"Pozbyliście się Gowina i przyszedł inny Gowin?" - Wróbel pyta Biernata o Marka Biernackiego

- Marek Biernacki to flagowy okręt konserwatywno-katolickiej frakcji w PO. Czy to nie jest obciążenie dla partii, w momencie kiedy nastroje w kraju stają się antykościelne? - pytał Jan Wróblem ministra Andrzeja Biernata. Ale szef resortu sportu nie widzi problemu. - Uważam, że siłą PO jest jej różnorodność - mówił w TOK FM.
Odejście z PO Jarosława Gowina oceniono jako mocne osłabienie konserwatywnej frakcji w partii. Ale według Jana Wróbla, prawe skrzydło ma się bardzo dobrze - np. za sprawą Marka Biernackiego

- Minister Biernacki to flagowy okręt frakcji konserwatywno-katolickiej. Czy to nie jest obciążenie dla partii, w momencie kiedy nastroje w kraju się robią antykościelne? Pozbyliście się Jarosława Gowina a zamiast tego przyszedł inny Gowin - pytał gospodarz "Poranka Radia TOK FM" Andrzeja Biernata.

Ale według ministra sportu, zaszczytu dla Marka Biernackiego to nic złego. - Siłą Platformy Obywatelskiej zawsze było to, że po lewej strony mamy Bartosza Arłukowicza, a z prawej np. Ireneusza Rasia. To nikomu nie szkodziło. Nawet jak dochodziło do napięć, to po takich incydentalnych nerwowych zachowaniach wracaliśmy do współpracy. Nie widzę więc powodu do niepokojów. Siłą PO jest jej różnorodność.

Wiceminister Królikowski? "Premier nie będzie ingerował"

Zdaniem min. Biernata, nie ma co oczekiwać decyzji Donalda Tuska w sprawie kontrowersyjnego wiceministra sprawiedliwości. Ultrakonserwatywne poglądy Michała Królikowskiego dla wielu są nie do przyjęcia. Dlatego szef mazowieckiej PO Andrzej Halicki domaga się dymisji wiceministra.

- W rządzie Donalda Tuska ministrowie mają bardzo szeroką autonomię m.in. jeśli chodzi o dobór pracowników. Nie wierzę, by premier ingerował w działalność ministerstwa sprawiedliwości. A do oceniania pracy urzędników jest minister. Raczej nie wtrącałbym się w to, co robi wiceminister Królikowski, tylko poczekał na ocenę jego pracy przez min. Marka Biernackiego. A ministra Biernackiego ocenią wyborcy - powiedział Andrzej Biernat.

Na razie nie ma co oczekiwać, że szef resortu sprawiedliwości zwolni swojego zastępcę. - Czy jeżeli ktoś ma swoje poglądy, to nie może pełnić określonych funkcji? Zachowujemy się tak, jakbyśmy nie mieszkali w państwie demokratycznym - mówił w piątek pytany o pomysły zdymisjonowania Michała Królikowskiego.

Więcej o:
Komentarze (9)
"Pozbyliście się Gowina i przyszedł inny Gowin?" - Wróbel pyta Biernata o Marka Biernackiego
Zaloguj się
 • korcia2000

  0

  Czy autonomie polega na kompromitowaniu ministerstwa i rządzącej partii?

 • kramka23

  Oceniono 3 razy 3

  Trudno zrozumieć dlaczego, zatrudnili na stanowisku wiceministra Królikowskiego, zakonnika i eksperta episkopatu. Czyje interesy on reprezentuje?

 • kramka23

  Oceniono 3 razy 3

  Trudno zrozumieć, dlaczego zatrudniają na stanowisku wiceministra; Królikowskiego, zakonnika oraz eksperta d/s bioetyki w episkopacie, Czyje interesy on reprezentuje?

 • d-dedimery

  Oceniono 3 razy 3

  Biernacki i Królikowski, to " V kolumna" pracująca dla RM-PiS ?

 • rabingoldblatt

  Oceniono 7 razy 7

  Opus Dei pozycji raz zdobytych nie oddaje nigdy:)))))

 • senior2244

  Oceniono 14 razy 12

  Królikowski i Biernacki to kolejny fatalny błąd premiera Tuska w doborze obsady w ministerstwie sprawiedliwości.

 • listopad50

  Oceniono 15 razy 13

  Wiceminister Królikowski jest cynicznym, nieodpowiedzialnym politykiem.

 • chi_neng1

  Oceniono 8 razy 6

  "Marek Biernacki to flagowy okręt konserwatywno-katolickiej frakcji w PO"

  Pozwole sobie sie powtorzyc, jako ze na temat:

  RAK I METASTAZY

  Zakorzeniana od wiekow przez Kosciol wiara w mozgach niewinnych, nieswiadomych, naiwnych, ufnych wiernych owieczek , slepych i gluchych na rozsadek, ”wyowocowala” nowotworem mozgowym i metastazami, ktore tocza, zzeraja organizm naszego narodu.
  Rodowodem byl i jest Watykan.
  W Polsce, Episkopat jest tym czolowym nowotworem, ktory porazil metastazami zerujacymi na naszym organizmie, a ich nazwy to sa:

  Purpuraci, cala mafia koscielna, za wyjatkiem znikomych wyjatkow, ktore sami wykanczaja. Na szczegolne wyroznienie zaslugujacy Belzebub torunski i medialni arcy- och bp tak dobrze nam znani

  Konkordat

  Sitwa rodu Kaczynskich z PiS:em i przynaleznymi im mackami

  Porazeni choroba niektorzy pseudonaukowcy, niektorzy politycy wszystkich ugrupowan politycznych i czesc medialna

  Wy, ktorzy jestecie powaleni choroba, macie tak porazone mozgi ta Wasza choroba w imie Boga, ze zatraciliscie juz prawie calkowicie zdolnosc rozrozniania i dokonywania wyborow miedzy:

  ”ludzkoscia, czlowieczenstwem a nieludzkoscia”

  ”tworzeniem/wytyczaniem wartosci i norm zycia dla przyszlych pokolen a ich brakiem”

  ”zdolnoscia czucia/empatia a znieczulica”

  ”moralnoscia, poczuciem etyki a amoralnoscia”

  ”zlem a dobrem” (ostatnio Owsiak...)

  ”prawym a nierzadnym”

  ”sprawiedliwym a niesprawiedliwym”

  ”wiedza a niewiedza / zamroczeniem a oswietleniem, jasnoscia umyslow / rozsadkiem a glupota”

  Ten rak i te metastazy, zabily w Was wszystko, co kiedys moze mieliscie cennego w sobie, a wyzwolily w Was zywiol nieprzepartej checi do walki wszelkimimi metodami i instrumentami (smolenszczyzna, gendery etc....) o umysly tych nieporazonych, agresje, walke o wladze, o rozdzial/rozpad panstwa, o przyzwolenie i tajenie Waszego wlasnego nierzadu, przestepstw i nieprawosci , walke o zawlaszczanie “swietosciami narodowymi”, o zmiane historii narodowej, o mamone, tworzenie wlasnych mitow i legend.

  Na szczescie, jest Was mniej i jestescie tak chorzy, ze ta choroba, poniewaz na owa nie ma ratunku, zniszczy, wytrawi Was samych.

  Do tych nieporazonych:

  Nie wymagajcie by jedna osoba, lub kilka, Was ratowala, bo jest to niemozliwoscia. Szczegolnie, gdy Wasze umysly zostaly czesciowo zatrute, a owe jednostki (od ktorych wymagacie ratunku), nie sa nieomylne i byc moze tez z pewna doza zatrucia (podobnie jak kazdy z nas).
  Chcecie wyjsc z tego zdrowo i calo, musicie wzmocnic wlasna odpornosc, a przede wszystkim zjednoczyc sie i przeciwdzialac rozprzestrzenianiu sie tej choroby, tym metastazom.

 • jankbh

  Oceniono 20 razy 16

  Z tej platformianej "różnorodności" mamy liberalny sport i talibańskie prawodawstwo, gdyby można było wybierać, to już wolałbym mieć gimnastyczki startujące w burkach, ale za to ustrój państwa gwarantujący prawa obywatelskie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX