Komentarze (652)
Zastanawiasz się, czy zaszczepić dziecko? To powinno cię przekonać [ZOBACZ WYKRESY]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Oceniono 7 razy 3

  Od kiedy to koncerny farmaceutyczne dbają o nasze zdrowie? Przecież zdrowa populacja oznacza koniec biznesu. I nie trzeba być geniuszem czy miłośnikiem teorii spiskowych aby to zrozumieć.

 • bzychnur

  Oceniono 5 razy 1

  szkoda trudu! zadne wykresy nie przekonaja przeciwnikow szczepionek, bo to zjawisko nie poddaje sie zadnej naukowej perswazji czy logicznemu mysleniu...
  mozna sobie pokazywac tabele ze smiertelnoscia dzieci w krajach gdzie szczepionek nie ma, i porownywac je z tabelami smiertelnosci w krajach gdzie sie wszystkich szczepi, a i tak pojawia sie jakies argumenty z autyzmem i wlasnym przekonaniem rodzica (ktory sam zaszczepiony na pewno byl, ale w epoce internetu to na podstawie roznych blogow lepiej okresli czego potrzebuje jego dziecko niz zespoly lobbystow koncernow farmakologicznych)
  moim zdaniem szczepionki powinny byc sprawa dowolna. po to zeby geny glupcow nie byly przekazywane dalej z pokolenia na pokolenie w takim stopniu jak to dzis ma miejsce...

 • kibic_rudego

  0

  zbysia600 na prezydenta !

 • zbyszek600

  Oceniono 11 razy 7

  W komentarzach widać prostą zależność: czym większa wiara w spiski i niewiara w szczepionki, tym gorsza ortografia.

 • ala.990

  Oceniono 10 razy -4

  komu szczepienia zrobiły z dziecka kalekę- nie zaszczepi już nigdy i nikogo

 • fiut-filut

  Oceniono 5 razy 3

  A może zaniechanie szczepień jest prostą konsekwencją a za razem dowodem na postępujące obniżanie się poziomu wykształcenia społeczeństwa?

 • wilem07

  Oceniono 4 razy 0

  kto chce niech sie szczpepi ale zeby za pare lat nie było jak z abonamentem rtv

 • evergrey

  Oceniono 13 razy -5

  Sami się zaszczepcie, na szerzenie propagandy!

 • michael_wittmann

  Oceniono 9 razy 3

  ............Argumenty racjonalne to jedna sprawa, a zdolność ich przyjmowania(zrozumienia) przez spory odsetek społeczeństwa to zupełnie inna sprawa, jak ktoś już tutaj napisał, jest pewien % społeczeństwa, który czy to z powodu ubóstwa intelektualnego, czy też fundamentalizmu takiej czy innej religii będzie wybierał teorie spiskowe, czy to odnośnie szczepień, mitycznych zamglonych zamachów,czy też talibów lądujących na czyjejś działce. Ot taki folklor.

 • michael_wittmann

  Oceniono 7 razy 3

  ...Argumenty racjonalne to jedna sprawa, a zdolność ich przyjmowania(zrozumienia) przez spory odsetek społeczeństwa to zupełnie inna sprawa, jak ktoś już tutaj napisał, jest pewien % społeczeństwa, który czy to z powodu ubóstwa intelektualnego, czy też fundamentalizmu takiej czy innej religii będzie wybierał teorie spiskowe, czy to odnośnie szczepień, mitycznych zamglonych zamachów,czy też talibów lądujących na czyjejś działce. Ot taki folklor.

 • michael_wittmann

  Oceniono 5 razy 3

  ....Argumenty racjonalne to jedna sprawa, a zdolność ich przyjmowania(zrozumienia) przez spory odsetek społeczeństwa to zupełnie inna sprawa, jak ktoś już tutaj napisał, jest pewien % społeczeństwa, który czy to z powodu ubóstwa intelektualnego, czy też fundamentalizmu takiej czy innej religii będzie wybierał teorie spiskowe, czy to odnośnie szczepień, mitycznych zamglonych zamachów,czy też talibów lądujących na czyjejś działce. Ot taki folklor.

 • michael_wittmann

  Oceniono 7 razy 1

  ,,,,,,,,Argumenty racjonalne to jedna sprawa, a zdolność ich przyjmowania(zrozumienia) przez spory odsetek społeczeństwa to zupełnie inna sprawa, jak ktoś już tutaj napisał, jest pewien % społeczeństwa, który czy to z powodu ubóstwa intelektualnego, czy też fundamentalizmu takiej czy innej religii będzie wybierał teorie spiskowe, czy to odnośnie szczepień, mitycznych zamglonych zamachów,czy też talibów lądujących na czyjejś działce. Ot taki folklor.

 • michael_wittmann

  Oceniono 7 razy 1

  ..............Argumenty racjonalne to jedna sprawa, a zdolność ich przyjmowania(zrozumienia) przez spory odsetek społeczeństwa to zupełnie inna sprawa, jak ktoś już tutaj napisał, jest pewien % społeczeństwa, który czy to z powodu ubóstwa intelektualnego, czy też fundamentalizmu takiej czy innej religii będzie wybierał teorie spiskowe, czy to odnośnie szczepień, mitycznych zamglonych zamachów,czy też talibów lądujących na czyjejś działce. Ot taki folklor.

 • michael_wittmann

  Oceniono 7 razy 5

  Argumenty racjonalne to jedna sprawa, a zdolność ich przyjmowania(zrozumienia) przez spory odsetek społeczeństwa to zupełnie inna sprawa, jak ktoś już tutaj napisał, jest pewien % społeczeństwa, który czy to z powodu ubóstwa intelektualnego, czy też fundamentalizmu takiej czy innej religii będzie wybierał teorie spiskowe, czy to odnośnie szczepień, mitycznych zamglonych zamachów,czy też talibów lądujących na czyjejś działce. Ot taki folklor.

 • mi.ko

  Oceniono 10 razy -2

  Znam osobiście człowieka który po szczepieniu jako dziecko dostał porażenia nerwowego. Takich przypadków dzieci z porażeniami nerwowymi było wiele. Sam dzieci nie mam, ale doskonale rozumiem rodziców którzy nie szczepią swoich dzieci.

 • alinaw1

  Oceniono 3 razy 1

  Teraz odejdę nieco od meritum sprawy... Do statystyk podchodzę trochę nieufnie. Nie, nie twierdzę, że są sponsorowane, przekłamane itd. Nie. Chodzi mi o to, że pewne zjawiska społeczne ukazane w słupkach liczbowych jako pozytywne nie są do końca takie pozytywne, bo słupki pokazują tylko wycinek rzeczywistości. Niegdyś miałam do czynienia z tabelami i wskaźnikami dot. polimerów syntetycznych; Same zalety: niski koszt produkcji, dostępność wielu dóbr, lżejsza waga, więcej miejsc pracy. No, po prostu cud cywilizacji. Tyle, że wówczas autorzy wykresu nie dołączyli innego- o negatywnym wpływie tychże produktów na środowisko naturalne i zdrowie użytkownika. To tak na marginesie dyskusji o tabelach...

 • gnago

  Oceniono 8 razy -2

  Od psiej strony.... w USA szczepi się psy w ogon. U nas w kark. U nas nie ma epidemii raka ogona, w stanach jest

 • moriach

  Oceniono 1 raz 1

  "Z roku na rok coraz więcej rodziców decyduje się na nieszczepienie swoich dzieci, bo sądzą, że nie są one skuteczne."

  Biedne, nieskuteczne dzieci..... Gdzie jest korektor?? Zabrakło etatu?

 • radon13

  Oceniono 5 razy 3

  Debile nie znają elemntarnej matematyki, a statystyka to czarna magia , najlepiej opierac się na plotkach i bzdurach z Faktu .

 • uga1000

  Oceniono 17 razy -5

  Obecnie po wielu latach batalii, wychodzą na jaw dokumenty, że badania naukowe prowadzone przez dra Andrew Wakefielda były prowadzone prawidłowo i że są podstawy naukowe na związek między szczepionką MMR a autyzmem. Wyszło na jaw, że inni badacze niezależnie otrzymali identyczne wyniki 14 miesięcy przed publikacją pracy Wakefielda wśród badanych dzieci. 10 stycznia 2011 w Mail Online (Wielka Brytania) w artykule zatytułowanym Naukowcy obawiają się związku między MMR a autyzmem czytamy, że podczas medycznych badań w Wake Forest University (USA) stwierdzono wirusa odry w 70 spośród 82 badanych dzieci autystycznych. Żaden ze szczepów wirusa to nie były dzikie szczepy odry. Wszystkie szczepy były takie jak w szczepionkach MMR. Dr Andrew Wakefield miał podobny raport opublikowany już w 1998 roku i stał się przedmiotem polowania na czarownice, które zrujnowało jego karierę.

  Oskarżenia British Medical Journal przeciwko dr Wakefieldowi, że sfabrykował swoje odkrycie są zatem nieprawdziwe, a oskarżenia mass mediów, że jego odkrycia nigdy nie zostały powtórzone to ewidentne oszczerstwo. Dr Wakefield żąda odwołania oskarżenia przez British Medical Journal.

 • uga1000

  Oceniono 16 razy -2

  Tak trudno znaleźć takie wiadomości jak ta poniżej, którą cytuję? Kto płaci za kłamliwy, sponsorowany artykuł?
  Powoli ujawniane są kulisy tych ataków. Okazało się, że głównym zleceniodawcą ataków na dra Wakefielda była firma Merck (poniżej podana jej lista pediatrycznych szczepionek). Merck w ogromnym procencie finansuje pismo BMJ i organizuje na jego łamach programowe tzw. szkolenia lekarzy nt. szczepionek i leków, które są naprawdę tylko reklamową propagandą. Merck jest de facto właścicielem tych niegdyś niezależnych pism, które są dziś tylko korporacyjnymi pismami reklamowymi.

  Lekarze na ogół o tym nie wiedzą, bo pisma te ukrywają swoje konflikty interesów i finansowe powiązania w producentami leków i szczepionek. To wszystko znaczy, że nauki medyczne zostały dziś tak bardzo skorumpowane, że absolutnie nie można wierzyć niczemu, co jest publikowane w tych i podobnych tzw. prestiżowych medycznych pismach naukowych. Udowodniono, że ponad 80% publikacji naukowych sponsorowanych przez firmy farmaceutyczne, jest zafałszowanych.

  (www.ageofautism.com/2011/03/british-medical-journal-fails-to-acknowledge-its-own-commercial-conflicts.html),

  (www.ahrp.org/cms/content/view/766/9/)

  Do haniebnych ataków na dra Wakefielda (uważanego przez ogromną większość rodziców za bohatera i obrońcę dzieci) dołączyli dziennikarze z popularnych mediów, takich jak CNN. Z przykrością stwierdzam, że dołączyły do nich także polskie media, np. GW czy Medycyna Praktyczna. Zadziwia hucpa Medycyny Praktycznej, która pisze ‘Artykuł Wakefielda wiążący szczepionkę MMR z autyzmem był oszustwem’, cytując skorumpowanych do cna autorów z BMJ (którzy pod presją przyznali się do korupcji i konfliktu interesów). Ale widać w biznesie farmaceutycznym wszelkie chwyty przeciw tym, którzy zagrażają jego zyskom, są dozwolone (www.mp.pl/artykuly/?aid=57993).
  Tymczasem prawda naukowa o szczepieniach, która powoli jest odkrywana przez niezależnych badaczy i ujawniana, dowodzi, że choroby ze spektrum autyzmu są skutkiem poważnych poszczepiennych uszkodzeń mózgu u niemowląt i małych dzieci. Najczęściej widoczne są one już wkrótce po szczepieniach w postaci ostrego zapalenia mózgu (encephalitis), którego wczesnymi objawami mogą być: m.in. przeraźliwy krzyk mózgowy, obrzęki, drgawki, epizody hipotoniczno-hiporeaktywne etc. Wiele składników szczepionek może być odpowiedzialnych za te reakcje, m. in. rtęć (thimerosal), aluminium i inne adjuwanty, detergenty, a także zawarte w szczepionkach bakteryjne neurotoksyny (DTP), żywe wirusy i ich kombinacje (MMR, OPV), obce białka i inne szkodliwe dodatki, które przedostają się do mózgu. Niektóre dzieci umierają w wyniku powikłań poszczepiennych i to się nazywa tajemniczą śmiercią łóżeczkową (SIDS).

  Nie należy oczekiwać, że producenci i handlarze szczepionek kiedykolwiek publicznie przyznają, że to masowe szczepienia coraz większą ilością toksycznych szczepionek są odpowiedzialne za epidemie chorób neurologicznych i immunologicznych u dzieci i za okaleczenie już dwóch generacji. Oni zawsze będą bronić swych ogromnych zysków i będą temu zaprzeczać, jak długo systemy polityczno-społeczne będą im na to pozwalać i będą ich chronić (tak jak jest obecnie). Rodzice i lekarze muszą mieć tego świadomość i powinni solidarnie bronić swoje dzieci oraz pacjentów przed szczepionkowym okaleczeniem.
  Prof. dr. Maria Dorota Majewska
  (jest Kierownikiem Katedry Marii Curie Komisji Europejskiej w Zakładzie Farmakologii i Fizjologii Układu Nerwowego Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie).

 • uga1000

  Oceniono 17 razy -3

  Kolejny artykuł, który sieje kłamstwo o dr Andrew Wakefield. A prawda jest taka:
  Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii uniewinnia niesłusznie skazanego lekarza krytykującego szczepienia. Znany brytyjski Prof. John Walker-Smith, któremu (razem z drem Wakefieldem) skorumpowana brytyjska Naczelna Rada Medyczna odebrała licencję lekarską za to, ze śmiał opublikować razem z drem. Wakefieldem pracę naukową, w której zwrócili oni uwagę na związek autyzmu ze szczepieniami, został uznany przez Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii za niewinnego i bezpodstawnie i zniesławionego przez Radę Medyczną. Sąd uznał, że przesłuchania i postępowanie rady w stosunku do prof. Walkera było farsą spreparowaną przez producentów szczepionek oraz ludzi, którzy czerpią wielkie zyski z handlu szczepionkami. Celem tego ataku na Wakefielda i Walkera było ich profesjonalne zniszczenie za głoszenie prawdy naukowej opartej na własnych badaniach i zeznaniach rodziców. Atak rady medycznej i karteli farmaceutycznych na tych naukowców i lekarzy przypominał procesy stalinowskie, w których tysiące niewinnych ludzi skazywano na śmierć, oraz procesy inkwizycji.

  Dr. Wakefield, który obecnie mieszka i pracuje naukowo w Teksasie, tez został profesjonalnie zniszczony i zniesławiony przez brytyjska rade medyczna oraz skorumpowanych redaktorów pisma Lancet. On również pozwał redaktorkę naczelną Lancetu oraz dziennikarza Briana Deer’a (atakującego najemnika firm farmaceutycznych) o zniesławienie i zniszczenie kariery. Miejmy nadzieje, ze i jemu uda sie wygrać i odzyskać honor, ojczyznę oraz utracony majątek
  healthimpactnews.com/2012/british-court-throws-out-conviction-of-autismvaccine-md-andrew-wakefields-co-author-completely-exonerated/

 • czarny_loczek

  Oceniono 12 razy -2

  Cyt:

  "Jeśli zdarzy ci się odwiedzić jakąś bibliotekę medyczną i przejrzeć kilka książek albo czasopism, zapewne odkryjesz, że większość wykresów ilustrujących spadek występowania chorób zakaźnych zaczyna się w 1940 r., kiedy to wprowadzono antybiotyki oraz niektóre szczepienia. Zatem grafy te zawsze prezentują niepełne dane. Czy jest więc coś w tym dziwnego, że lekarze, nie znając całej prawdy, wierzą w działanie leków oraz szczepionek? W magazynie „Natural Health” (czerwiec 1988) Shirley Lewis opublikowała artykuł na temat szczepień, w którym omawia, jak pewna lekarka podjęła własne badania i skonsultowała ich wyniki z literaturą medyczną.
  Wykresy graficzne zaprezentowane przez tę panią doktor wskazały na wielką skuteczność antybiotyków w wyeliminowaniu szkarlatyny, błonicy, kokluszu
  oraz odry. Jednakże wykresy, z których korzystała lekarka, obejmują okres od roku 1940. Natomiast wykresy graficzne zaczynające się od 1850 r. wskazują, że spadek zachorowań na cztery wyżej wymienione choroby zaczął się długo przed wprowadzeniem antybiotyków. Tak więc lekarka podjęła decyzję na podstawie wykresu, który był celowo skrócony."

  Ot tyle w temacie :)

 • jan.fils

  Oceniono 11 razy 3

  Szanowni Państwo, logika trudna rzecz. A wnioskowanie statystyczne jeszcze trudniejsza...

  Proszę się tu nie wymądrzać i nie pisać głupot. Otóż, przytoczony artykuł w całości daje bardzo mocne podstawy, aby sądzić, że szczepionki i szczepienia są jednoznacznie korzystne SPOŁECZNIE.

  Tak, społecznie, czyli z punktu wiedzenia społeczeństwa jako zbiorowości. Dlatego też wszelkie działania pro-społeczne, w szczególności rządowe, powinny, opierając się na tych statystykach, promować szczepienia i wprowadzać obowiązkowe szczepienia.

  Natomiast nie jest zbytnim zaskoczeniem, że niekoniecznie działania pozytywne w skali społecznej są pozytywne z punktu widzenia każdej jednostki z osobna.

  Można dyskutować na temat postaw antyspołecznych, nie mniej jednak, z punktu widzenia jednostki, spoko wykres różyczki leży na zerze od 30 lat, to naprawdę jest to argument, aby nie szczepić...

  Oczywiście, prawdą jest, że powszechne ruchu przeciw szczepieniom powodują wzrost zachorowań. Ale to jest różnica, to nie dotyczy decyzji jednostki, tylko istotnej części społeczeństwa.

 • janonet4

  Oceniono 4 razy -2

  TAK dzieszejsze dzieci dożyją do 40 lat !!!!!!!!!!!!! i nic wiecej - głupota

 • Rob Soch

  Oceniono 11 razy -5

  tak samo przeciwnicy szczepionek mogą przedstawic 5pięc wykresów przedstawiające skutki uboczne szczepionek , każdy człowiek jest wolny i sam powinien podejmowac decyzje chce się szczepic to się szczepi nie to nie . medycynatybetanska.files.wordpress.com/2011/01/autyzm-szczepienia.pdf

 • pearlmykos

  Oceniono 12 razy 4

  oj gazeta gazeta, nieladnie tak klamac, mieszkam w UK jakos nikt tu nie szaleje, w TV o odrze nie mowia, gazety nie pisza a w Polsce wszystkie techniki poszly w odsiecz po smierci Basi (o ile sie nie myle) Ja wiem ze jakos trzeba zarabiac i zadne pieniadze nie smierdza ale jesli piszecie artykuly na zamowienie to przynajmniej korzystajcie z wiarygodnych zrodel typu pubmed, cochrane, jama research i wam drodzy czytelnicy rowniez radze. Opieranie calej wiedzy o szczepieniach tylko na wiadomosciach tutaj (domniemam ze sponsorowanych) naprawde nie jest najlepszym wyjsciem. Podajecie tabelki, a na wyzej wymienionych stronach mozna znalezc dokladnie przeciwne. Nie jest sztuka podawanie informacji ze stron firm farmaceutycznych. Ciekawe ze w Polsce rekordowa ilosc dzieci wyszczepiona (1 miejsce w Europie) a grzulica caly czas szaleje, w UK tyle emigracji przyjezdza z roznych biednych stron swiata i jakos epidemii nie ma a szczepienia na gruzlice to wogole nie daja a inne sa nieobowiazkowe, jakby w PL byla taka emigracja to pewnie wprowadzili by obowiazkowe szczepienia w pierwszej dobie zycia na zolta febre. Szczepienia to naprawde gleboki temat i obrzucanie sie blotem jest bez sensu. Trzeba pamietac ze szczepienia to zabieg na zdrowym czlowieku z mozliwoscia groznych powiklan , dlatego nie jestem za przymusem. A jesli chodzi o choroby przenosza je tak samo szczepioni jak i nieszczepioni (tu odsylam to podrecznikow z biologi) np koklusz a polio niestety przenosza glownie zaszczepieni dzisiaj zywa szczepionka sabina ktorzy wydalaja to z kalem i slina do 6 miesiecy. wiecej obiektywizmu zycze i pozdrawiam z UK

 • lili-2008

  Oceniono 11 razy -1

  Przejrzałam komentarze pod tymże "artykułem" i chciałabym się zapytać szanownych państwa, ilu z Was się szczepi? Czy szanowni państwo sądzicie, że jeśli zostaliście zaszczepieni w dzieciństwie to wystarczy Wam to na całe życie i nie roznosicie żadnych chorób? Hipokryzją mi tu zalatuje. Czepiacie się zdrowych, nieszczepionych dzieci, kiedy sami nie jesteście lepsi :D
  Polecam przeczytanie poniższego:
  faktyoszczepieniach.wordpress.com/nie-caluje-moich-nieszczepionych-rodzicow/

 • tomek693

  Oceniono 13 razy 7

  Ze mną do szkoły chodził chłopaczek po Polio. Nigdy nie zaryzykowałbym nieszczepienia swojego dziecka.

 • fred_die

  Oceniono 2 razy 0

  Szczepienia tak ale mądrze wykonywane i nie na wszystko tylko niezbędne minimum. Nie ma co truć dzieciaków ponad miarę. Wymyślili sobie szczepionki skojarzone, gdzie szczepi się jednym wkłuciem 5-6 chorób, ale nie każdy organizm dobrze sobie z tym radzi.

 • peterblankfield

  Oceniono 7 razy 5

  Problem jest niestety b zlozony, to nie jest binarne dobre/zle.

  Nikt sensowny nie neguje IDEI szczepienia - dzieki niemu wyeliminowano lub drastycznie zredukowano wiele powaznych chorob. Problemem natomiast jest to ze programy szczepien sa ciagle rozszerzane a niektore zalecenia sa, mowiac delikatnie dyskusyjne.

  Najlepszym przykladem jest grypa - zaleca sie nia szczepic corocznie osoby w grupie ryzyka choc jest to najzwyklejsza loteria. Wirus grypy jest tak plastyczny i istnieje tak wiele jego rodzajow ze to czy szczepionka nas uodporni akurat na tegoroczna dominujaca odmiane jest zwyczajnie kwestia przypadku. A szczepionka kosztuje a do tego moze, jak kazda, powodowac skutki uboczne. Stad brak zaufania do "Big Pharma" kiedy jestesmy ewidetnie "nabijani w balona" - a ludzie maja tendencje do uogolniania i stad tez nastroje anty-szczepieniowe.

  NIe mozna zatem rozpatrywac tego w kategoriach bieli i czerni. Szczepic na pewno nalezy ale wiara w to ze koncerny maja na wzgledzie JEDYNIE nasze dobro a nie licza na zyski jest b naiwna.

 • maaac

  Oceniono 3 razy 1

  Ciekawe, że antyfani szczepionek jakoś potrafią mówić o koncernach medycznych jako producentach szczepionek ale nie jako o producentach leków. Przecież skoro szczepionki są produkowane masowo i podawane raz powinny być tańsze (przynosić mniejszy zysk) niż później leczenie tych co się nie dali zaszczepić. Dlaczego "pazernym koncernom medycznym" nie miało by się opłacać właśnie bardziej leczenie niż zapobieganie?

  To tak jakby stowarzyszenie warsztatów samochodowych - lakierników i blacharzy zaczęli by apelować o bezpieczniejszą jazdę.

  Tak samo antyfani jakoś tak wiedzą, że szczepionki mają działania uboczne ale o tym, że mają je też lekarstwa już "zapominają".

 • rudy_63

  0

  Co do Autyzmu - coraz więcej wskazuje na to że lek Paracetamol jest odpowiedzialny za jego występowanie:
  www.autismdailynewscast.com/new-research-claims-use-of-acetaminophen-paracetamol-correlates-with-autism-and-adhd-diagnosis-rise/4195/shanellis/
  Na Kubie występuje 298 razy rzadziej niż w USA - tam dzieciom nie podaje się Paracetamolu a Pyralginę.
  Szwedzcy uczeni dowiedli, że myszy karmione w okresie neonatalnym Paracetamolem mają bardzo ograniczone zdolności poznawcze w wieku dorosłym:
  toxsci.oxfordjournals.org/content/early/2013/12/18/toxsci.kft329.abstract
  Apel do kobiet w ciąży: nie jedzcie Paracetamolu:
  - nie podawjcie małym dzieciom do 2 lat Paracetamolu

 • alik444

  Oceniono 16 razy 8

  Nie szczepcie dzieciaczków swych! Zaufajcie Bogu! Nie korzystajcie z usług dentystów! Kowale też potrafią zęby wyrywać.

 • color.one

  Oceniono 7 razy -1

  zamiast sluchac propoagandowej tuby gw-na, tvn-u... zacznijcie czytac niezalezne media (wolnemedia, wordpress)

 • color.one

  Oceniono 14 razy 2

  tymi wykresami mozecie sobie tylki podetrzec, niech gazeta zamiast zamieszczac ten sponsorowany belkot napisze, ktory koncern farmaceutyczny propagujacy szczepionki NIE jest wylaczony z odpowiedzialnosci za skutki uboczne ? ŻADEN ?, ach co za szkoda...

 • korespondent1949

  Oceniono 15 razy 1

  Ja nic nie rozumiem IDIOTY nikt nie przekona, nie chcesz szczepić dzieci nie szczep, ale musisz podpisać dokument że bierzesz na siebie w całości odpowiedzialność za swoje dzieci i ta finansową jak kiedyś zachorują leczysz je na własny koszt.

 • dzejbi_j

  Oceniono 11 razy 3

  Artykuł bardzo jednostronny. Brak w nim statystyk dotyczących powikłań związanych ze szczepieniami. Dopiero wtedy można by odpowiedzieć na pytanie czy dziecko warto szczepić czy nie.

 • ola_szelma

  Oceniono 12 razy 0

  Ja chorowałam na różyczkę, świnkę, ospę wietrzna przeszłam bezobjawowo (mam antyciała) i jestem bardzo wdzięczna mojej mamie że mnie nie szczepiła. Choroby przeszłam bez problemów a mam antyciała które teraz przekaże swojemu dziecku jak będę je karmić piersią. Jest to dużo zdrowsze od szczepienia na te choroby. Widziałam inne wykresy, które pokazywały spadek zachorowalności/ śmiertelności niezależnie od szczepień. Po prostu mamy lepsze warunki sanitarne. Na niektóre szczepienia na rzeczywiście poważne choroby pewnie zdecyduję żeby dziecko zaszczepić ale już po ukończeniu 1 szego roku życia.

 • srk76

  Oceniono 13 razy -3

  Przykładowo szczepienia winniśmy zastąpić:

  - leczenie kon­stytucjonalne rodziców przed poczęciem, a ostatecz­nie matki pod­czas ciąży
  w razie potrzeby kon­stytucjonalne leczenie dziecka
  - długie kar­mienie piersią
  - stabilna, spojona miłością rodzina
  właściwa dieta
  - higiena życia (zwłaszcza codzienna dawka ruchu na świeżym powietrzu)
  - unikane nagłych zmian zwłasz­cza we wczesnym dzieciń­stwie (żłobek, przed­szkole, przeprowadzki, zmiany szkoły, itp.)
  - hartowanie klimatyczne (wiosenny pobyt np. nad Bałtykiem)
  - przy osłabionej odporności można stosować tzw. „naturalne szczepionki”.

  familijny.blox.pl/2012/06/Szkodliwe-szczepienia.html

 • kibic_rudego

  Oceniono 15 razy 5

  Aneta Bańkowska oszukuje nas, wystarczy wiedzieć ze WHO ogłosiła pandemie i zrobiła kilka lat temu przekręt światowy ze szczepionkami przeciw grypie, rządy wypieprzyły $ mld na zbędny syf. Zadana osoba zarządzająca WHO nie została pociągnięta do odpowiedzialności. A te wykresy to takie same jak "hockey stick" od Globalnych Oszustów Klimatycznych
  Problemem jest to ze firmy farmaceutyczne bezkarnie używały szczepionek na ludziach nie informując co one zawierają i robili z ludzi zwierzęta doswiadczalne

 • antypopis

  Oceniono 17 razy 11

  Choroby dziesiątkujące dzieci są czymś jak najbardziej naturalnym. Dzięki tej selekcji słabe osobniki nie mogą przekazywać swoich genów, dzięki czemu gatunek jest odporny na potencjalne niebezpieczeństwa. Tak działa to od samego zarania dziejów u wszystkich gatunków zwierząt.
  Obecnie może rozmnażać się każdy zdechlak, za co ludzkość zapłaci przy pierwszej lepszej okazji, gdy pojawi się jakiś porządniejszy wirus.
  I to akurat dobrze, bo 7 miliardów ludzi to coś kompletnie nienaturalnego dla naszej umęczonej Ziemi. Obecna chciwa cywilizacja niszczy przyrodę gorzej niż niejeden globalny kataklizm.

 • trebiusz

  Oceniono 4 razy 4

  tysiące dobrze wykształconych ludzi dba,aby nie było dostepu do lekarstw.czy badań podstawowych.zawsze mi imponowali ludzie z wyższym wykształceniem,którzy nie korzystają z tomografu,czy innych narzędzi do pracy,do dzisiaj,nie wiem jak nazwać doktora,czy profesora,który stawia diagnoze na łoko,jak go śmiecia i skó...syna nazwać?

 • trebiusz

  Oceniono 4 razy 0

  w szczepionkach można przemycić wirusa a od tego powinien być jakiś buc rządowy,który by mial na to swoje kaprawe oko,i strzelał do morderców z armaty

 • trebiusz

  Oceniono 3 razy -1

  ja jestem zwolennikiem szczepień,tylko trzeba stworzyć komisję sejmową na temat zatrucia narodu w ramach morderczych instynktów właścicieli firm farmaceutycznych

 • trebiusz

  Oceniono 4 razy 4

  to jest biznes.ludzie chorzy,to klienci,wszystko jest,tylko za odpowiednią opłatą.nie żryjcie niczego,a będziecie zdrowi,żadnych pigułek,nic.masz wzdęcia?walnij bąka,masz zgagę?łyżka sody rozmieszać na szklankę wody,,masz bule?setka wódki,najgorsze są te preparaty bez recepty,

 • szczepionkipowodujaraka

  Oceniono 2 razy 0

  doktorzy pozbawiaja nas wladzy i wiary w nasz organism wszystko zalezy od tabletek i szczepionek, policja pozbawia nas wiary w wolnosc, ksiadz pozbawia nas wiary w siebie wszystko zalezy od kosmicznego tatusia czy nikt nie widzi ze to wszystko jest zrobione zebysmy zyli w strachu

 • ted3

  Oceniono 9 razy 1

  Naśmiewasz się z homeopatii a szczepionka to co? czyż nie jest to osłabiony lub martwy wirus? a na czym polega homeopatia? ,poza tym widze że utworzyliście sobie kółko wzajemnej adoracji " mądrych rodziców" a ilu z was jaśnieoświeceni kiedykolwiek poprosiło u ulotkę ze szczepionki zanim podano ją waszym dzieciom?tak aby sprawdzić działanie niepożądane,skutki uboczne I czy konserwantem nie jest TIOMERSAL bo to on właśnie zawiera rtęć

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX