"Jest zima - musi być zimno. Odczepcie się od Bieńkowskiej", "Sprawdza się, że będzie miała problemy przy śnieżycy"

- Sorry, taki mamy klimat - tak minister Elżbieta Bieńkowska wytłumaczyła spóźnienia pociągów spowodowane zimową aurą. - Sprawdza się czarny scenariusz, że przy każdej ulewie czy śnieżycy Bieńkowska będzie miała problemy - mówiła w Poranku Radia TOK FM Renata Kim. - Minister Bieńkowska ma wytłumaczenie i proszę się od niej odczepić - dodała dziennikarka.
- Pasażerom można tylko powiedzieć: "Sorry, taki mamy klimat" - stwierdziła wczoraj Elżbieta Bieńkowska, minister infrastruktury i rozwoju, na wieść o opóźnionych przez atak zimy pociągach. - Zła kobieta Bieńkowska cieszy się z tego, że jest zimno na dworcach - w swoim stylu skomentował Jan Wróbel w Poranku Radia TOK FM. - Czy wicepremier Bieńkowska powinna dalej pełnić urząd? - zapytał zgromadzonych w studiu publicystów.

"Zawieje, zamiecie, zamarznięty, przepraszam, kibel w pociągu. To będą teraz nasze sprawy" >>>

- Jest zima, to musi być zimno - śmiał się Andrzej Talaga z "Rzeczpospolitej". - Bieńkowska powiedziała z właściwą sobie szczerością, że taki jest klimat. I teraz wychodzi to, co często podkreślała. Że nie jest politykiem - wskazywała Renata Kim z "Newsweeka".

Sorry, takich mamy wyborców [BLOG] >>>

- Rasowy polityk powiedziałby: przepraszamy, usuniemy, to się nie powtórzy, trakcje nie będą oblodzone, to była anomalia pogodowa. A ona powiedziała, jak jest - mówiła dziennikarka. - Te dwa pociągi w skali czterech tysięcy to jest naprawdę nic. Minister Bieńkowska ma wytłumaczenie i proszę się od niej odczepić - zaznaczyła Kim.

"Trzeba się pogodzić, że takie rzeczy będą się zdarzały"

Talaga przypominał, że niedawno siarczyste mrozy paraliżowały Stany Zjednoczone i Kanadę. - Tam także infrastruktura się nie sprawdzała - podkreślił. I zaznaczył, że gdyby w Polsce budować infrastrukturę odporną na ekstremalne warunki pogodowe, jej koszty wzrosłyby wielokrotnie. A wówczas krytycy pytaliby rząd, czy na pewno jest to konieczne. - Trzeba więc się pogodzić, że takie rzeczy będą się zdarzały - rozłożył ręce Talaga.

- Sprawdza się czarny scenariusz, że przy każdej ulewie, śnieżycy Bieńkowska będzie miała problemy - zauważyła Kim. - Stanowisko ministra transportu w Polsce jest trudne. Winą za dwa spóźnione pociągi wszyscy obarczać będą ministra - dodała. - Pasażer to klient. Powinien składać reklamację do PKP, nie minister Bieńkowskiej - skwitował Zbigniew Parafianowicz z "Dziennika Gazety Prawnej".

Więcej o:
Komentarze (24)
"Jest zima - musi być zimno. Odczepcie się od Bieńkowskiej", "Sprawdza się, że będzie miała problemy przy śnieżycy"
Zaloguj się
 • uzdek98

  Oceniono 9 razy 1

  no to skoro jest zima a jak wiadomo w zimie pociagi nie jezdza, to moze zamknac ten zasrany interes i oglosic przerwe do lata ... tylko, ze w lecie beda upaly ...co wtedy dzidzia piernik bedzie sciemniac ...?

 • Maria Złotkowska

  Oceniono 2 razy -2

  BRAWO PANI MINISTER, NIKT NIE MA ODWAGI MÓWIĆ PRAWDY. PRZEZ LATA PRZYZWYCZAILI LUDZI DO KŁAMSTW .NIECH SIĘ PANI NIE PODDAJE, WIELKIE BRAWA

 • dziadekjam

  Oceniono 7 razy 5

  Kolej w Polsce jest już tak rozparcelowana i zdezintegrowana, że w najmniejszej nawet sytuacji kryzysowej nie wiadomo, kto powinien interweniować. Może powołać jeszcze jedną spółkę, która się tym zajmie? Będzie jeszcze jeden prezes, kilku wiceprezes i rzesza dyrektorów.

 • chi_neng1

  Oceniono 25 razy 17

  A CO MIALA POWIEDZIEC ? DLACZEGO NIE MOGLA TAK POWIEDZIEC ? PRZECIEZ TO PRAWDA.

  Powinna juz wszystko zalatwic i naprawic od grudnia, czyli przejcia funkcji ministra, do dzis?
  Czy Wy jestescie naprawde chorzy na glowy ?

  Powtorze sie spod innego artykulu :

  Zadbajcie o to, by Kaczynski nastal, to on Wam zalatwi na nastepny dzien nie tylko plynna komunikacje ....
  Jak juz zapewnia, to beda rozliczenia nie tylko za proby utworzenia komisji do zbadania poczynan Macierewicza . Nekrofilie juz macie gwarantowana, bowiem juz zdazyla wrosnosc przez 4 lata. Tropik Wam da na drugi dzine, autostrady i koleje bez opoznien, bo mrozow nie bedzie...
  Najciekawsze beda te inne niespodzianki; rozliczenia z wszystkimi tymi co mysla inaczej, prasa, telewizja na smycz i w kaganiec. Prokurature juz ma, ale jeszcze dopelni, tych z ministerstwa sprawiedliwosci tez juz ma. Szkoly zamiast swieckich nauczyciel, wypelnia klechy, 30 milionow mieszkan, jak znalazl, nakaz plodzenia dzieci za 500 zl juz przygotowany. Nowa historia Polski tez, tyle tylko, ze to juz jest prawie gotowa- ta smolenska. Ulice (nie mowiac juz o miastach....) beda mialy jedna nazwe, pomnikow innych tez nie bedzie, tylko z tym jednym jedynym, wszedzie....
  Etc...etc...

 • gazeta.kr

  Oceniono 7 razy 1

  Może oceniajmy Panią Bieńkowską za to co robi? W mówieniu mistrzem jest Pan Tusk i to wystarczy.

 • iremus

  Oceniono 3 razy -1

  Nie powtarzaj się :) Przed chwilą dodałeś komentarz o tej samej treści która trafiła do głównego cenzora celem akceptacji i publikacji.
  ________________________________________________________________
  PKP należałoby sprywatyzować albo przekazać jako spłatę długów państwa polskiego wobec Watykanu i problemy skończyłyby się.

 • iremus

  Oceniono 2 razy -2

  PKP należałoby sprywatyzować albo przekazać jako spłatę długów państwa polskiego wobec Watykanu i problemy skończyłyby się.

 • gr_ub_y

  Oceniono 5 razy -1

  Jacy publicyści? To tylko partyjne klakiery rządu!

 • 31.februarius

  Oceniono 10 razy 2

  "Witaj Elu, wiesz jak cię lubię dziewczyno! No patrz, tak mnie dopadła ta astma, że od świtu muszę pić te świństwa"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX