Tajne więzienia CIA. Krakowska prokuratura apelacyjna złożyła wniosek o przedłużenie śledztwa w sprawie

?Wniosek o przedłużenie śledztwa w sprawie tajnych więzień CIA w Polsce został dziś wysłany do Prokuratora Generalnego? - podaje Informacyjna Agencja Radiowa.
Śledczym potrzeba więcej czasu na zbadanie sprawy - tak IAR opisuje motywację złożenia wniosku do Prokuratora Generalnego.

Kilka dni temu dziennik "The Washington Post" napisał, że CIA zapłaciła 15 milionów dolarów za prowadzenie tajnego więzienia w Kiejkutach. Według gazety Kiejkuty dla Amerykanów były najważniejszym ze wszystkich tajnych więzień, które powstały po 11 września.

Jak podał "Washington Post", w 2003 roku oficerowie CIA odebrali z amerykańskiej ambasady w Warszawie dwa kartony przesłane drogą dyplomatyczną z Niemiec. Było w nich 15 milionów dolarów w gotówce. Oficerowie zawieźli pieniądze furgonetkami do siedziby Agencji Wywiadu.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (49)
Tajne więzienia CIA. Krakowska prokuratura apelacyjna złożyła wniosek o przedłużenie śledztwa w sprawie
Zaloguj się
 • razb1947

  0

  Milera i Kwśniewskiego do Kejkutów na przesłuchania tam od razu przyznają się do winy.

 • razb1947

  0

  Miler i Kwaśniewski są odpowiedzialni za te więzienia CIA bez ich pozwolenia nie powstałyby w Polsce

 • baby1

  0

  A co tu jest do badania? Za dubska Milera, Kwaśniewskiego, ich kolesi, następców i do aresztu wydobywczego i zaraz wszyscy odzyskają pamięć. A nie można tak, bo prawo nie pozwala? Jakoś prawo nie zezwalało im większe przestępstwa i mieli je w nosie.

 • krysztofiak1963

  Oceniono 2 razy 2

  Powinna powstać sejmowa komisja - bo prokuratura niczego nie wyjasni. Społeczeństwo chce wiedzieć, jak funkcjonuje WSI - czy jest państwem w państwie.
  blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/683396,miller-usiluje-pograzyc-kwasniewskiego-czas-na-komisje-sledcza-w-sprawie-wsi-i-%E2%80%9Eafery-millera-i-cia%E2%80%9D.html
  Powołanie komisji śledczej przez Sejm jest w oczywisty sposób uzasadnione. Należy przesłuchać najważniejsze osoby w państwie. Obywatele mają prawo poznać mechanizmy niszczące porządek ustrojowy państwa. Jeśli Sejm nie powoła takiej komisji, to będzie oznaczało to, że wszyscy politycy dotychczasowego establishmentu są uwikłani w antydemokratyczny proceder. Każdy obserwator sceny politycznej zauważy, że afera z CIA odnosi do okresu, w którym wypłynęła afera Rywina, czyli do letnich miesięcy 2002 roku.

 • kruk51

  Oceniono 2 razy 0

  Pierdu ! Pierdu ! Potrzebują więcej czasu ! Po co ? By rzecz wymydlić i oszukać naród !
  W tym naszym polskim kraju jeszcze żyd żydowi nie zrobił krzywdy i nie zrobi ! Pokąd żydzi będą przy władzy potąd Polska będzie praktycznie okradana i zniewolona. To wszystko zasługa okrągłego stołu. My naiwni Polacy daliśmy się kolejny raz nabrać żydom ! Czy jestem antysemitą ? Nie ! Jestem Polakiem !

 • makapaka_un

  Oceniono 3 razy -1

  kompromitujace jest to,ze w ogole jakiekolwiek sledztwo ruszylo.rownie kompromitujacy jest fakt,ze tak wielu ludzi broni muzulamnskich zbrodniarzy.ciekawe,ilu z tych obroncow mialoby podobne zdanie,gdyby w zamachu stracili swoich bliskich.Islam to smiertelna zaraza,a terrorysci,tio ne sa ludzie,wiec ich prawa czlwoieka nie obowiazuja.a

 • doktor104

  Oceniono 3 razy 3

  Irytująca jest obłuda USA.
  Przedstawiają się jako kraj demokratyczny, szanujący prawa człowieka, mający system prawny i tym podobne duperele.
  Brudną robotę wykonują jak najbardziej, tak jak potępiane przez nich reżymy, tyle, że poza swoimi granicami.
  A potem jeszcze mogą z "czystym sumieniem" mówić o tym, że np. na Kubie łamane są prawa człowieka i demokracja bo przecież Guantanamo leży na Kubie.

 • grzestoro

  Oceniono 2 razy 0

  Mam nadzieje ze ukarza tych bandytow co wydali zgode i dostana dozywocie za zbrodnie przeciw ludzkosci.

 • vidi12

  Oceniono 4 razy 4

  Jestem zdecydowanym przeciwnikiem tortur i kary śmierci… jak każdy lewicowiec. Uważam – jednak – że dyskusja, w której sprawę więzień CIA używa się jako maczugi do przywalenia w łeb Millerowi zaczyna przypominać wypowiedzi „niektórych” o gwałcie w Lesie Kabackim… Jeżeli to co napisał WP jest prawdą - to znaczy, że Amerykanie dokonali gwałtu na młodej polskiej demokracji i jeszcze, perfidnie filmik z gwałtu wrzucili na youtuba… A większość z tzw. obrońców praw człowieka zastanawia się nad odpowiedzialnością zgwałconej : zachowywała się wyzywająco, była naiwna przyjmując prezenty, poszła w ciemno … ubrała się jak dziwka. A może lepiej zastanowić się jak w przyszłości zabezpieczyć się przed podstępnym gwałcicielem… skoro za to co zrobił nie jesteśmy w stanie go ukarać :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX