Komisja śledcza ds. Macierewicza? To coraz bardziej prawdopodobne - za są SLD i Twój Ruch, PO wypowiada się ciepło

- Jestem za komisją śledczą w sprawie wiadomego szkodnika - powiedział wczoraj szef klubu PO Rafał Grupiński ?Gazecie Wyborczej?. Dzień wcześniej w TVN 24 stwierdził: - Należy wyjaśnić, w jaki sposób Macierewicz szkodził Polsce.
Jeszcze niedawno powołanie komisji śledczej, która zbada, jak Antoni Macierewicz likwidował WSI, wydawało się nierealne. Pomysł partii Janusza Palikota, ogłoszony 10 stycznia, nie miał poparcia PO. Sytuacja zmieniła się po ujawnieniu przez "Wyborczą" argumentów warszawskiej prokuratury, która po pięciu latach śledztwa umorzyła sprawę.

Wczoraj Palikot mówił nam - pisze "Gazeta Wyborcza" - że jest pewny poparcia Platformy, choć jak zaznaczał, ostateczna decyzja nastąpi, gdy z urlopu wróci premier Donald Tusk. - Decyzja będzie w przyszłym tygodniu. Bardzo poważnie rozważamy konieczność powołania takiej komisji - podkreśla szef klubu PO Rafał Grupiński.

Polityk z najbliższego otoczenia Tuska mówi, że premier "mocno rozważa" poparcie. - Wprawdzie w 2006 r. wspólnie z PiS głosowaliśmy za rozwiązaniem WSI, ale po ogłoszeniu raportu Macierewicza pierwsi go skrytykowaliśmy za ujawnienie tajemnic polskich służb specjalnych i rzucanie bezpodstawnych oskarżeń.

Cały artykuł w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" >>

Więcej o:
Komentarze (28)
Komisja śledcza ds. Macierewicza? To coraz bardziej prawdopodobne - za są SLD i Twój Ruch, PO wypowiada się ciepło
Zaloguj się
 • jabo23

  Oceniono 1 raz 1

  @dziadekjam
  I darmowa reklama ;-)

 • jabo23

  Oceniono 1 raz 1

  Nie rozumiem w czym problem. Potrzebny tylko wyrok. Skoro poseł Macierewicz prywatnie ukradł milion PLN, to niech go teraz prywatnie zwróci.

 • piotr110660

  0

  Putiniizacja polski?

 • mietty1941

  Oceniono 2 razy 0

  Skoro prokurator umorzył postępowanie, to jedynym sposobem na wyjaśnienie sprawy p. Macierewicza, pozostaje Sejmowa Komisja Śledcza.

 • jurekzoliwy

  Oceniono 4 razy 4

  Naiwni myślą, że zdyscyplinują Macierewicza. On przegada całą komisję i wszystkich reporterów. Szkodnika trzeba unieszkodliwić prawnymi środkami standardowymi a przedtem odpolitycznić prokuraturą.

 • 1pirat2

  Oceniono 7 razy 5

  Może zamiast komisji śledczej,która może nie zostać przez większość zaoprobowana, podłączyć Macierowicza pod tą ustawę dla szczególnie niebezpiecznych i szkodliwych osób i zamknąć go z jakimś Napoleonem,

 • katon61

  Oceniono 4 razy 4

  Są w kraju ogromne połacie ciemnoty. Politycy opcji "patriotycznej" doskonale o tym wiedzą i uprawiają orkę na umysłowym ugorze, bo każdy uwiedziony to konkretny głos w wyborach. Grzebiąc w Otchłani prawicowych portali, rzuca się w oczy odklejenie od rzeczywistości, jakiś alternatywny model jej postrzegania. Ważne jest, by ta narracja nie zaczęła dominować, bo wtedy znów staniemy się pośmiewiskiem Europy. I znów ktoś powie jak w 2005 r. "A to taki fajny kraj był..."

 • jackie53

  Oceniono 9 razy 7

  Jaka komisja? Nim powinien się zająć od razu prokurator a w najlepszym wypadku psychiatra!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX