"Kalisz nie będzie startował do europarlamentu jako kandydat Twojego Ruchu". Kłótnia o nazwę listy

"Ryszard Kalisz nie startuje w najbliższych wyborach do europarlamentu z list Twojego Ruchu" - podało na Twitterze stowarzyszenie Dom Wszystkich Polska, któremu przewodniczy Kalisz.
Oświadczenie brzmi dość zagadkowo, gdyż Kalisz wcześniej nie deklarował, że chce być europosłem z ramienia Twojego Ruchu. Miał za to być jedynką na liście Europy Plus - koalicji kilku ugrupowań, w tym m.in. Twojego Ruchu i Stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska, które założył Kalisz.

Nieco światła na deklarację rzucił Andrzej Rozenek, który opublikował na Twitterze wczorajszy komunikat prasowy stowarzyszenia Kalisza:Czytamy w nim, że członkowie stowarzyszenia chcą kandydować do europarlamentu, nie odpowiada im jednak pomysł, żeby Europę Plus przemianować na "Twój Ruch Europa Plus". Kalisz ma w imieniu stowarzyszenia prowadzić negocjacje w tej sprawie z innymi członkami Europy Plus.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>