Michalik: Nie ma "krucjaty nienawiści" wobec gender. Jest spokojna przestroga

Nie ma "krucjaty nienawiści" wobec gender. - Mamy do czynienia z analizą, spokojną przestrogą - powiedział arcybiskup Józef Michalik w RMF FM. - To koncepcja odejścia od prawa nie tyle boskiego, a nawet od prawa natury, że ten subiektywizm będzie uprawomocniony w wyborze płci - dodał jednak.
Według arcybiskupa Michalika Kościół tylko ostrzega przed "ideologią gender". Hierarcha podkreślił, że w tej kwestii "zdania nie zmieni". - Nie jesteśmy pierwsi, jesteśmy już siódmą Konferencją Episkopatu, która zabiera głos i przestrzega przed manipulacjami związanymi z tą właśnie ideologią - zaznaczył.

"Wypuśćmy panią profesor, niech ona będzie pierwsza"

Arcybiskup stanowczo odrzuca możliwość, jakoby gender mogło być tylko "uwalnianiem ograniczeń wynikających z roli społecznej uwarunkowanej płcią", jak mówi prof. Magdalena Środa. - Jeśliby się chciało wszystkie ograniczenia uwolnić, uważać to za postęp, to wtedy, powiedzmy, niech wszyscy jeżdżą lewą czy prawą na ulicy - grzmiał na antenie. - Wypuśćmy panią profesor, niech ona będzie pierwsza, która pojedzie tak, jak chce, tą ulicą, i następni, naprzeciwko niej, niech także jadą ci, którzy też podobną ideologię jak ona wyznają - podsumował.

- Na szczęście w Polsce każda ideologia budzi nienawiść. Mamy tu do czynienia z ideologią. Reakcja narodu, Polaków, była poprawna. Dlatego że to jest teoria, którą się chce narzucić - ostrzegł Michalik. - Koncepcja odejścia od prawa natury, że ten subiektywizm będzie uprawomocniony w wyborze płci, ta kulturowość, możliwość zmiany płci czy zastosowanie tychże przesłanek do wychowania dziecka, to jest bardzo niebezpieczne - ostrzegł.

Od kilku tygodni hierarchowie kościelni atakują w swoich wypowiedziach "ideologię gender". Działacze lewicowi i feministyczni kontrują, że "ideologia gender" nie istnieje, a sama teoria gender dotyczy kwestii równości płci.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (231)
Michalik: Nie ma "krucjaty nienawiści" wobec gender. Jest spokojna przestroga
Zaloguj się
 • privus

  0

  Michalik ma rację jak Kononowicz. Nie ma niczego. Ani kościelnej ucieczki przed rzeczywistością w gender, ani pedofilstwa w Kosciele, michalikowego getta dla katolików...
  Michalika tez nie ma. Bo to wszystko, to tylko jakaś fatamorgana wędrujących przypadkowo po teologiii błędnych rycerzy. Gdyby ktoś miał weątpliwości, to wróżka prawdę powie :)

 • ateofi

  Oceniono 1 raz 1

  Aha, czyli świr w koloratce o nazwisko OKO tylko "łagodnie przestrzega" przed gender porównując to stalinizmu i i mówiac, ze ta idea ma korzenie jak rezim POl Pota. OK, spoko - chciałabym wiedzieć, co dla tego klechy oznacza "mniej łagodne" albo "mocne" przestrzeganie?

 • dementia13

  Oceniono 2 razy 2

  Wszystko dla przykrycia panoszącej się kościelnej pedofilii i rozwiązłości.

 • pintapalec

  Oceniono 3 razy 3

  Największa Mafijna Zbrodnicza Organizacja Przestępcza na Świecie: Komu można przypiąć tą etykietę ? Wojny, krucjaty inkwizycje,tortury, totalitaryzm, zbrodnie przeciw ludzkości, wspieranie faszyzmu, ukrywanie morderców i zbrodniarzy, łamanie przykazań, szantaż, kradzież dzieci, wynaturzenia, pedofilia, hemofilia parafialna, homoseksualizm, tuszowanie skandali pedofilskich, wspieranie dyskryminacji kobiet i mniejszości, antysemityzm, walka z innymi kościołami i ruchami religijnymi, zagarnianie majątków, współpraca z reżimem, współpraca z mafią, upokarzanie dzieci, bicie, zmuszanie ich do niewolniczej pracy, finansowe nadużycia i oszustwa, wyłudzanie kasy z budżetu państwa, korupcja, hipokryzja, pranie brudnych pieniędzy, przemożny wpływ na życie, spiski, skandale, intrygi, zawiści, mieszanie się do polityki, sex z nieletnimi, szerzenie kłamstwa, zgnilizna moralna, zepsucie moralne, ograniczenie umysłu, zmasowany psychiczny nacisk, absolutyzm, dogmatyzm, ciemnota, tradycja, nepotyzm,zmowy milczenia, Indoktrynacja, zakłamana propaganda, terror psychiczny, niejednokrotne stawanie po stronie wroga.

 • jabo23

  Oceniono 3 razy 3

  Obłuda należy do typowych cech chrześcijaństwa. To ona właśnie, jak nic innego (poza zbrodnią, wojnami i wyzyskiem), stanowi o jego obliczu, jest treścią jego istoty.
  „Dopóki moralności chrześcijańskiej nie traktuje się jako zbrodni głównej przeciwko życiu, dopóty jej obrońcy mają łatwe zadanie." /Friedrich Nietzsche/

 • soax_oi

  Oceniono 2 razy 2

  Coś pan arcybiskup bełkocze. Może po spożyciu, niczym inny ksiądz - Jarosław S.? Jeśli nie wsiądzie w tym niebłogosławionym stanie za kółko, wybaczę.

 • kazek1948

  Oceniono 5 razy 5

  Michalik , a Pana policjanta przeprosiłeś.???

 • funkenschlag

  Oceniono 4 razy 4

  Poza tym, czy ktoś ktoś w końcu powiedziałby czym są Gender Studies i teorie z nimi związane? Są to tylko teorie, które próbują opisywać rzeczywistość, a nie ideologie które próbują ją kształtować!

 • funkenschlag

  Oceniono 4 razy 4

  Głupia baba! Oh sorry, pan ksiądz, pomyliło mi się bo w sukience chodzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX