"Gwałt? A może paranoja medialna". Awantura na Twitterze Piotra Guziała

- Jeśli policja nie wykryła sprawcy, to znaczy że przestępstwa nie było - tak uważa Piotr Guział, burmistrz warszawskiego Ursynowa. Po jego komentarzu na Twitterze o umorzonej sprawie gwałtu rozpętała się burzliwa dyskusja. - Nie Pan jest od osądzania. Pan jest od tego, żeby latarnie były - podsumował jeden z komentujących.
Kilka dni temu prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie zgwałcenia w sierpniu tego roku młodej kobiety w warszawskim Lesie Kabackim. Powód - niewykrycie sprawcy. Prokuratura zaznacza jednak, że jeśli pojawią się nowe informacje lub dowody pozwalające na postawienie zarzutów, to postępowanie zostanie podjęte na nowo.

Całą sprawę postanowił na Twitterze skomentować burmistrz Ursynowa Piotr Guział.Po tym wpisem od razu zaczęła się dyskusja. Większość komentujących była oburzona uwagami Guziała.Mimo wielu bardzo krytycznych uwag, Guzial brnął dalej. Wreszcie stwierdził, że nigdy nie było żadnego sprawcy, a całe wydarzenie porównał do głośnej sprawy Madzi z Sosnowca, gdzie matka zabitego dziecka upozorowała napad.

Piotr Guział już raz wywołał skandal, komentując tę samą sprawą. Wkrótce po zdarzeniu napisał na Twitterze: "Tragedia. Współczuję. Nie biegajcie po zmroku w miejscach odludnych. Tylko jak ona biegała po ciemku?".

Co się wydarzyło w Lesie Kabackim?

Do gwałtu według relacji ofiary doszło 30 sierpnia wieczorem około godz. 19. Kobieta uprawiała jogging w Lesie Kabackim. Biegła ścieżką, która jest przedłużeniem ul. Moczydłowskiej, w zachodniej części lasu. W pewnym momencie jednak zbiegła ze ścieżki. Między drzewami została zaatakowana przez nieznanego mężczyznę. Napastnik zagroził jej pistoletem (nie wiadomo: prawdziwym czy atrapą). Trzymał ją jedną ręką, miał też uderzyć jakimś kijem czy gałęzią. Po wszystkim uciekł. Policja nie zdradza, czy coś mówił. Ofiara w szoku wybiegła z lasu.

Napastnik niczego jej nie zabrał, miała przy sobie telefon, więc mogła od razu powiadomić policję. Funkcjonariusze przyjechali na miejsce. Udało się odnaleźć miejsce, w którym doszło do zgwałcenia, i przeprowadzić jego dokładne oględziny. Potem kobieta została odwieziona do szpitala.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o:
Komentarze (180)
"Gwałt? A może paranoja medialna". Awantura na Twitterze Piotra Guziała
Zaloguj się
 • opluwajmywinterneciebezkarnie

  Oceniono 1 raz 1

  Jak to jest - p. Bieńkowska wypowiada niefortunne zdanie i jest afera, odwoływania, narodowa histeria jakby zamordowała Jana Pawła II, tu - człowiek (nie mylmy z homo sapiens) opluwa ofiarę - i nic się nie dzieje. Ofiary zimnych, spóźnionych pociągów dostają przeprosiny Premiera chodź do siebie dojdą w dzień lub dwa, tu ofiara będzie do siebie dochodziła latami. I jest bezkarnie poniżana. Może taki Pan Guzioł, czy inni opluwający w internecie pójdą dla odmiany do tej Pani i jej w oczy powiedzą - nie zostałaś zgwałcona/zasłużyłaś/na cj&* biegałaś . Czy tylko ja mam ochotę powiedzieć Boże (Guzioła) zatrzymaj świat - ja wysiadam???????

 • Ewa Bata

  Oceniono 1 raz 1

  Jak to jest - p Bieńkowska wypowiada może niefortunnie się o klimacie w Polsce i jest afera o jej odwołanie jakby wysadziła PKP w powietrze (co w sumie nie jest złym pomysłem) , tu człowiek (chodź na pewno nie homo sapiens ) wypowiada się w tak straszny sposób - i nic się nie dzieje w sumie. Pasażerowie spóźnionych pociągów dochodzili do siebie przez dzień? no może dwa...... tu kobieta będzie dochodziła do siebie latami. Ku^&*( a mać. Człowiek ma ochotę powiedzieć - Boże (jego-Guzioła) zatrzymaj świat, ja wysiadam.

 • dementia13

  0

  Istnieje spora szansa, że pan Guział, mimo że zarabia ponad 15tys brutto miesięcznie, dodatkowo postanowił zaoszczędzić na składkach ZUS. Jest bowiem właścicielem 1,4ha gospodarstwa rolnego. Taki spryciula...

 • tadeusz1939

  Oceniono 1 raz 1

  Gudzial przegral referendum boHGW dobrze rzadzi

 • arius9

  Oceniono 1 raz 1

  Jak taki ch... mogl zostac burmistrzem ?

 • Zofia Szlendak

  Oceniono 1 raz 1

  Ale Ursynów ma burmistrza! I to jeszcze chce być prezydentem Warszawy? Nigdy w życiu!

 • zyks

  Oceniono 1 raz 1

  Ten Guział to sprytny ambicjoner- psychopata (to wcale nie sprzeczność), paranoik. To przecież widać; częsta przypadłość kręcących się przy polityce. Zupełnie pozbawiony empatii, jak widać z tego dialogu na Twitterze. Nie rozumie, jak się sam dołuje takimi bzdurami.

 • ritak44dwa

  Oceniono 4 razy 4

  Nie wiem dlaczego natychmiast przyszło mi do głowy podejrzenie, że ten pan Guział ma jakiś interes w tym, aby nie wykryto sprawcy.......

 • tommywpp

  Oceniono 5 razy 5

  Panie Guział, a gdyby przez ten gwałt zaszła w ciążę to co by to było według Pana? Niepokalane poczęcie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX