Szef CBA zapewnia: Nowak nie ma związku z infoaferą. I apeluje, by korupcja nie była orężem w walce politycznej

Szef CBA krytykuje powołania sejmowej komisji śledczej ws. infoafery. - To przykład na irracjonalną dyskusję o korupcji - ocenił Paweł Wojtunik w TOK FM. Wg SLD pierwszą osobą przesłuchaną przez taką komisją powinien być Sławomir Nowak. - Mogę z całą stanowczością stwierdzić, że nazwisko Sławomira Nowaka w kontekście afery informatycznej pada w sposób nieuprawniony - podkreślał Wojtunik.
Politycy opozycji chcą dokładnie przyjrzeć się tzw. infoaferze, w związku z którą jesienią 2013 roku zatrzymano do tej pory ponad 20 osób. Wśród zatrzymanych są m.in. wysocy urzędnicy MSZ i GUS.

SLD chce w tej sprawie powołać sejmową komisję śledczą. Politycy Sojuszu chcieliby postawić przed taką komisją byłego ministra transportu Sławomira Nowaka.

Szef CBA Paweł Wojtunik nie zostawia suchej nitki na pomyśle powołania komisji. - To przykład na irracjonalną dyskusję o korupcji. Nie pozwolę wykorzystywać biura do takich działań - mówił w "Poranku Radia TOK FM". I stanowczo podkreślał, że "nazwisko min. Nowaka w kontekście afery informatycznej pada w sposób nieuprawniony". Tak jak łączenie z tą sprawą Grzegorza Schetyny.

Lepiej myśleć o przyszłości

Zdaniem Wojtunika politycy powinni skupić się na tym, jak w przyszłości uniknąć podobnych nadużyć, do jakich doszło przy realizacji projektów informatycznych. A nie wykorzystywać zatrzymania do walki z przeciwnikami politycznymi.

- Z ubolewaniem obserwuję, jak politykom często się wydaje, że jak oni byli przy władzy, to korupcja była lepiej zwalczana. Takie opinie to brak podstawowej wiedzy kryminologicznej na temat tego, czym jest korupcja. A korupcja jest stałym elementem naszego życia społeczno-gospodarczego - podkreślał szef CBA.

Biuro chciało pomóc politykom w zdaniu sobie sprawy ze skali i specyfiki problemu. Dlatego dla wszystkich parlamentarzystów przygotowano specjalne książeczki z raportem CBA na temat korupcji. - Wątpię, czy to przejrzeli - ocenił.

Fundusze z UE jak benzyna

Zatrzymania związane z przetargami na informatyzację to, jak ocenił Wojtunik, "najpoważniejsza sprawa korupcyjna prowadzona przez CBA". - Wydaje nam się, że problem korupcji przy informatyzacji tlił się od bardzo dawna, a fundusze unijne zadziałały jak benzyna rozlana na rozżarzone ognisko. Korupcja stała się bardzo widoczna - stwierdził Paweł Wojtunik w "Poranku Radia TOK FM". Od początku śledztwa zatrzymano blisko 40 osób.

Więcej o:
Komentarze (15)
Szef CBA zapewnia: Nowak nie ma związku z infoaferą. I apeluje, by korupcja nie była orężem w walce politycznej
Zaloguj się
 • madnesspl

  0

  ciekawe skad oni biore pomysly na te wszystkie afery :P normalny czlowiek chyba nie jest w stanie az tyle tego w sobie miec :P

 • kibic_rudego

  Oceniono 3 razy 1

  19 marca 2013
  Związek Przemysłowców i Pracodawców poinformował Wojtunika o istnieniu mafii w ministerstwie finansów podając przykłady od początku istnienia iii rp, tworzenie mafijnego prawa by ich kolesie mogli zarobić

  i specjalista od dokręcania kół w samochodzie milczy do tej pory,
  jak przystało na polskiego Jamesa Bonda.

 • razb1947

  Oceniono 3 razy 1

  Infoaferę chcą zamieść pod dywan, ale to im się nie uda bo jest za póżno prawie wszyscy o tej aferze głośno mówią

 • dziadekjam

  Oceniono 3 razy 3

  "Zegarki Nowaka", to żadna korupcja. Korupcja w Najjaśniejszej Pomrocznej zaczyna się od miliona per capita...

 • Robert Lećkowski

  Oceniono 3 razy -1

  rząd i podległe mu służby jsą tak skorumpowani że nic mnie już nie zdziwi

 • koniu800

  Oceniono 3 razy -1

  no chyba nikt nie wątpi w uczciwość nowaka pseudonim zegarmistrz

 • vulcan767321

  Oceniono 3 razy -1

  POOOLLACY NIC SIĘ NIEEE STAAAŁŁŁOOO!!!!!

 • vulcan767321

  Oceniono 2 razy -2

  POOLLAAACY NIC SIĘ NIEEE STAŁŁŁOOO!!!!!!!!!

 • vulcan767321

  Oceniono 2 razy 0

  POOLAACY NIC SIĘ NIE STAAŁŁOOO!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX