Policjant, który poćwiartował Polaka, może wkrótce wyjść na wolność

W sprawie makabrycznej zbrodni pojawił się nowy materiał dowodowy - wideo, z którego wynika, że ofiara udusiła się sama, a dopiero potem doszło do zbezczeszczenia zwłok. Grozi za to kara do 3 lat więzienia.
O makabrycznej zbrodni w Reichenau pisała cała niemiecka prasa. Dwóch mężczyzn: policjant z Saksonii i 59-letni przedsiębiorca z Dolnej Saksonii, z pochodzenia Polak, poznaje się w portalu internetowym dla kanibali i umawia na spotkanie. Jego efekt: Polak, ofiara, który od młodych lat marzył o tym, żeby go poćwiartowano i zjedzono, nie żyje, a jego zwłoki policja znajduje zakopane w ogródku. Do czynu przyznaje się policjant z Drezna, w którego domu letniskowym odbyło się spotkanie.

Policja odtworzyła film wideo

Obecnie adwokat policjanta złożył protest przeciwko aresztowaniu jego klienta. Jak informuje tygodnik "Spiegel", mecenas Endrik Wilhelm wychodzi z założenia, że ofiara sama się udusiła sznurem. Opiera się on przy tym na nagraniu wideo, które pojawiło się w trakcie śledztwa. Spotkanie ofiary ze sprawcą było filmowane przez sprawcę, po czym zostało skasowane. Specjalistom z policji udało się jednak odtworzyć to nagranie.

- Widziałem to wideo - powiedział mecenas Wilhelm. Prokuratura w Hanowerze, prowadząca dochodzenie, nie ustosunkowała się do tych informacji. - Na temat toczącego się śledztwa nie udzielamy żadnych informacji - powiedział rzecznik prokuratury, zaznaczając, że nie ma jeszcze ekspertyzy po obdukcji zwłok.

Inny ciężar gatunkowy czynu

Tuż po aresztowaniu policjant z Saksonii, który pracował jako grafolog w Krajowym Urzędzie Kryminalnym w Dreźnie, powiedział, że w listopadzie ubiegłego roku zabił ofiarę na jej wyraźne życzenie, poćwiartował jej zwłoki i zakopał w ogródku. Są jednak poszlaki wskazujące, że podczas pierwszych przesłuchań sprawcy, pod nieobecność adwokata, policja wywierała na niego presję, powiedział mecenas Wilhelm. W trakcie przesłuchania policjant powiedział, że ofiara zmarła wskutek ciosów nożem w szyję.

- To, co powiedział podczas przesłuchania przez policję, od początku do końca jest bzdurą - powiedział Endrik Wilhelm. Nie ma wątpliwości co do tego, że jego klient usunął zwłoki; takie było zresztą życzenie ofiary.

Jeżeli okazałoby się, że ofiara nie żyła, zanim ją poćwiartowano, czynem, za który odpowiadałby saksoński policjant, byłoby zbezczeszczenie zwłok, a nie zabójstwo. Za zabójstwo grozi kara dożywocia, za zbezczeszczenie zwłok trzy lata więzienia.

Po odkryciu zbrodni policja przez kilka dni przekopywała parcelę koło domu, gdzie doszło do spotkania obydwu mężczyzn. Budynek, dawny dom wypoczynkowy z czasów NRD, użytkowany był jako pensjonat i miejsce zebrań publicznych okolicznych mieszkańców.

Artykuł pochodzi z serwisu ''Deutsche Welle''

Więcej o:
Komentarze (53)
Policjant, który poćwiartował Polaka, może wkrótce wyjść na wolność
Zaloguj się
 • czoper62

  0

  Marzenia się spełniają.

 • assassyn

  0

  @eberl18
  nie jesteś zadurzy aby kąpać się z tata?

 • jestjakwniebie

  Oceniono 2 razy 2

  Nie, no pełny luzik, pozwolił mu się zabić , potem go poćwiartował i zjadł.
  Mam nadxieję że w imię tolerancji, Niemiec będzie wolny i swoją obecnością zaszczyci tegoczną Paradę Równości.

 • starszy-65

  Oceniono 1 raz 1

  Fajnie, że sprawa dwu głupków została wyjaśniona !!!

 • Oceniono 1 raz 1

  Róbta co chceta.
  wpolityce.pl/artykuly/72403-ten-esej-trzeba-przeczytac-i-warto-polecic-go-innym-pawlicki-we-wsieci-to-poczatek-konca-albo-nie-rzadu-albo-narodu

 • kocurxtr

  Oceniono 3 razy 1

  "ofiara, który od młodych lat marzył o tym, żeby go poćwiartowano i zjedzono"
  a myślałem, że już nic mnie nie zaskoczy...
  takich ludzi powinno się pokazywać w klatkach ...

 • tygrysio_misio

  Oceniono 3 razy 3

  Bezczeszczeniem zwłok byłoby potraktowanie ich po śmierci wbrew woli posiadacza ciała.

  Co to za nonsens, że człowiek nie dysponuje własnym ciałem i po śmierci nie może przekazać je komuś innemu jak swoją własność?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX