Biernacki ostro odpowiada Halickiemu: Niech się zajmie swoimi sprawami, a nie sprawami ministerstwa

- Przepraszam bardzo, czy jeżeli ktoś ma swoje poglądy, to nie może pełnić określonych funkcji. Zachowujemy się tak, jakbyśmy nie mieszkali w państwie demokratycznym, w państwie prawa - stwierdził Marek Biernacki w rozmowie z reporterką TOK FM. To odpowiedź ministra sprawiedliwości na sugestie Andrzeja Halickiego, że powinien zwolnić ultrakonserwatywnego wiceministra.
Kontrowersje wokół postaci wiceministra finansów Michała Królikowskiego. - Dziwi mnie, że tego rodzaju osoba jest wśród nas. Jego poglądy, postawa, to, co czynił jako doradca Jarosława Gowina, są całkowicie sprzeczne z tym, co jest istotą myślenia w Platformie.  Powinien zostać zwolniony - powiedział w dzisiejszym "Poranku" Radia TOK FM Andrzej Halicki, szef mazowieckiej PO.

Sugestia Halickiego nie pozostała długo bez odpowiedzi. - Niech Halicki zajmie się swoimi sprawami, a nie sprawami ministerstwa - odpowiedział ostro minister sprawiedliwości Marek Biernacki. - Czy jeżeli ktoś ma swoje poglądy, to nie może pełnić określonych funkcji? Zachowujemy się tak, jakbyśmy nie mieszkali w państwie demokratycznym, w państwie prawa - dodał w rozmowie z reporterką TOK FM.

Kontrowersyjny wiceminister

Królikowski wiceministrem jest od trzech lat. Współtworzył najgłośniejsze i najbardziej kontrowersyjne projekty sygnowane przez ministra Jarosława Gowina: deregulację zawodów, blokadę ratyfikacji konwencji przeciw przemocy wobec kobiet, ostatnio ustawę o bezterminowej izolacji groźnych przestępców. Jak zauważa Ewa Siedlecka w "Gazecie Wyborczej", zdarzają mu się wpadki.

W ubiegłym roku w swoim rozporządzeniu omyłkowo zniósł wszystkie sądy w Polsce. Największym problemem Królikowskiego mogą być jednak jego poglądy. Jest ekspertem Konferencji Episkopatu ds. Bioetycznych. Twardo przeciwstawia się aborcji i in vitro, według Siedleckiej jako pierwszy wskazywał na zagrożenia związane z gender. Wiceminister jest oblatem benedyktyńskim, czyli świeckim zakonnikiem. Nie wypiera się także nieformalnych związków z Opus Dei.Komentarze (158)
Biernacki ostro odpowiada Halickiemu: Niech się zajmie swoimi sprawami, a nie sprawami ministerstwa
Zaloguj się
 • 0

  Jak rządzi PO to złodziejskie afery, ogromne wpływy Opus Dei i coraz większe rozwarstwienie społeczeństwa. Jak wygra PIS to będzie jeszcze gorzej. Więc jak żyć drodzy państwo? Jak żyć?

 • jacek-50

  Oceniono 2 razy 2

  A kim jest Biernacki?Jeżeli odpowiemy na to pytanie, to dalsze komentarze są zbyteczne.

 • 111doradca

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Ministrze Biernacki!
  Jezus nauczał : ..."Nikt nie może być sługa dwóch panów".... Jeśli wiceminister Królikowski służy Bogu to chwała mu. Nie może jednak służyć Bogu i Premierowi Tuskowi. Jednego będzie oszukiwał. Wiemy nawet, którego z nich oszukuje.

 • hen-live

  Oceniono 1 raz 1

  Z tym Biernackim to Tusk chyba wyjdzie jak z Gowinem.

 • olewus.1

  Oceniono 4 razy 4

  Teraz czas na wywiad-rzeka z biskupem Wesołowskim.. Ten, to dopiero ma dużo do opowiadania..!
  Kto podejmie się spisać , spowiedź biskupa-pedofila, Biernacki ???

 • q1188

  Oceniono 4 razy 4

  Miałem Halickiego za przeciętniaka, ale już drugi raz,
  w krótkim okresie czasu, pokazuje, że ma charakter.

 • andrzej.rokosz

  Oceniono 3 razy 3

  Tusk twierdzi, że wszystko jest ok. Kto jeszcze nie wiedział do tej pory kim jest Tusk?

 • Karol Kusiak

  Oceniono 3 razy 3

  TAK wygląda demokracja w Polsce.Im głupszy to w ministry

 • Karol Kusiak

  Oceniono 2 razy 2

  Rząd Kretynów to Rząd Tuska.Brakuje tylko nieroba Ferdka i Głupiej Halinki do kompletu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX