Komentarze (260)
"Był unikalnym źródłem. Zdrajca? Tak. Ale tylko jeśli uznamy, że Polska była wolna". Agenci CIA o Kuklińskim
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tajemniczy_don_pedro

  Oceniono 5 razy 3

  Suwerenność państwa to nie jest albo wszystko, albo nic. PRL był państwem półsuwerennym i dlatego ocena działalności Kuklińskiego nigdy nie będzie jednoznaczna.

 • maz9

  Oceniono 9 razy -1

  Kukliński walczył o wolną Polskę.Jest bohaterem.
  Niestety teraz mamy innego okupanta i to na własne życzenie ze strachu.
  Jako kraj zadłużony przesyłamy miliony na konto Watykanu, który nie ma długów.
  Na tym polega wasalstwo rządu polskiego.
  Przykład: ostatnio ministerstwo kultury przekazało 6 mln zł na watykańską budowlę.
  Wierni już nie chcą robić datków na tę świątynię, więc min. Zdrojewski wziął sprawy w swoje ręce.

 • blski

  Oceniono 3 razy 1

  Zylem w tamtych czasach i takjak wiekszosc uwazalem rzadzaca klike za sprzedawzykow, wiedzialem, ze nasze wojsko nie sluzy narodowi. Sam nie wiem czy nie przekazalbym (gdybym je mial) wspolnemu wrogowi danych ktore moglyby oslabic owczesnie rzadzacych, jak tez bedac pazernym, wzialbym za to pieniadze. Niemniej nie uwazam K. za bohatera, a juz napewno nie stawialbym mu pomnikow.

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 4 razy 0

  "Służby wywiadu i kontrwywiadu unikają werbunku agentów ideowych. Wolą tych z hakami. Moja hipoteza jest taka, że Kuklińskiego zwerbowali Amerykanie w Wietnamie. Byłem tam tuż przed nim i sam przekazywałem mu obowiązki. Jestem przekonany, że to był szantaż. CIA tego nie potwierdzi." - płk Bogusław Kołodziejczak.

  wyborcza.pl/1,77062,6201003,Kreml_mial_wtedy_niejedna_ekipe_zapasowa.html

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 5 razy 3

  "z przyczyn czysto pragmatycznych uważałem, że skoro Amerykanie sobie tego życzą, trzeba rehabilitować Kuklińskiego. Nie chciałem, by ta sprawa była zawadą w naszych staraniach o przyjęcie do NATO. Sprzeciwiam się jednak robieniu bohatera z człowieka, który grzebie kolegom po szufladach. Owszem, Ryszard Kukliński jest bohaterem, ale bohaterem wywiadu amerykańskiego, i słusznie mu się należy najwyższe odznaczenie... przyznawane przez CIA." - Adam Michnik.

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 3 razy 1

  "Wpływowe koła w Waszyngtonie niechętne rozszerzeniu NATO wykorzystywały oskarżenie ciążące na Kuklińskim do blokowania wejścia Polski do Paktu. Procedury wlokły się w nieskończoność, (…) Interes państwa wymagał, aby sprawę Kuklińskiego zdjąć z porządku dziennego. I tak się stało. Strategiczne bezpieczeństwo Polski było ważniejsze niż wątpliwości i moralne oceny." - Leszek Miller.

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 3 razy 3

  Pasłuszajtie druzia:

  "Kukliński, który przez wiele lat blisko współpracował z Jaruzelskim jako oficer sztabu generalnego LWP, pisze też m.in., że był on - jego zdaniem - w latach 1980-81 szczerze przekonany, iż Polsce grozi sowiecka interwencja wojskowa. Jak podkreśla, istniały ku temu "pewne podstawy", m.in. w postaci ruchów wojsk sowieckich w Polsce w 1981 r.

  Charakteryzując Jaruzelskiego, współpracujący z CIA pułkownik nie szczędzi mu komplementów. "Był wybitną osobowością, kimś, kto na pewno wyróżniał się na tle swego beznadziejnie prymitywnego środowiska" - pisze, dodając, że robiły na nim wrażenie "niektóre jego cechy w sferze etyczno-moralnej".

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,6055157,Kuklinski_o_Jaruzelskim__Wybitny__ale_zadny_wladzy.html

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 3 razy 1

  Bardzo ciekawa jest opinia tego "Bonda" w temacie solidarki ... no ale to była opinia kogoś obserwujący to sarmackie piekło zza oceanu :)

 • oyayebye

  Oceniono 6 razy 2

  No nie Qwa. Jak już są tacy jawni to niech podadzą swoje adresy, adresy swoich dzieci i wnuków. Nawet nie chce się pisać o takich jawno-agentach. Ci dwaj to pewnie protoplaści naszego jawnego agenta Tomasza. Z nich tacy agenci jak z koziej doopy trąba.

 • adammichnikoff

  Oceniono 8 razy 4

  I jeszcze jedno: jeśli ktoś przeszedł na drugą stronę na początku lat 70. to niech nam nikt nie wmawia, że miał nadzieję na obalenie komunizmu. Wtedy nikomu się nie śniło, że będzie 1980 i Gorbaczow, i pierestrojka, i 1989. ZSRR był w okresie ekspansji, Breżniew był dynamiczny i mlodziutki jak na tamte standardy a w Europie Wsch. obowiązywała doktryna Breżniewa. Kiedy żołnierz UW przechodził na drugą stronę to robił to tylko dla siebie, dla kasy. Zresztą intencje nie są ważne dla oceny wyczynu Kuklińskiego: po pierwsze nie da się ich zweryfikować; po drugie, nie jest powołaniem żołnierza samodzielne ocenianie interesu narodowego. Podjąl działania, które oznaczały jedno: osłabienie obronności Polski i śmierć wielu Polaków w razie konfliktu. Wtedy była tylko taka Polska jak była, inna nie była możliwa a w PRL-u, niezależnie od jego oceny i stopnia suwerenności, mieszkało 35 milionów Polaków. To Jaruzelski ich bronił, a Kukliński sprzedał i naraził na śmierć.

 • alfalfa

  Oceniono 9 razy -1

  Komentarze i ich "oceny" pokazują ilu na gazeta.pl jest resortowych. Płacimy emerytury tym, którzy pałowali, zamykali do więzień a nawet zabijali tych, którzy chcieli wolnej Polski. Zamiast docenić, że żadnemu z nich nawet włos z głowy nie spadł za kolaborację, plują na patriotów.
  A.

 • krystin9

  Oceniono 4 razy 2

  Faktem jest, że gdyby doszło do wojny nuklearnej między USA a ZSRR, to Kukliński podał Amerykanom Polskę na tacy.
  Przecież oprócz taktyki bojowej były jeszcze plany samoobrony i ewakuacji ludności. (jak w całej Europie, która panicznie bała się wojny jądrowej)

 • adammichnikoff

  Oceniono 8 razy 2

  Przy okazji te płatne pachołki z awansu społecznego (syn emigrantów greckich) powiedziały mimochodem prawdę: mieli go za zdrajcę. Przecież był z wrogiego obozu i sypał swoich a im płacono za werbowanie takich świń. On podrzucał im dokumenty, a oni jemu też podrzucali, ale co innego, zapewne w kolorze zielonym. Powiedzieli też drugą prawdę; że informacje wykorzystywali w interesie Europy Zachodniej, a nie Polski i Polaków.Gdyby zimna wojna przerodziła się w gorącą, jankesi i ich sojusznicy dzięki informacjom kupionym od tego zdrajcy zabijaliby skuteczniej polskich żołnierzy i polskich cywilów. Powiedzieli też jedno ciekawe zdanie: że gdyby sowieci poczuli zagrożenie ze strony NATO uderzyliby prewencyjnie. A propaganda antysowiecka wmawiała nam, że oni tylko czekali na okazje, by napaść na Zachód. Zdrajcy należała się kula w łeb i wyrok jaki w PRL dostał był zasłużony. Szkoda, że nie wykonany.

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 5 razy 3

  Agent Pappas powiedział, że gdyby doszło w tamtych latach do konfliktu zbrojnego, to ze względu na stosunek sił NATO i Układu Warszawskiego oraz rosyjską koncepcję obronną polegającą na tym, że najlepszą defensywą jest ofensywa, to Polska byłaby teatrem wojny i zmieniłaby się w rzeźnię ... any more questions?

  Jaruzelski zbawił Polskę, a Wy sarmackie rozmodlone matoły ciągacie go po sądach - AMOK i ROZMODLENIE !!!

 • medjar

  Oceniono 2 razy 0

  Dla mnie Kukliński to zdrajca i szubrawiec, składał przysięgę. Nikt go z , niej nie zwolnił sam ją zerwał.Nie jest ważne czy zrobił to z pobudek ideologicznych. Stworzył precedens, współpraca z wrogiem z tychże pobudek to nie zdrada lecz bohaterstwo!

 • rita.1

  Oceniono 4 razy 0

  Szpieg szpiegowi oka nie wykole. Emerytowani szpiedzy drugiego sortu wychwalają szpiega trzeciego sortu. Kto chce niech im wierzy, chociaż kłamstwo i oszustwo, to druga natura szpiega.

 • kardea

  Oceniono 7 razy 3

  Czy TADEUSZ KOŚCIUSZKO to, wedle logiki Czempińskiego, też ZDRAJCA niedomyty, bo ośmielił się zbuntować przeciw ruskiemu zaborcy i również wysługiwał się Amerykanom?
  Czy zdrajcami byli wszyscy działacze Solidarności i bezimienni działacze antykomunistycznego podziemia, którzy drukowali swą wywrotową bibułę na zachodnich kserokopiarkach i korzystali z ich pieniędzy?
  Dzięki takim ludziom jak Kukliński, gen. Czempiński - który „bohatersko” nie sprzeniewierzył się komunistycznej biblii" - może dziś bezkarnie paplać swoje bzdury.
  Dzięki płk. Kuklińskiemu nie wybuchła III wojna światowa, w której Polska była przeznaczona do roli mięsa armatniego. Takie przeznaczenie, ani zniewolenie nie przeszkadzało jednak Czempińskiemu. Przeszkadzało Kuklińskiemu, a dla Czempińskiego to dowód zdrady. Taki tok rozumowania może prezentować jedynie ktoś, kto ma zdradę na sumieniu.

 • kevojarvi

  Oceniono 6 razy 2

  proponuje zastanowic sie kim był Traugut - oficer armi carskiej a car był prawnym władca Polski (terenów Polski). Traugu występując przeciwko carowi i jego armi, przyjmując rozumowanie części dyskutantów (jesli założyć, że proces rozumowania nie jest im obcy) nalezy uznać że Traugut był zwykłym zdrajcą ZDRAJCĄ i z pewnością kierował się korzyściami materialnymi. Czemu więc czcimy go jako bohatera narodowego? Odpowiedzi nie oczekuje, bo ją znam - w interesie Polski i Narodu Polskiego zdradził oficjannie uznawana władzę.

 • zgaszonykliczko

  Oceniono 4 razy 0

  Perfect: zdrajca już podgryza kwiatki a panowie mają się dobrze. Nauka dla przyszłych zdrajców. Panów nie sposób nazwać zdrajcami. Takie relacje

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 9 razy 3

  Gdyby ten pejs Forden albo Grek Pappas wycięli taki numer swoim mocodawcom z Langley, to czekała by ich w Stanach za to czapa - that's all folks!

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 11 razy 5

  Karę śmierci (później zamienioną na dożywocie) dla tego "Bonda" anulowano tylko i wyłącznie na żądanie Jankesów - to było ultimatum i warunek przyjęcia do NATO.

  Reszta to bajki dla rozmodlonych sarmackich idiotów!

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 10 razy 6

  Od końca lat 70' poprzez okres totalnego bezhołowia od sierpnia 1980 do 13 grudnia 1981, CIA realizowało swój statutowy obowiązek - osłabiać wroga, czyli ZSRR, wszystkimi dostępnymi sposobami. Solidarka była dla nich jedynie narzędziem, a ponieważ przewodził im pół-analfabeta po 7-miu klasach wiejskiej podstawówki, to mieli dość łatwo - so much the better, hehe!

 • andrzej.kolczynski

  Oceniono 8 razy 2

  Ad rem, czyli spójrzmy, na poruszaną przez niektórych sprawę "koszerności" w obrządku patriotyczno-polskim pułkownika Kuklińskiego, pragmatycznie!

  Historię, czy nam się to podoba, czy nie, zawsze pisali zwycięzcy. Ich wersja interpretacji wydarzeń była, i prawdę mówiąc nadal jest, obowiązująca, ponieważ ich racje i działania okazały się skuteczne. Wygrali! Polityka jest sztuką osiągania, możliwych do osiągnięcia, celów związanych z wykonywaniem władzy (Machiavelli). Skuteczność jest jedynym, tak naprawdę, liczącym się parametrem.

  Mało romantyczne? Być może! Ale czy musimy na siłę doszukiwać się romantyzmu w stwierdzeniu: "Psy szczekają - karawana idzie dalej."?

  Moim zdaniem, i nie tylko moim zdaniem, to bardzo dobrze, że to Amerykanie, a nie Rosjanie, wygrali tzw. "zimną wojnę".

  Każde działanie, którego celem było zniszczenie, lub choćby osłabienie, systemu komunistycznego, czy nazistowskiego/faszystowskiego, uważam za właściwe.

  Pozdrawiam,
  Andrzej Kołczyński

  P.S. Pan Marek Dukaczewski czy pan Gromosław Czempiński potępiający pułkownika Ryszarda Kuklińskiego? Strach się śmiać!

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 9 razy 3

  Dwóch jankeskich cwaniaków w koszernym studio - co za szmonces ... ciekawe czy chociaż wzięli ze sobą viagrę, bo wieczorem w hotelu może się przydać ::

  Takiej jazdy nie ma nawet w Haaretz!

 • color.one

  Oceniono 5 razy -1

  "Zdrajca? Tak. Ale tylko jeśli uznamy, że Polska była wolna" - ot klasyczny przyklad hipokryzji, w ktorej punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.

 • bien.mal

  Oceniono 6 razy 0

  zdrajca to skomplikowana sprawa...ale szpiegiem, agentem Kukliński był i tego się nie wypierał...ale świetlana postacią nie był i nie będzie...

 • lukki69

  Oceniono 5 razy 3

  Polska nie była wolna bo ją Roosvelt dla świętego spokoju zostawił stalinowi niby dla równowagi w europie..ale jak japońce strzelali do nich jak do kaczek to nie było żal bombki rzucić na dwa miasta pełne cywilów,chociaż nie było bezpośredniego zagrożenia USA...

 • skarga_piotr

  Oceniono 7 razy -1

  Polska była tak wolna jak mogła być, ale była Polską i na pewno nie stawała się bardziej wolna na skutek zdradzania własnych kolegów z wojska

 • jfk1950

  Oceniono 9 razy 1

  Jaka to mentalność Kalego u tych Panów; jakby zdradził amerykanin to zdrajca a ja k Kukliński to bohater. To już pokazuje podłą mentalność tych ludzi.
  Powiedzcie to żołnierzom, którzy w tym czasie służyli w wojsku, oficerom sztabu generalnego. Chyba już całkowicie zidiocieliście. Jeśli Kukliński to bohater to zatem ci, którzy nie zdradzili kim są? Może to oni sa zdrajcami?
  To jest niebywale podły sposób interpretacji historii. Oficer, który zdradza, nie ważne z jakiego powodu, jest szmatą. Jego nazwisko powinno być wymazane z rejestru oficerów i obywateli Polski. Te jego rewelacje śmieszą . Tylko bałwan może twierdzić , że Wojsko Polskie posiadało jakieś wyjątkowe tajemnice Układu Warszawskiego. Takich tajemnic rosjanie nie wypuszczali ze swoich rąk.
  Trzeba było służyć w wojsku a nie wymądrzać się na temat o ktorym nie ma się pojęcia. Zdrajca to jest zdrajca. Zdrajca, który wystawia na cel własną armię nie zasługuje nawet na kulę, a tu pochowano go jak bohatera na Powązkach.
  W wychowaniu obowiązuje zasada wzorców osobowych- czy Kukliński może być wzorem dla kogokolwiek? Bo ten "wzór" przemawia w jeden sposób - możesz iść do obcej armii i sprzedać się. Takich oficerów chcemy wychować? Dla kogo , pytam , takie coś może być wzorem?

 • jarmulka

  Oceniono 9 razy -3

  Polska nigdy nie byla wolna w sensie absolutnej moznosci stanowienia o sobie. Polacy sda za glupi, za chciwi iza slabi tak w ekonomicznym jak i militarnym znaczeniu.
  Kuklinski to zdrajca i nalezy mu sie posmiertnie stryczek.

 • wiesscar

  Oceniono 5 razy -1

  co z tymi wizami do USA, kiedy zniesiecie?

  jak dlugo jeszcze Zydzi amerykanscy beda blokowac wspolprace USA i Polski?

 • lukki69

  Oceniono 5 razy 3

  a co za sojusznicy???Szmaciarze,jak cały biały zachód.Nigdy nie dotrzymują słowa i działają tylko we własnym interesie.Ponoszą pełną odpowiedzialność za ilość ofiar i wybuch II wojny światowej.

 • zd46

  Oceniono 7 razy 5

  Kuklinski po zlamaniu przysiegi wojskowej i slubowania oficerskiego do USA polecial na drzwiach od stodoly, mieszkal za slome z butow, jadl mszyce i karaluchy, rodzine utrzymywal z zebraniny, a forse zbieral jak leciala w czasie deszczu z nieba? Uwazaja nas za idiotow a jeszcze do tego Pan Prezydent Komorowski uswietnia swoja obecnoscia premiere filmu o zdrajcy !! Prezydent nie umial uswietnic zolnierzy Armii WP wyzwalajacych Warszawe a uswietnia kontrowersyjnego faceta zwanego przez wiekszosc Polakow, zdrajca i kupczykiem.

 • bobeks

  Oceniono 4 razy 0

  zdrajca , niech podadza nazwiska innych szpiegów, musieali ich miec ,w celu weryfikacji wiadomosci od Kuklinskiego a woglle jak mozna wierzyc szpiegom

 • m_16

  Oceniono 6 razy 2

  Pierdoły...

  Jaki "najlepszy agent"? Najlepszym źródłem USRA był TEN gość.....
  en.wikipedia.org/wiki/Dmitri_Polyakov
  A co do kwestii zdrady to niewola Polski nic tu nie ma dorzeczy...W razie wojny Polska byłaby zbombardowana (mosty na Wiśle w GŁOWNYCH MIASTACH) i NIC co by można było ujawnić jankesom nie zapobiegło by temu...Odwrotnie ujawniając miejsca koncentracji wojsk w Polsce Kukliński wydawał swoich towarzyszy broni..I to ich zdradził a nie tylko PRL......

  Jankesi nie uderzyliby jądrowo na ZSRR dopóki mieliby okazję zniszczyć jego wojska na terenie Polski a ZSRR nie zaatakowałby ich nuklearnie....Dlatego zdrada Kuklińskiego wyrządziłaby więcej szkód nam niż ruskim....

  Niektórzy tutaj zdają się uważać że jeśli Polacy w tym czasie msusieli wysługiwać się Sowietom to srankkesi mogli ich anihilować i my Polacy mamy jeszcze się z tym pogodzić....Jak Polak może sugerować coś takiego przechodzi moje pojęcie......TO JEST ZDRADA....

  Troszczyć naleząło się o zwyklych ludzi którzy nie wybrali sobie kraju w jakim żyli.. A to ICH również zdradził Kukliński, a nie tylko Jaruzela i Sowietów....

 • zd46

  Oceniono 12 razy 6

  Panowie agenci CIA, smieszny i infantylny jest wasz przyjazd do Polski i obrona Kuklinskiego, czlowieka ktory sprzedal wlasna Ojczyzne wam, policjantowi swiata. Jaka by nie byla, to byla POLSKA, kraj 30 mln ludzi i o znacznie dluzszej historii niz wasza historia amerykanska. Jej powojenny ksztalt wspoltworzyl wasz PREZYDENT!!! Nie badzcie obludni. Kuklinski jest zdrajca Polski i podwojnym zdrajca zolnierskim, zdradzil przysiege a takze zdradzil slubowanie oficerskie na wiernosc POLSCE, panowia CIApy. Dlaczego nie bronicie Snowdena. Przeciez on tez jest podwojnie cenny dla swiata. Wy bedziecie nam narzucac bohaterow i swoj punkt widzenia? Zrobcie Kuklinskiego swoim bohaterem narodowym, pozwalamy wam.

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 5 razy 1

  Koszerne matoły - przestańcie ustawiać te swoje klipy na AUTOMATYCZNE odtwarzanie ... aj-waj !!!

 • poddanywujasama

  Oceniono 6 razy 2

  Oczywiscie po podpisaniu w Jalcie I Teheranie korzystnych dla Polski ukladow (Rosja po wojnie wycofuje sie z terytorium naszego Kraju) Stalin w 1945 roku wycofalby wojska rosyjskie z Polski. Trzeba byc idota aby w to uwierzyc. Bez wzgledu na to co by nie podpisal, Stalin nie mial najmiejszego zamiaru wycofac sie z Polski. Mial dosyc komunistycznych polskich szmat aby zaraz po wojnie - sila posadzic ich na stanowiaskach w Polsce i zamienic Kraj w lennika Moskwy.

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 11 razy 3

  CIA ma sporo za uszami za swoją działalność w Am. Płd. - Nicaragua, Chile, Boliwia ... nawet egzekucja Che w Boliwii została przeprowadzona właśnie przez nich. Egzekucji dowodził Kubańczyk Félix Rodríguez, który wyemigrował do USA i wstąpił do CIA - ironia losu?

  Przez lata prowadzili na smyczy tych półgłówków z solidarki w jednym celu: osłabić ZSRR, a wichrzyciele skupieni wokół Bolęsy myśleli, że to z miłości, hehe - żałośny spektakl :)

 • zuuuraw

  Oceniono 12 razy 4

  Samo zastanawianie się dzisiaj, ponad 20 lat od rzekomego 'obalenia komunizmu" w wolnej Polsce świadczy o skali dewastacji naszych mózgów przez ludzi pokroju Michnika.
  To efekt braku rozliczenia minionego okresu, okresu zniewolenia Polski Przez Sowiety i ich tutejsza agenturę (PZPR, SB).
  Trudno się więc dziwić, że dziś, w wolnej Polsce, czołowi dziennikarze, Olejnik, Durczok, przepytują o Kuklińskiego byłych agentów sowieckich służb a inny dziennikarz, Żakowski, zaprasza do studia byłego głównego ideologa PZPR, sowieckiej agentury na Polskę !
  To tak jakby w powojennych Niemczech pytano o ocenę działalności autorów zamachów na Hitlera jakiegoś współpracownika Goebbelsa ?

 • ginztonickiem

  Oceniono 8 razy 0

  to teraz beatyfikacja Kuklińskiego czy co, bo nie kumam tego rejwachu?

 • kkes

  Oceniono 7 razy 1

  Dziwię się że ci Panowie godzą się na wywiad w tej kloace. Prawdopodobnie są nieświadomi tego co się w Polsce i na łamach tej szmaty wyprawia. Podejrzewam, że po powrocie do USA czeka ich rozmowa z młodszymi kolegami po fachu celem wyjaśnienia im z ki rozmawiali

 • 1pirat2

  Oceniono 4 razy 0

  Jeśli uznać że jednak był tym bohaterem, przynajmniej dla niektórych, bo Polska nie była wolnym krajem, to w takim razie PIS teraz tez uważając że Polska nie jest wolnym krajem to działając na szkodę Polski, w całości uznany byłby jako patrioci i bohaterowie.:)

 • kardea

  Oceniono 9 razy 3

  Czy TADEUSZ KOŚCIUSZKO to, wedle logiki Czempińskiego, też ZDRAJCA niedomyty, bo ośmielił się zbuntować przeciw ruskiemu zaborcy i również wysługiwał się Amerykanom?
  Czy zdrajcami byli wszyscy działacze Solidarności i bezimienni działacze antykomunistycznego podziemia, którzy drukowali swą wywrotową bibułę na zachodnich kserokopiarkach i korzystali z ich pieniędzy?
  Dzięki takim ludziom jak Kukliński, gen. Czempiński - który „bohatersko” nie sprzeniewierzył się komunistycznej biblii" - może dziś bezkarnie paplać swoje bzdury.

 • grab31

  Oceniono 4 razy 2

  pieski szczekają.. w Polsce ówczesnej nie było wyboru iść/nie iść do wojska (chyba, ze do ohapu na 3 lata) wypowiedzieć/nie wypowiedzieć tekstu przysięgi, mieć wpływu na ten tekst. A tam była przyjaźń do Związku Radzieckiego..... obowiązkowa...

 • jg-k

  Oceniono 4 razy 4

  Pierdoły z jednej strony, zapytajcie jeszcze GRU i może KGB i wtedy możemy mieć jakieś zdanie. Mając na uwadze życiorys K. z czasów stalinowskich to jestem przekonany, że pracował po to aby w końcu uprzedzić USA o stanie wojennym i nic więcej. Dostępu do rosyjskich planów nie miał!!! Nie róbmy z niego na siłę bohatera! Szpieg jest szpieg i tyle.

 • todeskult

  Oceniono 7 razy 1

  Kiedy przestaniecie gloryfikować ZDRAJCĘ???

 • hans_close

  Oceniono 9 razy 1

  Nikt normalny nie neguje faktu, że Kukliński był zdrajcą.

  Zdradził naszego okupanta dla śmiertelnego wroga naszego okupanta a już Rzymianie roztropnie zauważyli, że wróg naszego wroga jest naszym sprzymierzeńcem. ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX