Semka: "Każde pytanie dot. Owsiaka uznaje się za podłość". Kuczyński: "Ale ataki na WOŚP przekroczyły granice"

- Tworzy się sytuacja, w której Owsiak jest świętą krową - mówił w Poranku Radia TOK FM Piotr Semka. Jego zdaniem każde krytyczne pytanie dotyczące WOŚP jest zbywane. - Owsiak zamiast odnieść się do nich, wskakuje na stół i krzyczy "gdzie jest słoik" - krytykował publicysta "Do Rzeczy".
Dominika Wielowieyska mówiła w Poranku Radia TOK FM, że do tegorocznej Nagrody Radia TOK FM im. Anny Laszuk zgłosiłaby Ewę Błaszczyk, aktorkę, która była inicjatorką powstania kliniki "Budzik" dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. - Dopisałbym się do tej kandydatury - zgodził się Waldemar Kuczyński. - Tę panią dotknęło straszne nieszczęście i ona potrafiła przekształcić to w sprawę piękną, publiczną i ludzką - zaznaczył.

"Owsiak robi dobre rzeczy, ale jednocześnie demonstruje polityczny temperament"

Kandydaturę Błaszczyk poparł także Piotr Semka z "Do Rzeczy". - Wykorzystam tę okazję i pociągnę was za wąsy - zastrzegł jednak. - Pani Błaszczyk to pozytywny przykład, który tłumaczy, dlaczego cieszy się sympatią od prawej do lewej, a Jerzy Owsiak nie. Pani Błaszczyk unika deklaracji politycznych, unika mówienia, że chciałaby przywalić przeciwnikom Lecha Wałęsy - mówił publicysta.

Owsiak: "Polska, oszaleliście?! Gdzie jest ten słoik z pieniędzmi, który chowam?" >>>

- Potem nie dziwcie się, jeśli na dniu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy część osób ma dystans wobec Owsiaka. Gdyby zachowywał się jak Błaszyczk, nie byłoby problemu. A tak można zrobić tyradę: co za świnie z prawicy, nie uznają Owsiaka, który robi bardzo dobre rzeczy. Tak, robi dobre rzeczy, ale jednocześnie nie może się powstrzymać od roli człowieka wypowiadającego się przeciwko niektórym politykom prawicy czy demonstrującego swój temperament, który potrafi być dla innych nieprzyjemny - stwierdził Semka.

"Niech Owsiak wyjmie swoją osobę z okładania się cepem"

- Czy Owsiak kupuje inkubatory dla dzieci polityków lewicy? - dziwiła się Agata Nowakowska z "Gazety Wyborczej". - Należy oddzielać jego poglądy od tego, co robi dla nas wszystkich. Owsiak jest twarzą fundacji, ale to nie jest jego prywatny folwark. Robienie sprawy politycznej z kupowania inkubatorów czy opiekowania się nad ludźmi starszymi jest grzechem, bo narusza fundamenty tej wspólnotowości. Pewne rzeczy muszą być wyjęte z takiego okładania się cepem - zaznaczyła dziennikarka. - To niech Owsiak wyjmie swoją osobę z okładania się cepem - żachnął się Semka. - Jeśli tego nie potrafi, niech się nie dziwi, że potem wzbudza kontrowersje - dodał.

- A gdybym teraz zapytała o wiceministra Królikowskiego, mówiłbyś "nie, minister ma prawo do swoich poglądów" - stwierdziła Nowakowska. - A jakie znasz wypowiedzi ministra Królikowskiego, które wchodziłyby w konflikty polityczne w Polsce? On odnosił się do ustaw według swojej najlepszej wiedzy prawniczej - przekonywał Semka.

"Jeśli są wątpliwości, warto zapytać, czy sam Owsiak ich nie stwarza"

- Tworzy się sytuacja, w której Owsiak jest świętą krową. Każde pytanie jest zbywane jako "podłość". To skłania do niemądrych reakcji - wskazywał Semka. - Natomiast Owsiak, który zamiast odnieść się do tego, wskakuje na stół i krzyczy "gdzie jest słoik", budzi jeszcze większe emocje. I wtedy mówi się: "no tak, rozumiem Jurka, wściekł się, bo ma tego dosyć". Tak nie jest. Jeśli jest się w życiu publicznym, trzeba odpowiedzieć na pytania, nawet najbardziej dokładne. Jeśli są wątpliwości, warto zapytać, czy sam Owsiak ich nie stwarza. A jak puszczają mu nerwy, niech się nie dziwi, że będzie traktowany jako element politycznego folkloru - stwierdził publicysta.

- Oczywiście każdy ma prawo do swoich poglądów i każdy może być krytykowany - przyznał Kuczyński. Jednak jego zdaniem ataki na WOŚP w tym roku przekroczyły granice. - Brutalne ataki były gigantycznym wykroczeniem przeciwko przykazaniu "nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu". Tam była nieprawdopodobna ilość kłamstw - zaznaczył publicysta.

Więcej o:
Komentarze (62)
Semka: "Każde pytanie dot. Owsiaka uznaje się za podłość". Kuczyński: "Ale ataki na WOŚP przekroczyły granice"
Zaloguj się
 • hydros

  Oceniono 2 razy 0

  Skończyły się dobre czasy, kiedy mieli opanowaną telewizję publiczną i inne media. Teraz o tych panach ludzie zapomnieli i taki Semka i inni bierze się za Owsiaka "ulubieńca" czarnych i katoprawicy.Owsiak nie musi wam odpowiadać a jeżeli chcecie go oskarżać za jakieś niegodne czyny, to zgłaszajcie do prokuratora.

 • ukw8087

  Oceniono 2 razy 2

  Semka , zamilcz ...
  Spójrz w lustro , a ujrzysz chorego człowieka , prawdopodobnie cukrzyka z nadciśnieniem ...
  WOŚP też zbiera na sprzęt i pomoc dla takich , jak Ty ...
  Nie zapominaj o tym , Semka ...

 • erpe

  Oceniono 2 razy 0

  Panie Jurku rób Pan swoje. Z idiotami się nie gada. Ich się OLEWA.
  Amen

 • gabkamski

  Oceniono 4 razy -2

  Witajcie śmieciowe lemingi, jeśli nie umiecie czytać, wyciągać wniosków z prostych dokumentów księgowych (różnice w saldach), a także łączyć faktów, to pozwólcie, że powiem tylko, iż wystarczy zadzwonić do szpitali dziecięcych i nie tylko i spytać ich , ile z nich wykorzystuje sprzęt kupiony od Owsika, a ile stoi niezakontraktowanych przez NFZ, z powodu braku pieniędzy? Liczy się praktyczne ich wykorzystanie, a nie nabijanie kasy producentom i pośrednikom handlowym! Ludzie jak wiem, że "Orkiestrę" kojarzycie z własną podmiotowością, że oto ktoś ceni wasz gest, że możecie coś zrobić będąc dla polityków i obecnego Nie-rządu tylko śmieciem umownym obywatelem do dojenia, podatkowym bydłem. które idzie bez mrugnięcia oka na rzeź i nie kuma czaczy, że z roku na rok jako starsi i słabsi jesteście tylko mięsem wyborczym i modelowym lemingiem, któremu można wmówić, że Orkiestra robi coś dla Was, w miejsce Państwa dojącego niesamowitą kasę z POlaków-Szaraków i że byłby u nas dawno już polski "Majdan", gdyby jeszcze żywność poszła w górę i inne opłaty, bo wiadomo, że POlak głodny to zły", ale mam nadzieję, że jak zostaniecie bez emerytury i opieki na starość. A wiedzcie mi podjąć decyzję o swojej eutanazji jest cholernie ciężko (wiem coś o tym, bo moja mama umierała na raka trzy lata i prosiła o to lekarzy, ale jeszcze wtedy w latach 90-tych nie było o tym mowy) Obudźcie się z letargu!

 • watyklan

  Oceniono 3 razy 3

  Szykuje się kolejny rekord w zbiórce już na przyszły rok! :)) Podłość tego prawicowego ścierwa przekroczyła wszelkie możliwe granice. F U C K YOU!!! Owsiaka możecie pocałować w dupę!!

 • watyklan

  Oceniono 2 razy 2

  Prawicowe bydło wszystko utytła w g ównie. Semka robi to samo. Kto zaprasza ten opiniotwórczy "autorytet"? To prawicowy oszołom!

 • wieslawjablonski6

  Oceniono 3 razy 1

  Panie Semka , jakie pytania ? Ordynarnie kłamie się , przeinacza fakty , albo pisze się półprawdy i to jest cała prawda.

 • litrahalf

  Oceniono 7 razy 1

  Tak red. Semka , wy prostu jesteście odpychający. Słucham pana i podobnych panu populistycznych (prawica czy konserwatyści to określenia na które nie zasługujecie) dziennikarzy i niemal zawsze nasuwa się tylko jedno pytanie: Czy ten człowiek jest aż tak głupi czy aż tak podły? Jeżeli odbywa się to w TV, język ciała zazwyczaj nie pozostawia wątpliwości. Podli.

 • kibic_rudego

  Oceniono 3 razy 3

  to dzięki księżom, i takim jak Semka Wildstein itp
  katolik coraz częściej znaczy przygłup

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX