Komisja śledcza ds. Macierewicza? To coraz bardziej prawdopodobne - za są SLD i Twój Ruch, PO wypowiada się ciepło

- Jestem za komisją śledczą w sprawie wiadomego szkodnika - powiedział wczoraj szef klubu PO Rafał Grupiński ?Gazecie Wyborczej?. Dzień wcześniej w TVN 24 stwierdził: - Należy wyjaśnić, w jaki sposób Macierewicz szkodził Polsce.
Jeszcze niedawno powołanie komisji śledczej, która zbada, jak Antoni Macierewicz likwidował WSI, wydawało się nierealne. Pomysł partii Janusza Palikota, ogłoszony 10 stycznia, nie miał poparcia PO. Sytuacja zmieniła się po ujawnieniu przez "Wyborczą" argumentów warszawskiej prokuratury, która po pięciu latach śledztwa umorzyła sprawę.

Wczoraj Palikot mówił nam - pisze "Gazeta Wyborcza" - że jest pewny poparcia Platformy, choć jak zaznaczał, ostateczna decyzja nastąpi, gdy z urlopu wróci premier Donald Tusk. - Decyzja będzie w przyszłym tygodniu. Bardzo poważnie rozważamy konieczność powołania takiej komisji - podkreśla szef klubu PO Rafał Grupiński.

Polityk z najbliższego otoczenia Tuska mówi, że premier "mocno rozważa" poparcie. - Wprawdzie w 2006 r. wspólnie z PiS głosowaliśmy za rozwiązaniem WSI, ale po ogłoszeniu raportu Macierewicza pierwsi go skrytykowaliśmy za ujawnienie tajemnic polskich służb specjalnych i rzucanie bezpodstawnych oskarżeń.

Cały artykuł w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" >>

Więcej o: