Graś: Obawiamy się, że komisja śledcza ws. Macierewicza przerodzi się w zupełnie niepotrzebny spektakl

Platforma Obywatelska odwleka decyzję w sprawie powołania sejmowej komisji śledczej ws. działalności Antoniego Macierewicza. Premier zapowiedział, że potrzebuje kilkunastu dni. - Zbieramy wszystkie za i przeciw. Obawiamy się, że komisja przerodzi się w kolejny zupełnie niepotrzebny spektakl - mówił w TOK FM Paweł Graś. Były rzecznik rządu nie kryje, że jeszcze niedawno chciał powołania komisji.
Twój Ruch już dawno zebrał podpisy pod wnioskiem o powołanie sejmowej komisji śledczej w sprawie wyjaśnienia działalności Antoniego Macierewicza jako likwidatora WSI. Pomysł popiera Sojusz Lewicy Demokratycznej. Sympatię okazują też członkowie PO. Ale największa partia w Sejmie odwleka podjęcie decyzji. Premier zapowiedział, że potrzebuje kilkunastu dni.

- Rozmawiamy o tym w różnych gronach. Zbieramy wszystkie za i przeciw. Pan premier jest sceptyczny, czego nie ukrywał podczas spotkań z kierownictwem klubu PO. Obawiamy się tego co zawsze, co jest polską specyfiką komisji śledczych. Że przerodzi się to w kolejny zupełnie niepotrzebny spektakl - mówił były rzecznik rządu Paweł Graś w "Poranku Radia TOK FM".

Wyjaśnić trzeba

Mimo tych wątpliwości, jak stwierdził sekretarz generalny PO, premier i inni członkowie władz Platformy chcą, żeby sprawa likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych została wyjaśniona. Bo w sprawie "coś nie gra". Jak argumentował Graś, z jednej strony mamy umorzenie śledztwa ws. Macierewicza i uznanie przez prokuraturę, że nie był osobą publiczną, przygotowując raport. A z drugiej - państwo regularnie przegrywa procesy - i musi płacić odszkodowania osobom, których nazwiska ujawniono w raporcie przygotowanym przez Antoniego Macierewicza.

Paweł Graś przyznał, że sam jeszcze niedawno nie miał wątpliwości co do zasadności powołania sejmowej komisji śledczej. - Ale nie ukrywam, że również po rozmowach z premierem nabrałem trochę dystansu - powiedział gość "Poranka Radia TOK FM".

Nowy blog - Anna Gmiterek-Zabłocka zajmie się Twoją sprawą! >>
Kliknij, by przeczytać artykuł

Więcej o:
Komentarze (20)
Graś: Obawiamy się, że komisja śledcza ws. Macierewicza przerodzi się w zupełnie niepotrzebny spektakl
Zaloguj się
 • ursynow33

  0

  „Według "Newsweeka" Antoni Macierewicz nie wszedł do władz PiS, bo Kaczyńskiego "rozzłościła jego samowola". Macierewicz, który w marcu został szefem okręgu piotrkowskiego, już w drugim dniu urzędowania rozwiązał wszystkie podległe mu zarządy powiatowe i w ich miejsce powoływał swoich najbliższych współpracowników. - To był szok - mówi jeden z piotrkowskich działaczy PiS.... potwierdziła się jego czarna legenda, a on sam zachowuje się, jakby kierował sektą.”

 • rikardino33

  Oceniono 1 raz 1

  Jeśli i Pan i Premier macie miękkie serca,to musicie mieć i twarde d....y.Obyście nie wyszli tak
  jak na szubrawcu z CBA.
  A poza tym płaćcie odszkodowania za wybryki paranoika Antka,ze swojej kieszeni.
  Dlaczego to ja 81 letni emeryt,mam płacić z mojej emerytury,ze starego portfela.
  Natomiast by uniknąć show.Nie transmitować w TV.

 • unamatita

  Oceniono 1 raz 1

  "przerodzi się w zupełnie niepotrzebny spektakl" - wasze słupki spadną, Gajowy będzie przesłuchany jako pierwszy świadek, mogą wyjść jeszcze inne PełOwskie historie, a PiSowi ciężko będzie dokopać - ot czysta POlityczna, ups cieciowska kalkulacja.
  Na POhybel nieudacznikom!
  u.

 • iremus

  Oceniono 1 raz 1

  Dzisiaj dla telewizorni wybitny Hołyst uznał już Brunona K. zbrodniarzem. W tym momencie ja uznałem, że nie jest on wybitny. Mając 84 lata zaczyna się gadać jak pod "budką z piwem"

 • kibic_rudego

  Oceniono 2 razy 0

  Graś: Obawiamy się, że komisja śledcza ws. Macierewicza przerodzi się w zupełnie niepotrzebny spektakl i zapyta mnie dlaczego bylem cieciem u Niemca będąc rzecznikiem rządu Tuska. I dlaczego nie rozliczyłem się z tego przychodu w podatkach

 • iremus

  Oceniono 1 raz 1

  @wert-x
  No a gruchę zwaliłeś?

 • iremus

  Oceniono 4 razy 2

  Graś: Obawiamy się, że komisja śledcza ws. Macierewicza przerodzi się w zupełnie niepotrzebny spektakl.......
  ______________________________________________________
  Odnoszę wrażenie że PO jest wdzięczne PiSowi za wylansowanie się i sprawowanie władzy od ponad 6 lat. Muszą więc dbać aby utrzymać status quo.
  Poza tym Antek jest z tego samego pnia wiec chrześcijaninowi nie przystoi być jakimś lewakiem.

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 5 razy 1

  Cieć wymięka, bo szykuje sie kolejna kompromitacja w nagonce na Macierewicza.
  Grasiu, niech Pan lepiej przestanie i idzie lepiej cieciować.

 • a-z2005

  Oceniono 5 razy 3

  He, he - kto był ówczesnym bezpośrednim zwierzchnikiem Macierewicza? Radek Nieporadek.
  Kto głosował za "niemądrą" ustawą? Wszyscy (z jednym wyjątkiem) posłowie z PO. Kto popędzał w Sejmie rząd PiS do jej przedstawienia? Pierwszy cieć RP, graś ("Platforma wielokrotnie zachęcała do przyspieszenia prac nad tą ustawą..")

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX