Kurski broni Macierewicza: WSI to nie był zakon św. Franciszka. To towarzystwo lokowało agentów w mediach...

- Nie stawiałbym Macierewicza przed komisją śledczą, bo robi to z niego męczennika - przekonywał w Poranku Radia TOK FM Jacek Kurski, europoseł Solidarnej Polski. Jego zdaniem likwidacja WSI była niezbędna i słuszna. - Ale efekt jest, jaki jest - przyznał.
Jan Wróbel pytał w Poranku Radia TOK FM Jacka Kurskiego, europosła Solidarnej Polski o umorzenie prokuratorskiego śledztwa raportu z likwidacji WSI. - To było poważne czy dwulicowe? - zastanawiał się.

"Macierewicz nie ustrzegł się błędów"

- Sprawa jest mało poważna i całkowicie zastępcza - stwierdził Kurski. - Jakkolwiek Macierewicz nie ustrzegł się błędów przy sporządzaniu raportu, powiedzmy sobie szczerze, WSI to nie był zakon św. Franciszka. I wyjąwszy akcje osłaniające polskie operacje wojskowe za granicą, w kraju to towarzystwo lokowało agentów w mediach, partiach politycznych, obaliło niejednego premiera - mówił europoseł.

- Niejednego? Chyba tylko jednego? - zdziwił się Wróbel. - Od jednego do dwóch - poprawił się Kurski. - Mieli swój udział i w obalaniu Olszewskiego, Oleksego, Pawlaka. Prócz tego mnóstwo afer finansowych. Cały świat polityki był zgodny, że ta służba to państwo w państwie. Ale efekt jest, jaki jest - rozłożył ręce gość Poranka Radia TOK FM.

"Nie stawiałbym Macierewicza przed komisją śledczą"

- Nie stawiałbym Macierewicza przed komisją śledczą, bo robi to z niego męczennika - stwierdził wreszcie Kurski. - Ale też polaryzatora sceny politycznej, na czym skorzysta PO. Motywacja Tuska będzie cyniczna, żeby PiS nadać twarz Macierewicza. Z meritum nie ma to nic wspólnego - zakończył europoseł.

Więcej o:
Komentarze (25)
Kurski broni Macierewicza: WSI to nie był zakon św. Franciszka. To towarzystwo lokowało agentów w mediach...
Zaloguj się
 • tadek-1

  Oceniono 1 raz 1

  Tak panie Kurski. To towarzystwo kupowalo tez "za darmo" lesniczowki.

 • dziadekjam

  Oceniono 2 razy 2

  "...w kraju to towarzystwo lokowało agentów w mediach i partiach politycznych..."
  ===============================================================
  Oho! To Jacuś na dwóch etacikach siedział?

 • hastatrespasos

  Oceniono 1 raz 1

  Postawiłbym Szmacierewicza przed Trybunałem Stanu i przed sądem karnym, za wiele jego działań naruszających szereg przepisów kodeksu karnego. A jego kolejny obrońca, Jacek Kurski, także zasługuje na niejeden proces karny. To przecież jeden z polityków prawicy, którym niezależnie od tego jakie czyny karne popełniliby, z ich przemądrzałych łepetyn ani jeden włos nie spadnie. Nie odważą się na żaden krok prawny przeciw nim nigdy policja, ani prokuratura, a więc sądy nie mają szansy ukarać ich stosownie, jak tegoż Jacka K. za gwałcenie kodeksu drogowego. Kurski nie widzi w Szmacierewiczu męczennika, tzn. że wraz ze swymi byłymi kumotrami ze SPISKU stawia go na piedestale, upatruje w nim bohatera narodowego. Jeden wart drugiego, obaj należą do największych burzycieli spokoju w Polsce. Przy okazji, bo nie widzę tego jeszcze w serwisie: ciekawe co powie A. Seremet i jego podwładni na artykuł z GW, cytujący oświadczenia samego Szmacierewicza, iż jego raport był dokumentem państwowym! I że pisał te (zdaniem normalnych ludzi oskarżycielskie bzdury) jako funkcjonariusz państwowy! Ostatnio na zaprzeczenie jego twierdzeniom, w pokrętnym pisemku na 160 stron, prokuratura zmarnowała setki godzin pracy wysokopłatnych urzędasów. Ile łamańców prawnych i językowych zrobi teraz ta służba państwowa jeśli zechce zrobić z dwóch opinii, własnej i A. Szm., jedną prawdziwą na temat charakteru jego pracy i jego „dzieła”, kompromitującego jego samego i państwo polskie?

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 3 razy 3

  pittbull podlizuje się karłowatemu prezesikowi,paskudny łobuz szuka łaski w pisuarze....

 • ursynow33

  Oceniono 7 razy 7

  zagrywki przed wyborami do europarlamentu, nie chce stracic cieplej posadki!!!

 • ursynow33

  Oceniono 4 razy 4

  Za ile kupiles lesniczowke p. Kurski? Czy zaplaciles wszystkie mandaty za przekroczenie predkosci i niewlasciwe parkowanie przed lotniskiem?

 • jogurt.bartex

  Oceniono 4 razy 4

  Macierewicz, sam, we własnej osobie, oskarża prokuraturę o KŁAMSTWO, dotyczące jego osoby i jego raportu.!
  Mimo tak wielkiego wysiłku prokuratury, by czyny Macierewicza pomniejszyć, uznać je za mało istotne.... Ale tak właśnie reagują socjopaci..!

  uciekamydoprzodu.blog.pl/socjopata-ktoz-to-taki-katalina/

 • d-dedimery

  Oceniono 18 razy 10

  Nie chodzi o samą likwidację WSI...Chodzi o kłamstwa, pomówienia przez Macierewicza, niewinnych ludzi, beż najmniejszych dowodów... Jedynym kryterium , jakie stosował Macierewicz, to jego odczucia i przeczucia..!
  Do dziś, Macierewicz, nie przedstawił ŻADNEGO dowodu, dokumentu, na potwierdzenie swoich tez w raporcie...
  Ale najważniejsze jest to, że Macierewicz to ewidentny zdrajca Polski, który wydał ,wrogom Polski, poprzez swój raport, zasoby wywiadowcze służb specjalnych RP... Irak,Iran,Rosja,Afganistan..itd. gdzie działa{?} nasz wywiad, został przez Macierewicza kompletnie rozbity, a wielu agentów polskich, wpadło w łapy wrogów Polaki...Inni się ukrywają, lub zgineli...I o to tu chodzi, o ZDRADĘ interesów RP, przez Macierewicza i jego MOCODAWCÓW..!
  Pytanie : Dlaczego prezydent Kaczyński, utajnił i nie zezwolił na ujawnienie aneksu do raportu, autorstwa Macierewicza ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX