"Solidarni z euromajdanem". Dziś specjalny dodatek o sytuacji na Ukrainie w "Gazecie Wyborczej"

"Jesteśmy po stronie Ukrainy. Powtarzamy przeto: Kijów - Warszawa wspólna sprawa" - pisze po polsku i ukraińsku Adam Michnik w dzisiejszym dodatku do "Gazety Wyborczej" pt. "Solidarni z euromajdanem". Dodatek będzie też rozdawany podczas wiecu poparcia dla protestujących na pl. Konstytucji w Warszawie.
"Przedstawiamy w nim ludzi, którzy zginęli, bo chcieli żyć w lepszym kraju, oraz atamanów Majdanu. Rozmawiamy z lekarzem i wolontariuszem, pokazujemy odmienne życie placu" - piszą o tym, co znajdziemy w "Solidarnych z euromajdanem" dziennikarze "Wyborczej". Do dodatku dołączono także plakat oraz informator, jak można pomóc protestującym.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (60)
"Solidarni z euromajdanem". Dziś specjalny dodatek o sytuacji na Ukrainie w "Gazecie Wyborczej"
Zaloguj się
 • ulebyk

  Oceniono 1 raz 1

  Fajne zdjęcie jak na "Euro" Majdan. Jedna malutka flagusia UE za to kilka flag Svobody, UPA... :)

 • ulebyk

  0

  Można sobie tylko wyobrazić jak marną propagandową ulotką będzie ten gazeciany dodatek :) Rzeczywistość alternatywna, jak zwykle w Wyborczej :)

 • ulebyk

  Oceniono 1 raz -1

  Ten wasz popierany Majdan jest coraz mniej "euro". Podpłacani z Brukseli watażkowie i prowokatorzy pokroju Kliczki są odsuwani na boczny tor. Ludzie walcza tam z władzą (Janukowycz to taka sama szuja jak "nasze" Tuski, Kaczyńskie czy Michniki) ale już nie tak bardzo o bycie podwładnymi UE, choć media jeszcze próbują zobrazować to na swój sposób, że ta Unia taka wspaniała że ludzie chcą ginąć za poddanie się pod jej panowanie.

  Miało być więc "europejsko" a zrobiło się narodowo i rewolucyjnie. Teraz tylko czekać na zwrot, aż media dostaną nowe dyrektywy aby zmenić nazewnictwo. Wtedy będziemy czytać o chuliganach, faszystach i kibolach, tak jak dziś o "pokojowych demonstrantach".

  Tak więc nazwa "Euromajdan" jest już troszeczkę nieaktualna i przeterminowana, szybko się pozmieniało :)
  A teraz wyobraźmy sobie że w Polsce Artur Szpilka zbiera grupę zwolennikó jakiejś opcji politycznej (przeciwnej władzuchnie i mediom) i robi sobie zadyme w Warszawie. Gadzinówka Szechtera wydawałaby pewnie 3 wydania specjalne dziennie aby wrzeszczeć o "faszyzmie" i bandytyzmie.

  Mam nadzieje, że podobnymi środkami jak na Ukrainie kiedyś Polacy oszukiwani od ponad 20 lat przez michnikowszczyznę i cała okrągłostołową klikę rozprawią się z tymi łobuzami rządzącymi polityką, biznesem i mediami (w dużej części synalkami i córeczkami SBków).
  Michnikowo-bolkową III Rzecze także obalić trzeba koktajlami Mołotowa, kamieniami... chodzenie na wybory i wybieranie ciągle tych samych mord pod nowymi nazwami nic nie da.

 • tomekk361

  Oceniono 1 raz 1

  www.youtube.com/watch?v=2-5hi9QLPJw

 • railwaymanonly

  0

  Pamietam jakies 25 lat temu bylismy z Solidarniscia.Obecnie nie ma Solidarnisci,tych solidarnych zakladow.Zostalismy wolni i goli.Nie mamy jez nic-jedynie dlugi 10 razy wieksze od gierkowych do splacenia.

 • abw12300

  0

  On wyglada na takiego tępego umysłowo, to on moŻe faktycznie nić nie wiedzieć o rzezi na Wołynkiu.

 • plastikpiokio

  Oceniono 1 raz 1

  G W -prosze BEZ PRZESADY.

 • charlie1wilson

  Oceniono 7 razy 7

  Na ośmiu stronach tego dodatku - w tym w artykule o "atamanach" - ani słowem, kochani i obiektywni jak zawsze dziennikarze wyborczej, którzy prawdę mają za największą cnotę, nie zająkneli się o euroentuzjastach z Prawego Sektora. Wow! Szacun! Nie ma to jak rzetelne dziennikarstwo pana Michnika i kolegów.

 • teodor_jeske_choinski_1

  Oceniono 2 razy 2

  Juden judzi...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX