Bieńkowska ma rację. Dobrze, że ma odwagę mówić prawdę. Tak sądzi 61 proc. z Was [WYNIKI SONDY]

Zapytaliśmy czytelników Gazeta.pl, jak oceniają słowa Elżbiety Bieńkowskiej. Pytana w TVN24 o opóźnienia pociągów i problemy podróżnych stwierdziła: ?Pasażerom to można tylko powiedzieć: Sorry, mamy taki klimat. No niestety?. Do godz. 18.50 61 proc. z Was (13835 osób) zgodziło się z panią wicepremier.
W wielu regionach Polski padający deszcz połączony z mrozem spowodował wczoraj ogromne kłopoty w ruchu kolejowym. Z powodu oblodzenia trakcji 82 składy miały ponad godzinę opóźnienia. W "Faktach po Faktach" w TVN24 Kamil Durczok zapytał wicepremier Bieńkowską, co powie pasażerom pociągu Przemyśl - Szczecin, który zanotował 410 minut opóźnienia.

- Już na szczęście wysiedli. Ale powiem z kolei, bo pasażerom to można tylko powiedzieć: "Sorry, taki mamy klimat"... No niestety - odparła wicepremier. - Natomiast dziś na tory wyjechało 4 tys. pociągów. I dwa utknęły na skutek oblodzenia sieci - dodała.

61 proc. czytelników zgadza się z Bieńkowską

Zapytaliśmy czytelników Gazeta.pl, jak oceniają słowa pani wicepremier, ponieważ wywołały one skrajne reakcje. 61 proc. z Was (dokładnie 13835 osób) uznało, że Bieńkowska w kwestii opóźnień pociągów i skali problemu (2 składy uziemione na 4 tysiące) "ma rację, taki mamy klimat" i dobrze, "że ma odwagę powiedzieć prawdę".

16 proc.: to skandal, lekceważenie obywateli

Ponad 5 tys. osób (22 proc. głosujących w naszej sondzie) jest nieco bardziej krytyczne - ta grupa głosujących zgadza się, że Bieńkowska powiedziała prawdę, jednak "jako polityk powinna być bardziej dyplomatyczna". Zupełnie z postawą i słowami pani wicepremier nie zgadza się 16 proc. tych, którzy zagłosowali w naszej sondzie. To ponad 3,5 tys. osób. Zaledwie niecałe 300 nie ma w tej sprawie zdania.

Do godz. 18.50 w naszej sondzie wzięły udział łącznie 22683 osoby, można jeszcze głosować.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (303)
Bieńkowska ma rację. Dobrze, że ma odwagę mówić prawdę. Tak sądzi 61 proc. z Was [WYNIKI SONDY]
Zaloguj się
 • and-j1

  0

  Hofman żebyś miał takie jaja jak Bieńkowska to byś tak nie mulił...........

 • 111doradca

  0

  Tylko ludzie infantylni czyli większość dziennikarek i dziennikarzy oczekują empatii , pocieszeń i obłudnych głaskań. Lepiej nosić niż się prosić. Człowiek z wyobraźnią wiedząc ,ze nadchodzi gwałtowna zmiana pogody bierze ze sobą do pociągu termos i kanapki. Taki mamy klimat.
  Optymiści liczą na szczęście , a potem biegają po pociągu prosząc o łyk wody dla dziecka.
  Gdyby nie okres walki wyborczej wszyscy chwaliliby premiera Cimoszewicza za to ,ze powiedział ,ze trzeba się ubezpieczać od powodzi, ale ,że Cimoszewicz był z SLD to został rozniesiony przez media prawicowe. Dostały za to AWS z czterema reformami , które załamały finanse państwa , służbę zdrowia, system emerytalny. Za to AWS urządziła 20 tysięcy kolesiów , którzy dostali posady m.in. w OFE po kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie.Tyle trzeba było klęsk Polski i Polaków, żeby część mediów się opamiętała i zrozumiała , że chodzi o Polskę , a nie o taką czy inną partię.

 • goran69

  0

  Bieńkowska rulez

 • Oceniono 7 razy -5

  PANI WICEPREMIER WYSTEPOWALA JAKO WICEPREMIER A NIE JAKO KOMENTATOR POGODY. PRZYKRO MI BARDZO, ALE PANI WICEPREMIER WYKAZALA BEZRADNOSC.
  MOGLA POLACZYC SIE Z DYREKCJA TEGO ODCINKA KOLEI, GDZIE STAL POCIAD W POLU I ZAPYTAC PO PROSTU, JAKIE DZIALANIA SA PODEJMOWANE, ABY SCIAGNAC STOJACY POCIAG. MYSLE, ZE TA PUBLICZNA WYPOWIEDZ ODPOWIEDZIALNEGO DYREKTORA BYLABY NAJLEPSZYM KOMENTARZEM SPRAWNOSCI CZY NIEDOWLADU
  NA KOLEI, A PANI WICEPREMIER MIALABY UZNANIE BEZ ZBEDNYCH WYPOWIEDZI, ZE
  TO NIE ONA JEST OD ROZBIJANIA LODU. Z USZANOWANIEM STAN ISLAW ROMANCZUK telewidz - obywatel

 • grastep02

  Oceniono 7 razy 5

  Wielkie słowa uznania dla p. minister! Od dawna wiadomo,ze prawda kole w oczy. Politycy "przyzwyczajali" nas,ze każdy niepopularne wydarzenie,ubierali w "piękne słówka.
  Ostatnie zawirowanie pogodowe / deszcz padał jednocześnie zamarzając/ stało sie pożywką dla opozycji,aby wylewać stek bzdur na rządzących. PYSZAŁKOWATY HOFMAN w całej okazałosci bluzgał jadem nienawiści do rządzących. TA PISOWSKA KREATURA JEST NIE DO ZNIESIENIA. Ile trzeba miec tupetu ,a zarazem nie mieć godności i szacunku do samego siebie,aby po upublicznieniu Jego wyczynów ,z takim tupetem patrzec ludziom w twarz.

 • 3.praktyk

  Oceniono 7 razy 3

  Już się przyzwyczaiłem, że gdy pada deszcz, śnieg, jest gołoledź - TO WINA TUSKA-nie ruszają mnie idiotyczno-paaranoidalne pomówienia rządu.

 • masz01

  Oceniono 4 razy -4

  "Tak sądzi 61 proc, z Was"
  Prawda, tak sadzi 61% z was.
  Biorąc pod uwagę, że "was" nie ma więcej jak 10%, to daje wynik około 6% społeczeństwa.
  - Nie sądzę, by był powód do euforii...

 • michu-najlepszy

  Oceniono 3 razy -1

  Baran się pyta- Baran odpowiada- Baran ocenia.
  Wywiad należałoby zrobić nie z tymi co nie wiedzą jak do pociągu się wsiada, lub w życiu nigdy nie jechali pociągiem, lecz tych, co z powodu spóźnień zostali zwolnieni z pracy lub przepadła mu kolejka na leczenie raka lub nie zdążył do Sądu i zapadł nie korzystny dla niego wyrok . Ci co przelatują helikopterami lub samolotami nad Polską i oceniają Ją z lotu ptaka to czują się jak ptaki pod błękitnym niebem gdyż od rzeczywistości w dole izoluje Ich wysokość i słaba widoczność z powodu bałwanów chmur. Ciekaw jestem dlaczego mianują się jego wysokości a nie bałwanami gdyż w zasadzie to lubią w nich bujać niczym się od nich nie różniąc i przeważnie wyglądaja jak napompowane bąble wody, które lubią działać z ukrycia jednak żeby Ich przezroczystośc była widoczna. Wśród bałwanów i mętnej wodzie lubią błyszczeć i chcą być zauważeni przez Rosyjskich wędkarzy i niewidoczni dla tych w dole, najbardziej boją się czystej przestrzeni gdyż byliby z marginalizowani z powodu własnej nieudolności lub nieróbstwa.
  Z poważaniem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX