Boniecki odpowiada na atak ks. Oko. "Wiele z tego, za co obrywaliśmy, teraz odnajduję w papieskim dokumencie"

"Ze zrozumieniem papieża z Argentyny mogą być w Polsce kłopoty..." - pisze w najnowszym "Tygodniku Powszechnym" ks. Adam Boniecki. Duchowny w piśmie odpowiada na zarzut "zdrady", stawiany mu przez ks. Dariusza Oko, cytując fragmenty adhortacji papieża Franciszka.
Wstępniak ks. Bonieckiego do najnowszego "Tygodnika Powszechnego" składa się w dużej części z cytatów z papieża Franciszka. Dokładniej - z adhortacji papieża. "Kościół poturbowany, poraniony i brudny, bo wyszedł na ulice, niż Kościół chory z powodu zamknięcia się i wygody kurczowego przywiązania do własnego bezpieczeństwa", celem działań biskupów powinna być "w pierwszym rzędzie nie organizacja kościelna, lecz realizacja misyjnego marzenia o dotarciu do wszystkich" - to tylko niektóre wyimki z tekstu papieża.

"Gdyby ktoś z nas w 'Tygodniku Powszechnym' tak napisał, to 'prawdziwi katolicy' by powiedzieli: 'zdrajcy' i spytali, 'o jakim oni piszą Kościele?'" - pyta Boniecki.

"Czytając adhortację..."

B. naczelny "TP" zastanawia się dalej: "A w sferze moralności... jakże niebezpieczne musiałoby się wydać 'prawdziwym katolikom' (którzy 'Tygodnika' ze wstrętu nie czytają, choć odsądzają go od czci i wiary) twierdzenie, że 'istnieją normy lub przykazania kościelne, które mogły być bardzo skuteczne w innych epokach, ale które nie mają już tej samej siły wychowawczej jako drogi życia'".

Ks. Boniecki podsumowuje, że czytając adhortację papieża, zastanawiał się nad tym, że w Polsce będą problemy ze zrozumieniem głowy Kościoła katolickiego. "Kościół uczył się Jana Pawła II, Jan Paweł II uczył się Kościoła. Teraz powtarza się to z papieżem Franciszkiem, a adhortacja jest dla Kościoła pierwszym podręcznikiem" - pisze Boniecki.

Cały komentarz w najnowszym wydaniu "Tygodnika Powszechnego".

Ks. Oko i "Tygodnik"

Boniecki odnosi się w komentarzu do zarzutu o "zdradę" po zeszłotygodniowym ataku ks. Dariusza Oko na tygodnik. Duchowny krytykował ks. Bonieckiego: "Skoro (...) tak dobrze czuje się w towarzystwie satanisty "Nergala" albo ks. prof. Michała Czajkowskiego, który przez 20 lat współpracował z SB, wydając jej ludzi Kościoła, to trzeba się liczyć z tym, że trudno o niegodziwość, której jego redakcja nie byłaby gotowa się dopuścić w swojej nieustannej walce z nauczaniem Kościoła".

"Przyłączanie się do takich działań jest niedopuszczalne, jest oczywistą zdradą, samobójstwem duchowym. Trzeba się tego szczególnie strzec, bo działanie Judasza często przynosi jeszcze gorsze skutki niż otwartego wroga" - ocenił Oko.

Więcej o:
Komentarze (17)
Boniecki odpowiada na atak ks. Oko. "Wiele z tego, za co obrywaliśmy, teraz odnajduję w papieskim dokumencie"
Zaloguj się
 • helguera

  Oceniono 4 razy -2

  Boniecki jest żalosny,zszedl do poziomu Wiśniewskiej.Klopotow ze zrozumieniem Papieża z pewnoscia nie beda mieli obok bonieckiego,ks.Lemanski,Obirek,Bartos ,papiza zrozumie Środa,Szczuka i palikot,takze michnik z Kotlińskim.

 • marac

  Oceniono 2 razy 0

  Panie Boniecki, z pedofilem Pan się w polemiki wdaje? Trochę godności, szanowny Panie. Pozostawmy dyskutowanie z michalikami policji i prokuraturze.

 • maruti800

  Oceniono 8 razy 4

  Instytucja Kościoła jest zła od początku istnienia, czyli od soboru w Nicei (325 rok).
  Jeżeli ks. Boniecki nie chce mieć z nim nic wspólnego, to powinien dokonać aktu apostazji i rozpocząć ewangelizację w oparciu o Pismo Święte. Tak zrobił Marcin Luter i Jan Hus.
  Tego Kościoła, który znamy nie da się naprawić.
  ---
  dom drewniany do sprzedania

 • ulebyk

  Oceniono 10 razy -8

  Boniecki dyżurny klecha michnikowszczyzny :)
  Kilku już chce przejąć po nim schedę jak Rabbi Lemański :)
  Jak Boniecki pluje jadem to "krytykuje" jak ktoś jemu coś wytknie to oczywiście "atakuje". Michnikowszczyzna pełną gębą, nic dziwnego, że Boniecki zasiada w dyżurnym komitecie autorytetów Oberredaktora.

 • senior2244

  Oceniono 22 razy 18

  Jak się okiem patrzy na to Oko to tylko założyć mu mundur gestapowca i wystraszy wszystkich w koło.

 • user49

  Oceniono 31 razy 27

  pan Oko to jest wzorzec cichociemnego kk, tak jak ten wzorzec ukształtował się przez wieki. Większej kanalii trudno szukać (chodzi mi o wzorzec, ale egzemplarz nie odbiega zanadto). Ksiądz Boniecki jest wspaniałym człowiekiem, choć nie z mojej bajki (jestem ateistą), ale uwielbiam jego teksty, bo sa humanitarne, a ten Oko to idealny kandydat do kierowania przesłuchaniami w stylu Jeżowa.

 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 45 razy 41

  Szkoda czasu na słuchanie a tym bardziej na kreowanie demagoga i histeryka ks.Oko, któremu strach a może szatan zaćmił pole widzenia i rozumowania.

 • hare-hare

  Oceniono 18 razy 14

  kakaowe oko-i wszystko jasne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX