Robił zdjęcia półnagiej modelce na tarasie Empire State Building. Zapłaci 1,1 mln dolarów zadośćuczynienia?

"Zarząd nowojorskiego wieżowca Empire State Building złożył pozew przeciwko fotografowi, który robił zdjęcia półnagiej modelce na tarasie widokowym budynku" - napisał "The Independent". "Pozew opiewa na kwotę 1,1 mln dolarów" - dodał portal.
Do zdarzenia doszło 9 sierpnia zeszłego roku. Fotograf Allen Henson przeprowadził sesję fotograficzną na 86. piętrze nowojorskiego drapacza chmur Empire State Building, gdzie mieści się taras widokowy. W sesji brała udział modelka, która występowała topless."W pozwie przeciwko Hensonowi złożonym w sądzie na Manhattanie napisano, że Henson zrobił zdjęcia bez zgody zarządu Empire State Building" - podał "The Independent". W dokumencie można też przeczytać, że "Pan Henson zakłócił działalność tarasu widokowego w wieżowcu i zagroził jego reputacji jako bezpiecznej i przyjaznej rodzinom atrakcji turystycznej".

"Działanie fotografa było potencjalnie niebezpieczne"

Dyrekcja wieżowca zarzuciła też fotografowi, że "jego działanie było niestosowne i potencjalnie niebezpieczne" i miało "cel komercyjny".

Teraz Henson może zapłacić nawet 1,1 mln dolarów zadośćuczynienia na rzecz zarządu Empire State Building. Grozi mu też zakaz wstępu do wieżowca.

Fotograf skomentował na Twitterze skierowanie przeciw niemu pozwu: "Pozwano mnie o milion dolarów. To może być bardzo ciekawe... Śledźcie wydarzenia na bieżąco" - zwrócił się do czytelników swojego profilu.W rozmowie z gazetą "Daily News" Henson mówił: "Piersi są niebezpieczne? Przyjmuję rozgłos, który na mnie spadł, ale ciężko odnosić mi się do sprawy na poważnie". Fotograf zaprzeczył też, że przeprowadził sesję fotograficzną w celach komercyjnych.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (47)
Robił zdjęcia półnagiej modelce na tarasie Empire State Building. Zapłaci 1,1 mln dolarów zadośćuczynienia?
Zaloguj się
 • glemp1

  Oceniono 4 razy 4

  Skoro męskie piersi są bezpieczne i nie stanowią nieprzyzwoitego widoku, to damskie w niczym im nie ustępują. Precz z seksizmem!

 • gaboa

  Oceniono 5 razy 5

  Najbardziej dziwią mnie te wielkości pozwów w US&A. Na kwotę, jaką musiałby zapłacić pan fotograf za robienie zdjęć cyckom, przeciętny Kowalski musiałby pracować całe życie, umrzeć, zmartwychwstać i pracować do swojej ponownej śmierci

 • lukasz2010

  Oceniono 7 razy 5

  Pewnikiem terrorysta jakiś, przecież mogły jej implanty wybuchnąć.

 • zapytalski

  Oceniono 5 razy 5

  Ameryka to dziwny kraj. Cycki atakują Empire State Building. STRASZNE!!!

 • gelbigel

  Oceniono 3 razy 1

  amerykane - chorzy ludzie albo po prostu hieny ALBO chcą odstraszyć następców fotografa :)

 • goffer_pl

  Oceniono 5 razy 5

  Kraj, który jest imperium porno. A nie można w nim piersi odsłonić.

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 3 razy 1

  dziwne, że nie pozwali go o miliard?

 • arhangel

  Oceniono 18 razy 16

  dlaczego zaraz amerykańska

  na widok mnie czekającego przed damską szatnią przy pewnym basenie
  stojącego w garniturze z damską torebką w reku i jakimis tobolkami

  otyła pani w starszym wieku dramatycznie wparowała do szatni i zaczela opowiadac że tam na zewnatrz czai sie zboczeniec i psychopata ktory podglada nagie kobiety

  teraz juz podgladanie kobiet to zboczenie ktore powinno byc jak najsurowiej karane
  najlepiej zbiorowym gwałtem w więzieniu

 • kloceklego

  Oceniono 10 razy 6

  "Pan Henson zakłócił działalność tarasu widokowego w wieżowcu i zagroził jego reputacji jako bezpiecznej i przyjaznej rodzinom atrakcji turystycznej" - widać zarządcy budynku nie byli jako niemowlęta karmieni cycem, tylko hamburgerami z procy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX