Zaskakujący finał skandalu ze Scarlett Johansson. Aktorka opuściła organizację humanitarną

Scarlett Johansson zakończyła współpracę z organizacją humanitarną Oxfam, której ambasadorką była przez osiem lat. Powodem jest ?olbrzymia różnica zdań? dotycząca prowadzenia działalności gospodarczej przez Izrael na Zachodnim Brzegu.
- Scarlett Johansson postanowiła zakończyć rolę ambasadora Oxfam po ośmiu latach współpracy. Powodem była fundamentalna różnica dotycząca oceny bojkotów, sankcji i dywestycji - oświadczył rzecznik Scarlett Johansson.

Dodał też, że aktorka nie zgadza się ze stanowiskiem organizacji, według którego "każda działalność handlowa prowadzona na Zachodnim Brzegu przez Izrael jest nielegalna i łamie prawa Palestyńczyków", ale nadal "pozostaje dumna ze wspólnych osiągnięć z Oxfam".

Fabryka na Zachodnim Brzegu

Na początku roku aktorka podpisała kontrakt z produkującą napoje gazowane firmą SodaStream International Ltd. Spółka jest krytykowana przez palestyńskich aktywistów za prowadzenie fabryki na terenie jednego z izraelskich osiedli na Zachodnim Brzegu. Po wystąpieniu w reklamie SodaStream w ogniu krytyki znalazła się też Johansson.

Zdaniem aktorki krytyka SodaStream jest bezpodstawna, a sama firma "wspiera współpracę gospodarczą i społeczną między demokratycznym Izraelem a Palestyną".

Johansson współpracowała z Oxfam od 2007 roku, pomagając w zbiórkach charytatywnych i zwiększając świadomość na temat biedy na świecie. Jako ambasador organizacji udała się m.in. do Indii, Sri Lanki i Kenii.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (205)
Zaskakujący finał skandalu ze Scarlett Johansson. Aktorka opuściła organizację humanitarną
Zaloguj się
 • zyks

  0

  Brawo, Ślicznotko !

 • chevreuse

  0

  a za kim ma lobbowac ta polska zydowka ?

 • stach_79

  Oceniono 6 razy -2

  Uwielbiam Ją!

 • smrodek71

  Oceniono 5 razy 5

  od 2007 roku, 8 lat?

  o problemach redakcyjnych w pisaniu po polsku już wiemy ale z liczeniem do 7 też już jest problem? czy po prostu przykleiliście to bez patrzenia?

 • white_lake

  Oceniono 4 razy 0

  zawsze wiedziałam, że jest głupia

 • pawka31

  Oceniono 12 razy 4

  Nie jest to zaskoczeniem, patrząc na pochodzenie po kądzieli.

 • galicki

  Oceniono 13 razy -3

  Bo Izrael robi Palestyńczykom wodę z mózgu i stara się im przypodobać tanimi sztuczkami typu poprawa warunków życia. Dając im pieniądze, edukację, pracę i ochronę zdrowia Izrael powoduje, że chcą mieszkać w demokratycznym państwie a nie w jakiejś islamistycznej satrapii, do której dążą palestyńscy liderzy.

 • wizzman

  Oceniono 7 razy -1

  Zobaczcie jak wygląda ten obóz pracy przymusowej! To skandal! www.youtube.com/watch?v=KDdH_7GjW40#t=90

 • strzelec51

  Oceniono 2 razy 0

  W srawie reklamy: jest inaczej. Reklama bedzie grana ale bez slow: "Sorki Coke i Pepsi". Nie o zaden skandal chodzi ile interesy firm, konkretnie Coca Coli i Pepsi, ktore skutecznie, jak sie okazuje, nacisnely na organizatorow SuperBowl aby bylo "bez nazwisk". Poniekad trudno sie dziwic organizatorow, ze ustapili presji, skor I Coca i Pepsi tez sie tam (jak czytam) reklamuja placac pokazne kwoty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX