Ekspert: Do informacji o śmierci Doku Umarowa należy podchodzić z dystansem. To byłby już jego kolejny zgon

Dr Adam Eberhardt z Ośrodka Studiów Wschodnich tłumaczył w TOK FM, że do informacji o śmierci przywódcy kaukaskiego podziemia Doku Umarowa podchodzi z dystansem, bo jak mówił - byłby to już któryś z kolei akt zgonu zamachowca.
- Jeżeli potwierdzą się informacje, że Umarow zginął w operacji antyterrorystycznej, byłby to ogromny sukces władz rosyjskich. W szczególności przed igrzyskami w Soczi - komentował Eberhardt, ale jak podkreślał: - Nie można wykluczyć, że mamy do czynienia z dezinformacją. W tym przypadku nawet zamierzoną. Może chodzi o to, aby skłonić Umarowa do działań, które pozwoliłyby go zlokalizować, możliwe również, że nie jest to działanie celowe - mówił analityk.

Kadyrow: W Czeczeni jest bezpieczniej niż w Moskwie

Wczoraj prezydent Czeczenii Ramzan Kadyrow ogłosił, że największy wróg Kremla i przywódca kaukaskiego podziemia Doku Umarow nie żyje. Umarow groził serią zamachów terrorystycznych, które miały uniemożliwić zimowe igrzyska olimpijskie w Soczi.

- Mogę powiedzieć oficjalnie, że nie stworzy on już żadnego zagrożenia. Właśnie szukamy jego ciała - portal Wyborcza.pl cytował słowa Kadyrowa, powołując się na ITAR-TASS. Prezydent Czeczenii miał też stwierdzić, że dziś w tym kraju jest "bezpieczniej niż w Moskwie" i jest to najspokojniejszy region w całej Federacji Rosyjskiej.

Więcej o:
Komentarze (4)
Ekspert: Do informacji o śmierci Doku Umarowa należy podchodzić z dystansem. To byłby już jego kolejny zgon
Zaloguj się
 • supertlumacz

  Oceniono 15 razy 5

  Jako stały widz telewizji rosyjskiej potwierdzam słowa prezydenta Czeczenii Ramzana Kadyrowa:
  1. Czeczenii najbezpieczniej, bo zamachowcy są tak niepopularni, że w przypadku schwytania ryzykują SPONTANICZNYMI torturami bliższej i dalszej rodziny.
  2. Popularność WWP w Czeczenii nie spada poniżej 99%. Złośliwi mówią że Kadyrow ma zatargi z Patriarchą Cyrylem, bo lansuje WWP na kalifa...

  A w ogóle to dziwię się że GW skorzystała z usług prawdziwego eksperta jak Dr Adam Eberhardt z Ośrodka Studiów Wschodnich...

  Od razu poznać: na temat, słownictwo poprawne,

 • anton_pl

  Oceniono 7 razy 3

  Ramzan mówił że ten bandzior na 99% gryzie piasek, ale jeszcze szukają ciała...

 • prezio01

  Oceniono 25 razy -21

  www.youtube.com/watch?v=-yyb_jsVXeU
  Oto jaka jest prawda. To ruskie psy są terrorystami i najeźdźcami w Czeczenii tak jak byli w Polsce. U nas tez AKowców nazywali terrorystami . Typowa swołocz sowiecka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX