Nie żyje kolejny "Marlboro Man". Palił od 14. roku życia, zmarł na... chorobę płuc

Eric Lawson, który był jednym z odtwórców postaci "Marlboro Man" pojawiającej się w reklamach papierosów, zmarł na chorobę płuc, wywołaną paleniem. Miał 72 lata - donosi Fox News.
Lawson wcielił się w rolę "Marlboro Mana" pod koniec 1970 roku. Palił od 14. roku życia, chociaż w swym dorobku miał również rolę w reklamie antynikotynowej, w której parodiował słynną postać papierosów Marlboro.

Jego żona Susan powiedziała, że był dumny z udziału w produkcji ukazującej negatywne skutki palenia, mimo że w tym czasie nadal sam palił. - Wiedział, że papierosy mają nad nim kontrolę. Wiedział, ale wciąż nie mógł rzucić nałogu - powiedziała.

Nie pierwszy "Marlboro Man", który zmarł przez palenie

Lawson, jak przypomina Fox News, znany był również jako aktor - zagrał m.in. w "Ulicach San Francisco", "Aniołkach Charliego", "Dynastii" oraz "Słonecznym patrolu".

Były "Marlboro Man" zmarł 10 stycznia w swoim domu w San Luis Obispo (Kalifornia) z powodu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, jednak informację o jego śmierci podano dopiero teraz. Miał 72 lata. Pozostawił sześcioro dzieci, 18 wnuków i 11 prawnuków.

Jak podaje "Daily Mail", Lawson jest piątym modelem marki Marlboro, który zmarł w związku z chorobą wywołaną paleniem papierosów. Wcześniej byli to m.in. David Millar (zmarł w 1987 roku na rozedmę płuc), David McLean (zmarł w 1995 roku na raka płuc) i Dick Hammer (zmarł w 1999 roku, również na raka płuc).

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację za granicą? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (137)
Nie żyje kolejny "Marlboro Man". Palił od 14. roku życia, zmarł na... chorobę płuc
Zaloguj się
 • newton-e

  0

  Czy jak stanę obok ciebie na przejściu dla pieszych i splunę ci w twarz to będziesz zadowolony? Bo tym właśnie jest twój patologiczny wyziew od którego nie potrafisz się powstrzymać przez 30 sekund czekając na zielone światło palaczu.

 • 100stanislaw

  Oceniono 1 raz 1

  NO I PRAWIDŁOWO :)... TO O CO BIEGA :) ..

 • luki349

  Oceniono 2 razy 0

  jak za czytam te wasze bajania o paleniu....
  1. Palenie nie powoduje raka płuc ! Zwiększa ryzyko, że się na niego zachoruje, w końcu płuca są zasyfione i osłabione cały czas, to tak jak z grypą, grypa nie zabija ale zapalenie płuc, które bardzo łatwo można złapać podczas nieleczonej grypy już tak.

  2. Palenie nie skraca życia, tylko osłabia organizm, teoretycznie, niektóre osobniki gdyby nie paliły były by nieśmiertelne, przy takim układzie odpornościowym i stopniu regeneracji tkanek (mówię tu o wujkach co do 14 roku życia pali, a wczoraj mu 112 latek stukło).

 • fifi Andrzej

  0

  Bzdura i propaganda z POcHP można zyć nawet do 82roku życia
  Owszem dużo umiera ale tak samo jak na inne schorzenia

 • directre

  Oceniono 1 raz 1

  ciekawe jak będzie z modelami i modelkami reklamującymi wędzone wędliny - jeszcze nie jest za późno żeby ich i nas ochronić www.coswiecej.pl/wedzonka-albo-zdrowie-wybor-nalezy-do-ciebie/

 • block-buster

  Oceniono 4 razy 4

  Nienawidze palaczy.Trzeba byc wyjatkowym debilem,aby skracac sobie zycie o 15-20 lat z powodu dymu.Zero przyjemnosci i tragiczny koniec.Wszyscy moi koledzy,ktorzy palili w szkole juz dawno na Powazkach.Umierali w okolicach 45-50 lat...

 • wotjak

  0

  filmik 1:04, reklama 0:30 - gdzie tu sens

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX