Owsiak o krytykach WOŚP: mam prośbę - jeśli Orkiestra wam się nie podoba, to nam nie przeszkadzajcie

- Psy szczekają, karawana idzie dalej. I to idzie w sposób nieprawdopodobny, to nie jest jeden wóz, ale cała wielka karawana ludzi, którzy mają świetne pomysły i chcą to robić - mówił w TVN 24 Jurek Owsiak o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W tym roku zagra ona po raz 22.
Szef WOŚP zapytany, co myśli, gdy Gazeta Polska publikuje jego zdjęcie z podpisem "Owsiak robi z nas idiotów", mówił, że "nie myślę naprawdę nic i nie chcę z nimi dyskutować, bo to, co robimy, mówi samo za siebie".

- W pewnym sensie czuję radość, że możemy takie rzeczy pisać. Jurek Owsiak też się musi uczyć, że ktoś ma prawo pisać i go oceniać. Oczywiście denerwuję się, kiedy ktoś pisze nieprawdę, kiedy poseł partii pisze pięć punktów pt. "dlaczego nie daję na Orkiestrę". Ma prawo jej nie lubić, ale to, że kłamie w jakimś punkcie, nie jest w porządku - tłumaczył gość telewizji TVN 24.

Owsiak odniósł się też do zarzutów, według których WOŚP nie dba o zakupiony sprzęt. - Nie jest prawdą, że nie dbam o sprzęt Orkiestry. Gdybyśmy o niego nie dbali, media byłyby tymi pierwszymi, dla których byłaby to dobra wiadomość - mówił. Według niego narzekanie szpitali na braki sprzętu to "polska rzeczywistość", w której "nie stać nas nawet o nie dbanie o to, co mamy".

Wielka Orkiestra jednoczy społeczeństwo

Owsiak mówił również o tym, jak WOŚP jednoczy polskie społeczeństwo. - Ta masa Polaków, która jest razem z nami, jest tak niezwykła, że takich wyników nie ma chyba żadna partia polityczna, która by mogła powiedzieć "tak dużo ludzi chce coś zrobić z nami". Gdyby ten sam premier, który mówi o Polakach źle w Anglii, powiedziałby, że jest to najbardziej idiotyczny biznes, jaki ktoś może robić, jakaś idiotyczna akcja, to podejrzewam, że ta sama Gazeta Polska powiedziałaby "no jak śmie mówić Brytyjczyk o nas tak źle" - tłumaczył.

- Jest to coś w takiej konstrukcji polskiej bardzo dziwnego. Ale podsumowując: psy szczekają, karawana idzie dalej. I to idzie w sposób nieprawdopodobny, to nie jest jeden wóz, ale cała wielka karawana ludzi, którzy mają świetne pomysły i chcą to robić - podkreślił.

"Dajcie nam robić swoje, ale korzystajcie z tego wszyscy"

- Przychodzi taki moment, kiedy choroba człowieka dopada. Zróbmy sobie coś takiego, żeby to było godne chorowanie, żeby chorować w ten sposób, by nie czuć się, że jest się opuszczonym. Geriatria będzie z nami - tak Owsiak tłumaczył decyzję o włączenie się Orkiestry w pomoc seniorom. Według niego największym sukcesem zeszłorocznego finału - wtedy po raz pierwszy zbierano pieniądze nie tylko na ratowanie dzieci, ale i godną opiekę medyczną seniorów - jest to, że premier Donald Tusk spotyka się z uczestnikami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a ministrowie zaczynają mówić o geriatrii.

Owsiak odpowiedział też na pytanie o bojkot WOŚP, do którego namawiają niektórzy księża. Według szefa Orkiestry nie należy mnożyć sporów na tym tle, bo księża są różni - "jeden z ambony powie bzdurę, a inny, że fajnie, że robimy razem wspólne dzieło". - Nie tyle bym to zaogniał, ile rozluźniał i mówił tak: jeśli to wam z jakichś powodów się nie podoba, to mam jedną prośbę: nie przeszkadzajcie. Dajcie nam to robić, my sobie to zrobimy po swojemu, ale korzystajcie także z tego wy wszyscy, to jest także dla was - zaapelował do przeciwników.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (430)
Owsiak o krytykach WOŚP: mam prośbę - jeśli Orkiestra wam się nie podoba, to nam nie przeszkadzajcie
Zaloguj się
 • poleczny

  Oceniono 1 raz -1

  dajcie spokój Owsiakowi ja znam kogoś takiego kto wygląda na inteligentnego a uważa że lotto jest ustawiane a przecież to ewidentny absurd.Owszem służba zdrowia ma wiele do życzenia i na sumieniu niesprawiedliwości mimo darów serca ale Owsiak zdziera się dla idei nie pieprzcie wiem na jak niesprawiedliwe opinie stać płytkich w wiedzę internautów.Panie Owsiak strzał w geriatrie to strzał w 10 tkę szkoda że tak póżno.Dzieci to wielu może z tych co psioczą nie przybędzie ale każdy z was się zestarzeje dlatego pomyślcie o przyszłości i nie dajcie się zaślepić chorej zawiści!

 • genocidezionism

  Oceniono 1 raz 1

  owsiak i jego grupa biora ponad 40% przychodow z pozyskanych kwot to nie jest O.K. poza tym sama dzialalnosc owsiaka jest bardzo upolityczniona az sie roi od politykow na estradach i to nie jest tez O.K. kupuje bardzo drogi sprzet a kto ma dac na jego eksploatacje,naprawy itd na to nie stac szpitali . a tylu bezdomnych i chorych ludzi nie ma gdzie spac i co jesc a male dzieci gloduja. moze isc w tym kierunku niz dawac szpitala ktore i tak sie sprywatyzuja i my bedzsiemy placic za "dary owsiaka"

 • marcinwilczkowski

  Oceniono 1 raz -1

  Wielkie halo! Kurde, nie pasi WOŚP? Nie widzicie idei, efektów? No to nie wrzucaj do puszki i koniec. Nie ma obowiązku.

 • Yumi Hirosama

  0

  Bedziemy przeszkadzac dopłóki nie skonczycie zarabiać, gdsta WY GRACIE OWSIAK ZARABIA a wy poprostu pracujecie dla niego za darmo :)

 • gadojan

  Oceniono 2 razy 2

  Tak naprawde to chodzi o wielomilionowa darmowa reklame ktora ma orkiestra, a takze o wolne clo na granicy,
  takich rzeczy jakos Caritas nie potrafi sobie zalatwic, za wszystko placa i placza

 • womana

  Oceniono 2 razy 2

  Niestety wszyscy z tego nie korzystają, bo są różne paskudne przepisy i procedury, zresztą pomoc WOŚP skierowana była przez całe lata do jednej grupy , teraz raptem do dwóch. Co z resztą społeczeństwa, co z wykluczonymi, których traktuje się jak śmieci, a nieraz wykorzystuje obserwując "naturalny przebieg choroby", żeby na coś ich cierpienie się przydało państwu doktorom?

 • qwww

  Oceniono 7 razy 5

  cygański macho - wysyła dzieci, aby żebrały

 • qwww

  Oceniono 4 razy 4

  nachalnych żebraków zgłaszać na policję
  nieletnich żebraków zgłaszać na policję, aby ta zajęła się ich rodzicami, pozwalającymi na demoralizowanie nieletnich

 • fidelios

  Oceniono 1 raz 1

  gońcie dziadygów.>---www.youtube.com/watch?v=S1tDRkrg9-M

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX