Komentarze (614)
Owsiak: Luksusowy apartament? To mieszkanie na kredyt. Sugestie, że można prowadzić fundację za 1200 zł to bełkot
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Anna Atanasov

  Oceniono 6 razy 0

  Wielki szacunek i uznanie dla Pana Jerzego Owsiaka za wszystko co dotychczas zrobił. Pragnę żeby WOŚP pod jego wodzą grała co roku. To piękny i szlachetny cel.,

  sP

 • partia_niewidzialnych

  Oceniono 7 razy 7

  Ustawa o jawności działalności organizacji pożytku publicznego

  Art. 1
  Wyciągi bankowe, księgi rachunkowe i sprawozdania finansowe organizacji pożytku publicznego oraz ich jednostek zależnych są jawne.

  Tak bym to widział.

 • jas0000

  Oceniono 4 razy -2

  Co wy chcecie od WOSP , Caritas lub innych organizacji . Pamiętajmy że te krytyczne wypowiedzi to pochodzą z prawicowych partii . Faktem jest że nikt z tych organizacji nie negował Owsiaka

 • pesymista2

  Oceniono 7 razy -1

  Zamknij ten tłusty ryj debilu!

 • doktor104

  Oceniono 7 razy 1

  W latach '90 zamordowano i prawdopodobnie poćwiartowano w Krakowie księdza dyrektora Caritasu.
  Zamordował go jego asystent, którego pan dyrektor osobiście zatrudnił z b.wysoką pensją, załatwił u 3 pokojowe mieszkanie na krakowskiej starówce (pl Dominikański) oraz obsypywał prezentami.
  Tak z miłosierdzia chrześcijańskiego, dla siebie chciał jedynie określonych usług seksualnych.
  Teraz pytanie za 1zł: z jakich to sfinansował pieniędzy, jako ksiądz pensji raczej nie pobierał.

 • cichwoda

  Oceniono 6 razy 4

  copy/paste:
  że to luksusowy apartament na niedawno wybudowanym osiedlu warszawskim – „Wzgórze Słowików”. Owsiak mieszka w największym metrażu – mieszkanie ma 115 metrów kwadratowych.

  Po dotarciu do księgi wieczystej okazało się, że nie ma zapisu o wpisie banku na hipotece, co oznacza, że apartament kupiono za gotówkę.”GPC” przypomina, że mieszkanie jest jednocześnie siedzibą firmy Mrówka Cała, którą prowadzi żona Owsiaka. Pracuje ona od 12 lat w Fundacji WOŚP i zarabia tam ponad 12 tysięcy złotych.
  mieszkanie Owsiaka jest warte co najmniej milion zł.

 • bezportek

  Oceniono 8 razy 6

  Jak nie patrzał, głupszego od owsiaka z lewej nogawki trudno wyciągnąć.
  Ale gorsze chamy - tak. Jest przecie niesioł, lis i kupa wojewódzki.

 • pintapalec

  Oceniono 6 razy -4

  cenzurasakiewicza.salon24.pl/561970,ukryte-fundacje-prawicowych-mediow . I takie właśnie jest to katolstwo prawicowe. Komuś zarzucać to co sami robią.Ale takie są właśnie te katolickie wartości religijne tych obłudnych oszołomów religijnych. Z drugiej strony nie ma się czemu dziwić,jaka klika klesza tacy i ich wielbiciele i czciciele.

 • krzysztof_rej

  Oceniono 6 razy 4

  o słoik się znalazł.....

 • nty

  Oceniono 3 razy 1

  Preflancowane z Natemat.pl.
  Jego i innych krytyków WOŚP słowa wyglądają nieco inaczej, jeśli przyjrzeć się temu, w jaki sposób oni sami sięgają po publiczne pieniądze. Zrobił to bloger Salonu24 podpisany jako "Roli2", który opublikował listę prawicowych fundacji wraz z informacją, jak wygląda ich finansowanie.

  Wspomniany Rafał Ziemkiewicz szefuje chociażby Fundacji Rozwoju Czerwińska Nad Wisłą, w której zarządzie zasiadają obok niego Maja i Maria Ziemkiewicz. Fundacja nie chwali się na swoim stronie pełnymi rozliczeniami finansowymi, ale za to publikuje informacje o zrealizowanych projektach. To kilka przykładów:

  Projekt „Most Zwycięzstwa” – finansowane przez Narodowe Centrum Kultury

  Warsztaty pt „Jak wprowadzić do gospodarstwa produkcję ekologiczną” – finansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

  Warsztaty pt „Jak może powstać produkt tradycyjny i regionalny z okolic Czerwińska nad Wisłą” – finansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

  Opracowanie „Lokalnej Strategii Rozwoju Turystyki dla Miejscowości i Gminy Czerwińsk nad Wisłą” – finansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

  Realizacja zadania publicznego pt "Znakowanie Atrakcji Turystycznych Czerwińska nad Wisłą" – finansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego
  źródło: salon24.pl

  "Jak wynika z własnego bałwochwalstwa Ziemkiewicza to właśnie państwo i gminy są głównym sponsorem jego rodzinnej fundacji" – podsumowuje bloger "Roli2".

  Jeszcze bardziej ewidentna jest sytuacja fundacji założonej przez Ewę Stankiewicz. Tutaj uzasadniony jest wniosek, że "Dobrze, że jesteś" istnieje w zasadzie głównie dzięki dotacjom państwowym. Z rozliczenia opublikowanego na stronie fundacji wynika bowiem, że w 2010 roku zanotowała przychód w wysokości ponad miliona złotych, z czego ponad połowę otrzymała m.in. z miast: Warszawy, Wrocławia, Poznania i Gdańska oraz z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (prawie 300 tys. złotych).

  Co więcej, na cele statutowe wydała 520 tys. złotych (mniej więcej tyle, ile wyniosły dotacje), a sama uzbierała tylko 165 tys. złotych. "Można zadać pytanie po co potrzebny jest pośrednik w wydaniu państwowych pieniędzy ... no chyba, że głównym zadaniem tego pośrednika jest zarabianie na państwie" – komentuje autor opracowania.

  Na jego liście znalazły się też inne prawicowe fundacje, jak np. "Inermarium" Jerzego Targalskiego (współautora "Resortowych dzieci), "Towarzystwo Patriotyczne" Jana Pietrzaka i "Fundacja Klubów Gazety Polskiej", której przewodniczy Tomasz Sakiewicz. Łączy je to, że nie publikują na swoich stronach rozliczeń finansowych. "Chowają swoje rozliczenia głębiej niż Rosja sowiecka swoje kody dostępu do broni nuklearnej. Nietrudno odgadnąć dlaczego" – pisze bloger.

 • onoki

  Oceniono 2 razy 2

  a propos: ostatnio gazety pisaly o sredniej krajowej duuuuzo wyzszej niz 1200 zeta...

 • onoki

  Oceniono 3 razy 1

  przyslowie mowi: "Tylko winni sie tlumacza". Przestan Owsiak, bo jak nasla kontrole, to nawet za jednego grosza cie zrujnuja. Jakos nasi politycy sie nie tlumacza i na dobre im to wychodzi... im, nie nam, ale to inna inszosc...

 • petroo81

  Oceniono 10 razy -4

  To wizja PiSlamskiej Polski !!!

  Niestety, ale "niezależne media" jak Do rzeczy, Gazeta Polska, Wsieci itp osiagaja ostatnimi czasy apogeum w niszczeniu ludzi. Gdyby Jurek Owsiak mial akwarium z rybkami to i na skalary i mieczyki znalazłby sie haczyki.

  To nas czeka w PiSlamskiej Polsce !!!

 • cometto-pl

  Oceniono 9 razy 7

  Najcenniejszy "wykładowca" w naszym kraju, zaraz po Wałęsie.

 • valencia73

  Oceniono 4 razy -4

  prawda jest taka ze placa minimalna powinna byc min. 1700 zl netto - wtedy ludzie by inaczej patrzyli. Jurek wytlumacz to obu - ryzemu i prezesinie

 • sympatyklewicy

  Oceniono 8 razy 2

  Po co on się tłumaczy i komu?
  *********************
  Bo winni zawsze się tłumaczą ...

 • ginztonickiem

  Oceniono 15 razy 1

  Po co on się tłumaczy i komu? Tej bandzie prawicowych i kościelnych obszczymurków? Towarzystwo, że splunąć w twarz to za duży wysiłek. Szkoda energii i papieru.

 • marcinija

  Oceniono 16 razy 0

  Dwa dni temu wyszłam ze szpitala z nowo narodzonym maluszkiem. Na miejscu był badany jego słuch, miał robione usg brzucha i głowy nowoczesnym sprzętem podarowanym szpitalowi przez Orkiestrę. Panie Jurku i cała Polsko przyłączająca się co roku do akcji - bardzo DZIĘKUJEMY!

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 12 razy 2

  Gdyby Gajowy zrezygnował z 20% swojego budżetu na Pałac, to efekt byłby ten sam co i Owsikowe żebry - 3RP to zbiorowy AMOK !!!

 • Oceniono 11 razy 5

  Daje pan na spokój panie Owsiak, dosyć tej błazenady.
  " Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie."

 • nowytor5

  Oceniono 17 razy 1

  owsiak ty śmieciu, uwiarygadniałeś Kopaczową, Arłukowicza. Zobacz gnoju co oni dzięki takim gnojom zrobili.
  www.tvn24.pl/kolejka-ekstremalna-data-operacji-wyznaczona-na-2024-r,390361,s.html
  zawsze z władzunią, bo tam koryto.

 • pintapalec

  Oceniono 13 razy -3

  Parafianie nczy chcecie wrócić do średniowiecza i żyć jak wasi dziadowie pod dyktaturą mafii watykanskokatolickiej??? Wkład kościoła rzymsko-katolickiego w cywilizacyjny rozwój Europy.
  Rola nauki wg Św. Augustyna ( 354 – 430 ) "wszystko co człowiek powinien wiedzieć jest w Biblii, czego w niej nie ma jest szkodliwe".
  Przesłanie Papieża Grzegorza I ( 590 – 604 ) "Nieuctwo jest matką prawdziwej pobożności".
  Papież Aleksander III – zakazał zajmowania się chemią.
  Papież Jan XXII - zakazał zajmowania się fizyką " piorunochron to heretyckie żerdzie" ( doba Oświecenia )
  Papież Grzegorz XVI – sprzeciwił się budowie kolei żelaznych i mostów wiszących.
  Papież Pius IX – sprzeciwiał się oświetleniu ulic Rzymu " To Bóg ustanowił
  dzień i noc ".
  Kultura i sztuka - wiek V – Synod w Arles – zakaz działalności teatru i baletu.
  Polityka – deklaracja papieża Grzegorza XV " Wolność wyznania, informacji, zgromadzeń i nauczania, to brudny ściek pełen heretyckich wymiocin"
  Encyklika papieża Piusa IX – " Niedorzeczne i błędne nauki lub inne brednie broniące wolności sumienia są największym błędem, zarazą najbardziej dla państwa niebezpieczną" .
  Medycyna: do XVI wieku kościół bezwzględnie zwalczał medycynę, gdyż wg Książąt Kościoła " chorzy powinni się modlić, a nie leczyć".
  Biologia – " kobiety są błędem natury (śmierdzącą kupą gnoju), z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała świadczą o cielesnym i duchowym upośledzeniu, są rodzajem kalekiego, chybionego i nieudanego mężczyzny.."
  ( św. Tomasz z Akwinu 1225 – 1274 ).
  Higiena – św. Hieronim zabraniał kąpieli uważając ją za profanację chrztu.
  Brud fizyczny był oznaką czystości duchowej.
  Astronomia – dzieło Mikołaja Kopernika " O obrotach ciał niebieskich" w 1616 roku Watykan scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/1425719_184995085024950_1683212091_n.jpgnazwał "szalone, absurdalne, heretyckie".
  Filozofia i wiedza – jedną z pierwszych decyzji po uznaniu chrześcijaństwa religią państwową w Rzymie było potępienie, a potem zakaz uprawiania logiki i filozofii, który obowiązywał przez 1000 lat, do okresu Renesansu.
  Jan Hus – czeski reformator kościoła – spalony żywcem na stosie 06 lipca 1415 roku.
  Giordano Bruno – spalono żywcem na stosie 17 lutego 1600 roku ( św. inkwizycja kościoła Rzymsko-Katolickiego ) tylko za to, iż uważał, że istnieje nieskończony wszechświat i niezliczone światy, a gwiazdy są słońcami i centrum planet.
  Zalecana literatura – dzieło literatury światowej dwóch zakonników dominikanów – Jakuba Sprengera i Heinricha Kramera " Malleus Maleficiarum" ( Młot na czarownice ) – podręcznik dla łowców czarownic.

 • dokowski

  Oceniono 16 razy -4

  Ludzie podli z zawiści atakują jednego z najlepszych Polaków - to śmieszne i żałosne, jak ludzie podli upadają bez żadnego poczucia wstydu coraz niżej, podczas gdy gwiazda Owsiaka świeci coraz jaśniej - to zbyt rzadki w Polsce widok, gdy siły dobra tak wyraźnie triumfują nad siłami zła.

 • antywsiok

  Oceniono 15 razy 3

  Lidia Owsiak, dyrektor działu medycznego w Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zarabia 12,2 tys. zł brutto miesięcznie. Fakt ten ujawnił sam Owsiak w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej". Zarobki innych osób zatrudnionych w fundacji też są wysokie.

  - W Fundacji, żeby było jasne, ludzie nie zarabiają więcej niż trzykrotność przeciętnej pensji w Polsce, czyli maksymalnie 3 x 3,8 tys. zł brutto - zdradził Owsiak. A więc pracownicy Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, żyjący z wpłat Polaków, mogą dostawać nawet 11 tys. zł brutto.

  Od dwunastu lat w Fundacji zatrudniona jest też żona Owsiaka - Lidia. Jest dyrektorem działu medycznego, a jej pensja wynosi aż 12,2 tys. zł brutto.

  Sam Owsiak nie ma etatu w Fundacji, jest natomiast prezesem powołanej przez nią spółki Złoty Melon. Jak napisała dziś "Gazeta Wyborcza" - Złoty Melon "zarabia na usługach związanych z Przystankiem Woodstock, chodzi np. o reklamę firm na festiwalu, sprzedaż koncesji na działalność handlową". W rozmowie z "GW" Owsiak powiedział, że w Złotym Melonie zarabia co miesiąc "kilka tysięcy złotych". Nie powiedział jednak, czy chodzi o 3 tys. zł, czy może o 9 tys. Główne źródło dochodów Owsiaka stanowią podobno wykłady; pomysłodawca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wygłasza około dwudziestu prelekcji w ciągu roku.

 • emeryt21

  Oceniono 12 razy -4

  Dajcie spokoj z tym Owsiakiem. Ja i tak będę mu dawal datki, bo nawet gdyby cos tam skrecil to i tak to będzie mniej niż z tacy podbierają czarni.....

 • nora_syracuse

  Oceniono 10 razy 4

  Mało przekonujące wyjaśnienia.
  To już Sławek Nowak miał lepszy bayer :)

 • 11lech

  Oceniono 12 razy 0

  Kolejna zbiórka WOŚP wywoła furię prawicy i kościoła katolickiego. Padało wiele nieprawdziwych oskarżeń . A jak wygląda model funkcjonowania Caritasu? Z analizy poniższego materiału wynika, że oparty jest on głównie na pasożytnictwie.
  1. W 2012r. przychody Caritas Polska wyniosły 135 mln złotych z czego 7,5 mln otrzymał z budżetu państwa ; 1,7 mln z 1% odpisu, a 124 mln z innych źródeł (nic ze zbiórek publicznych).
  2. Te 124 mln (wykazywane przez Caritas jako „dochody inne” w sprawozdaniu) to głównie artykuły żywnościowe otrzymane od UE w ramach programu PEAD ( Europejski Program Pomocy Żywnościowej).
  3. W 2013r. Polska otrzymała od UE na realizację PEAD 77 mln euro. Kupiono za to 18 mln litrów mleka, 3 miliony litrów oleju rzepakowego oraz 77 tys. gotowych artykułów spożywczych. Znaczną część tych produktów przechwyciła Caritas Polska co pozwala jej się chwalić dobroczynnością.
  4. Kościołowi katolickiemu nie przeszkadza wyłudzanie od UE tak olbrzymich ilości dóbr, a jednoczesne zwalczać Unię wszelkimi sposobami.
  5. W 1212r. na wynagrodzenia dla personelu Caritas Polska wydano 3,3 mln złotych, a średnia pensja zarządu - w skład którego wchodzą wyłącznie księża, wyniosła 5,6 tys. zł.
  6. Co ciekawe - w sprawozdaniu Caritasu Polska koszty administracyjne oszacowano na 2,5 mln złotych, a na same płace - stanowiące element tych kosztów - o 800 tysięcy więcej (3,3 mln).
  7. Jeśli by Caritas Polska pozbawić unijnej żywności to koszty administracyjne stanowiły by aż 30% wydatków (135 mln minus 124 mln to 11 mln; 3,3 mln z 11 mln to 30%). A gdyby Caritas Polska nie otrzymywał dotacji z budżetu państwa to by ledwie starczyło na wynagrodzenie - czyli bez środków publicznych nie mogłaby istnieć.

  Także na pasożytowaniu oparty jest model funkcjonowania w Caritas diecezjalnych.

  Przykładowo:

  1. W Caritas Archidiecezji Krakowskiej w 2012r. zebrano 18 mln zł. Z czego 6 mln otrzymano od samorządów i 1,5 mln od państwa. Koszty administracyjne wg Caritas to 430 tys. zł. - choć na same wynagrodzenia wydano 5 mln zł.
  2. W Caritas Archidiecezji Warszawskiej zgromadzono 21 mln zł. - z czego 12 mln od państwa i samorządów. Wynagrodzenia wyniosły 7 mln zł., a średnia płaca zarządu to 6 tys. zł.
  3. Caritas Archidiecezji Katowickiej zgromadził 51 mln zł., z czego 46 mln od samorządów. Dochód jest prawie w całości przeznaczany na płace 1000 osób personelu.
  4. Caritas Diecezji Tarnowskiej – przychód 19 mln zł. z czego 11 mln od państwa i samorządów . Na płace 290 osób wydano 8 mln zł. Ze zbiórek publicznych uzyskano prawie 1 milion , co stanowi 5 % przychodu. To wśród wszystkich Caritas rekord bo normalnie zbiórki te stanowią 1 - 2 % zgromadzonych środków.

  Z powyższego wynika iż katolicki Caritas nieźle się urządził:
  1. żywność którą otrzymuje z UE - z dużym prawdopodobieństwem - w pierwszej kolejności służy zaspokojeniu potrzeb olbrzymiej armii księży i zakonów oraz znajomych królika, a to co pozostanie - to dla naiwnej i biednej dziatwy - jako alibi.
  2. Przecież nikt by nie śmiał w Polsce rozliczać i kontrolować Caritas. Dlatego może on podawać dowolne dane w sprawozdaniach odnośnie ilości ludzi korzystających z dożywiania - nikt tego nie sprawdzi.
  3. Wieloszczeblowość Caritasu pomaga w ukryciu realnych sum otrzymywanych od państwa, samorządów i UE. Najprawdopodobniej jest to suma kilkakrotnie przekraczająca pieniądze uzyskane ze zbiórki „Orkiestry”.
  4. O wiele korzystniej i taniej dla budżetu państwa i samorządów było by wynajęcie w formie przetargu prywatnej firmy cateringowej do działań na które Caritas wyłudza miliony publicznych pieniędzy.
  5. Ale do tego nie dopuszczą przecież usytuowani na rożnych szczeblach władzy polscy agenci watykańscy - którym bliżej do zaspakajania interesów watykańskich za poparcie przy urnach, niż dbałość o interesy naszej ojczyzny.

 • miki_riki_11

  Oceniono 6 razy -2

  Chłopie,przestań się tłumaczyć,to daremne w kraju,gdzie nie rozlicza sie innych fundacji,domów pomocy społecznych,kraju ogromnej korupcji,nepotyzmu i po prostu złodziejstwa do potegi n-tej.Jesteśmy w większości z Panem,nie trac Pan zdrowia i nerwów na pisowskie dziadowstwo.

 • alimariko

  Oceniono 11 razy -5

  Pyskacze, przestańcie atakować Owsiaka. Zróbta cos lepszego za friko, zamiast pyszczyć.

 • antywsiok

  Oceniono 4 razy 0

  www.youtube.com/watch?v=jdCYdrWWrvQ

 • antywsiok

  Oceniono 9 razy 1

  "Jeżeli faktycznie księga wieczysta tego mieszkania nie ma obciążeń a Owsiak twierdzi, że kupił mieszkanie na kredyt, to są dwie możliwości:
  a) kłamie albo
  b) on lub jego rodzina mają nieruchomość (grunt, dom, mieszkanie) o jeszcze większej wartości, która posłużyła jako zabezpieczenie hipoteczne. Żaden bank nie da takiego kredytu bez zabezpieczenia hipotecznego i warto podążyć tym śladem"

 • jonaszewski

  Oceniono 6 razy 0

  Panie Jurku, niech Pan sobie da spokój. Takie oświadczenia nie przekonają nieprzekonanych. Ich nie przekona nic, nawet gdyby kolejno pozywał ich Pan do sądu, wygrywając sprawę za sprawą.
  Wiem, że trudno, ale niech Pan robi swoje. Większość Polaków Pana popiera, co sam Pan widzi po rosnących z roku na rok wpłatach na WOŚP.

 • sympatyklewicy

  Oceniono 12 razy 0

  "Brakuje słów, którymi mógłbym opisać szaloną kampanię nienawiści, skierowaną przeciwko mnie, mojej żonie oraz WOŚP"
  *******************************
  Jurek, twoja nienawiść do części ludzi obróciła się w końcu przeciwko tobie.

 • sympatyklewicy

  Oceniono 10 razy 0

  "Po 22 latach prowadzenia fundacji WOŚP moje życie prywatne nie opływa w nadmierne i wyjątkowe dostatki" - czytamy w oświadczeniu.
  Owsiak podkreślił, że wysiłek się opłacił.
  ***********************
  Jedno jest pewne, że znalazłeś sposób na wygodne życie, a jeżeli przy okazji komuś pomożesz ... To chyba nie do końca o to ci chodziło ...

 • bussubussu

  Oceniono 10 razy 2

  Pierdu, pierdu...

 • pintapalec

  Oceniono 5 razy -1

  foch.pl/foch/1,132038,15263104,6_rozsadnych_powodow__zeby_nie_dawac_pieniedzy_na.html#MlynHPSST

 • bbarab

  Oceniono 14 razy 2

  Jurek! Ci, co Ciebie atakują to gnoje, sami znają tylko jeden rodzaj ofiary: na tacę.

 • pintapalec

  Oceniono 10 razy 0

  Żeromski/
  "Pytacie dlaczego Polska mi obrzydła? Bo za dużo w niej święconej wody,a za mało mydła ... ”Patrzcie, co bajka o Jezusie Chrystusie dla nas zrobiła”. Papież Leon X (20)
  .Najważniejsi potentaci tego biznesu podzielili świat na sfery komercjalnych wpływów. Ich główne “biura podroży” (w JEDNA STRONĘ) znajdują się w Teharanie/Mecce, Watykanie i Jerozolimie. Do dziś jesteśmy świadkami walki o zmonopolizowanie światowego rynku religijnego: W Irlandii Pln., na Bałkanach, na Bliskim Wschodzie, Afganistanie , Kaszmirze...gdzie zainteresowane strony w jednym reku trzymają swoje jedynie słuszne i podyktowane przez (oczywiście) tego prawdziwego boga święta księgę” a w drugiej kałasznikowa lub bombę atomową
  www.eioba.org/files/user28579/a171276/violence.jpg

 • rhone

  Oceniono 13 razy 1

  Panie Jerzy. Proszę się nie dać nieustannie prowokować. Wielu dziennikarzy i polityków, którzy oskarżają Pana o kradzież, czerpanie nieuzasadnionego zysku z WOSP mieszka w mieszkaniach lub domach wielkrotnie droższych niż to pana mieszkanie. Różnica polega na tym, że Pan rano wstaje, je śniadanie, jedzie do pracy, pracuje, wraca do domu, odpoczywa itd, zaś sensem ich życia są bezceremonialne ataki na wszystko co się rusza i nie nazywa się prawicowym lub katolickim. Każdy obiekt musi być przez nich zinwigilowany, przejrzany, oceniony, sprawdzony, a jeśli wyjdzie, że jest ideowo daleki od ich poglądów zawsze mają pod ręką swoją ulubioną broń: hipokryzję. Kiedy słyszę jak ktoś kto posiada majątek znacznie większy niż Pan - i pewnie nie tylko ja to wiem, lecz jednocześnie bez uzasadnienia oskarża Pana o nieuczciwość to kim on jest w Pana oczach? Niech Pan sobie tych kmiotków odpuści, niech Pan nie będzie jak oni - owładnięty rządzą zemsty. Pan - nie katolik - niech im Pan pokaże jak wygląda chrześcijańska postawa.

 • 64stasiek

  Oceniono 17 razy -5

  panie Owsiak, co się pan dziwisz? Przecież wokoło to polactwo, najpaskudniejsze plemię świata!

 • ricci15

  Oceniono 18 razy 6

  a konto w Szwajcarii?

 • pintapalec

  Oceniono 10 razy -4

  Pokażcie mi lub zacytujcie w biblii lub jakimś chrześcijańskim piśmie św. słowa Jezusa do apostołów. IDŻCIE MIĘDZY LUDZI NAUCZAJCIE ICH O BOGU, CHRZCIJCIE ICH, CHOWAJCIE ICH PO CHRZEŚCIJAŃSKU I POBIERAJCIE ZA TO WYNAGRODZENIE.Najlepiej co Łaska ale nie mniej niż wskazuje cennik..Co to jest za wiara, za nauka za którą trzeba płacić?? Czy takie były nauki Jezusa?? Czy Jezus żądał i pobierał za naukę o bogu zapłatę?? I czy kler watykańskokatolicki stosował się i stosuje do tych nauk Jezusa? Czy katolicyzm to jest wiara chrześcijańska ???? Jezus:
  Cytat:
  Ale nie powinniście siebie nazywać Rabbi; Ponieważ jeden jest waszym Mistrzem; Ale wy jesteście wszyscy braćmi. I nie powinniście nikogo z pośród was nazywać ojcem na ziemi: Ponieważ Jeden jest waszym Ojcem, Ten który jest w niebie.
  Mateusz 23,8-9.
  Kościół:
  Cytat:
  Papieża nazywało się i nazywa "ojcem świętym". Również księża na rozmaitych stopniach hierarchii kościelnej każą się nazywać, tytułować słowem "ojciec".

  Jezus:
  Cytat:
  Jezus Chrystus był cieślą, pracował. Nie był kapłanem, nie ubierał się w wymyślne habity itp., nosił proste ubrania, takie jak zwykli biedniejsi ludzie w jego czasach, najczęściej wędrował pieszo. Był zdrowy i uzdrawiał innych. Jeśli coś było złe to mówił wprost, prawdę, niezależnie od tego, że było to niewygodne dla wielu, nie dbał o to by się komuś przypodobać. Został ukrzyżowany pod wpływem starań ówczesnej kasty kapłańskiej.

  Kościół:
  Cytat:
  Papieże, biskupi, księża żyją nie z pracy, ale z wyłudzonych pieniędzy od wyznawców ich nauk. Ubierają się w kosztowne, wymyślne stroje rytualne. Im wyżej są w swej hierarchii, tym bardziej wymyślne tytuły noszą, w tym większym przepychu żyją. Jednak uzdrawiać nie potrafią, a trawieni chorobami umierają w mękach, nawet papieże. Mówią, interpretują Biblię często tak jak im wygodnie, tak by odnieść korzyść, by być w sojuszu z innymi możnymi tego świata, by być poprawnym politycznie. To dzisiejsza kasta kapłańska.
  I tu jest ta cała obłuda watykańskiej, katolickiej kliki kleszej.Ciekawe czy Franciszkowi uda się zmienić mentalność tej kliki...

 • gr_ub_y

  Oceniono 15 razy 1

  Może teraz Jurku zrozumiesz co to znaczy być pomawianym i tym, których napuszczasz do szczucia dasz teraz z baśki, że przypomnę ci tylko sprawę maybacha ojca dr Tadeusza Rydzyka, którego ojciec Rydzyk nigdy nie miał i nigdy takim samochodem nie jeździł, co nie przeszkadzało zaprzyjaźnionym z tobą redakcjom kolportować i mnożyć te bzdury i kłamstwa.

 • lukki69

  Oceniono 11 razy -1

  Nie dyskutuj z kołtunami chłopie...szkoda czasu.Przy efektach Twojej pracy możesz dla mnie mieszkać nawet w pałacu

 • goetterdaemmerung

  Oceniono 16 razy 4

  Wszystko się zgadza, kredyt na apartament został ponoć przywieziony w workach z pieniędzmi przez leasingowany za gotówkę samochód Land Rover Discovery. Ale to zwykły golas, nawet 400 tysięcy nie kosztował.

 • ukw8087

  Oceniono 13 razy -1

  Prawicowe media wiedzą swoje ....
  Sądy kapturowe działają .... , wyroki zapadają ...
  Czas odkurzyć gilotynę ...
  Nihil novi sub sole ...

 • kabza1605

  Oceniono 19 razy -3

  Znowu obrzydliwy i zamsowany atak pisowców i talibów polskich na Owsiaka.

 • todeskult

  Oceniono 13 razy -3

  Prawiczki ryczą pod niebo bo nie mogą położyć swoich lepkich łap na kasie zbieranej przez WOŚP, to ich najbardziej boli...

 • tepicpo

  Oceniono 18 razy 4

  zapomniał ciołęk, syn milicjantów, że księgi są jawne .....a tam hipoteki ponoć brak xd i co ? jaki bank dał 1 mln kredytu bez zabezpieczenia. Też się do niego udam :-) Kasowanie nieprzychylnych panteonowi świętych z czeskiej to dowód na "wolność słowa" i "tolerancję" w wykonaniu lewaków xd

 • jacek-1111

  Oceniono 14 razy 0

  na pewno prawnie jest wszystko w porządku ,po to zatrudnia prawników ale moralnie......? firmy które obsługują Orkiestrę, ciekawe kto jest właścicielem czy współwłaścicielem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX