Strona ONR usunięta z Facebooka. "Prześladowanie patriotów nie ustaje. Antykomunizm to myślozbrodnia"

"Prześladowanie patriotów nie ustaje" - czytamy na tymczasowym profilu Obozu Narodowo-Radykalnego na Facebooku. "Dzisiejszego dnia został zbanowany nasz profil, który zdążył zebrać 35 tys. polubień. Czekamy na rozpatrzenie naszego odwołania" - napisał kierownik główny ONR.
Według administratorów stronę ONR usunięto razem z wpisem dotyczącym obchodów Dnia Sybiraka:

"17 września 2011 członkowie Brygady Pomorskiej uczestniczyli w obchodach Dnia Sybiraka, organizowanych przez Prezydenta Miasta Gdańska, Związek Sybiraków i Rodziny Katyńskie na gdańskim cmentarzu Łostowice, przy pomniku Golgoty Wschodu, m.in. wystawiając poczet sztandarowy Związku Żołnierzy NSZ.

Prócz miłego przyjęcia przez młodzież szkolną natrafiliśmy na niewielki opór (post?)komunistycznych dinozaurów, którzy na rocznicę inwazji ZSRR na Polskę już walczącą z niemieckim najeźdźcą przyszli zapewne z myślą czczenia pamięci czerwonej zarazy.

Co jednak smutne, zdarzył się wśród nich nauczyciel jednej z licznych szkół, które stawiły się razem z nami, mamy jednak nadzieję, że nie miał nic wspólnego z przedmiotami takimi jak historia, WOS ani język polski (jego uczniowie zaś nie podzielili czerwonego entuzjazmu, wręcz przeciwnie, o dziwo garnąc się do otoczenia naszego banneru). Uroczystości uwieńczyliśmy wspólnymi zdjęciami pod pomnikiem Golgoty Wschodu".

ONR: "Antykomunizm stał się nową myślozbrodnią"

Autor oświadczenia napisał, że, "administracja Facebooka specjalizuje się w cenzurowaniu prawicowej części internetu". Podkreślił też, że "próbowano zniszczyć profil Marszu Niepodległości". Poinformował, że jak na razie ONR czeka na rozpatrzenie odwołania, a do tego czasu prosi o polubienie profilu tymczasowego.

Na Facebooku pojawiła się też inna strona o nazwie "Obóz Narodowo-Radykalny". Ma jednak charakter satyryczny. "Zmieniliśmy zdanie. Od dziś walczymy o prawa człowieka, o równość i odbudowanie tęczy. Na nowy symbol wybieramy Kwiatangę, niech będzie z Wami!" - czytamy w opisie.Administratorzy profilu nie poinformowali, czy strona ONR została usunięta permanentnie, czy została zablokowana czasowo.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>