"Gdyby żył Lech Kaczyński, nie byłoby ofiar na Majdanie". "Kiedy to przeczytałam, ręce mi opadły"

Były szef kancelarii Lecha Kaczyńskiego nie ma wątpliwości, że gdyby prezydent żył, "nie byłoby ofiar na Majdanie". Tak Andrzej Urbański mówił w wywiadzie dla "SE". - W pierwszej chwili, kiedy to przeczytałam, ręce mi opadły. Ale potem pomyślałam, że nieszczęsny pan Andrzej niechcący oskarżył Jarosława Kaczyńskiego. Bo prezes Prawa i Sprawiedliwości żyje, był na Majdanie... - komentuje Dominika Wielowieyska.
"Gdyby żył Lech Kaczyński, nie byłoby ofiar na Majdanie" - to tytuł rozmowy "Super Expressu" z Andrzejem Urbańskim, byłym szefem kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego. "Być może w ogóle by nie doszło do tego, co dziś dzieje się na Majdanie, ponieważ on (Lech Kaczyński - red.) pojawiłby się tam dużo wcześniej. Wtedy, gdy obecny prezydent Ukrainy wykazywał coraz słabszą wolę do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską, a rzeczona Unia Europejska nie wiedziała, jak go przeciągnąć na swoją stronę. Nie zostawiałby takiej sprawy na ostatnią chwilę" - uważa Urbański.

Dominika Wielowieyska nie zostawia na nim suchej nitki, nazywając "tytanem intelektualnym zaplecza PiS-owskiego". Jak przyznała dziennikarka "Gazety Wyborczej", kiedy przeczytała rozmowę z Urbańskim, ręce jej opadły.- Potem pomyślałam, że nieszczęsny pan Andrzej niechcący oskarżył Jarosława Kaczyńskiego. Bo prezes Prawa i Sprawiedliwości żyje, był na Majdanie... Panie Andrzeju, proszę się powstrzymać z oskarżeniem Jarosława Kaczyńskiego! - stwierdziła Wielowieyska w "Poranku Radia TOK FM".

Rady dla obecnego prezydenta

Andrzej Urbański nie ograniczył się w wywiadzie do gloryfikowania byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ma także rady dla obecnej głowy państwa. Jak mówił, w obliczu skomplikowanej sytuacji na Ukrainie, Bronisław Komorowski "powinien w trybie pilnym objechać kilka stolic europejskich i uzgadniać wspólne stanowisko wobec tej skomplikowanej sytuacji. Dzisiaj dla wszystkich na Ukrainie - dla obozu rządowego i dla opozycji - ważne jest stanowisko Unii Europejskiej".

Urbański jest bezlitosny dla obecnych władz Polski. Bo, jak stwierdził, "dziś Ukrainę opuściła także Polska".

Nowy blog - Anna Gmiterek-Zabłocka zajmie się Twoją sprawą! >>
Kliknij, by przeczytać artykuł

Więcej o:
Komentarze (72)
"Gdyby żył Lech Kaczyński, nie byłoby ofiar na Majdanie". "Kiedy to przeczytałam, ręce mi opadły"
Zaloguj się
 • 2czytelniczka2

  0

  A ja Wam radze głupie polaczki wyswięcic Kaczynskiego na swietego /Spieprzaj dziadu/ taki swięty tez by sie przydał w głupiej polsce.

 • jeims

  Oceniono 3 razy 3

  no kogo i co komentowac. Takich debili ktorzy b. dobrze zyja dzieki nieudacznikom kaczynskim. licza na dalsze kontakty jak CO NIE DAJ BOZE , KACZYNSKI PRZEZ SWOICH WYBORCOW /BEZ SZKOLY PODSTAWOWEJ / DIJDZIE DO WLADZY/ POLSKO BRON SIE PRZED TAKIMI DARMOZJADAMI POLACY DO URN NIE DAJMY SIE KACZYZMOWI O OSZUSTOM,PSYCHOPATOM KLAMCOM.

 • candid13

  Oceniono 4 razy 4

  gdyby lech zyl pewnie nie byloby juz Polski w UE

 • candid13

  Oceniono 5 razy 5

  Urbabanski wlazi jarowi bez wazeliny aby wpelznac do Unii i tam paskudzic Polsce.

 • candid13

  Oceniono 5 razy 5

  gdyby nie WALESA i JARUZELSKI oraz SOLIDARNOSC
  Polska bylaby jak Ukraina !

 • jano53

  Oceniono 4 razy 4

  To jest niezbity dowód na to że raz zaistniała choroba psychiczna będzie się rozwijać tak długo aż osiągnie apogeum i w tym momencie prawdopodobnie to nastąpiło.

 • tom57

  Oceniono 6 razy 6

  pamietacie te konferencje Urbanskiego na tle koparek podczas remontu Krakowskiego Przedmieścia ? Już wtedy sugerował,że to jest zamach na prezydenta ...

 • tom57

  Oceniono 7 razy 7

  "Slawa Ukraina" - krzyczeli pis-owcy na Majdanie .To okrzyk banderowców , mordujących Polaków.

 • wuem43

  Oceniono 6 razy 6

  Głupi ponad miarę, szkoda słów. A swoją drogą o co my walczymy? Dlaczego się wpier.... w wewnętrzne sprawy niezależnego państwa? Będą jaja jeżeli zorganizują referendum i okaże się, że większość ma w nosie UE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX