Awantura podczas promocji książki Anny Grodzkiej w Empiku

?Nie tęczowa, nie laicka, tylko Polska katolicka? - skandowali działacze ONR, którzy zakłócili we wtorek promocję książki Anny Grodzkiej w Empiku przy Marszałkowskiej. Ochrona księgarni była bezradna. Trzeba było wezwać policję.
Spotkanie zaczęło się o godz. 18. Posłanka Twojego Ruchu miała podpisywać autobiograficzną książkę "Mam na imię Ania" o tym, jak zmieniła płeć. Ale kilka minut później do Empiku wtargnęło około 20 młodych ludzi z Obozu Narodowo-Radykalnego. Wielu z nich miało na ramionach opaski ze znakiem falangi. Skandowali: "Zakaz pedałowania", "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę", "Nie tęczowa, nie laicka, tylko Polska katolicka".

Anna Grodzka nie reagowała. Gdy ochrona próbowała ich wyprosić, ci oświadczyli, że spotkanie ma charakter otwarty. Interweniowali także uczestnicy spotkania, ale równie bezskutecznie. - Wynoś się stąd! - krzyknęła jedna z kobiet do ONR-owca nagrywającego całą akcję na iPadzie. - To ty się wynoś! I bez agresji proszę - odpowiedział jej piskliwym głosem.Po trwającej kilka minut pyskówce Anna Grodzka zeszła z podium. Kierownictwo Empiku wezwało policję. Pojawiło się dwóch funkcjonariuszy, ale nie bardzo wiedzieli, co mają począć z tak liczną grupą zadymiarzy, więc wezwali posiłki. Do czasu ich przybycia z głośników puszczono głośną muzykę, która miała zagłuszyć skandowane hasła.

- To smutne, co się stało. Nie znam się na działaniach policji, ale po zgłoszeniu aktu chuligaństwa powinni bardziej zdecydowanie reagować. A to przecież jest ewidentne chuligaństwo - komentowała Anna Grodzka. - To, co się stało, w żaden sposób nie wpłynie na to, co robię. Szkoda tylko, że ludziom, którzy przyszli porozmawiać o książce, inni na to nie pozwolili.

Przed godz. 19 w Empiku zjawiły się policyjne posiłki. Około 20 funkcjonariuszy wyprowadziło ONR-owców. W sprawie trzech osób zostaną sporządzone wnioski do sądu. Spotkanie z Anną Grodzką przebiegało już bez zakłóceń.

Więcej o:
Komentarze (672)
Awantura podczas promocji książki Anny Grodzkiej w Empiku
Zaloguj się
 • soax_oi

  Oceniono 2 razy 0

  Sami chłopcy z ONRu są zapewne w skrytości duszy tak heteroseksualni jak kierownictwo SA w III Rzeszy. Zamiast się z tym pogodzić, popadają w skrajne zaprzeczenie - już dawno temu zaobserwowano, że fanatyzm może być nadkompensacją wątpliwości ;).

 • piotrek fawor

  Oceniono 9 razy -1

  Brawo chłopaki tępić ten falsyfikat kobiety.
  To coś prze brane za kobietę nie powinno straszyć ludzi a promowanie zachowań patologicznych takich jak transseksualizm powinno być zabronione tak jak i homoseksualizm nikt pedalstwa w Polsce nie potrzebuje niech wyemigrują i roznoszą hifa gdzie indziej
  takie "Książki powinny iść na opał dla ubogich ludzi którym zabiera się dzieci tylko za to
  że nie mają na rachunki Pozdrawiam

 • pastorcico

  Oceniono 5 razy 3

  Nie będę się wyrażać, bo przecież to Polacy katolicy, ale...
  Już dawno stwierdzono, że ci którzy obawiają się posądzenia o coś, najgłośniej krzyczą przeciwko czemuś. Złodziej krzyczy łapać złodzieja, niejeden "święty" przed ludźmi, w zaciszu domowym ślini się oglądając pornosy itd.
  Prawdziwy facet nie musi głośno krzyczeć żeby cokolwiek udowodnić. Takie zachowanie świadczy tylko i wyłącznie o poziomie takich gości. Młode gó...arze, którym hormony szaleją, tylko nie wiadomo jakie...

 • Magi Mras

  Oceniono 6 razy 4

  zwykła banda dewiantów !!! krzykaczy ! Zera intelektualne , czytajęce książki z obrazkami , najlepiej żeby to były pisemka z gołymi PANAMI ! krypto geye !

 • pawel.lewski

  Oceniono 9 razy -1

  Trzeba było olać Grodzkiego i po kłopocie, z padałami wszyscy się pier...lą bez potrzeby.

 • dd4a

  Oceniono 5 razy -1

  Kazek100 co Ty najlepszego mówisz człowieku. Jeżeli masz dzieci to im współczuje jeżeli nie masz to mogę Cię wytłumaczyć. Jedno jest pewne Grodzka to wynalazek jak reszta tego typu ludzi. Jeżeli czuje się kobietą niech i nią będzie a nie obnosi się z tym jak to jest jej ciężko i pisze książki. I gdyby nie potrzeba polityki na błaznów nadal by była nikim. Kim jest co osiągnęła jakim jest wzorcem dla młodzieży? Dziwie się firmie Empik że pozwala na to zamiast zaprosić naprawdę kogoś kto może być autorytetom.
  Ps: Emerytom jest również cieżko przejść przez starość są szykanowani w przychodniach poniżani w autobusach ale nie mają co tydzień premier książek "Ja staruszek" w Empiku.

 • ouimet

  Oceniono 5 razy 1

  czy w promocji byly tez podpaski pana Ani?
  Kupujesz 2 ksiazki-podpaska gratis/z kupa?,bo raczej nie krwawi/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX