie ujęto – w odnalezionym samochodzie nie odkryto żadnych odcisków palców!!! Żadnych śladów, pozwalających na identyfikację biologiczną potencjalnych sprawców.
  Zbrodnia ta unaocznia nam pewną smutną prawdę, że w pięć lat po upadku muru berlińskiego. A podejrzewam, że i obecnie, w naszym świecie rewelacyjnie funkcjonują struktury rodem z orwellowskiej rzeczywistości. Doskonale zakonserwowane i wtopione w naszą współczesność. Zdolne, aby na oczach świadków, w imię zemsty zamordować człowieka!!! Co więcej, są w stanie zbrodni dokonać nie tyle, w prowincjonalnym Pcimiu, tylko w Phoenix. W stolicy jednego ze stanów supermocarstwa, namaszczonego mianem bezkrwawego zwycięzcy 'zimnej wojny'. Dysponującego, jak wiadomo, potężnym aparatem instytucji bezpieczeństwa narodowego. I pomimo tego, istnieją instytucje zdolne do przeprowadzenia skutecznej i spektakularnej operacji likwidacyjnej, w centrum wrogiego terytorium!!! Co może zrobić wywiad i kontrwywiad USA??? Złożyć kondolencje rodzinie i zabezpieczyć pozostałych jej członków, przed tego typu wypadkami.
  A teraz przyjrzyjmy się raz jeszcze reformie personalnej naszego wywiadu wojskowego, zaaranżowanego wysiłkiem i intelektem Antoniego Macierewicza. Zaproponował on, w ramach reformy/likwidacji WSI, na pierwszy rzut oka prostą i efektywną operację. Zastąpienia starych wyjadaczy, wyszkolonych przez doświadczenie LWP i służby wywiadu ZSRR. Nowymi siłami, a konkretnie tzw. 'pospolitym ruszeniem' z zaciągu Macierewicza. Ludzi, jak się okazało, częstokroć kompletnie niezdolnych do prowadzenia jakiejkolwiek działalności operacyjnej związanej ze specyfiką służb. Co więcej, były to, z reguły osoby spoza struktur WP. Poddane krótkim kursom i szkoleniom, po których osoby te, uzyskując stopień wojskowy. Bez dodatkowych testów weryfikujących przydatność kandydata do działania w służbach, przystępowały do pracy operacyjnej. Gdzie obowiązującą regułą jest, że wojsko buduje swe struktury wywiadu. W znacznej mierze, na ludziach 'wykarmionych wojskowym chlebem'.
  Pojawia się zatem bardzo konkretne pytanie, w jakiż to sposób, tak zreformowane służby. Miałyby podjąć skuteczną 'grę operacyjną', w interesie Wojska Polskiego i naszego państwa. Z organizacjami czy instytucjami, de facto, odpowiedzialnymi za ... męczeńską śmierć Waldemara Kuklińskiego??? W jaki to sposób, tak zreformowane służby, miałyby nas i naszego państwa bronić przed bezwzględnymi bandytami??? Dla których, orwellowska rzeczywistość jest nadal obowiązującym priorytetem!!!
  Dla tego też, wszelkie niejasności związane z tzw 'reformą WSI' powinny być bezwzględnie i dogłębnie wyjaśnione. Naszej Ojczyzny najzwyczajniej nie stać na fuszerki i ... partaczy. Niezależnie czy jest to osoba wiceministra ON czy oficera służb. Pragnę przypomnieć aferę 'Iran Contras', tam zarówno Prezydent USA, jak i Kongres powołały niezależnie, komisje dla wyjaśnienia wszelkich aspektów działań CIA. To jest przywilej i cena demokracji.
  Na zakończenie pragnę zwrócić uwagę, że Bitwy Warszawskiej nie wygrało 'pospolite ruszenie narodu polskiego'. Tylko niezwykle skutecznie dowodzone, zahartowane w bojach, na wielu frontach IWŚ, jednostki nowo tworzonego wojska polskiego.

 • 1pirat2

  Oceniono 23 razy 7

  Nie będzie komisji śledczej nie będzie też Trybunału Stanu dla Kaczyńskiego i Ziobry, dlatego że PO boi się że jak PIS dojdzie do władzy to zechce się odkuć i postawić przed trybunałem połowę rządu PO.

 • mark6

  Oceniono 11 razy -1

  Jeżeli uważa się, że .."ikwidacja WSI była działaniem o znamionach ciężkich przestępstw popełnionych wobec Polski "...
  to sabotowanie powołania Komisji przez Tuska jest niczym innym jak naigrywaniem się z Prawa.
  Nie jest to jednak żadną niespodzianką. Polska to kraj kompletnego BEZPRAWIA.
  Ludzi wsadza się do pudła kilka razy za te same czyny / Trynkowski-Stalin mógłby się uczyć/
  Ludzi MORDUJE się w więzieniach / Olewnik/
  Przestępców się uniewinnia / wałęsa-pomroczność/
  etc. etc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX