"Pani premier Bieńkowska jest po prostu normalna. To zagrożenie dla klasy aroganckich nierobów"

W Polsce normalność to "obłuda, lizusostwo, PR-owskie wykręty przygotowane przez fachowców i serwowane naiwnym" - pisze w najnowszym "Newsweeku" Krzysztof Materna. Komentując głośne słowa minister Elżbiety Bieńkowskiej, Materna punktuje: takie osoby jak Bieńkowska to zagrożenie dla "klasy aroganckich nierobów".
"To był szok. Świat polityki zatrząsł się w posadach. Świat czekających na każdą sensacyjkę z obozu władzy internautów otrzymał nową pożywkę. Szok dla całego społeczeństwa" - pisze w najnowszym "Newsweeku" Krzysztof Materna. Komentuje w ten sposób zeszłotygodniową wypowiedź Elżbiety Bieńkowskiej, która pytana o utrudnienia na kolei i opóźnienia pociągów, powiedziała: "Pasażerom to można tylko powiedzieć jakby sorry, mamy taki klimat, no niestety".

Zdaniem Materny po słowach Bieńkowskiej pojawiło się zaledwie kilka mądrych wypowiedzi. No, bo w końcu polityk, który "nie kłamie, nie podlizuje się, nie wdzięczy do dziennikarzy, zwłaszcza tych, którzy ten rodzaj wdzięczenia uznają za swoiste kumpelstwo, nie jest uznawany społecznie za normalnego".

"Zagrożenie dla aroganckich nierobów"

Satyryk podkreśla, że w Polsce normalność to "obłuda, lizusostwo, PR-owskie wykręty przygotowane przez fachowców i serwowane naiwnym, którzy dają się bez przerwy politycznie oszukiwać".

Bieńkowska jednak jest inna, "normalna". W opinii Materny minister mówi to, co myśli, nie traci czasu na "polityczne pierdoły i konwenanse". "A w swoich ministerstwach każe pracownikom chodzić pięć razy szybciej, niż chodzili dotychczas, i z właściwymi papierami. To jest zagrożenie dla klasy aroganckich nierobów" - podkreśla komentator.

Cały felieton Materny w najnowszym "Newsweeku".

Więcej o:
Komentarze (24)
"Pani premier Bieńkowska jest po prostu normalna. To zagrożenie dla klasy aroganckich nierobów"
Zaloguj się
 • Lidia Romińska

  0

  Ja już sie wypowiadałam w temacie Pani Premier życzę z calego serca właśnie jej sukcesu. jej wypowiedzi są trafione w sprawie utrzymania ładu, porządku, punktualności w pociagów. Niech arogancja tych panów -potworzonych spółek prezesów w PKP za olbrzymie pieniądze , które otrzymują zaczną solidnie pracować i będą wreszcie rozliczani za swoją wykonaną pracę. Jestem przekonana, że tak zrozumiane działanie Pani Premier przełozy się na poszanowanie podróżnych, obywateli naszego państwa. Nie wiem komu są potrzebne te spółki nie można sie od nikogo i niczego dowiedzieć na peronie ,o której jedzie pociag z jakiego peronu odjeżdża nikt nie udziela żadnej pomocy.

 • uzdek98

  Oceniono 2 razy 0

  ma pan racje panie materna... te smierdzace nieroby, zamiast siedziec w pociagach i beczec, ze im zimno, powinny zakac rekawy i w czynie spolecznym popchnac lokomotywe a potem rozpoczac akcje odsniezania ulic... a wtedy sluzby, ktore biora za to kasiore z podatkow, beda mialy nareszcie swiety spokoj ... no jak, bienkowska dala juz jakies zlecenie, pana agencji reklamowej ...

 • zamora48

  Oceniono 1 raz -1

  Panie Krzysztofie,może urażę niejednego dziennikarza biorących udział w konferencjach,ale zakres i mądrośc pytań pozostawia wiele do życzenia.Całkowicie popieram Pana.Sorry,ale jeszcze bardziej Panią Premier.Bieńkowską.

 • dziobak_w_kolczatce

  Oceniono 1 raz 1

  Na szczęście premier przeprosił za to, że w zimie bywa zimno.
  Popłaszczył się wzorcowo przed zdurniałym elektoratem.
  Tak więc wszystko wróciło na właściwe tory i straszliwy nietakt pani minister został nieco złagodzony.
  Być może nie będzie pozwów z paragrafu o obrazę uczuć klimatycznych i pani Bieńkowska nie zostanie osadzona w turmie.

 • india.wr

  Oceniono 1 raz -1

  Materna na prezydenta!
  Dobrze mówi, może pogoni nierobów z wiejskiej

 • piotr110660

  Oceniono 2 razy 0

  Pani premier Bieńkowska jest po prostu normalna tak samo jak pan premier Donald Tusk

 • tp70

  Oceniono 5 razy 3

  Święte słowa Materny !!!
  TYLKO, ŻE MEDIA ŻYJĄ Z NIENORMALNOŚCI POLITYKÓW.
  Dotyczy to " dziennikarzy" papierowych i z TV.
  "Dziennikarze" polscy to obecnie najbardziej niszcząca społecznie grupa osobników w Polsce. DORN nazwał ich kiedyś ŚCIERWOJADY. I jest w tym sporo racji.

 • ahsowa

  Oceniono 14 razy 12

  Brawo panie Materna nareszcie ktoś normalny

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX