Szostkiewicz: Sceny z Kijowa przypominają Syrię. Już po wszystkim, to nie ma przyszłości

- Dla Majdanu nie ma przyszłości, to weszło na etap syryjski - oceniał sytuację na Ukrainie Adam Szostkiewicz w "Poranku Radia TOK FM". Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej" zauważył natomiast, że mówiąc o Ukrainie, prezydent Bronisław Komorowski trzykrotnie użył słowa "porażka". I to ukazuje skalę bezradności wobec wydarzeń w Kijowie.
- Już po wszystkim - zwięźle ocenił sytuację na Ukrainie Adam Szostkiewicz, publicysta "Polityki". Antyrządowe zamieszki w Kijowie przybrały na sile, od wczoraj zginęło pięciu demonstrantów. - Nic z tego nie będzie w takim duchu, jakiego oczekiwała Europa. Dla Majdanu nie ma przyszłości, to weszło na etap syryjski. Sceny, które z Kijowa nadają telewizje, przypominają obrazy, jakie znamy z Syrii - zaznaczył Szostkiewicz w "Poranku Radia TOK FM".

Andruchowycz: Eskalacja? Nie, przed nami masakra, ogromny przelew krwi >>>

- Oczywiście zachowajmy proporcje. Syria jest poważniejszą sprawą i Ukraina nie dominuje w czołówkach mediów światowych - zastrzegł. Zauważył, że zamiast protestów na Majdanie media światowe chętniej zajmują się konferencją pokojową w sprawie Syrii w Genewie. - Rozmowy na temat pokojowego rozwiązania są podobną abstrakcją jak w Kijowie. W jednym i drugim przypadku społeczność międzynarodowa jest bezradna. Nie jest w stanie nic zaproponować, pozostają gesty - wskazywał publicysta.

"Unia? Nie ma żadnej siły oddziaływania"

- Wczoraj po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego prezydent Komorowski trzykrotnie użył słowa "porażka" - mówił o nastrojach polskich polityków Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej". Zaznaczył, że nawet w Unii Europejskiej stosunek do sytuacji na Ukrainie jest zróżnicowany. Częsty jest zupełny brak zainteresowania, a Wiktor Orban chętniej współpracowałby wręcz z Rosją.

- Nie ma znaczenia, czy Unia jest zróżnicowana, czy nie. Ona nie ma żadnej siły oddziaływania - przyznał prof. Janusz Czapiński z Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania. - Gen. Stanisław Koziej zauważył, że Putin może podjąć decyzję w ciągu kilku minut i wprowadzić ją w życie tego samego dnia. Unia nie jest w stanie podjąć żadnej decyzji. Mamy do czynienia z ogromną asymetrią siły działania - tłumaczył socjolog.

- Nie można tego dramatu oglądać bez empatii, ale z drugiej strony nie można naiwnie uważać, że tu jest jakaś przyszłość. Bo ja jej nie widzę - zakończył Szostkiewicz.

Więcej o:
Komentarze (32)
Szostkiewicz: Sceny z Kijowa przypominają Syrię. Już po wszystkim, to nie ma przyszłości
Zaloguj się
 • wyciety

  0

  A Szostkiewicz przypomina tresowana malpe.

 • scythe_sharpening_stone

  Oceniono 2 razy 0

  Jedną z ofiar jest Białorusin -Michaił Michajłowicz Żyzniewski, członek UNA-UNSO.

  pl.wikipedia.org/wiki/UNA-UNSO

 • pismaki_klamia

  Oceniono 2 razy 0

  Agencie Wroński - perfidnie manipulujecie stanowiskiem Prezydenta Komorowskiego.
  Dzisiaj jego przedstawiciel na antenie TV kilkakrotnie podkreślił, że jest to konflikt, który Ukraińcy muszą rozwiązać sami między sobą!!!

 • pismaki_klamia

  Oceniono 6 razy 0

  W Syrii trwa wojna o prawdę Kwestia prawdy Jak "Oni" kłamią o Syrii (zobacz koniecznie)
  Wojna w Syrii Część 2 Zbrodnie terrorystów w Syrii USA i Syria: Fakty, które powinniście znać
  Tajny raport Ligi Arabskiej w sprawie Syrii? Mit pokojowych antyrządowych demonstracji w Syrii
  Harmonogram operacji przewrotu w Syrii od 1991 Środkowowschodnia kontr-rewolucja
  Sceny z Syrii przed wojną Europejski Front Solidarności dla Syrii
  Irańska Giełda Naftowa: prawdziwy powód ataku na Iran; Obama, wojna finansowa i eliminacja DSK
  Salaficki Wahabizm jest antyislamski; Syria:wylęgarnia terrorystów mających na celowniku Europę
  Wszystkie wojny są wojnami bankierów; Kartel FED; Economic Hitmen; Doktryna szoku
  Zbrodnie USA i NATO: wojny, inwazje, interwencje, okupacje, terroryzm, przewroty, sabotaż, sankcje, propaganda
  Analizy i wieści na temat Palestyny, Izraela, Żydów, judaizmu i syjonistów Cześć 2 Cześć 3
  Globalna oligarchia faszystowskich monopolistów Część 2 Ekonomia NATO jako rozwiązanie kryzysu USA
  Infiltracja i manipulacja mediów, propaganda, cenzura, indoktrynacja kontrola świadomości przez władze i służby
  Zamachy 11.09.2001 Część 1 Część 2 Część 3 Część 4 Część 5 Część 6 Część 7 Część 8

 • pismaki_klamia

  Oceniono 4 razy 0

  Czapiński, Szostkiewicz, Wroński - przyznajcie się uczciwie, kto opłaca waszą zdradziecką bandę? Podnieca was taka perspektywa na Ukrainie? "...Dziśiaj mąż był w jednej dzielnicy sunickiej i widział tam na ulicy "manifestację". Wyglądało to tak: 15-20 wyrostków przeszło po ulicy z jakimiś plakatami antyrządowymi. Całość trwała jakieś 10 minut, nagrali wszystko na kamerę, sfotografowali i wszyscy się rozeszli. Więc się nie dziw jeżeli zobaczysz w TV "manifestacje w Latakii". Nikt na nich nawet nie zwrócił uwagi. Gdy na ulicy są bezbronni ludzie żadne wojsko ich nie atakuje jak to potem jest opowiadane. U nas wszystko jest w porządku. W dzień jest pełno ludzi w mieście, wszystko pracuje, jest spokojnie. Wieczorem oczywiście ludzi jest mniej. Ale chodziłam dziś z koleżanką i wszystko było otwarte. Kupiłyśmy nowy telewizor.

  W Damaszku islamiści próbowali w jednej z dzielnic - Berzie zmusić wszystkich do nieotwierania sklepów w piątek. Niby jako protest wobec rządu. Straszą ludzi że wszystko spalą - i rzeczywiście często tak robią, a czasem również zabijają czy porywają dla okupu. Ale w Berzie nikt nie zamykał sklepów. Opowiadano o właścicielach fabryki farmaceutycznej w Hamie. Są bardzo bogaci i wspierali opozycję materialnie. Teroryści porwali jednego z ich braci i żądają 15 mln. syryjskich lir. Teraz cała rodzina ma zamiar przenieść się do Latakii. Mówi się że w Jordanii jest teraz około 12-13 tys. "libijskich powstańców" w obozach szkoleniowych, gotowych do przerzucenia do Syrii. Jeżeli to prawda - jest to bardzo niebezpieczne.

  P.S. W Zabadani aresztowano cały oddział frańcuskich specjalistów ds. łączności - 120 osób! Ostatnio była informacja o zatrzymaniu kilkudziesięciu snajperów, którzy okazali się żołnierzami Legii Cudzoziemskiej."

 • ulebyk

  0

  W Kijowie jeszcze podpłacani z Brukseli prowokatorzy nie obcinają głów i nie zjadają serc jak reklamowani w gadzinówce Szechtera "powstańcy" w Syrii.

 • pismaki_klamia

  Oceniono 10 razy 0

  Czapiński, Kilczko i inni agenci obcego wpływu opłacani przez zachodnią faszystowską oligarchię marzą o takim losie dla Ukrainy (już wkrótce zostaniecie rozliczeni, ucieczka do Izraela nic nie da):
  "Od chwili gdy przyjechałam, w Latakii było wystarczająco spokojnie. Kilka razy słyszałam strzały, szczególnie w ciągu ostatnich dni. Pojawiły się problemy z prądem z powodu wybuchów na rurociągach. U nas w mieście nie ma prądu po 12 godzin na dobę. Wszystko mamy - mimo blokady ekonomicznej ogłoszonej przez UE jest zarówno gaz jak i paliwo - sprowadzane co prawda z Wenezueli. Miały miejsce próby wzniecenia głodowych buntów - ktoś wykupywał całe ciężarówki butli gazowych, parę razy w nocy wykupywano cały chleb jaki tylko można było znaleźć - potem znajdowano go w rzece wadi Barada. Nie siedzimy w głodzie i chłodzie, mamy czym palić w piecu, pieczemy chleb i ciasta. Ostatnio zaczęły rosnąć ceny z powodu dolara, ale zgodnie z prognozami, kurs się ustabilizuje. Oczywiście sytuacja jest ciężka, ale wcale nie taka jak mówią w mediach.

  Wczoraj widziałam w Euronews materiał o tym, że żołnierze syryjscy strzelają do lekarzy. Ale przecież to nieprawda! Teroryści porywają karetki pogotowia i tak zakamuflowani jadą gdzie chcą, robią zamachy i uciekają. Nic dziwnego że strzela się do karetek. Hims przez 6 miesięcy był w rękach terrorystów, którzy są stamtąd teraz wyczyszczani. Z dzielnicy w której się okopali ewakuowano cywili. Islamistów otoczono i odłączono im prąd oraz wodę, odcięto również dostawy jedzenia. Toczą się walki w trakcie których rejon zamienia się w ruinę, ale kilka domów islamiści wysadzili sami, aby nagrać to i wysłać do al-Jazeery, oskarżając o to wojsko. W innych dzielnicach powoli wraca się do normalności - dzieci chodzą do szkoły, sklepy pracują. Dopóki ne odizolowano tamtej dzielnicy, bandyci biegali po całym mieście i mordowali wszystkich kogo mogli. Sunici mają jakieś porachunki z szyitami więc tłuką się nawzajem. Dzwoniłam do dziewczyn, które mają tam krewnych - mówią że wszystko jest już w porzadku. Ludność Syrii postrzega rozruchy wyłącznie jako bandytyzm i ekstremizm religijny, a amerykanie mają zamiar zaopatrzać tych bandytów w broń. I to na oczach całego świata..."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX