Owsiak: Luksusowy apartament? To mieszkanie na kredyt. Sugestie, że można prowadzić fundację za 1200 zł to bełkot

?Brakuje słów, którymi mógłbym opisać szaloną kampanię nienawiści, skierowaną przeciwko mnie, mojej żonie oraz WOŚP? - napisał Jurek Owsiak w oświadczeniu wysłanym do mediów. Odniósł się w nim do oskarżeń m.in. o to, że mieszka w luksusowym apartamencie oraz pobiera za pracę w fundacji bardzo wysoką pensję.
"Po 22 latach prowadzenia fundacji WOŚP moje życie prywatne nie opływa w nadmierne i wyjątkowe dostatki" - czytamy w oświadczeniu.

Owsiak podkreślił, że wysiłek się opłacił. "Angażują mnie bardzo duże i profesjonalne firmy, które korzystają z mojej wiedzy i doświadczenia. Moje wykłady są dużo warte, a ja mam komfort, aby wybierać najlepsze oferty. Pozwala mi to nie zdychać dla kasy" - napisał. Dodał jednak, że właśnie dzięki temu może oddawać całe swoje siły dla WOŚP.

"Luksusowy apartament? To 115 metrów na kredyt"

"Moje mieszkanie, któremu w warunkach warszawskich daleko do luksusowego apartamentu, nie zostało kupione za gotówkę. Wziąłem za nie w ubiegłym roku kredyt na 10 lat, po sprzedaży poprzedniego mieszkania" - napisał twórca WOŚP. Dodał, że trwająca 30 lat praca producenta telewizyjnego, muzycznego, autora książek i wykładowcy dała mu 115-metrowe mieszkanie, co uważa za wynik słaby.

Owsiak odniósł się też do wynagrodzeń wypłacanych pracownikom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. "Porównywanie ich do najniższej średniej płacy w Polsce jest idiotyzmem" - napisał. "Sugerowanie, że praca związana z odpowiedzialnością za wielomilionowe wydatki, może być wykonywana za 1200 zł miesięcznie, jest bełkotem rodem z poprzedniego systemu".

"Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie historii nieprawdopodobnych pieniędzy, które były w przeszłości przewalane przy budowie autostrad czy remontach kolei wskutek fatalnych przetargów, gdzie - podejrzewam - płace ludzi odpowiedzialnych za to są wielokrotnie wyższe niż pracowników Fundacji" - podsumował założyciel WOŚP.

"Jestem gotów do kontroli. Zapraszam Lux Veritatis i Caritas"

"Ja, Jerzy Owsiak, niniejszym oświadczam, że wszystkie wydatki Fundacji są prawidłowe" - napisał prezes WOŚP. "Oświadczam też, że jako prezes zarządu fundacji, jestem gotów do natychmiastowej kontroli finansowej, skarbowej czy jakiekolwiek innej, dokonanej przez powołane do tego urzędy".

Do wspólnej kontroli zaprosił także fundację Lux Veritatis, właścicieli Telewizji Republika, właścicieli "Gazety Polskiej Codziennie" oraz Caritas. W przypadku Caritasu dodał, że "szanuje ich działalność, a przez oponentów WOŚP podawani są zawsze jako przykład superuczciwości i skuteczności w działaniu".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (614)
Owsiak: Luksusowy apartament? To mieszkanie na kredyt. Sugestie, że można prowadzić fundację za 1200 zł to bełkot
Zaloguj się
 • kain_brat_abla

  0

  W Caritasie pewnie pracują za 1200. Dziennie.

 • qra23

  Oceniono 1 raz -1

  I jeszcze JEDNO. Jak by P. OWSIAK liczył na profity to po jakimś 5 finale by kandydował do CHLEWKA na Wiejskiej i pierdział w stołek. Tam siedzą same pasożyty gadające a nic nie robiące. No chyba, że show wokół własnej D U P Y

 • qra23

  Oceniono 1 raz -1

  Podziwiam Pana za to co przez te lata zrobił Pan z Fundacją na rzecz Polskich SZPITALI - dla małych i Starych Ludzi. Muszę PODZIĘKOWAĆ , bo ze sprzętu fundacji korzystała też moja pociecha. WIELKIE I NIE SKOŃCZONE DZIĘKIIIIIIII

 • ol_a_9

  0

  Powinien mieć wynagrodzenia co najmniej 10 000 zł, bo tyle ile on zrobił jest bezcenne! Ludzkie życie jest bezcenne! A to że na kredyt, i dobrze. Też w grudniu wzięliśmy kredyt w Skoku Chmielewskiego, by zacząć w końcu żyć na swoim

 • candid13

  0

  kto jest prawdziwym katolikiem ?

  OWSIAK rydzyk

  rydzyk Owsiak

  juz samo zestawienie tych nazwisk powoduje oslupienie, bo jak mozna porownac pasibrzucha rydzyka, faryzeusza, mafiose, kretacza wroga Polski i polskiego kosciola, ktory ma haki na polowe koscielnych notabli

  Z CZLOWIEKIEM, ktory zrobil tyle dobrego dla dzieci

  co zrobil dla dzieci rydzyk ???

 • sikorka68

  Oceniono 2 razy 2

  Tzn. tak sprawa wygląda, że nie mam nic przeciwko kontrolowaniu fundacji. To są pieniądze od ludzi, którzy zaufali, więc kontrole powinny być i to regularne. Skoro ich nie ma, albo są lakoniczne, więc głosy krytyki są właściwe a winni są ci, którzy nie kontrolują. Stwarzają poczucie, że do nadużyć może dochodzić. Z całym szacunkiem dla idei pomagania innym, ale Owsiak, czy jemu podobni są ludźmi i nie są wolni od słabości, czy błędów. Tym bardziej kontrole są potrzebne a głosy krytyki, nawet jeśli niemiłe i niedorzecznie brzmiące, jak najbardziej właściwe.

 • krentacztusk

  Oceniono 3 razy -1

  Sprytny Icek.

 • Anna Leszczynska

  0

  Dokladny i prawdziwy opis wyznania sekty smolenskiej

  FEKATOLICYZM

  jeden pisior słoik ***** chluśnie na tablicę,
  inny rzuca ****** w TV, dalszych stu na blogach...
  jakaś moda? jak wyjaśnić ***** tajemnicę?
  widać mają przykazanie od swojego boga!

  boga czci się w dwóch postaciach: tadzia oraz yara,
  i jak każe święta para, tak się wierny stara.
  bóg zaś w obu swych postaciach zwie się ze swych ambon
  spadkobiercą tego, co sam kiedyś nazwał "szambo"

  nie ma w tym sprzeczności żadnej ni luki w kanonie,
  credo wszak nie usta głoszą, ale podogonie,
  sakramentów się udziela, według objawienia:
  chrztu - plwociną, a komunii - produktem trawienia.

  kto już przyjmie sakramenty i odda pół renty,
  bóg mu cel ukaże święty: rzucić ekskrementy!
  ****** świrze w swym rewirze rzuć, boś bogu przyrzekł,
  chcesz być boga jeszcze bliżej - traf w tablicę z krzyżem!

  bóg zadanie dał swym wiernym: chodzić i nawracać,
  więc wymaga dużo ***** ta misyjna praca.
  widząc, że tak pięknie rośnie popyt na fekalia,
  bóg na cały kraj chce rzucić te dewocjonalia.

  P.S. jak rozróżnić yara z tadziem? ***** jest w zasadzie
  takie samo. tadzio kładzie równo, choć ciut rzadziej.
  yaro miewa zaś obstrukcje - zwłaszcza po tabletkach,
  lecz jak tylko wziąć zapomni, odbyt mu się przetka.

 • Anna Leszczynska

  Oceniono 7 razy 1

  Pluje szatanowi-rydzykowi prosto w ryj.

  W jego opasły, obrzydliwy, oszukańczy i zapuchnięty rrryj.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX